Ana Menü

Yüksekova'da askerlerimize saldırı: 12 şehit 16 yaralı

Başlatan akbaba71, Ekim 21, 2007, 11:35:11

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akbaba71

Reuters: Türk uçakları Irak'taki PKK hedeflerini iki gün bombaladı

Reuters ajansının haberine göre Türk savaş uçakları Irak sınırının içindeki PKK hedeflerini bombaladı. Aynı habere göre askeri yetkililer hava operasyonlarının pazardan salıya kadar yapıldığını doğruladı.
      Yapılan açıklamada savaş uçaklarının 20, yer birliklerinin ise 10 km Irak sınırından içeri girdikleri ve 34 teröristin öldürüldüğü bildirildi. Açıklamada saldırıların küçük sortilerden oluştuğu ve ABD ve Irak'ın karşı çıktığı geniş çaplı operasyonun olmadığı da yer aldı. Askeri yetkili bugün benzeri bir saldırının gerçekleşmediğini belirterek operasyonda yer alan birliklerin Türkiye'ye geri döndüğünü söyledi.
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

akbaba71

Turan GÜLTEKİN- Muharrem KONTAZ/DİYARBAKIR, (DHA)

TÜRKİYE'nin olası sınır ötesi operasyonu öncesinde, PKK'ya karşı sürdürülen operasyonlara hava desteği sağlayan F- 16 savaş uçakları ile Kobra helikopterler, Diyarbakır 2'inci Hava Kuvvet Komutanlığı'ndan bomba yüklü havalanıyor.

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde geçen pazar günü PKK'lı teröristlerin askeri birliğe düzenlediği saldırıda 12 askerin şehit düşmesi ve 8 askerin kaçırılması üzerine günlerdir konuşulan sınır ötesi operasyonda geri sayım başladı. Bir yandan Mehmetçiğin sınır ötesi operasyonu için hazırlıklar devam ederken, zaman zaman da Kuzey Irak'daki PKK kampları top atışlarıyla dövülüyor.

Yurt içinde yuvalanan teröristlerin imhası için Şırnak'ın Gabar, Cudi ve Kato dağlarından başlatılan operasyonlar devam ederken, savaş uçakları ve helikopterler de hava desteği sağlıyor.   

DİYARBAKIR'DAN KALKAN UÇAKLAR

Diyarbakır 2'inci Hava Kuvvet Komutanlığı'nda son birkaç gündün yoğun trafik gözleniyor. Daha önce belil saatlerde eğitim uçuşlarının yapıldığı Diyarbakır Üssü'nde konuşlanan F-16 savaş uçukları son günlerde gece gündüz ayrımı olmadan günün her saatinde bomba yüklü olarak havalanıp operasyon bölgelerinde terörist inlerine bomba yağdırıyor. Teröristlerin bulunduğu yelerin koordinatları verilir verilmez havalanan uçaklar ve helikopterler, hedeflere bomba yağdırıp üsse dönüyor.

Diyarbakır 2'inci Hava Kuvvet Komutanlığı'nda bugün de sabahın erken saatlerinden itibaren yoğun uçak ve helikopter trafiği başladı. Bomba yüklü havalanan F- 16 savaş uçakları ile Kobra helikopterler, hedefleri bombaladıktan sonra üsse döndü.

Simurg

Alıntı yapılan: rebellious - Ekim 23, 2007, 20:45:19
Alıntı yapılan: Simurg - Ekim 23, 2007, 16:32:12
küçücük bir bebeğin kafasını kesiliyorsa,
erkek olmayan köylere baskın yapılıp
bebek yaşlı ayırt etmeyip herkese tecavüz edilip
sonra kafalar kesiliyorsa ben bu kişilere insan demem.

bunların hiçbirinin gerçekle alakası yok. bi kere bunların tamamı pkk'nın mantalitesiyle çelişiyor. kimse kalkıpta bana burda pkk'lı muamelesi yapmasın. ama adamların mücadele biçimlerini biliyorum. mahir çayan'ın ideolojilerinden esinlenerek mücadelesini şekillendirir pkk. 3 kola ayrılır ve bunlardan biri yani silahlı mücadeleyi veren cephe koludur. ve bu mücadele tipinde asla ve de asla siviller hedef alınmaz! zamanında yapılan her türlü katliam pkk'nın üstüne atılır olmuştu. bunlar da tamamen onlardan kalma saçmalıklar.

dediğim resimlerin hepsi resmi belgelere dayalı
tarihleriyle birlikte kaynak sağlam olmasa konuşmam.
üsküdar lisesine bi git gör derim.
koruduğun kişilerin nasıl kişiler olduğunu

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

akbaba71

Simurg

gerçek şehit sayımız kaç acaba
dün bizim burdaki hastaneye 3 tane şehit geldi
bugün toprağa verilcek neden gerçek sayılar belirtilmiyor?

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

[KralKartal]

Alıntı yapılan: rebellious - Ekim 23, 2007, 20:45:19

zamanında yapılan her türlü katliam pkk'nın üstüne atılır olmuştu. bunlar da tamamen onlardan kalma saçmalıklar.

ama buda bir gercektir..
Zamaninda yapilan köy baskinlarinda hepsi pkk ya yikildi..
halbuki bunlarin HEPSINI onlar yapmiyordu.. bunlar 90li yillarda oldu sanirim..
Kim yapiyordu dersek, yanit basittir bence..

ama SIVILLERE saldiri olmuyor(du) demek yanlis, cunki sivillere oluyordu saldiri..
ama oyle ehr saldiriyi, baskinlari onlar yapmiyordu...ben bunu demek istiyorum

Bizim köyede gelmislerdi...ama birsey yapmadilar.. sadece yiyecek almak icin
geldiler...ve gittiler... tabi bunu kimseye soylemeyin diye tehdit etmisler..

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

akbaba71

ve bu mücadele tipinde asla ve de asla siviller hedef alınmaz
abi sorun bu cumleden kaynaklanıyor senin dediğin gibi yazamış olsa arkadaş tamam ama pkk nın sivilleride katlettiği gayet bilinen bir gercek

IL Capitano

siville asker arasindaki fark ne ?
askeri katletmek serbest mi?
87-88 dogumlu genclerin katledilmesi normal mi?

o rebellius denen arkadasa bi sorun bakalim pkk yi teror örgutu olarak göruyor muymus?
baslarim ben böyle ideolojiyede anarsizmede, anarsisttede?

bi de utanmadan mahirlerle apoyu, pkk yi ayni cercevede göruyor?

hayatimda kavga dövus, savas gibi seylerden nefret eden bi insan olan beni bile delirtiyor yani..
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

keskinli

Alıntı yapılan: rebellious - Ekim 24, 2007, 14:39:38
keskinli kusura bakma ama gerçekleri göremeyecek kadar gözünü nefret bürümüş.. sana hiç bi yorum yapmıyorum. tek söyleyeceğim şu pkk şu ana kadar yaptıklarını harfiyen açıklayan bi örgüt olmuştur. onun bunun çocuğu veya değil. adamların yaptıkları her şey ortada. sen ve senin gibi düşünenler istediği kadar fanatik bi şekilde suçlamalarda bulunsun..
hangi gercekten bahsediyorsunuz ya,cildiracagim
neredeyse pkk yi halk kahramanlari yapacaksiniz?
sana en son örnek diyorum,anakara ulustaki patlama diyorum,sen gözün kör diyorsun?
katledilen doktorlar,hemsireler,mühendisler diyorum sen gözünü nefret bürümüssün diyorsun.cocuklar katlediliyor,sucu devlete veriyorsunuz
dogru olan tek sey nefretle doldugum ama ne gözüm kör ne kulagim sagir
katledilen cocuklarin vebalini devlete yüklemek kadar sacma bi düsünce olmaz
benim devletim cocuk katletmez,herkes bilsin bunu!
benim devletimde her sey yolunda degil ama benim devletim sucsuz insanlari ,sadece pkk yi suclamak icin katletmez
devleti katil edip,pkk yi melek edenlerin amacinin ne oldugu belli
pkk nin bi kolu silahli saldiri ise,bi koluda propogandadir
Ama Allaha sükür benim milletim namussuz terör örgütünün propagandasina kanmiyor
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Beşiktaş'lı

http://www.cepciler.com/index.php       
tüyleriniz diken diken olcak  belki de askere gitmek isticeksiniz belki de ağlicaksınızz.....

banumansiz

bu vatanı kimseye bırakmayız
bu uğurda ölmeye hazır 70milyon var!!

keşke çağırsalar bizlerde gitsek askere
bizlerde atalım onlara birer el mermi onlarca bomba...
ve yüzlerce pkklıyı boğalım çokluğumuzla
ve gülümse şimdi... ;)

rebellious

Alıntı yapılan: FaTaL_eRe - Ekim 24, 2007, 14:42:01
bir devletten cok teror orgutunun sozlerine guveniyorsun entresan...

vecdi gönül'ün sözüne güvendik ve pkk'nın askerlerimizi rehin almadığına inandık. peki sonuç ?
[I]kara sevda adı...[/I]

rebellious

Alıntı yapılan: jimbo1903 - Ekim 24, 2007, 16:51:24o rebellius denen arkadasa bi sorun bakalim pkk yi teror örgutu olarak göruyor muymus?
baslarim ben böyle ideolojiyede anarsizmede, anarsisttede?
bi de utanmadan mahirlerle apoyu, pkk yi ayni cercevede göruyor?

pkk'yı senden çok terör örgütü olarak görüyorum ve elimden gelse durdurabilmek için canımı bile verirdim.

ama gerçekten hayret ettim ki onca sözden mahirlerle pkk'yi aynı çerçevede gördüğümü anlayacak kadar da anlayışsızsın!

çok bi şey bildiğini sanıyosan git örnek olarak ibda-c'nin tarihini bi araştır bakalım. Allah'ına kadar dinci, gerici olan örgüt kime tapıyor? kimin mücadele sistemini uyguluyor? isimleri "ibda" iken neden kalkıpta isimlerinin sonuna "cephe" kelimesini ekliyorlar? yoksa mahir çayan'ın silahlı mücadele ve cephe fikirlerini benimsedikleri için mi? her yayınladıkları dergide mahir çayan'ı övmelerinin sebebi de bu mu acaba?

haa ama sen şimdi tüm bunlardan koskoca devrimci mahir çayan'la gerici ibda-c'yi de bir tuttuğumu anlarsın anca !..
[I]kara sevda adı...[/I]

CHEm !

arkadaşlar konumuz şehitler

pkk,mahir çayan,ibda-c,anarşizm değil
Allah kitap Beşiktaş

eRe

Alıntı yapılan: rebellious - Ekim 25, 2007, 13:08:32
Alıntı yapılan: FaTaL_eRe - Ekim 24, 2007, 14:42:01
bir devletten cok teror orgutunun sozlerine guveniyorsun entresan...

vecdi gönül'ün sözüne güvendik ve pkk'nın askerlerimizi rehin almadığına inandık. peki sonuç ?

o suan da irtibatlarinin koptugunu belirtmisti.ama yaklasık 1 2 saat sonra da tsk askerlerımızın esır dustugunu belırttı.
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi