Ana Menü

stadımızın ismi değişmeli mi??

Başlatan ugur24, Aralık 01, 2006, 19:15:59

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kara kalem

En son diyeceğimi başta söyliyeyim; Keşke bu konuya hiç bakmasaydım !

İlk olarak geçenlerde olası düşünülen sponsor ismi olduğunu sandım, özellikle 'Hayır' diyenlerin çoğunluğunu görünce bu düşüncem daha da netleşmişti ve oyumu yanlışlıkla 'Hayır'dan yana kullandım.

Neyse, Ahmet Şerafettin Bey Beşiktaş'ın kurucusu değil ! Ahmet Şerafettin Bey Valideçeşme Futbol Takımı'nın Başkan'ı ve Kurucusu'dur. 1911 Ağustos ayında Beşiktaş'a katılmıştır.

Hayatını Beşiktaş'a adamış birisidir. Tabii ki isim değişikliğini isteyenlerin akabinde istemeyenler de olacaktır fakat bu kadar sert tepki verenlerin Ahmet Şerafettin Bey'i okuması gerekir öncelikle !
kalem sana akan, kara senin sevdan.

cinc

yaa kimi diyor şükrü saraçoğlu feneri kurmuş kimi diyor ali sami yen gs yi kurmuş bisim stadımızın adıda TÜRKİYE CUMHURİYETİ'nin kurulmasında önemli pay sahibi  olan biridir... o yüzden bırakında bi farkımız olsun!!!
gittin... bense sadece arkandan baktım! söleyecek o kadar çok şeyim wardı ki ama ben söyleyemedim..! sadece baktım...

keskinli

türkiye cumhuriyeti baska besiktas baska
rahmetli inönüyü saygiyla aniyoruz ama kuilübümüzle hic ilgisi olmayan birinin yerine kulübe hizmeti gecmis birini tercih ederim
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

tyson

Bence İNÖNÜ hangi takımı tutuyordu önemli olan odur..
Eger adam Beşiktaş'lı degilse isminde stada verilmesi komik olur..
Türkiye Cumhuriyeti'nde büyük bir isim olabilir ama BEŞİKTAŞ stadının ismi değişiyor diye İsmet İNÖNÜ nün ülke için yaptıkları degişmez ve tarihimizde hep yer alır..

Stadın ismi ne olur bilmem ama degişmesinde bir zarar yoktur..

BEŞİKTAŞ STADYUMU olamaz mı?
yada "Kartal Yuvası"

kara kalem

Beşiktaş'a futbolu kazandırmasının akabinde Cumhiriyet'in ilanından sonra İlk Resmi İstanbul Ligi Şampiyonu olmamıza rağmen bi' stada sahip değildik, Ahmet Şerafettin Bey hayatını bu uğurda hiçe saymıştır. Kapıldığı amansız hastalığa rağmen sırf stad işini garanti altına alabilmek adına Ankara'da İstanul - İzmir ve Ankara karması karşılaşmasında görevlendirilmesine ses çıkarmayıp görevi kabul etmiştir.

Okumak lazım, düşünmek lazım..

Ya Şeref Bey olmasaydı ?
kalem sana akan, kara senin sevdan.

alper_1903

eger seref bey olacaksa ismi degismesin ama eger bir sponsor aliyorsa yüzdeyüz degissin takim bu para batakliligindan kurtulmasi lazim arkadaslar tribün isimleri de satilsin mesela vodafone kapali tribünü olsun
Besiktasim senin icin herseyimden vazgecerim...

kofani

bu stad yıkılacak nası olsa yeni stadın ismide şeref stadı olsun.,
Rengi Kaçtı Yaşamın...

erdinc1926

stadın ismi değişmesin asırlık tarihi vardır bize emanet edilen stadının ismini değiştirmek istemem ben
K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

Adriano

Herzaman ufak ve anlamlı değişiklikler iyidir.. İnönü Şeref Bey Stadı neden olmasın..
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

keskinli

Alıntı yapılan: alper_1903 - Eylül 10, 2007, 20:20:52
eger seref bey olacaksa ismi degismesin ama eger bir sponsor aliyorsa yüzdeyüz degissin takim bu para batakliligindan kurtulmasi lazim arkadaslar tribün isimleri de satilsin mesela vodafone kapali tribünü olsun
alper seref beyin kim oldugunu biliyormusun?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Adriano

İnönü, İnönü olarak bizde yeri büyük ancak Şeref Bey gibi ömrünü Beşiktaş'a adamış, büyük emekleri geçmiş, büyük bir insanı stadımızın isminde görmek bize gurur verir..
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

mfemek

bence ne şeref bey ne inönü tarihte böyle anıldı ve bundan sonrada BEŞİKTAŞ DOLMABAHÇE STADYUMU olarak anılsın...
21 kalbimizde, Pascal adı gönlümüzde
Gelmez bir daha böyle, o gitse de bizimle...

erdinc1926

beşiktaş stadını ism değişmemeli bence
K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

ulukartal

kesinlikle değişmeli...ya şeref bey stadı olsun yada süleyman seba stadı..

dWyADE

Bence İnönü kalsın, zaten sadece biz deil kimse stad demiyo artık, herkes sadece inönü diyo, ama illaki isim değişikliği olacaksa ben sadece Beşiktaş Stadı yeni birşeyler olursa da Beşiktaş Milenyum Stadı tarzı bir şeyi tercih ederim...