Ana Menü

Ya Hesap Ver Ya Huzur Ver [Sinan Engine Çarşı Tepkisi]

Başlatan mdc, Ağustos 12, 2007, 02:19:08

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kara kalem

İlk Sheriff macında Sinan ENGİN'in gelme gibi bi' durumdan en azından benim haberim yoktu. Süper Kupa maçında da buradan az bi' kesin gitti ve ben de olsam kesinlikle Süper Kupa maçında tepki koymaktansa İnönü'de ki ilk maçı beklerdim. Basına malzeme falan zerre kadar umrumda değil, o çok sevdiğiniz Sinan ENGİN basına adam akıllı konuşsun da, başka ihsan istemez.
kalem sana akan, kara senin sevdan.

blackeagle_bjk54

ya şimdi birlik zamanıdır bu olaylar sadece beşiktaşın başarısına zarar verir herşey güzel giderken bu olayların yaşanması çok üzücü....sinan engini bende sewmiyorum ama olay sewip sewmeme meselesi deil ortada beşiktaşın başarısı war.....
вυ вιя ѕєω∂α∂ıя öℓüмℓє уαşαм αяαѕıη∂α вυ вιя αѕктıя ѕιуαнℓα вєуαz αяαѕıη∂α

kara kalem

Başarı falan umrumda değil benim, Beşiktaş'a ters düşen bi' durum varsa sonuna kadar tepki koyulmalı. Herşey zaten güzel gidiyordu, ne gerek vardı Sinan ENGİN'e, bunu neden kimse sorgulamıyor, neden kimse kendini Ali GÜLTİKEN'in yerine koymuyor ?

haznedar_carsi

ßu taraftar kımlerı kabullenmedı nobre m.yozgatlı rustu ali güneş okan buruk tayfun korkut ve diğerleri kendı ıcımızden olan beşiktaşlı olan sinan engını mı kabullenemıcez bırlık beraberlık zamanı ne olursa olsun !!
şeklimiz tarzımız HaznedaR lıyızz

kara kalem

Ben onları da kabullenmedim, Sinan'ı da kabullenmiyorum. Kaldı ki olayı çarptımaya gerek yok, onlar Sinan ENGİN gibi Beşiktaş'ı kullanmadılar !

haznedar_carsi

o zamn kullanmadılar dıelım soyunma odasına gıderken el kol hareketlerınıde m.yozgatlı deıl sinan engin yaptı  oldumu ?

kara kalem

Tribüne hareket yapmayan Sinan ENGİN hakaret etmeyi daha doğru bulup; ''İstesem o tribüne 150 tane Hoş Geldin Sinan ENGİN ! pankartı açtırırım'' demedi mi ?

gerekbesiktas

slm tüm arkadaşlara
sinan engin bir imparatordur ve öyle kalacak
bizi süt dökmüş gibi duran menajerlere değil delikanlı sinan'a ihtiyacımız var. bir de
alen dayak yemiş diyolar valla çok yazık gerçekten doğru ise bu. koskaca çarşının gücü
o vuranlara yetmedimi.başımı öne eğdirdiniz kaçgünden beri teksaslılar dalga geçiyor benimle çarşı dayak yemiş diye
buna cevap verilsinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn aleni de sinanı da çok seviyoruz

haznedar_carsi

sinan engin bu takıma lazımdır rico paşanın maç çıkışı kadıkoyde dayak yemesınden sonra sınan engın olsaydı acaba o adam gelmeden ßEŞİKTAŞ futbol A takımının otobusu ordan kalkarmıydı ? herkeze kucak acıtığımız gıbı sınan engınde kucak acmalıyız birlik ve beraberlik zamanı dıyoruz her zaman bunu gosterelim cümle aleme

kara kalem

Ricardinho'ya yapılan ayıptır ve üstüne gidilmedi, bu da  bizim yanlışımızdır. Tekrar bu şekil sorunlar yaşamamak için yanlış bi' adamı göreve getirmek daha da büyük bi' yanlıştır.

haznedar_carsi

Pasif kaldık o olayda hanı derızya yırtıcı forvet bızede bı yırtıcı menejer lazımdı buda senın engın olması cok doğaldır tabi herkezin fıkırlerı farklı kımıne gore sıyah olan kımıne gore beyaz olabılıyor buda bole bı mesele ama artık kabullenmek lazım ıstesekte ıstemesekte sinan engin menejer olmuşturr.

kara kalem

tigana34

bende kabullenmeyeceğim ...

açtırsın bakalım 150 tane pankart

o zaman tribünde çıkan olayların önüne

ne Alen abi ne Ayhan abi ne de başkası geçebilir !!!

ugur24

Alıntı yapılan: gerekbesiktas - Ağustos 13, 2007, 13:26:30
bir de alen dayak yemiş diyolar valla çok yazık gerçekten doğru ise bu. koskaca çarşının gücü o vuranlara yetmedimi.başımı öne eğdirdiniz

kim uydurdu bunu ? dangalağın teki bir şey atmış ortaya sende inanmışsın..başın dik olarak gezmeye devam et.. ;)

akbaba71

"Ben de Çarşı'ya karşıyım"
Beşiktaş'ın Konyaspor ile ligin ilk hafta oynadığı karşılaşmada siyah-beyazlı takımın menajeri Sinan Engin'in aleyhine açılan pankartlar futbol gündemine bir anda oturdu. Bu pankartlar sonrasında Engin, Lig Tv'de yayınlanan Futbol Gündemi programında bu yaşanan olaylarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"Lucescu, 'futbolcular maç sattı' dedi"

Engin şunları söyledi: "Beşiktaş'ta çok şey değişmiş, uzun bir süre ara verdim bildiğiniz gibi. Beşiktaş'ta taş düşse Sinan'dan biliyorlar. Benden, birilerini karalamam isteniyor, ben görmediğim tanık olmadığım birşeyi söyleyemem. Şampiyon olduğumuz zaman Pascal ve İlhan vard, devre arasında İlhan'ı sattık. Lucescu ile ters düştüğümüz konular vardı, Adrian İlie'yi almak istedi, ben de İlie bizi taşımaz dedi ve ufak bir sürtüşmemiz başladı. Ben orda kulubü korumak isteyen kişiyim, bakın bir çok örneği var Ailtonlar, Juan Fran, Tayfun'una kadar bir sürü Beşiktaş'a çok yüksek bütçeli oyuncular geldi ve paraları ödenerek fayda sağlamadan gittiler. Aynı şeyler tekrar olmasın diye uğraşıyoruz, dolayısıyla antrenörlerle ters düşüyorsunuz. Lucescu, 'futbolcular maç sattı dedi', ben de hayır futbolcularımız böyle birşey yapmaz dedim. Aramızdaki sorunun temeli bu. Biz doğru takım yapamadık, havaya girdik. Benim veremeyeceğim hiçbir hesap yok. Benim özel hayatımda, arkadaşlarım vardır, bunları silemem, atamam. Benim hayatımda hiçbir zaman karanlık birşey olmamıştır. 

"Bazı insanlarda Sinan kompleksi oluşmuş"

Şimdi 2004'te ne oldu? Fenerbahçe takımı güçlendi, Nobre'yi transfer etti, sen adam sattın. Dolayısıyla ben 8 puan öndeyken, şampiyon olmamız çok zor dedim. Futbolcularda ve yönetimde bir doyum vardı. Lucescu ilk geldiği dönemdeki gibi değildi. Benimde o dönemde sürtüşmelerimi herkes biliyordu. Yani ben görevi bırakmak istiyorum, bıraktırmıyorlar. Ben zaten ondan sonra pasaport olayı da gündeme gelince görevi bıraktım. 3 ay sonra yönetim Lucescu'yu gönderdi, herkes Lucescu'yu Sinan gönderdi dedi ya ben dertlerimle uğraşıyorum nasıl gönderiyim. Bazı insanlarda Sinan kompleksi ve kıskançlığı oluşmuş. 100. yılda şampiyon olduk, 101. yılda neden olmadık! dediler. Olamazsın tabi rakibin güçlenirken sen güçsüzleşiyorsun. Paraya bakan futbola karışıyor, teknik direktör kulübü yönetmeye kalkıyor. E sonuçta biz de kenarda kaldığımız için karışmadık birşeye ve böyle oldu.

"Delgado'yu Beşiktaş'a ben getirdim"

Delgado ile ilgli konuya gelince. Delgado'yu Beşiktaş'a ben getirdim. Ben Delgado gönderilsin demedim. Beşiktaş'ın en kritik maçına bir oyuncu gelmek istemezse, Delgado ile konuşulsun, futbol oynamayacaksa gönderin dedim. Şimdi ben görevdeyim, Delgado bunları aynısını tekrarlarsa hiçbir şansı yok. Ben bunu söylemek istiyorum.  Ribery'i de ben önermiştim Beşiktaş'a almadılar, Galatasaray aldı.

"Ben de Çarşı'ya karşıyım"

Şimdi Çarşı Sinan Engin'e karşı diyorlar. Ben de çıkarım Çarşı'ya karşıyım derim, bunu desem ne olacak. Burda konu Çarşı değil, başka şeyler var. Burda Yıldırım Demirören'e karşı bir olay var. Ben de Başkan'ı eleştirdim, kulübü iyi yönetemiyorsunuz diye. Çünkü bir teknik direktörü gönderiyorsan, bütün herşeyini halledip göndereceksin. Siz biliyor musunuz 875 milyon Tayfun'a para ödemişiz. Bunun gibi Ailtonlar, Klebersonlar, Juan Franlar ben bunları eleştiriyorum. Niye bunları böyle yaptınız diye Başkan'ı eleştirdim, Beşiktaş'ın menfaatlerini düşündüğüm için böyle konuşuyorum. Ben hala söylediklerimin arkasındayım. Ben bunları söyleyince Başkan gel bu yanlışları düzeltelim dedi ve ben de göreve geldim.

"Beşiktaş'a 20 milyon dolar kazandırdım"

Bana diyorlarki 50 bin dolar maaşla göreve geldi. Allah, Kur'an çarpsın maaş konuşmadım. Tigana geliyor 2,5 milyon dolar alıp giderken, ben bu kulübe 20 milyon dolar kazandırdım. İlhan Mansız, Galatasaray ile protokol imzaladı, O'nu o durumda Beşiktaş'a kazandırdım, 4 milyon dolarlık formasını sattık, 5 milyon dolora da Japonya'ya sattık. Bunları ben yoktan var ettim. Beşiktaş'a faydası olan insanlar çıksın konuşsun.

"Çarşı'daki arkadaşlarla bugün görüşeceğiz"

Çarşı'daki bazı arkadaşlar, pankart açıyorlar, normaldir, canları sağolsun. Yarın fikirleri değişir ya da değişmez bu önemli değil. Yıldırım Demirören'i istemiyor olabilirler, bu normal bir durum. Nitekim arkadaşlar saat 6-7 gibi gelecekler konuşacağız Ümraniye'de. Ben Başkan olacağımı söylüyordum ama yeniden menajerliğe geldim, bu konuda bana kızmakta haklı olabilirler. Çünkü benim arkamda o zaman inanılmaz bir kitle toplandı ama bunun dışında kimse beni eleştiremez. Ben de yeniden menajerlik yapmak istemiyordum ama Başkan ile aramızda özel konuşmalar oldu bu konuşmaları anlatamam. Bir Beşiktaşlı olarak, bu göreve yeniden gelmem gerektiğini düşündüm ve geldim. Herkes istediği şeyi söyleyebilir, umrumda değil. Bu takımı şampiyon yaptıktan sonra elbet bizim de söyleyecek iki kelemimiz olur.

"Tigana, Ali Gültiken'e sen bir yalancısın dedi"

Tigana'yı da eleştirdim. Tigana'yı bir de yakından tanıyan insanlardan duysunlar. Tigana'nın, Ali Gültiken'e neler yaptığını biliyor mu insanlar. Herkesin içinde; "Ali sen bir yalancısın, bir daha soyunma odasına gelme" dediğini biliyor musunuz. Bunu kimse konuşmuyor. Bugün Serdar Kurtuluş sağ bekte oynuyor, Tigana bu oyuncuyu oynatmıyor, Bobo'yu şampiyonluk maçında oynatmıyor. Bir gün önce Bobo'ya kızıyor ve kendi şahsi problemlerinden dolayı şampiyonluk maçında oynatmıyor."

http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş