Ana Menü

Referandum sonuçları açıklanıyor

Başlatan [KralKartal], Temmuz 24, 2010, 20:36:44

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

melankolizm

samimi değiller, referandumu duygu sömürüsü yapıyorlar 12 eylülü kullanarak. bu yasalar tabiki böyle olacak ki görüntü olsun asıl amaç yargıyı siyasallaştırmak! kendi tabanın yokmu akp'nin kendi tabanına seslensin!

NoPasaran

Bazı şeyleri ispatlayamazsın..

Yüksek Askeri Şüranın almış olduğu bir karar varsa bunu yargının çözmesi imkansız. İçinde olmadığın bir kurumun işleyiş mantığına göre nasıl karar vereceksin..

Askeriyeden atılan Asker sayısı bir elin parmağı. Vardır bir kusuru boşuna sorgulamak anlamsız..Eğer sorgulanırsa Hükümetlerin Hakimleri tekrar tekrar geri göndereceği gün gibi ortada..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

sagol Ahmet patron aciklamalar icin...
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

keskinli

icinde olmadigin bi kurumu yargilayamazsin diye bi mantik olabilirmi?
fabrikada calisan isci atildigi zaman mahkeme karar verebilir ama askeriye hakkinda veremez?
hakimler fabrikadami calisiyor,yani fabrika kurumunun icindelermi?
vardir bi kusuru nicin yargilayacaksin öylemi?
o zaman fabrikalari kapatan hükümetlerde vardir bi bildiklerini diyeceksin
adam isten atilacak hakkini arayamayacak,bizde buna adalet diyecegiz
yapma volkan,tamam ak partiye karsi olabilirsin ama adaletsizligi savunacak kadar tarafli olamazsin
siyasi görüsleriniz sizi kör etmesin,sadece ak partiye karsi olabilmek icin dogrularida görmemezlikten gelmeyin
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

keskinli

Alıntı yapılan: melankolizm - Temmuz 24, 2010, 22:58:59
12 eylülün hesabı o sıralarda iettsporda top koşturan başbakana düşmez, vatan uğruna idama giderlerken Pehlivanoğulları,  konyada istiklal marşı bile okumayan dönemin akıncılarınada düşmez!
bu mantiga göre seninde hic bi sey deme hakkin yok
cünkü sen hayatta bile degildin :)

NoPasaran

Alıntı yapılan: keskinli - Temmuz 24, 2010, 23:20:24
icinde olmadigin bi kurumu yargilayamazsin diye bi mantik olabilirmi?
fabrikada calisan isci atildigi zaman mahkeme karar verebilir ama askeriye hakkinda veremez?
hakimler fabrikadami calisiyor,yani fabrika kurumunun icindelermi?
vardir bi kusuru nicin yargilayacaksin öylemi?
o zaman fabrikalari kapatan hükümetlerde vardir bi bildiklerini diyeceksin
adam isten atilacak hakkini arayamayacak,bizde buna adalet diyecegiz
yapma volkan,tamam ak partiye karsi olabilirsin ama adaletsizligi savunacak kadar tarafli olamazsin
siyasi görüsleriniz sizi kör etmesin,sadece ak partiye karsi olabilmek icin dogrularida görmemezlikten gelmeyin

Ahmet Abi, bu konuda Fabrikadaki işçi olayı değil. Askeriyeye zarar vermek istedikleri bal gibi ortada ..Siz neden görmüyorsunuz ki..

Bu memlekette 2-3 senedir ASKER ERGENEKON VE BALYOZ muhabbeti var. Peki ne oldu * Neden daha bir tane suçlıu adam bulamadılar. Neden görünmüyor bunlar anlamayan asıl benim..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

pek takip edemedim ama demokrasi diye yirtinan, en cok partisi kapanan kurt partisi bile hayir diyor..

keskinli

peki ben sana bi soru sorayim volkan
daha düne kadar derin devlet,gladyo gibi konulari tartismiyormuyduk?özellikle sol kesim bir sürü faili mechul cinayetleri
derin devletin üzerine atmiyormuydu?
simdi yapinin üzerine gidilmesi nicin rahatsiz ediyor sol kesimi?
aslinda sol kesimi rahatsiz etmiyor,sadece soldan kopmus chp yi rahatsiz ediyor ya neyse
asker melekmi?askeeriyenin icinde serefsiz yokmu?suc isleyebilecek insanlar yokmu?
doguda görev yaptiktan sonra memleketlerine zengin dönen yokmu?
askerin halkin diger kesiminden farki ne?derin devletin icinde asker yokmu?

keskinli

Alıntı yapılan: Cem Baba - Temmuz 24, 2010, 23:30:41
pek takip edemedim ama demokrasi diye yirtinan, en cok partisi kapanan kurt partisi bile hayir diyor..
onlarin isine gelmeyen bir sürü seyler var ama asil konulari parti kapatmasindan siyasi rant beklemeleri
yani kapatilmalari islerine yariyor

NoPasaran

Onlara bir tane bişey demiyorum ki..

Devletin Miti vardır, Jitemi vardır, Askeri Mahkemesi vardır..

En küçük forumdan örnek vereyim...

Normal Şartlar altında Süper Moderatörler Adminlerin altında bir üyelik sınıfırı forum için..

Çok olağan dışı bir şart olmadı ise Senin Kilitlediğin Konuyu İhsan Gelip AÇMAZ..

Seni yada başka bir moderatörü ezip geçmez..

Eğer DARBE PLANI yapan bir komutan Asker cart curt var ise Genel Kurmay Başkanına sunarsın BElgeleri askeri mahkemelerde davayı görürsün..

Askeri Mahkemeye güvenmiyorsan sen o Genel kurmay başkanını sallamıyoersun demektir..

Herkesin içinde bu adamları suçlamaya çalışırsan o kişiye artık kimin saygısı kalır..

Bu forumda bir moderatörün kitlediği konuyu admin gelip "Bu moderatör işini yapamıyor açıyorum" derse orada bir sorun vardır..

Onlarca kişinin önünce küçük düşen moderatörün nasılki ciddiyeti kalmazsa, askere yapılanda buna benzerdir..

Bunlar iç meselelerdir. Gemel Kurmakl Başkanı CANLI YAYINA çıkıp "BİR KAĞIT PARÇASI" dediği DARBE PLANININ inadına üstüne gidersen bunun adı TSK ya saygısızlıktır..O kağıt parçaısından aylardır bişey çıkmıyor NEDEN SES ÇIKARMIYORSUNUZ Kİ..

Neyse konu dağılıyor

Askeri gözden düşürdüler
Şimdi yargıda..

Bunun oylaması yapılacak..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Simurg

Sonuç bence çok azcık bir farkla evet veya çok azcık bir farkla hayır olucak.
kağıtta evet hayır yazıcakmış  damgada tercih  bu referandum olaylarıyla ilgili açık ve net olucak teş şey bunlar.
Neye oy atıcağını bile bilmezken millet neyin referandumuysa oda tartışılır.
Bizim ülkede çok açık bir gerçek varki bu konuya bizim forumda dahil
partiyi katmadan bakan yok :D
Bence yasa değil partilere evet hayır basılıcak.
Asıl olması gereken şey aslında particilikten öteye YASA birliği altında birleşmek
çıkar gözetmemek objektif bakabilmek ama bizde o yürek yok
hep çıkar hep çıkar

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

saldır beşiktaş

Hayatımda ilk kez oy kullanacağım heycanlanıyorum bu açıdan   ;D
%99 Hayır atıcam Hayır'da HAYIR var  :P
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

keskinli

bu referandumda kesinlikle evet cikacaktir,bundan süphem yok
ama su anda daha mutlu edici bi haber chp den geliyor
TSK İç Hizmet Kanununun 35. maddesi değiştirilmesi yönünde yasa teklifi vermeye hazirlaniyor chp
eger ortada siyasi rant arayisi yoksa,gercekten darbelere karsi cikiyorsa bu yasa meclisde kabul görür

35. MADDE NEYİ İÇERİYOR?

Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesi şöyle:

"Silahlı Kuvvetlerin vazifesi Türk yurdunu ve anayasa ile tayin edilmiş olan Türkiye Cumhuriyeti'ni kollamak ve korumaktır."

35. madde, 12 Eylül darbesinin dayandırıldığı madde olarak biliniyor.

IL Capitano

"Silahlı Kuvvetlerin vazifesi; Türk yurdunu ve anayasa ile tayin edilmiş olan Türkiye Cumhuriyeti'ni kollamak ve korumaktır."

sorun ne ? ben onu anlamadim..

keskinli

kisaca;
bu kollamayi nasil yapacagina kendi karar verememeli
yani darbe yapamamali