Ana Menü

Referandum sonuçları açıklanıyor

Başlatan [KralKartal], Temmuz 24, 2010, 20:36:44

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

keskinli

Alıntı yapılan: ilhan mansız_melis - Ağustos 03, 2010, 19:22:08
Oy verebilecek olsam "Hayır'da Hayır Vardır" der,hayır oyunu verirdim.12 Eylül'ün çocuğu 12 Eylül'ü silebilir mi ?
nasil 12 eylül cocugu oluyor anlatsan bi zahmet melis
hani 28 subat cocugu desen anlayacagimda,12 eylülü anlamadim :D
Evet dersek YÖK kalkacak mı ?
yök kac seneden beri var,niye daha önce böyle bi girisimde bulunulmadi,bunuda anlamiyorum
ha yökün kaldirilmasi gerekir bu baska bi konu,burada katiliyorum sana
Evet dersek hastanede ziyaret ettikleri,Çankaya'da ağırladıkları "katil" Kenan Evren'i yargılayacaklar mı ?
en azindan yargilanmasinin önü acilacak,simdiye kadar buda yapilmadi.simdiki hükümetten bu konuda hesap soruyorsan
daha öncekilerdende soracaksin
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

beckyZWICKY

Memleketi Soydum,Başucuma Koydum, Ben Bir Anayasa Uydurdum; Duma Duma Dum REFERANDUM :)
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

NoPasaran

CHP nin seçim sarkısı süper

HANİ BENİM RECEBİM,SANA HAYIR DİYECEĞİM

http://facebookvideoindir.gen.tr/video-klip-34-hani-benim-recebimsana-hayir-diyecegim.html

Süper ya :D

----

Siyasette recep bey,
uzanmışta yan yatar
oğlan gemicik almış
akp suya batar..

hani benim recebim , recebim
sana hayır diyeceğim
yasanı sandığa GÖMECEĞİM !
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

fena degil iyi uydurmuslar  :D
aceba 13 eylülde hangi türküyü söyleyecekler merak ediyorum
ellerim bombos yüregimde bir sizi diye bi sarki varmiydi? ???

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

12 Eylül'den nemalanan onlar abi.Olan Devrimcilerle ülkücülere oldu.Bu benim şahsi fikrimdir.12 Eylül'ü şöyle yok edicez,böyle hesap sorucaz onlardan diyor ya sayın BOŞbakan,peki niye daha önce bi halt yapmadı bunlar için.Geçiniz..
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

keskinli

basbakan bi sey yapmamis olabilir,ama sizinkiler hic bi sey yapmadi melis :D
yillarca iktidar oldu senin zihniyetin,onlarida yargila o zaman
12 eylülden nasil nemalandi anlamadim hala ama neyse :D
o zaman bi haksizlik yapildiysa,bunun hesabini simdiki yönetim sorabilir bu normaldir
senin mantigina göre o zaman dünyada olamayanlar mesela hic yorum yapmamalilar
ortada hemfikir oldugumuz bi konu var;darbe kötüdür darbeciler kötüdür
hesap sorulsunda kim sorarsa sorsun
hayirlisi olsun vatan icin

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

"Bizimkiler" de bişey yapmadı ama birileri çıkıp da mağdur edebiyatı yapmasın Allah aşkına ya

Uyuz olduğum konu o.Devlet Bahçeli güzel söylemiş geçenlerde.ülkücüler asılırken başbakan napıyordu diye.

Darbeler konusunda evet;kim yaparsa yapsın,neden yaparsa yapsın kötüdür,hepsi yargılanmalıdır.Ama birilerinin işine gelince de yok hesap sorucaz falan diye de sallamasınlar.13 Eylül günü alacaklar cevaplarını.

@ Bu arada galiba deprem oldu sallandık biraz ;D

ilhan mansız_melis

Hayır demek yetmez nayır ulan nayır
Çarşı, 12 Eylül'de düzenlenecek referandumla ilgili görüşlerini açıkladı ve anayasa değişikliğine ''nayır'' dedi

12 Eylül'de düzenlenecek referandumla ilgili taraftar grupları da tek tek renklerini belli edecek açıklamalar yapmaya başladı. Beşiktaş Çarşı grubu yaptığı açıklamada, ''hayır demek yetmez, nayır ulan nayır'' dedi. İşte o açıklama:

"Bugün, Çarşı olarak duruşumuzun neden ve sonuçlarını açıklamak üzere burada bulunuyoruz. Gençliğimizi 12 Eylül cuntasıyla çalan zihniyetin devamı olan; hayatımızı dayatılan yasaklar, baskılar, zulümler ve işkencelerle karartarak, emperyalizmin hedeflediği şekilde iktidara gelenler yeni bir tiranlık kurmak ve Türkiye Cumhuriyeti'nin yapı taşlarını parçalamak için, "evet" dememizi istiyor..."Kel Hasan – Hasan Kel" arasında fark yaratarak yoksul halk kitlelerine; makarna, kömür ve boş umutlar dağıtarak iktidardaki süreçlerini palazlanarak geçirenler, "evet" dememizi istiyor...

İŞBİRLİKÇİ YÖNETİME ''HAYIR''
YÖK'ü kaldıracağız diyerek iktidar olanlar, kendi YÜK'lerini yaratmanın hazzıyla, "evet" dememizi istiyor... Memura "grevli, toplu iş sözleşmeli grev hakkı" vaat edenler, memuru kapı-kulu yapma gayesiyle alel-acele hukuksuz atamalarla kendi kadro katarlarını yaratanlar, "evet" dememizi istiyor... Cennet yurdumuzda var olan doğal enerjileri; rüzgârı, güneşi adil ve verimli kullanmak varken, devasa tahribatı bilinen nükleer enerjiyi ve onun batmakta olan çok-uluslu nükleer santral şirketlerini rantçı teşviklerle palazlayan, HES ile doğal hayatı tahrip eden projeleriyle yaşamımızı zindan edenler, "evet" dememizi istiyor...

2002 öncesi, tarım ve hayvancılık ülkesi konumunda olan yurdumuzun dünya pazarında söz sahibi olması için yeni projeler yaratmak varken; "fındık piyasasını işbirlikçi yöntemlerle İtalyanlara, şekeri ve pamuğu İngilizlere, hububatı Amerikalılara, hayvancılığı ise Siyonistlerle işbirliği yapan araplara" devredenler, "evet" dememizi istiyor...Bir türlü doymak bilmeyen iktidar hırsıyla her yere her şeye egemen olma hissi ve kirli planlarıyla sivil toplum kuruluşlarında, spor kulüplerinde hatta köy ve mahalle derneklerinde söz ve yetki sahibi olmak ve emperyalizme daha şirin görünmek için halkımızı ikram etmekisteyenler, "evet" dememizi istiyor... Bilimsel özerk eğitim yerine daha bilinçsiz kitleler yaratmak adına; eğitim ve öğretim sistemini tarumar ederek, cumhuriyet okullarına medrese sistemini getirmek isteyenler, "evet" dememizi istiyor...

ÇARŞI, TOPLUMUN VİCDANI OLMAYA ÇALIŞIYOR
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve onun değerlerine dil uzatanlar, "evet" dememizi istiyor...Şimdi bize dayatılan iki seçenek var:ya 12 Eylül cunta anayasasına sözde, "hayır" ya da banayasaya, "evet" ...Her ikisi de emperyalist işbirlikçilere onay anlamı taşıdığından, bizler hayır diyoruz! Çarşı olarak; bugüne kadar içimizdeki Beşiktaş, yurt ve halk sevgisini tribünlerden sokaklara taşıyarak toplumun vicdanı olmaya çalıştık. Bu zamana kadar karşılıksız bir sevdanın mücadelesini verdik ve bedellerini ödedik, hiçbir vakit de bundan imtina etmedik. Çarşı olarak; 12 Eylül cuntasının devamı olan 1982 anayasasına "Hayır" derken, 12 Eylül cunta anayasasının perçinlenmesini sağlayacak referandum sürecinde, Türkiye Cumhuriyeti'nin değişmez ilkelerini değiştirip emperyalizme sunanlara da bir çift sözümüz var:

size de; hayır ulan!
belagat yok!
feragat yok!
çarşı var!
ama hayır demek yetmez!
nayır ulan nayır!"

http://www.ensonhaber.com/carsi-referanduma-karsi.html

Cem Goren

bı bu ısın ıcıne gırmemıstı taraftar oda tam oldu. gecen gun Basbakan bı yere acılısa gıtmıstı ve fener taraftarıda destek olmaya gıttı onlara laf edıyorduk sımdı bızım bu yaptıgımız ne
altın kapılarımız kan oldu tayfun

[KralKartal]

Halkin takimiyiz Cem, CARSI herseye Karsi, kendinede ,evet diyenlerede :D
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

keskinli

hakkaten carsi neciydi
solcumu yoksa sagcimi?
solcular sopa yiyip sagcilarami biraktilardi tribünü?
tribünlerden rant elde edenler cikipta halk kahramani olmaya calismasin

IL Capitano

Alıntı YapTürkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve onun değerlerine dil uzatanlar, "evet" dememizi istiyor

olay bu iste, gerisi teferruattir.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

eRe

www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi