Ana Menü

Yüksekova'da askerlerimize saldırı: 12 şehit 16 yaralı

Başlatan akbaba71, Ekim 21, 2007, 11:35:11

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carsi52

Şırnak kırsalında silahlı kuvvetler ile bir grup terörist arasında çatışma çıktı
Şırnak-Van-Çatak kırsalında silahlı kuvvetler ile bir grup terörist arasında bugün sıcak temas yaşandı.

Alınan bilgile göre Dere mevkiinde çıkan çatışmada çok sayıda teröristin ölü olarak ele geçirildiği belirtildi.

Bölünür senin için uykular!

akbaba71

Tarih araştırmacısı Gökhan Balcı, Genelkurmay Askeri Tarih ve Stratejik Etüt Başkanlığı (ATASE) arşivlerinde
Mesut Barzani'nin babası Molla Mustafa Barzani ve amcası Barzan Şeyhi Abdüsselam'ın Rusların desteği ile Ermeni çetelerini Türklere karşı kışkırttığının açıkta yer aldığını kaydetti.

Balcı, Genelkurmay Başkanlığının arşivlerini açtıktan sonra, ilk araştırma fırsatını bulan kişilerden biri olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Devlet arşivinden de yaptığım araştırmalarda Türk geçmişi ve geleceği için ibret verici sonuçlara ulaştım. Geçmiş yıllarda Türkiye tarafından korunan, son dönemde ise Türkiye'ye yönelik 'tehdit içerikli' açıklamalarıyla dikkati çeken Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin başkanı Mesud Barzani'nin babası Molla Mustafa Barzani'nin sözde Ermeni soykırımının yaşandığı iddia edilen tarihlerde, Ermenilerle birlikte Türklere saldırırken, Barzan aşireti Rusya'dan önemli destekler aldı. Mustafa Barzani, Ermeni çetelerini silahlandırarak, Güneydoğu ve Doğu Anadolu'daki Türk köylerinde işkenceler yapmış."
BABASININ YOLUNDA

Barzan Şeyhi Abdüsselam ve Mustafa Barzani'nin Türklere yaptığı işkencelerin ortaya çıkmasının ardından İran'a kaçtığını ifade eden Balcı, şöyle devam etti: "Molla Mustafa Barzani, babası, ağabeyi yıllarca Türkleri düşman olarak görüp, aldıkları yabancı desteklerle tam anlamıyla bir soykırım yapmışlar. Genelkurmay ve devlet arşivlerinde yer alan belgelerde Barzanilerin, Ermenileri ve Rusları kullandığı açıkça belirtiliyor. Barzan aşiretiyle ilgili gerçekler, Rusya devlet arşivlerinde de bulunuyor. Mustafa Barzani'nin ölümünün ardından aşireti yöneten oğlu Mesud Barzani'de bugün atalarının gittiği yoldan ilerlemeye çalışıyor. 1915'te babası, Rusların desteği ile Ermenileri Türklere karşı kışkırtmıştı, şimdi ise kendisi ABD desteği ile Kürtleri kışkırtarak aynı taktiği izliyor."

FIRSAT BULUNCA İHANET

Barzan aşiretinin her fırsatta Osmanlıya ihanet ettiğine dikkati çeken Balcı, "Barzan aşireti, Türk katliamını 1915'den beri yürütmeye çalışıyor. Baba ile oğul arasında hiç fark yok. Her ikisi de aynı mezalimi ve soykırımı düzenlemekte kararlılar. Bunun için de şu anda Kürtleri kullanıyorlar" dedi.

Balcı, Barzan aşiretinin soyunun Kürtlere dayanmadığını, bununla ilgili de geniş bir araştırmayı gelecek aylarda yayınlayacağını söyledi.

Araştırmalarının yer aldığı kitabının bir çağrı niteliği taşıdığına değinen Balcı, "Bu kitap, Türkmen soydaşlarımıza saldıran ve gözünü Güneydoğuya diken Barzani'ye dikkati çekmek için bir çağrıdır. Artık herkes gözünü açmalı" diye konuştu.

ARŞİVLERDEKİ GERÇEK                                                                     

Genelkurmay ATASE Başkanlığı Arşivi'nden elde edilen, Erzurum'un Hasankale ilçesindeki birlikten Osmanlı Ordusu Başkomutanlığı'na yazılmış 2763 numaralı metinde, şunlar kaydediliyor: "Van Seyyar Jandarma Tümeni'nden gelen cevap aşağıdadır. Ruslar seferberlikten beri, önce Osmanlı toprakları içinde adi ve siyasi suçlar işleyip İran'a kaçanlara ve hudut yakınında yaşayan İran aşiretlerinden kandırdıklarına, silah ve para vererek sınırlardan geçiriyorlar. Bunlar aracılığıyla olaylar tertipleyerek memleketimizde birçok cinayet işlettirdiler. Celali bölgesinde oturan Abdevi aşireti reisi Simko'nun memletimizin içinde işlediği her cinayet için Rusların düzenli olarak verdikleri maaştan başka, ayrıca ödül de verdiklerini, Simko itiraf etmiştir.

Bu konularda Van Valiliğinin de birçok belgesi bulunmaktadır. Mustafa Barzani de İran'a kaçarak, Ruslar tarafından Tiflis'te ağırlanıp orada çok miktarda para ve ayrıca talimat verildikten sonra, memleketimizde karışıklık çıkarmak için gönderildi. Barzan Şeyhi Abdüsselam, Rusların yardımıyla aşiretleri teşvik ederek, Bacerge civarına kadar gelmişti..."

Adamın kopeklik genlerinde var ne beklenir ki bu heriften
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

carlito1903

Alıntı yapılan: MaRtiNeAgLe1903 - Ekim 22, 2007, 19:59:14
SIYESET YAPMAK ISTEMIYORDUM AMA SECIMLERDE AKPYE OY VERENLER HIC BURDA LAF EBELIGI YAPMASINLAR HERIFLER BAGIRA BAGIRA KUZEY IRAGA GIRMEYECEZ DIYE SOYLEDI BU MILLETTE %46 OY VERDI SIMDI HERKES AGLIYORR DIYECEK LAF BULAMIYORUMM MECLISTE SADECE dtpLI PKKLILAR MI VAR SANIYORSUNUZ YA AKP ICINDEKI PKKLILAR ONLARA NE DIYECEKSINIZ...DOGUDA dtpDEN FAZLA OY ALAN BIR PARTIYI HER ZMAN 2 KERE DUSUNMEK LAZIM NASIL OLUR DIYEE  SEH SAITIN TORUNLARI BASBAKANIN DANISMANI OLARAK ORTALIKTA GEZIYOR ARKADASLAR...GENEDE HEPMIZIN BASI  SAGOLSUN

hayatımda bu kadar saçma bi yorum görmedim yaaa lütfen bir kez daha düşün ve öyle yaz ve kimseyide bilip bilmeden itham etme...

melankolizm

Tüm ŞEhitlerimizin Aziz Ruhları ŞAd Olsun
Acılı Ailelerine Sabırlar VErsin..

HEsab Sorulsun.
Cesaretli Olunsun..!

!_black_eagle_!

ALEMDE ŞER OGUZDA ER TÜKENMEZ

İnş. Benide tekrardan cagırırlar askerede kosa kosa giderim keske seferberlik olsaydı bendede :(

|| 14 Şubat Hayal Ürünüdür...Tek Gerçek BEŞİKTAŞ Tribünüdür ||

carsi52

Dağlıca'daki saldırıdan yaralı kurtulan asker, DEHŞET gecesini anlattı: "O kadar kurşun sıktık ki..."
PKK saldırısında 12 şehit veren Hakkari'nin Dağlıca köyündeki piyade taburunda yaralanan kahraman erlerden biri, o gece yaşananları yakınlarına anlattı.

Hastaneden, kendisini telefonla arayan yakınları ile görüşen Mehmetçik, "Çatışma saatlerce sürdü. O kadar kurşun sıktık ki, mühimmatımız bitti. Bendeki şarjörler bitince, şehit olan arkadaşlarımızın şarjörlerini aldım. Beş şarjör bitirdim" dedi. Halen askeri bir hastanede tedavi altında tutulan ve durumu iyi olan Dağlıca Taburu'nun kahraman gazisi bazı arkadaşlarının da kaçırıldığını söyledi.

İşte kahraman askerin anlattıkları:

KÖSTEBEK KUŞKUSU

"Cumartesi'yi pazara bağlayan gece yarısı, birliğimize sızma yaptılar. Çok kalabalıklardı. Ve çok yüklü gelmişlerdi. Biz tepede 50 kişiydik. Uyuma şansımız yoktu. Tepe emniyetini alıyorduk. Çok yakınımızda olduklarını biliyorduk, sesleri geliyordu. Telsiz konuşmalarını da dinliyorduk. Üstlerimizden öğrendiğime göre, içimizden, bizi bilen biri 'Buraya gelebilirsiniz, Burası savunmasız demiş...

Bir anda geldiler.. Her yerden çıkıyorlardı. Özellikle üst bölgeyi çevrelediler. Biz iki gün öncesine kadar biliyorduk geleceklerini. Çok kalabalıklardı. Adamların nöbet tuttuklarını, doldur boşalt yaptıklarını, şarjörlerini değiştirdikler değiştirdiklerini her şeyi gördük. Hem termal kamera, hem nikon hem de gece görüş var. Her şeyi gördük. Bizimkiler sekiz kilometre öbür tarafa 3- 4 tane havan attı.

SAYILARI 150'DEN ÇOKTU
Gelenlerin sayısı 150'nin üstündeydi diye tahmin ediyorum. Çünkü üç bölgeyi yuvarlak içine aldılar. Hepimiz uyanıktık. Saat gece 12'yi 20 geçe başladı. Saat 4'e çeyrek kala kobra helikopterler geldi. O saate kadar hep savunmaya çalıştık. Mühimmatımız bitti. Bende üç şarjör kaldı. Şehit olan arkadaşlarımızın şarjörlerini aldım. Beş şarjör bitirdim. El bombası pimi çektim. Bir tane hücüm yeleği buldum.

Onlar üstten ve arkadan saldırdılar. Biz önden bekliyorduk. Bizim inip, çıkamayacağımız yerlerden geldiler. Bunları önceden tespit etmiştik. Benim onbeş metre ilerimdeydi adamlar. Kürtçe falan konuşuyorlardı. İsimlerini falan hep duydum. Roketleri vardı. Çok sağlam gelmişlerdi. Doçka (bir tür uçaksavar) bile getirmiş adamlar. Çok ağır bir silah. Silahlar, el bombaları....Bizden 7-8 kişi şehit düştü. Biz 50 kişiydik. 20 kişi kaldık. 14'ü hastanede burada. Sağlamlar. Gerisi ya onlarla gitti. Ya da şehit oldu.

YARALILARI TAŞIDIM
Sonra kobralar bastırmaya başlayınca çocukları aldılar, gittiler. Ben bir tanesini vurdum diye sanıyorum. Çünkü el bombası pimi sesini duydum. On metre yukarımdaydı. Biz aşağıdaydık. Benim yanımda çok arkadaşım öldü. İki tanesini sırtımda taşıdım helikoptere. Onlar gidince sağdan soldan yaralıları topladık. Ben de yaralıyım ama diğer diğer çocuklara göre iyiyim. Sağlığımda bir sorun yok..."

Erhan Öztürk/Sabah

OKUMANIZI ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM..:)
Bölünür senin için uykular!

[KralKartal]

Okudum...
ama geleceklerini biliyorlarsa neden hazirlikli degillerdi veya az sayida yakalandilar???

onlarin bombalari varda bizim askerlerin niye yok?

daha tedbirli olsaydik bence bizden kayip veren olmazdi,
onlar geldigi gibi gomulurdu oraya
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

carlito1903

adamların o silahları nerden bulduklarını herkes biliyo ama biz hala o silah verenlere bişey yapamıyoruz malesef,gerçekten çok acı koskoca ülkenin askerlerinin bir avuç çapulcuya karşı aciz duruma düşmelerei çok acııı!!!!

rebellious

Alıntı yapılan: KRaL'KaRTaL - Ekim 23, 2007, 15:10:55daha tedbirli olsaydik bence bizden kayip veren olmazdi,
onlar geldigi gibi gomulurdu oraya

güldürme insanı ihsan. adamlar yıllardır o dağlarda yaşıyor, dünyanın en iyi gerilla örgütlerinden biri konumundalar. 3 ay eğitim verip dağa piyon sürer gibi sürdüğün mehmetçik mi kayıp vermeden gömecek onca gerillayı? her ne kadar silahlı güç ve sayı itibariyle üstün görünsekte bu adamlar gerilla savaşında ordumuzun büyük bi kısmından daha üstün. sadece üst düzey birliklerimiz bu adamların hakkından gelebilir. ör: "Bordo Bereliler"
[I]kara sevda adı...[/I]

rebellious

Alıntı yapılan: carlito1903 - Ekim 23, 2007, 15:16:58gerçekten çok acı koskoca ülkenin askerlerinin bir avuç çapulcuya karşı aciz duruma düşmelerei çok acııı!!!!

ya yapmayın beyler, pkknın ülkemizin başına bu kadar büyük bela olmasının tek sebebi her zaman için küçümsenmiş olmasıdır. bu kadar basit bi düşman değil bu örgüt.
[I]kara sevda adı...[/I]

[KralKartal]

ben burda egitimlerinden bahsetmiyorum ki?
ben burda TEDBIRLI olmaktan bahsediyorum..konuyu yanlis yere cekme...
Burda bordo berelilerde olsa, tedbirsiz yakalanmak herzaman kotudur..
Egitimsiz olduklarinida biliyorum, ama tedbiri elden birakmamak lazim
hele ki bu biliniyorsa..

Ayrica gerilla ile savasmak herzaman zordur, amerikayida irakta goruyoruz..
adamlarin yeri belli degil, yurdu belli degil, ne zaman ne yapacagi
belli degil, ve bu belirsizlikler icinde, bir belirli birsey varsa
ve bundada tedbir alinmiyorsa, ve askerler SILAH olayinda SIKINTI cekiyorlarsa
buna ne demeliyiz???

rebellious

ona diyeceğim yok. ama ben de sana diyorum ki silah da olsa, tedbir de olsa söylediğin kadar basit değil onları oraya gömmek.
[I]kara sevda adı...[/I]

[KralKartal]

Az kayip ve daha farkli olacagi kesin ama...Bana gore tabiki..

rebellious

genelkurmaylıktan yapılan açıklamada 32 terörist öldürüldü denildi, ama pkk'dan gelen açıklamada sadece 3 yaralılarının bulunduğu söylendi. hangisinin gerçek olduğunu kim bilebilir? eğer pkk'nın söylediği gerçekse durum benim düşündüğümden bile vahim!
[I]kara sevda adı...[/I]

[KralKartal]

32 kayip verse bile verdik demez ki..
Olaylari farkli yansitip kendilerini daha guclu gostermek istediklerinin gostergesidir bence..