Ana Menü

Referandum sonuçları açıklanıyor

Başlatan [KralKartal], Temmuz 24, 2010, 20:36:44

0 Üyeler ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

IL Capitano

patron 30 yildir darbe olmamis, bence bir daha da olmaz.

cevremdeki buyuklerin söyledikleri tek sey, akpnin yargiyi ele gecirmek istiyor diyorlar, yarginin bagimsiz kalmasi gerekiyor deniliyor.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

beckyZWICKY

referandumun sonucu keşke forumdaki bu anket gibi olsa.
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

[KralKartal]

Bugun haberlerde izledim Muharrem Ince'ydi sanirim, CHPLi kürsüde konusurken CARSI HERSEYE KARSI derler ya gibi laf edip yakinda onlarda
yanimizda olacak dedi :)

CARSI EVETE KARSI olacak
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

saldır beşiktaş

Berhan şimşekte gençfenerbahçeliler yanındaymış.
Ama Çarşı sana karşı dedi bugün  :) BEŞİKTAŞTAN Hayır'dan başka oy çıkmaz kolay kolay.
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

[KralKartal]

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

AsA

keskinli

Alıntı yapılan: Cem Baba - Temmuz 25, 2010, 16:47:04
patron 30 yildir darbe olmamis, bence bir daha da olmaz.

cevremdeki buyuklerin söyledikleri tek sey, akpnin yargiyi ele gecirmek istiyor diyorlar, yarginin bagimsiz kalmasi gerekiyor deniliyor.
evet cogu kisi böyle bi seyden cekiniyor
aslinda cok düsünürücü
yargi mensuplari cikip taraf olacaklari yere sunu demeliler,biz yargi adamlarini kimse alamaz,biz satilik degil demeliler
akp yargiyi ele gecirecekse ben bunada karsiyim ama asil düsündürücü konu hukukcularin satilik olabilme ihtimali
sizcede cok düsündürücü degilmi?
a partisine göre hukugu kullananlar,b partisine göre kullananlar?düsünmesi bile kötü
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

IL Capitano

yillarin kurt politikacasi Mesut Yilmazin referandumla ilgili aciklamasi;

Alıntı Yap
DP Rize Milletvekili Mesut Yılmaz, yargının bağımsız kalmasını isteyenlerin referandumda "hayır", AKP ve hükümetin emrine girmesini isteyenlerin ise "Evet" oyu vereceğini söyledi. Yılmaz, Rize'de selden etkilenen Muzaffer Poyraz'a ait evlerde incelemelerde bulundu. Yılmaz, referanduma ilişkin sorulara da "Yargının bağımsız kalmasını isteyenler 'hayır', yargının AKP ve hükümetin emrine girmesini isteyenler 'evet' oyu verecektir. Herkesin geleceği düşünerek, adaletin bir gün herkese lazım olacağını da unutmadan oy kullanması lazım. Hükümetin iddia ettiği gibi bu Anayasa değişikliği içerisinde ileride askeri müdahaleleri önleyecek düzenleme söz konusu değildir. Sadece sembolik yapılan bazı düzenlemeler var. Asıl önemli üç maddedir. O da yargının bağımsızlığı ile ilgilidir. Bağımsız olmayan bir yargı ancak dikta rejimlerinde olur. Demokrasinin devamını istiyorsak yargının bağımsızlığına sahip çıkmamız gerekiyor. Bunun içinde benim oyum hayır'dır" dedi.

keskinli

bu konuda bir sürü düsünceler yazabiliriz
ama asil soru degismiyor
yargiyi alinabiliniyorsa demekki satiliktir
yani alan sucluda satan sucsuzmu?
hep söyleniyor akp yargiyi aliyor ama kimse aciklamiyor nasil aliyor?yani parami veriyor?

IL Capitano

abi nasil aliniyor? adamlar istedikleri adamlari oraya koyacaklar. bagimsiz olanlar gidecek, onlarin yerine akp sempatizani adamlar oturacak, neyin alinip satilmasi anlamadim ben valla.

paket cok genis bence.

erdibatmaz

bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

NoPasaran

Alıntı yapılan: Cem Baba - Temmuz 25, 2010, 16:30:42

"Silahlı Kuvvetlerin vazifesi; Türk yurdunu ve anayasa ile tayin edilmiş olan Türkiye Cumhuriyeti'ni kollamak ve korumaktır."

Burdaki sorun nedir bende anlamadım.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

beckyZWICKY

paket = AKp nin herşeyi tek başına yapabilmesi demek.

HAYIRDA HAYIR VARDIR! HAYIR ULAN!
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

keskinli

Alıntı yapılan: Cem Baba - Temmuz 25, 2010, 22:41:22
abi nasil aliniyor? adamlar istedikleri adamlari oraya koyacaklar. bagimsiz olanlar gidecek, onlarin yerine akp sempatizani adamlar oturacak, neyin alinip satilmasi anlamadim ben valla.

paket cok genis bence.
söyle aciklayim
herkes diyor ya akp yargiyi alacak,bu yüzden anayasa degistirmek istiyor diye
bu nasil bi yargidirki hükümete gelen parti tarafindan aliniyor
hakimler savcilar niye satarlar kendilerini,yada niye cikipta demezlerki bizim icin hangi partinin hükümet olmasi bizi ilgilendirmez biz her zaman yasalara göre karar veririz
ortada alinacak bi sey varsa alinacak seyi satanda vardir,bundan yola cikarsak ve muhalefeti dinlersek türkiyenin yargisi zaten satilmis anlamina gelmiyormu?
akp yargiyi aliyors[kufur otomatik degistirilmistir]imden aliyor sorusu cikmiyormu ortaya?yargi simdiye kadar kimdeydide simdi akp aliyor?
bende diyorumki varsayalimki akp böyle bi hedef güdüyor,yargiyi almaya calisiyor

keskinli

Alıntı yapılan: NoPasaran! - Temmuz 26, 2010, 00:51:28
Alıntı yapılan: Cem Baba - Temmuz 25, 2010, 16:30:42

"Silahlı Kuvvetlerin vazifesi; Türk yurdunu ve anayasa ile tayin edilmiş olan Türkiye Cumhuriyeti'ni kollamak ve korumaktır."

Burdaki sorun nedir bende anlamadım.

bu maddeye dayanarak darbe yapmasini engellemektir amac
vatani korumasinda tabiiki bi sorun yok