Ana Menü

[SSL 2.Hafta] Beşiktaş 0-2 İBB [21 Ağustos 2010]

Başlatan CR7, Ağustos 18, 2010, 00:01:09

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

Bu takımın kadrosu;

Hakan

Ekrem  Zapo  Ersan  İbo

Ernst

Necip Guti

Hilbert                 Q7
             Bobo

olur daha da başka bir şey olmaz!

yoksa Ferrari gibi ağır bir adam için 10 kez ileri çıkarsın ofsayt taktiği için. 2'sinde o yine geride kalır ofsayta düşüremez 2 golü de yersin.

bu maç gören görmüştür BOMBA kimmiş.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

ilhan mansız_melis

Acaba neden orta yapmayı bilen Ekrem yerine Erhan oynadı ilk 11'de ?
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Cem Goren

su mac gosterdıkı su takımda toraman sakat veya cezalıysa zapo'yu kesmeyeceksın. kesemessın. adam agar dıyodu ferrarıye haklıymıs arkadas. toraman varsada toraman-zapo oynar o stoperlerde bu kadar basit.
altın kapılarımız kan oldu tayfun

carsi52

Alıntı yapılan: L_James_23 - Ağustos 21, 2010, 23:32:46

bu maç gören görmüştür BOMBA kimmiş.

Pusuya yatanın kimin olduğu belli.

Ayrıca Ersana sallıyordun(uz) ne işi var 11'de terry mi o vs vs şimdi noldu 11'e alıyorsun.

Ersan 11'de oynıcaksa bu takımda yanında Zapo olmalı.
Zapo-Ersan veya Zapo-Ferrari

Ferrari ve Ersan aynı tip oyuncu çünkü  :-\ 

Herkezin kaçırdığı bir nokta var ilk yarı el pozisyonu kırmızı karttı.
Bölünür senin için uykular!

Cem Goren

he bu arada o ıslıklayan taraftaralada dıycek soz yok. ulan daha 2.hafta ne ıslıgı ya. forzada schuster'e bıle sallayanlar olmus ya. gitgide fenerlılesıyoruz.

CR7

Hocam, bana göre savunmayı önde kurmanın bir sakıncası yok. Hatta kafandaki şablonu gerçekleştirdiğin takdirde bu sistemin tıkır tıkır işleyeceğine inanıyorum. Kafandaki savunma anlayışı ile neden Ferrari'yi istemediğini bu maçta tam anlamıyla idrak ettim.

Önümüzde lig-Avrupa-kupa üçgeni varken, her oyuncuya şans vererek, durumlarını görmek istemeni de anlayabiliyorum. Şayet yanında -bana göre- işe yaramayan Tayfur Havutçu var. Yapması gerekeni yapmadığı için zaman kaybettiriyor.

Ligin 2. haftasında aldığımız mağlubiyete çok dertlenmiyorum. İyi de oldu aslında diyerek, hafiften kendime gaz da veriyorum. Hem yerden kesilen ayaklarımızı tabanla buluşturdu, hem de Ernst-Delgado aşkından bir şey olmayacağını net şekilde gözler önüne sundu.

Hiçbir şeye itirazım yok hocam. Bu satırlar ne ima, ne kinaye içeriyor. Tüm samimiyetimle yazıyorum. Takımın başında sizin olmanızdan son derece memnumum. Sabredersek, güzel top oynayan Beşiktaş uzakta değil.

Sadece bir ricam var. Bizi Nobre ve Holosko'ya mahkum etmeyin. Bu takımın golcüsü Bobo'dur. Bobo yoksa da, yine bu iki adam oynamasın.

Ha hocam, çakallar tv köşelerinden anında saldırmaya başlamış. Sen, dert etme. Burası böyle bir ülke. Suratına güler, açığını bulduk mu saldırmaya başlarız hemen. Senin hoca olmadığını, bu işi bilmediğini söyleyenler olacaktır. Hakkında türlü benzetmeler yapıp, seninle dalga geçmeye çalışanlar olacaktır. Dedim ya dert etme; ama sakın alışma da. Alışmak, onlara benzemek gibi bir şey çünkü.

-alıntı-

Cem Goren

""Ha hocam, çakallar tv köşelerinden anında saldırmaya başlamış. Sen, dert etme. Burası böyle bir ülke. Suratına güler, açığını bulduk mu saldırmaya başlarız hemen. Senin hoca olmadığını, bu işi bilmediğini söyleyenler olacaktır. Hakkında türlü benzetmeler yapıp, seninle dalga geçmeye çalışanlar olacaktır. Dedim ya dert etme; ama sakın alışma da. Alışmak, onlara benzemek gibi bir şey çünkü.""

ıcıne edıyım oyle ulkenın...

SEVIYORUZ SENI SCHUSTER...

NoPasaran

Öncelikle Allahın Sevgili Takımıymışızki Bugün İBB ile maç yaptık. Çok yeteneksiz bir takım olmuşlar. İyi bir takım bu akşam bizi 5 lerdi herhalde.

Çok kötüydük. Kötü demek bile yetersiz belkide bilemiyorum..

Ancak Perşembenin gelişi , Çarşambadan bellidir. Forumda çok fazla dile getirmesekte takımın iyi olmadığı gerek Buca maçında, gerekse 2-0 yendiğimiz Helsinki maçında bariz görünüyordu. Bu takım savunma yapmayı malesef unutmuş durumda. Savunma yapamadığımız her maçta kötü oynamaya mahkumuz.

Bizim iyi bir kadromuz var. Geçen senenin en az gol yiyen takımıyız. Savunma hattımız ile ün salmış bir takımken bu kadar kötü duruma gelmek olur şey değil.

Bizim geçen sene sorunlarımız neydi ?

Oyun kurucumuz yoktu .. Şimdi VAR..

Sol ve Sağ kanat çalışmıyordu şimdi Q7 ve belki Robinho geliyor..

Gözlerinizi kapatın ve o geçen seneki gol atamama sorunu yaşayan takıma Q7, Guti ve Belki Robinhoyu koyun.. Herşey ne güzel olurdu dimi..

Yahu niye bu kadar kötü oldu bu savunmamız anlayamıyorum, anlayamıyorum..

Biz geçen sene oyun yapımızdan değil Kalitesiz adam sıkıntısından gol atamadığımızı seyretmediler mi ?

Bundan önceki Tüm maçlarda Sadece Q7 ye bakan bir oyun anlayışı vardı ve bugün onunda benzini azalınca bu sorunlar daha da ortaya çıktı..

Bu takıma artık Robinhoyu alsan, Carewide alsan BU SAVUNMA YAPISI İLE HİÇ BİRŞEY OLMAZ..

Ferrari, Ersan, Erhan vs vs vs hiç bir şekilde savunmaya bişey demiyorum. Ferrari yavaştır hızlıdır dünyanın her yerinde olur bunlar ancak kurulan sistemle gol yememe şansın KOCA BİR SIFIR. Hızlı her forvet ŞU OYUN ANLAYIŞINI DARMADAĞAN eder..Bu kadar ilerde oyun neden kurulur ki ? Hücum ederken arka nasıl bu kadar boş bırakılır ki ? Burası Katar Ligi Mİ ALLAH AŞKINA YA..

------

Gelelim 2. probleme..

Bu maçlık bir problem aslında. Holoskodan forvet yaratmak. Çakma Adidas ile dağa çıkarsan o ayakkabı seni yarı yolda bırakır. Holoskoda NE FORVET NE ORTA SAHA. Tıpkı Nihat gibi. Ne olduğu belli değil. Robinhoda böyle bir adam ama Robinho bu ikisinin yeteneğinin 10 ile çarpılmış halidir.

Forvetsiz çıktığın maçta ileri ATILAN TÜM TOPLAR rakip tarafından hiç zorlanmadan hepsinde alındı. Nobre girdikten sonra biraz sakin olsak gol atmak zor olmayacaktı eminim. Gutininin şut attığı pozisyona bakarsanız ondan önce Nobrenin aldığı kafa topunu görmemek için kör olmak gerek. Holosko hiç bir kafa topunu alamayınca her top rakibe atak olarak döndü. Bugün Bobo olsaydı inanın en az 2 kat daha gol pozisyonu bulurduk. Çok aradık boboyu kıymetini bugün çok daha iyi anladım..

Forvetsiz çıktığın maçta pozisyona girmen imkansızdı zaten pozisyonada girdik sayılmaz..

----

Oyunculara gelirsek..

Holosko, Delgado , Hilbert, Erhan çok çok kötüydüler..

Ernst ve Deli ibo çok iyiydi..

Q7 Yorgun artık. Tüm yük üzerinde..

------

Neyse belkide hayırlısı olmuştur. Schuster fantezi yapmayacaktır bundan sonra ve yabancı konusunda bugün net kararlar verecektir..

HAAA UNUTMADAN ALLAH AŞKINA ŞU SERCANI ALIN NİHATIDA LOCAYA GÖNDERELİM PARASI NEYSE MAÇI ORADA SEYRETSİN..

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carsi52

Yazdığın çoğu şeye katılıyorum volkan abi.

Tabata,Hilbert gönderilsin Holoskoda Sercan takasında kullanılsın..
Bölünür senin için uykular!

CR7

yani yine diyorsun ki 4-2-3-1 oynayalım

e oynayalım.

yabancı kontenjanı kalksın tabii ki oynayalım(fink kalıp oynaması açısından) ki oynuyoruz zaten.

sen Necip-Ernst-Guti 3'lüsünü koyacaksın bu 1 (Necip-Ernst 2 olsun öndeki 3 oyuncudan 1'i de guti)

kanatlara Quaresma ve gelirse Robinho'yu koyacaksın bu 2

arkasına Zapo-Ersan'ı koyacaksın bu 3

beklerde de Ekrem ve deli İbo'yu koyacaksın.

forvete de Bobo'yu.

ee ne fark var geçen seneden?

savunmayı tabii ki önde kuracaksın. hele 1-0'ken son dakikalarda risk alıyorsan kontrayı yersin buna da pek takmamak lazım. bu defansın fazla öne çıkması değil.
Katar ligi olmasıyla da alakası yok.
Defansın en az ortasaha yayına gelmesi lazım eğer takımı baskı altına alacaksan.

hocanın hatası şu oldu;

1)Bobo'yu ve zapo'yu oynatmamak 
2)Sistemi nedense şu şekilde değiştirmek
Cenk/Erhan-Ferrari-Ersan-İbo/Hilbert-Ernst-Delgado-Q7/Nihat(koca bir 0)/Holosko

başka da hatası yok. mantalitesi gayet doğru ve devam etmeli.

NoPasaran

Unutmadan

Schuster bu forumdakiklerin hepsini cebinden çıkarır. Hem oynadığı futbol hemde hocalığı ile bu zamana kadar övgü almış bir adam..

Basına söylemesede aksaklıkları gördü herhalde. Dedim ya belkide iyi oldu..

Karamsarlığa gerek yok. Moralim bozulmuştu açtım LİG TV yi baktım denizli çıkmış..Valla umut verdi  :D

"Olur bunlar bazı şeyler değişti diyor. 3 puan önemli değil, bunların telafisi olacaktır ancak İBB yi hocaya söylemeleri gerekiyordu" dedi..

Daha 2.haftadan felaket tellali olmayalım. Bu savunma hataları olmayacaktır bir daha. Oyuncularda artık daha ciddiye aalcaktır rakibi..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

NoPasaran

Alıntı yapılan: L_James_23 - Ağustos 22, 2010, 00:20:11
yani yine diyorsun ki 4-2-3-1 oynayalım

e oynayalım.

yabancı kontenjanı kalksın tabii ki oynayalım(fink kalıp oynaması açısından) ki oynuyoruz zaten.

sen Necip-Ernst-Guti 3'lüsünü koyacaksın bu 1 (Necip-Ernst 2 olsun öndeki 3 oyuncudan 1'i de guti)

kanatlara Quaresma ve gelirse Robinho'yu koyacaksın bu 2

arkasına Zapo-Ersan'ı koyacaksın bu 3

beklerde de Ekrem ve deli İbo'yu koyacaksın.

forvete de Bobo'yu.

ee ne fark var geçen seneden?

savunmayı tabii ki önde kuracaksın. hele 1-0'ken son dakikalarda risk alıyorsan kontrayı yersin buna da pek takmamak lazım. bu defansın fazla öne çıkması değil.
Katar ligi olmasıyla da alakası yok.
Defansın en az ortasaha yayına gelmesi lazım eğer takımı baskı altına alacaksan.

hocanın hatası şu oldu;

1)Bobo'yu ve zapo'yu oynatmamak 
2)Sistemi nedense şu şekilde değiştirmek
Cenk/Erhan-Ferrari-Ersan-İbo/Hilbert-Ernst-Delgado-Q7/Nihat(koca bir 0)/Holosko

başka da hatası yok. mantalitesi gayet doğru ve devam etmeli.

İlk yarı oynanan oyundan memnunmusun sen ? Sürekli arka taraf sonuna kadar açık . Barcelonada hücum futbolu oynuyor böyle bir yapıylamı oynuyor...

Geçen seneden fark şu olacak yiğit. Aldığın oyuncular. Çok kaliteli isimler aldın..

Geçen sene fink oyunuyordu bırak artık NECİP oynasın. 1 yabancı boşa çıktın..

Tello yok Q7 VAR

TABATA YOK Guti var..

Holosko yok Robinho var..

İbrahim Toraman gelince savunmaya geçer. Defans tek yabancı oynar sorun kalmaz..

Bugün bu takım Trabzonspor olsaydı ne olurdu sizce bu maç ?

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

Hokus pokuuuss M. Denizli ortaya çıkar :D

Bence M. Denizli Schuster'e takımlar hakkında bilgi versin bundan böyle :D

Bir de ben ;

Hakan
Ekrem  Zapo  Ersan(Toraman)  Deli
         Ernst   Necip(ileriye de gidecek)
Hilbert(Robinho) ;D                  Q7
            Guti
                Bobo

böyle oynatırdım.

Alıntı yapılan: NoPasaran! - Ağustos 22, 2010, 00:20:47

Schuster bu forumdakiklerin hepsini cebinden çıkarır. Hem oynadığı futbol hemde hocalığı ile bu zamana kadar övgü almış bir adam..

Ona zaten şüphe yok abi ;D
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Kralkartal21

Bu yenilginin suçlusu bana göre Schuster'dir. Aklınızdan hemen 'schuster'e sallamaya başladı' diye geçirmeyin. Sonuna kadar güveniyorum Schuster'e ama bazı yakındığım noktalar var. Bu takımda forvet eksikliği yaşanmaktayken nasıl olurda Bobo'yu kadroya almazsın anlamıyorum. Vardır bir bildiği diyorum ama sadece 6+2+2 ye sokamadığı için tribünde oturtuyor Bobo'yu. Sen hem forvet isterim diyosun hemde elinde olan forveti kadro dışında tutuyorsun. Matteo Ferrari sistemime uymaz diyorsun. Bende gördüm ki bugün, gerçekten bu konuda bir bildiğin varmış. Bu sisteme Ferrari uymaz. Peki uymadığını biliyodun da Neden Ferrari'yi kadro dışı bırakmadında Zapo'yu bıraktın. Tabi Ferrari kadro dışı olsa sana sallamalar olucaktı ama elbet bizde gerçeği görücektik.

Bu maç tam bir deneme yanılma maçı oldu. Bir maçımız böylece güme gitti. Ligin ilk haftaları olduğu için şimdilik bu puan kaybı için fazla konuşmaya gerek yok. Hedeflerimiz büyük,büyük düşünüyoruz. Önümüzde çok maç var.

Nazarlığımız olsun bu maçta. Böylesi daha hayırlı oldu belki de.

Bişeyler daha söylemek istyorum futbolcularımızla ilgili.
Nihat.! Koca maç tek bir olumlu hareketi yok oyundan alındığında da artistlik yapıyor ıslıklandığı zaman taraftarı alkışlıyor. Gözümden iyice kaybolmaya başladın. Düzelecek,düzeliyor,aha düzeldi derken iyice s.ct.n !

Ersan bana güven verdi. Bu adamda iş var dedirtti. Ferrari bu oyun sisteminde benden bi b.k olmaz dedirtti. Ama zaman gösterir tabi ne olucağını.

İ. Üzülmez, Köybaşına bi daha alırsın(!) bu formayı dedi. Tek kelimeyle QUARESMA !

Guti hazır değil ama Delgado ve Tabata'dan daha çok iş yapacağı kesin.

Delgado mu Tabata mı ? Delgado kendi yerinde oynamıyor. Tabata Delgado'dan daha çok koşuyor. Allah hocamıza yardım etsin.

Dediğim gibi nazarlık olsun bu maç. Önümüzde çok maç var. İnsan üzülüyor tabi ama daha ligin başı.
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

CR7

Tamam abi diyorum.

ben de memnun değilim ama önde oynamalı defans.

ama buna uygun adam değil ERHAN ve FERRARİ

bu yüzden de değişmeli bunlar.

ve sistem bugün 4-4-1-1 gibiydi.

4-2-3-1'li daha çok da 4-2-1-2-1'e dönen Necip-Ernst-Guti'li sistemle bu sorun olmaz

bugün sorun ortasahanın olmamasıydı.

olay bu.