Ana Menü

Yüksekova'da askerlerimize saldırı: 12 şehit 16 yaralı

Başlatan akbaba71, Ekim 21, 2007, 11:35:11

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rebellious

ihsan bi terör örgütünün asılsız açıklama yaptığı çok sık görülen bi şey değildir. benim inanasım gelmese de aklım takılmıyor değil. ama asıl önemli olan rehine konusu. devlet nasıl olur da önce yalanlayıp sonra kabul eder bu meseleyi algılayamıyorum.
[I]kara sevda adı...[/I]

[KralKartal]

belki rehineleri kurtaracaklarini dusunmuslerdir? o nedenle bu aciklamayi yalanlamis olabilirler
bilemiyorum...sende haklisin
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Simurg

bugün üsküdar lisesinin hazırladığı resim sergisine gittik
ve ben pkklı bir kişinin insan olamayacağını anladım o resimlere baktıkça ağladım
küçücük bir bebeğin kafasını kesiliyorsa,
erkek olmayan köylere baskın yapılıp
bebek yaşlı ayırt etmeyip herkese tecavüz edilip
sonra kafalar kesiliyorsa ben bu kişilere insan demem.
Diyendende şüphe duyarım
200 öğretmen onları eğitmek amacıyla gidiyor
evlere cenazesi gidiyor.
teskere artık çıksın gerekirse bende savaşa gitmek istiyorum..
Bu yapılanlar sindirilemez ve
bi özürle yok pkk lideriyle görüşme falan onlarla düzelmez.
adam gibi gidip Türk'ün ne olduğunu gösterelim.
anlamadığım birşey var bu sorun 2 ülke arasındayken neden amerikanın görüşünü bekliyoruz

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

akbaba71

PKK'dan kayıp askerlerle ilgili yeni iddialar
      Hakkari'de çıkan çatışmada şehit olan 12 askerini bugün toprağa veren Türkiye'nin gözü kayıp 8 askere çevrildi. Kayıp askerler için bölgede geniş çaplı operasyonlar devam ederken, ailelerin askerlerden gelecek sevinçli bir haber bekleyişleri de sürüyor.
      Hakkari Dağlıca'da yaşanan çatışmanın ardından, kendilerinden haber alınamayan askerlerle ilgili olarak terör örgütü PKK da yeni iddialarda bulundu. Askerlerin kendi ellerinde olduğunu öne süren ve kimliklerini açıklayan terör örgütünün silahlı kanadı, sağlık durumunun iyi olduğunu belirttiği askerlere zarar verilmeyeceğini bildirdi.
      Terör örgütüne yakınlığıyla bilinen internet sitelerinde, PKK'nın silahlı örgütünü yöneten terörist Bahoz Erdal'ın sözleri yayınlandı. Haberlere göre Erdal, özetle şunları söyledi:
      'Şu anda söz konusu askerler güçlerimizin elinde. Sağlık durumları iyi. Bir asker hafif yaralanmıştı, sağlık ekiplerimiz tedavisiyle ilgileniyor, şu anda durumu iyidir. Ailelere de sesleniyorum, çocuklarınızın sağlığından endişe etmeyin. Onlara hiçbir şekilde zarar vermedik, vermeyeceğiz.' Çatışma sonrasında irtibat kurulamadığı açıklanan askerlerin isimleri ve memleketleri şöyle:
      'Ramazan Yüce (Mardin), İrfan Beyaz, (Gaziantep), Mehmet Şenkul (Niğde), Nihat Başova (Konya), İlhami Demir (Ağrı), Fatih Atakul (Denizli), Halis Tan (Adana), Özhan Şabanoğlu (Hatay).'

ANKA
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

[KralKartal]

K.Iraka girmek , camura saplanmaktir..

Yuzlerce binlerce kayip vermek demektir
ve bu savas yillardir surecek demektir..
yani ekonomik sorunlarda dogacaktir..
PETROL fiyatlari artacaktir, ve hem avrupa hem amerika
bunu istemez...
bunlari birakalim, ordan cikis ZOR olacaktir...
bu tur savaslarda KAZANAN olmaz,
iki tarafta KAYBEDER...

Elerosse

Sanırım bizim ordumuzu amerikanın çikolata askerleriyle karıştırıyorsunuz ?

Kim nereye saplanıp kalıyor ? Böyle düzenli ve kimin ne yapacağı belli bir orduda böyle olaylar olmaz.En fazla 1 ay sürer girer çıkar orası hiç olmadığından temiz olur.Bakınız Kıbrıs harekatı.
Forever \m/ Metallica \m/ || Sinanı'da AL GİT

BeşiktAŞK

keskinli

kuzey iraka girmekle cok kayip verecegimiz kesin ama artik baska yolu kalmadi
kuzey iraka girip barzani ve talabaninin teröristlerini yok edecek gücümüz var Allaha sükür
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

[KralKartal]

Duygusal dusunursem bende sizin gibi dusunurum
ama mantikli dusunursem ve bir cok ulkede bu konu hakkinda yorum yapan
ust duzey askeri kisilerde , bunun her iki taraf icin sadece kayip olacagini
ve bu savasin yillar surecegini ve kayiplarin cok olacaginin altina ciziyor..

Burda PETROL olayida avrupa ve dunyayi ilgilendirmekte
ordaki savas petrol fiyatlarina yansayacak..
Bunu hicbir ulke istemez...buna engel olmak isteyeceklerdir..
Turkiye teskere kararini aldi, ama giremiyor hala..
bu etkenler burda agir basiyor iste..

Ama girmesi HATA olur... Biz kendi TOPRAKLARIMIZDAKI teroristlerle bas edemiyoruz
daglarda catismalarda onca kayip veriyoruz
birde K.Iraka mi girecegiz?
ne yapacagiz? Hepsini oldurecekmiyiz? Bu kadar mi basit?

Elerosse

Peki TSK'dan böyle bir yorum geldimi ? O diğer ülkelerin askeri yetkilileri açıkçası bizi hiç bağlamıyor.Durum ortada.Diğer ülkelerin açısında bakarsak onlar 7 düvel'ede karşı koyamıcaklar diye düşünüyorlardı :)

Pkk'ın orda barındığını bütün dünya biliyor.Teröristlerinde ordan geldiğini biliyorlar ama kabullenmek istemiyorlar.

Barış savaşla kazanılır prensibinden yola çıkması gerekiyor Türkiye'nin.Tabiki biz barışçıl bir ülkeyiz ancak artık barışı düşünücek ne sabır kaldı nede durum kaldı.

BeşiktAŞK

keskinli

savas hic bi zaman basit degildir,kesinliklede savas yanlisi degilim ama savastan baskada bi cözüm kalmadi
barzani ve talabani artistlik yapip bize meydan okuyorlar,pkk kallesce askerlerimizi ve vatandaslarimizi katlediyor
bazen saldiri en iyi savunmadir
avrupa basini tamamen yanli yaziyor,pkk ya terörist demiyor,özgürlü savascilari diyor
bizi düsündükleri icin savasa karsi degiller,kendi cikarlari icin savasa karsilar bunu sende söylüyorsun
ne avrupadan ne amerikadan bizi dost olur

Elerosse

Açıkçası ben buna savaş bile diyemiyorum.Karşımızda düzenli bir ordu yok.Peşmerge ve teröristlerden oluşan göğüs göğüse değilde pusu,mayın vs yöntemlerle askerlerimizi şehit eden 6.000 kişi var :(

BeşiktAŞK

akbaba71

PKK yanlısı site, kaçırılan askerlerin fotoğraflarını yayınladı
ANKA AJANSI

Terör örgütü yanlısı yayınlarıyla tanınan Fırat Haber Ajansının sitesinde Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki çatışma sonrası kaybolduğu bildirilen 8 askerin fotoğrafları yayınlandı.
      Site, askerlerin 20 ayrı fotoğrafına yer verdi. Fotoğraflarda PKK'nın elinde bulunduğu öne sürülen erlerin, toplu halde çay içerken, sohbet ederken görüntüleri yer aldı.
      Bu arada akşam saatleri itibariyle PKK'nın da aynı resimleri kendi sitesinde yayınladığı görüldü.
[IMG]http://img87.imageshack.us/img87/3421/55419495fw3.jpg[/img]
İnşallah sağ sağlim dönerler

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

keskinli

Non Mollare Mai

edit

akbaba71

kayıp askerlerin kimlikleri belli ahmet abi eğer onlar olmasa yalanlama gelirdi