Ana Menü

Şişe Çevirmece * Yeni Oyun

Başlatan NoPasaran, Eylül 14, 2010, 18:50:00

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

unicorn

Her birine bir örnek vererek cevaplayayım bu soruyu:

Siyasi olarak; yönetim anlayışını tamamen değiştirirdim. Gerçek "demokrasi"yi sağlardım imkanım olsa. Halkın huzurlu ve güvenli yaşaması gerekli demokrasi ortamlarında.

Beşiktaş'a gelirsek; dürüst yönetici ve futbolcuları ayıklar sadece onlarla çalışırdım. Profesyonel ama Beşiktaş aşkını da içinde barındıran bir o kadar da duygusal insanlarla "takım" oluştururdum.

Kişisel olarak da; sorumluluk almayı seven,bundan kaçmayan biriyim ama son yıllarda biraz fazla gelmeye başladı bazı şeyler sanki. Kendi evime ve hayatıma çok fazla değer ve zaman veremediğimi düşünüyorum. Bunu çözebilecek maddi/manevi olguya sahip olmak isterdim sanırım..

Sorum Serkan'a (El Maestro) :

Sezon sonunda Beşiktaş'ı nerede görüyorsun? (Uefa,TR kupası,Süper Lig,kalan-giden oyuncular vs.)

Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

El Maestro

Lig'i 1. bitireceğimizi düşünmüyorum açıkcası .. Ancak play-off sisteminde 1. bitirip bitirmemeninde çok büyük bir önemi yok . Play-offta büyük maçları seven oyuncularımızın çokluğu nedeniyle iddiamız olduğunu düşünüyorum, ancak yoğun maç sisteminde kim bilir daha hangi oyuncularımızı kaybederiz onuda bilemeyiz malum sakatlıklardan çok çekiyoruz ..

Uefa'da ise Bragayı eleyeceğimizi düşünüyorum .. Gerçekçi konuşmak gerekirse diğer eşleşmeden Atletico gelirse bence eleriz .. Ama Lazio gelirse eleniriz gibime geliyor, hem Lazio'nun kadro kalitesi gerçekten çok iyi hemde bizi ters gelen bir anlayışla oynuyorlar ayrıca gerçekten formdalar ..

Kısacası en fazla Çeyrek Final oynarız diyorum .. Ama işin içine duyguları katarsak her türlü finale gideriz.  :D

Tr Kupası içinde fazla yorum yapmaya gerek yok, son senelerde en çok kupayı kaldıran taraf biziz .. Ama hiç belli olmuyor ordaki maçlarda ne desek yalan olabilir ancak yine Avrupa maceramız riske girerse o zaman yine kupa bizim için garantidir onuda söyleyebilirim .  :)

Oyuncu durumuna geldiğimizde ise kesinlikle 'gerçek bir golcüye' ihtiyacımız var ve sezon sonu Almeida gider bence .. Simao'da gidebilir diye düşünüyorum . Onun dışında yerlilerdende illaki birkaç isimle yollar ayrılabilir .

Gelebilecek oyuncular içinde kesinlikle golcü,gerçek bir 10 numara, sağlam sağ bek sol bek ve oyunu 2 yönlü oynayabiyelen yırtıcı bir ön libero alınması lazım sezon sonu için belkide bunların bazısı şuan devre arasındada alınabilir onu bilemeyiz tabiki ..

Son olarakta kesinlikle ne olursa olsun Carlos hoca ile yola devam edilmeli .. Gerçek bir Beşiktaşlı gibi görüyorum kendisini ve mütevazi karakteriyle uzun yıllar çalışabileğimiz bir hoca olabilir,onun kesinlikle değerini bilmeli ve mutlaka gereken sabrı göstermeliyiz .. Yıllardır aradığımız adamı uzaklarda aramaya gerek yok zaten avucumuzun içinde ..  ;)

Sorum ise Melise,

Türkiyeden gitme imkanın olsa hangi ülkede yaşardın ve neden ?
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

ilhan mansız_melis

Latin Amerika ülkelerini gerçekten çok merak ediyorum Arjantin'de yaşamak isterdim. Ya da Küba ama siyasi görüşle bir alakası yok bunun,gerçekten hoşuma gidiyor Güney Amerika :)

Sorum Banu Abla'ya ;
Türkiye'den bir kulübün başkanı olma imkanın olsaydı hangi kulübü seçerdin (Beşiktaş hariç)
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Banucan

hiç düşünmemiştim :D
ama süper lig olmaz sevinemem takımım Beşiktaşıma a gol atmasına ve Beşiktaşımın gol atmasına zor yani o yüzden semtimin takımı olabilir misal :D

evett sorum Andaç'a
Andaç Melis'in bana yönelttiği soruyu sana armağan ediyorum (soru güzel insanı hazırlıksız yakalıyor ;D )
FEDA

KeePSaKe

Hmm valla bende yaşadığım şehirin (İstanbulspor)  , semtin takımının başkanı olmak isterdim yada Denizlispor'un başkanı olmak isterdim özel bir nedeni yok seviyorum Denizliyi :)

Aynı soruyu Erdem abiye soruyorum (valla aklımda başka soru yok ya kusura bakmayın  ;D )
Since 1903

NoPasaran

Soru el değiştisin..

El Maestro, Yetki verilse hangi yabancılarımızı gönderirsin..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Maestro

Önce Almeida gelen ilk teklifte satarım pazarlık bile yapmam ..

Daha sonra Simao,

Ve kredisini tüketen Holosko ..

Kiralıklara bakarsak Edu ve Sidnein'de kirasını asla birdahaki sezon uzatmam veya bonservisini almam ..

Sorum Erhun'a, Beşiktaş'ta eskilerden özlemini çektiğin futbolcu kim ve neden ? Tek bir isim ..

ERHUN

Tek bir isim olması sıkıntı oldu. Neyse ilk aklıma gelen yazayım.

Oscar Cordoba. İnanılmaz güveniyordum bu adama. Şuanki kalecilerimizede güvenim var ama Cordoba'ya güvendiğim kadar ne bileyim Valdes gelse Buffon gelse güvenmem herhalde (anca Casillas :) ). Stili çok hoşuma gidiyordu. Degaj yapışı bile bir başkaydı, hafif yatarak yapıyordu degajı. Özledim Oscar'ı.

Sorum Andaç'a. Ligde en beğendiğin kaleci, defans, ortasaha, forvet kim? (Beşiktaş dışında)

KeePSaKe

Bu sene fazla ligi takip edemiyorum onun için ne kadar doğru olur bilemem ama benim beğendiklerim Volkan,Egemen(Sivok),Alex,Burak(Gekas)

Sorum Cem abiye gelsin.

Çok istediğin ya da yapmak isteyipte yapamadığın birşey oldu mu ?
Since 1903

IL Capitano

biraz duygusala baglayacagim  :(

babami erken kaybettim ben. torunlarini görmeden gitti peder , bu ne ask acisina nede Besiktasi cok kazanmasini istediginiz ama kaybettigi macin uzuntusune benziyor. hergun yasiyorsunuz. hem kiz hemde oglan babami andiriyor o da daha zorlastiriyor.
Cok isterdim onlarini görmesini.

benim sorumda Yigite; Istanbulsuz bir hayat nasil?

not: cem abi diye yazinca Andac atladim hemen. insallah soru banadir.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

CR7

valla istanbul'da olmak isterdim Beşiktaş maçları,oradaki arkadaşlar filan için
canın sıkılırsa gidebileceğin birçok yer var fakat Kütahya baya küçük olduğundan çıkacak yer yok açıkçası.
insanın canı sıkılıyor 4 yıldan sonra ama trafik vs. derdi yok o güzel.
her yere yürüyerek ulaşabiliyorsun.

bakalım belki seneye yine giderim istanbula.

sorum Serkan'a gelsin;

Karabük*Beşiktaş maçı var son haftalarda ve karabük düşmek üzere.
kazanması gerekiyor ligde kalması için.
Beşiktaş ise şampiyonluktan uzak kalmamak için mutlak kazanmak zorunda.
2'sinin de puan kaybına tahammülü yok. kimi desteklersin?
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

El Maestro

Beşiktaşımın yeri her zaman ayrıdır ve daha baskındır ama Karabük kazanırsa daha çok sevinirim bu sene itibariyle konuşuyorum yalnız .. Neden diye soracak olursanda bu sene zaten Beşiktaş'tan ligde bi halt olacağı yok o yüzden Beşiktaş kazansad[kufur otomatik degistirilmistir]azanmasada birşey farketmeyeceği için Karabük'ün kazanmaması durumundada bir alt lige düşeceği için Karabük'ün puan kaybetmemesini isterim ..

Ama onun dışında mesela Beşiktaş'ı tutuyordum ben ilk maçta çünkü o zamanlar Karabük'e kesin düştü gözüyle bakıyordum ..

Yani şartlar itibariyle değişebilir, çünkü biri uğruna birçok şey feda edebileceğim ölümüne sevdiğim Beşiktaş, diğeride acısıyla tatlısıyla yaklaşık 20 yıldır içinde yaşadığım,ekmeğini yediğimiz,en kötü günlerinde 2.ligteyken bile destek vermeye çalıştığımız memleket Karabük ..

Öyle yani karışık duygular ..  :)

Madem konu düşmeden açıldı sorum Ahmet abiye, şu an düşmemek için kapışan Karabük,Antep,Manisa 3lüsünden hangisinin kurtulmasını istersin ve sebep ?

keskinli

aslinda ücüde bana sempatik gelen takimlar
manisa renklerinden dolayi,antep lige her zaman renk katan iyi anadolu takimi oldugundan,karabükte emekci sehri oldugu icin
illa bi secim yapmak zorunda kalirsam antepin düsmesini isterim,sebebide cok paramizi yemeleri
ama aslina bakarsak bana göre lige renk katamayan,taraftari az olan takimlar düsmeli
istanbul bb gibi mesela.her ne kadar göze hos gelen futbol oynasalarda taraftarsiz tat vermiyor futbol

benim sorumda cihana gelsin;
bi ara kayseri konusunda yazilanlari okumaya yetisemezdik.
kayseri tayfasina ne oldu?niye dagildi?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Alıntı yapılan: keskinli - Şubat 13, 2012, 21:49:58
aslinda ücüde bana sempatik gelen takimlar
manisa renklerinden dolayi,antep lige her zaman renk katan iyi anadolu takimi oldugundan,karabükte emekci sehri oldugu icin
illa bi secim yapmak zorunda kalirsam antepin düsmesini isterim,sebebide cok paramizi yemeleri
ama aslina bakarsak bana göre lige renk katamayan,taraftari az olan takimlar düsmeli
istanbul bb gibi mesela.her ne kadar göze hos gelen futbol oynasalarda taraftarsiz tat vermiyor futbol

Ben araya gireyim. 6000 kişilik stat yapılıyor belediyeye. dolacaktır benec bundan sonra . bozbaykuşlar stat küçülünce tamamen dolduracaklarına inanıyorum..Evet cihan cevapla :d
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

kime soru sorsam cevap vermiyor
bu kadar sevildigimi bilmiyordum
cihan cevap vermedigine göre soruyu baska birine yönlendireyim
büsra sorum sana gelsin
gözünün üstünde niye kaşın var kardesim  :D
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin