Ana Menü

Beşiktaş MG Erkek Basketbol Takımı 2011-2012 | 3'te 3!

Başlatan ERHUN, Eylül 04, 2011, 15:13:31

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ERHUN

EuroChallenge Kupası'nda dörtlü finale yükselen siyah-beyazlılar, Macar rakibiyle 27 Nisan'da karşılaşacak. Mücadelenin oynanacağı yer ise daha sonra belirlenecek.

Macaristan'ın Szolnok şehrinin takımı olan rakip, 1991, 2007 ve 2011 yıllarında lig şampiyonluğunu, 2002, 2007 ve 2011 yıllarında ise kupayı kazandı. Rakip, 14 takımlı Macaristan Ligi'nde oynadığı 22 karşılaşmada 18 galibiyet ve 4 mağlubiyet aldı. Ligde oynadığı son 3 maçtan galibiyetle ayrılan Szolnoki Olaj, sıralamanın 3. basamağında yer alıyor.

Macaristan temsilcisi EuroChallenge Kupası'ndaki son maçında ise Ventspils'i deplasmanda 82-78 mağlup etti.

ERHUN

Beşiktaş Milangaz Başantrenörü Ergin Ataman, Banvit karşısında yaratıcı oyuncu eksikliğini yaşadıklarını söyledi.

Ataman, maç sonrası düzenlenen basın toplantısında, basketbol kalitesi olarak iyi maç olmadığını belirterek, ''Her ne kadar mücadele, ribauntlar, savunma kısmı yukarı çıktıysa da kendi açımızdan bir türlü hücumda istediklerimizi yapamadık'' dedi.

Banvit gibi organize bir takıma karşı yaratıcı oyuncu eksikliği çektiklerini vurgulayan tecrübeli çalıştırıcı, şöyle konuştu:

''Lig boyunca iki yaratıcı oyuncumuz var. Arroyo ve Serhat'ın olmayışı ve onların yerine oynattığımız oyunculardan yaratıcılığı yakalayamamamız hücumda düzenimizi bozdu. Maçta en kritik oyuncu Barış Hersek oldu. Onun katkılarıyla rahatlayabilirdik. Ancak o da gününde değildi. Hakemler de kötüydü. Sadece atmosfer güzeldi.''

Beşiktaş:61-Banvit:64

CR7

Alıntı yapılan: ERHUN - Mart 24, 2012, 21:04:12
Banvit gibi organize bir takıma karşı yaratıcı oyuncu eksikliği çektiklerini vurgulayan tecrübeli çalıştırıcı, şöyle konuştu:

''Lig boyunca iki yaratıcı oyuncumuz var. Arroyo ve Serhat'ın olmayışı ve onların yerine oynattığımız oyunculardan yaratıcılığı yakalayamamamız hücumda düzenimizi bozdu. Maçta en kritik oyuncu Barış Hersek oldu. Onun katkılarıyla rahatlayabilirdik. Ancak o da gününde değildi. Hakemler de kötüydü. Sadece atmosfer güzeldi.''

Beşiktaş:61-Banvit:64

maçın son anlarında şu cümleleri ben de söyledim.
antrenörsün biraz daha alengirli biraz daha farklı bir açıklama yap.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

ERHUN

GS Medical Park derbisi neden 31 Mart'tan 2 Nisan'a ertelendi sebebi açıklandı mı?

saldır beşiktaş

92-81 kaybettik.

Rotasyon'un darlığı, g.saray'ın bu kadar ballı olduğu bir maçta, yapabilecek fazla bir şey yoktu.
Hacettepe ve Efes maçlarını mutlaka kazanmamız lazım.

Bu arada ömrümde g.saray taraftarı kadar;
embesil, mal, gereksiz bir taraftar topluluğu daha görmedim. Evlat olsanız sevilmezsiniz lan.
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

ERHUN

Beşiktaş Milangaz Arena'da oynanan karşılaşmadan önce Anka Spor İle Yaşam Gençllik Ve Spor Kulübü öğrencileri tarafından her iki takımın koçuna ve Yönetim Kurulu Üyelerimize çiçek verildi.

Ekibimiz karşılaşmaya; Zoran Erceg, Kemp, Arroyo, Ersin, Mehmet Yağmur beşi ile başladı.

Siyah-beyazlılarımız, karşılaşmanın ilk sayısını Ersin Dağlı'nın 2 sayılık basketi ile kazandı. Ersin ve Mehmet'in basketleri ile rakibine üstünlük kurmayı başaran ekibimiz, Arroyo ile de dış atışlarda skor üretmeye çalıştı. Takımımız etkili oynadığı bu bölümü 19-13 önde tamamladı.

Karşılaşmanın 2. çeyreğine Hawkins'in 2 sayılık basketi ile başlayan ekibimiz, ilk bölüme oranla tutuk bir oyun ortaya koydu. Rakibini pota altında durdurmayı başaramayan siyah-beyazlılarımız, farkın kapanmasına engel olamadı. Çeyreğin son saniyesinde Arroyo 3 sayılık basket bulmasına karşın öne geçemeyen takımımız, ilk yarıyı 36-35 geride tamamladı.

Hawkins'in pota altından bulduğu basketle 3. periyota başlayan ekibimiz, aynı oyuncumuzun isabetli şutlarıyla öne geçmeyi başardık. Çeyreğin son 5 dakikasına 47-46 önde giren takımımız, mücadelenin bu bölümünü 59-48 üstünlükle geçti.

Mensah-Bonsu'nun da skor üretmesiyle rahat bir nefes alan ve oyunda üstünlüğünü kabul ettirmeye başlayan ekibimiz, 35. dakikaya 71-53 üstünlükle girdi. Etkili savunmasıyla farkın kapanmasına izin vermeyen siyah-beyazlılarımız, Arroyo'nun dış şutlarıyla rahat sayılar buldu ve mücadeleyi 90-62 kazandı.

Karşılaşmada en skorer oyuncu bulduğu 23 sayı ile yıldızlaşan Arroyo olurken, Mensah-Bonsu 18 sayı, Hawkins 17 sayı ile oynadı.

saldır beşiktaş

Perşembe günü Efes ile çok kritik bir maç oynayacağız.
Yenersek 4. olma şansımız artıyor.

Son olarak bu Barış Hersek denen adam ne işe yarar.
Son 3 maçta; toplam 3 sayı atabildi, savunmayada bir katkısı yok. (Aldığı sürelerde azımsanacak süreler değil.)
Cidden çok dar bi rotasyonla mücadele ediyoruz, bu tür oyuncularda katkı vermeyince, işler iyice zorlaşıyor haliyle.
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

ERHUN

Bu akşam Sinan Erdem'deyiz.

saldır beşiktaş

Eeee ne diyorduk senden daha güzel aaaaaaaaaa: 77-86

Anadolu Efes - Senden Daha Güzel

unicorn

Koyduk Efese koyduk efese efes kaldı nefes nefese ;D
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

Cem Goren

temiz koyduk Eyvallah Beşiktaş.

her maç 20 sayı ortalama ile oynayan Mensah Bonsu 13.5+ oynadığımı duydu herhalde 6 sayı attı sadece
altın kapılarımız kan oldu tayfun

ERHUN

Gittik, koyduk, geldik. Ne zamandır maça gitmiyordum, maça olan açlığım bir nebze doydu. Porto Riko'lu kel arkadaş sen çok büyük bir adamsın ya.

Unutmadan, efes kızları candır.

ERHUN

Efes öne geçtiğinde Muslera-Maçın son dakikalarında Muslera...

CR7

orada adama küfredildi ondan bu halde bence.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

ERHUN

Biliyorum küfrün tamamında değil ama bir kısmında bende katıldım.

Gerek yoktu gerçi böyle şeylere ama sürü psikolojisi işte.