Ana Menü

Referandum sonuçları açıklanıyor

Başlatan [KralKartal], Temmuz 24, 2010, 20:36:44

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

IL Capitano

Alıntı yapılan: keskinli - Temmuz 26, 2010, 15:46:30
Alıntı yapılan: Cem Baba - Temmuz 25, 2010, 22:41:22
abi nasil aliniyor? adamlar istedikleri adamlari oraya koyacaklar. bagimsiz olanlar gidecek, onlarin yerine akp sempatizani adamlar oturacak, neyin alinip satilmasi anlamadim ben valla.

paket cok genis bence.
söyle aciklayim
herkes diyor ya akp yargiyi alacak,bu yüzden anayasa degistirmek istiyor diye
bu nasil bi yargidirki hükümete gelen parti tarafindan aliniyor
hakimler savcilar niye satarlar kendilerini,yada niye cikipta demezlerki bizim icin hangi partinin hükümet olmasi bizi ilgilendirmez biz her zaman yasalara göre karar veririz
ortada alinacak bi sey varsa alinacak seyi satanda vardir,bundan yola cikarsak ve muhalefeti dinlersek türkiyenin yargisi zaten satilmis anlamina gelmiyormu?
akp yargiyi aliyors[kufur otomatik degistirilmistir]imden aliyor sorusu cikmiyormu ortaya?yargi simdiye kadar kimdeydide simdi akp aliyor?
bende diyorumki varsayalimki akp böyle bi hedef güdüyor,yargiyi almaya calisiyor

bugune kadar satmamislardir zaten ama bu paket gecerse yanli olacaklar..
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

keskinli

bugünden yarina degisecekler yani :)
insanlarin karakterleri vicdanlari sadece bu referanduma bagli yani
ilginc
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

IL Capitano

abi Levent gidiyor, abdulrazik geliyor.  :)

keskinli

Alıntı yapılan: Cem Baba - Temmuz 26, 2010, 17:51:46
abi Levent gidiyor, abdulrazik geliyor.  :)
bu ne demek?bunuda ben anlamadim

IL Capitano

neyse abi, paket cok genis, parca parca guzel seylerde var aslinda ama bir yanda guzel seyler sunulurken bir yandan bazi seyleri ele gecirmek isteniyor. onun icin oy hakkim olsa mutlaka Hayir olurdu.

cok istiyorlarsa, halki dusunuyorlarsa baraji yuzde 10un altina dusursunler. gecen secimde yuzde 28lik oy kul oldu gitti. yazik degil mi? milletvekillerinin dokunulmazliligini kaldirsinlar..halkla bir farklari kalmasin.yok oniki eylul ihtilalindeki´leri yargiliyacaklarmis..sure asimi var, kimi kandiriyorlar.

daha bissuru sey var, neyse Guti gelmis, onunla ilgilenmek daha iyi.. :)

+18 !

AKP şuana kadar olduğu gibi hiçbir şeyi kendi çıkarı olmadan yapmak istemez..

Yargıyı tekeline almak istiyor.. Ve bu da bu ülkede yargının aslında ne kadar bozuk olduğunu gösteriyor..

Ama askere sivil yargı yolunu kesinlikle kabul ediyorum.. Ordu dediğin siyasi bir kurum değildir,asker dediğinde senden farklı değildir..

Son olarak Hayır'da hayır var !

keskinli

o zaman maglubiyetiniz hayirli olsun :)
konuyu uzatmaya gerek yok,zaten konu uzadikca referandumla alakasi olmayan siyasi yorumlar cogaliyor

Simurg

Zaten bu konuda partiler yarışıyor anayasa vs değil ;D

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

IL Capitano

Alıntı yapılan: keskinli - Temmuz 26, 2010, 19:25:33
o zaman maglubiyetiniz hayirli olsun :)

patron, kendini tamamen Akpli ilan ettin  ;D

ankette kararsizlarin 1i evet 1i hayir dese 12e 3 öndeyiz..

NoPasaran

Alıntı yapılan: keskinli - Temmuz 25, 2010, 22:37:42
bu konuda bir sürü düsünceler yazabiliriz
ama asil soru degismiyor
yargiyi alinabiliniyorsa demekki satiliktir
yani alan sucluda satan sucsuzmu?
hep söyleniyor akp yargiyi aliyor ama kimse aciklamiyor nasil aliyor?yani parami veriyor?

Yargı şu an bağımsız olmaya çalışıyor. En azından yasalar öyle imkan veriyor..

Örneğin Erzincan Başsavcısındaki olaylar. Bilmiyorum takip ettinizmi SIRF YARGITAYDAN kaçırmak için SATIN ALINMIŞ HAKİMLER
bir oyana bir buyana aylarca dosyayı ve kişiyi göndermediler mi ?

En son Yargıtay bir boşluğunu bulup "hoop ne yapıytorsunuz şuna bir bakayım" demedi mi ?

Peki şimdi ne yapılmak isteniyor ?

Anayasa mahkemesinin ÜYE SAYISINI ÇOĞALTIP KENDİ İSTEDİKLERİ ADAMLARI ORAYA GETİRMEK (KAPANMA ENGELLESİN DİYE)

HSKY NİN yapısını değiştirmek (ÜYE SAYISINI ÇOĞALTIP KENDİ HAKİM VE SAVCILARI TAYİN ETMEK ATAMAK CART CURT)

Bugün bunları savunursanız ilerde bir gün BAŞKA DÜŞÜNCELER geldiğinde kendi çıkardığınız yasalardan en çok zararı yine kendiniz görürsünüz..

Anayasa mahkemesi gerçi yapmak istediklerinin bir çoğunu engelledi (hsyk ve anayasa mahkmesi üye alımları) ancak bir çok yerde sorun devam ediyor..

Halkın vereceği cevaba saygı duymak zorundayız diyorlar ama ben nedese Halka güvenmiyorum..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

tamamda simdi anayasa mahkemesindeki hakimlerin cogunuda sezer atadi,yani sizin deyiminize göre kendi adaylarini yerlestirdi
eger her görüsün kendi yargi adamlari varsa,sizin deyyiminize göre,o zaman sonumuz ne olacak?
diyorsunki bana göre karar veren bendendir,bana karsi karar cikaran düsmandir
yani hicbirimiz bilmiyoruz,erzincan savcisi suclumu? degilmi?
mahkemenin biri hapse gönderiyor digeri serbest birakiyor
ayrica sunu acikca söylemek gerek;halkina inanmayan halkina güvenmeyen zihinlerin asla iktidar yüzü göremeyecek
olmasida cok normal
hep muhalefette kalip bos keseden atmak kolay
bekara kadin bosamak gibi yani

IL Capitano

Bildigim kadariyla Ahmet Necdet Sezerin hic bir politik partiyle alakasi yok, hukukcu. yani tarafsiz , bizimde istedigimiz hep böyle olmasi.

keskinli

kesin olarak tarafti
resim herseyi acikliyor sanirim
ama konu bu degil
benim sordugum;simdiki mahkeme üyeleri tarafsizda baskalari niye tarafsiz olmasin?

IL Capitano

hanimi seviyormus, cunku guluyor. resimle olacak is mi bu?  :)

neyse bekliyelim görelim.

BJK_Kübra

Ben bu işten bişey anlamıyorum vala neyi oylicaz tam olarak bilmiyoruzki pakette neler var üstten bi iki şey sölüyolar tamam başka kim bilir ne maddeler var , bunlarada kolay kolay güven olmaz.. Tamamında ne olduğunu öğrenmeden asla evet demem gerçi şimdide evet demeyi düşünmüyorum ama..
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org