Ana Menü

Baki defteri kapandı

Başlatan akbaba71, Mayıs 18, 2008, 16:59:09

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akbaba71

Baki defteri kapandı
Beşiktaş'a 2006-2007 sezonunun başında transfer olan Baki Mercimek, 2 yıl giydiği siyah beyazlı formaya veda etti.

Beşiktaş yönetimi ve teknik heyetinin aldığı karar doğrultusunda Beşiktaş ile yeni bir sözleşme yapmayacak olan Baki, artık Beşiktaş defterini kapattığını ve kendisine gelen teklifleri değerlendireceğini söyledi. Geride kalan 2 yılda çok güzel günler geçirdiğini ifade eden ancak takımdan gönderiliş biçiminin profesyonelce olmadığını belirten Baki Mercimek, Beşiktaş menajeri Sinan Engin'in geçtiğimiz günlerde yaptığı "Taraftarımızın görmek istemediği oyuncular ile yollarımız ayıracağız" açıklamasına gönderme yaparak, "Bu açıklamayı yapanlar önce kendilerine baksınlar. Taraftar onları da görmek istemiyorsa, onlarda bu takımdan gitmeliler" dedi.

Beşiktaş'tan gönderilme şeklinin profesyonelce olmadığını belirten Baki, "Beni bugüne kadar bekletip, sadece telefon ederek kadroda düşünmediklerini bildirdiler. Bu bana yapılan bir saygısızlıktı. En azından yüz yüze oturup kararlarını açıklayabilirlerdi. Son iki yılda olduğu gibi takımdan ayrılış şeklimde de gördüm ki bana hakkettiğim değeri göstermediler. Bundan bir kaç gün önce taraftarın takımda görmek istemediği futbolcular ile ilişkimizi keseceğiz diyenler önce kendilerine baksınlar. Taraftarla futbolcunu arasına girmesinler. Bu sözleri söyleyen kişiler taraftarların onları isteyip istemediğini de değerlendirsinler. Eğer taraftar bu takımın menajerini veya başka bir çalışanını istemiyorsa onlarda Beşiktaş'tan kopsunlar" diye konuştu.

Kimseye kırgın olmadığını ve Beşiktaş forması ile geçirdiği iki yılda başarılı bir performans ortaya koyduğunu ifade eden tecrübeli futbolcu, siyah beyazlı taraftarı unutamayacağını, onların kendisine olan sevgisini bildiğini vurgulayarak şöyle konuştu:

"Kimseye kırgın değilim. Beşiktaş'ta çok güzel iki yıl geçirdim. Geriye dönüp baktığımda içim çok rahat. Başarısız olduğuma katılmıyorum. Ben sahada olduğum zaman elimden gelen herşeyi yaptım. Tabi ki bu süreçte üzüldüğüm anlar oldu. Özellikle basından ve Siyah Beyazlı camiadan ağır eleştirilere maruz kaldım. Ama ben bu eleştirileri hakkettiğimi düşünmüyorum. Geride kalan iki yılda Beşiktaş formasını giydiğim maçların çoğunda galip geldik. Beni eleştireler önce istatistiklerime baksınlar. Artık benim için Beşiktaş defteri kapandı. Yurtiçinden ve yurtdışından birçok teklif var. Kimse Beşiktaş'tan gitmek istemez ama profesyonellikte böyle durumlarla karşılaşırsınız. Önümüzdeki günlerde Hollanda'ya gideceğim ve menajerimle görüşüp geleceğim ile ilgili kararımı vereceğim. Umarım benden daha iyi oyuncular bulup, kadroya katarlar. Beşiktaş taraftarına asla kırgın değilim. Beni bazen ıslıklasalar da beni çok sevdiklerini biliyorum. Onların bana gösterdiği sevgiyle içimde söküp atamayacağım bir Beşiktaş sevgisi oluştu. Ben her zaman en üst düzeyde mücadele ettim. Burnum kırıldı, omzum çıktı ama yinede sahana kaldım. Taraftar beni bu yönümle sevdi."

DHA
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

gözzde_bjk

Giden herkes gönderilme biçiminden rahatsız.Tamam gitmek zaten zor olduğundan bire bin katarak anlatıyor olabilirler ama nedir bu herkesten aynı şikayet.Bir işi de doğru düzgün yapıp,gidenleri küstürmeden yollayamıyoruz.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

Cem Goren

bakiye tüm yaptıkları için teşekkür eder futbol yaşantısında başarılar dilerim
altın kapılarımız kan oldu tayfun

noumansız

Gönderilen kim olursa olsun Adam gibi gönderilsin. Nasıl geldiyse öyle gitsin. Beşiktaş için ter döken futbolcuysa terinin hakkını giderkende ödeyeceksin.Yolun açık olsun Baki...
BeşiktAŞK...

cassa23

yazık oldu baki çok haklı sinan engin yanlış yapıyor giden herkesi küstürüyoruz ayıptır yahu beşiktaşlılık duruşumuza yaklışıyor mu

keskinli

ne yönetimde,nede taraftarda vefa denen bi sey kalmamis besiktasta
son yillarin en vefasiz takimi olduk maalesef
iyi veya kötü elinden gelen herseyi yapan bi sporcumuza tüm yenilgilerin sucunu yükleyerek yapilan adaletsizlik besiktas taraftarinin degisen profilini gösteriyor
bakiyi alkisliyorum,kendisine yapilan tüm haksizliga ragmen efendiligini korumus.
sinan engine yaptigi kapakta cok güzel olmus
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Guti ORÇ.

gönderecekseniz adam gibi gönderin.

Cem Goren

baki kötüde oynasa en azından birşeyler yapmak istiyordu çabalıyordu ben kalmasını istiyordum ne olursa olsun kalsaydı
altın kapılarımız kan oldu tayfun

yns.mr

Baki bence haklı olarak konuşmuş.O zaman yönetimde gitmeli.Bravo Baki.Başarılar.

carsibxl

Baki gibi futbolcular Besiktasi yükseltcek futbolcular. Besiktas Ruhuna sahip olan futbulcu.
Yazik oldu.
Gonderilis sekli ..... cok yazik. Yaziklar olsun bu yonetime.

Seviyoruz seni ... Baki Mercimek.... Baki Mercimek ... ohoooooooo
Karanlık aydınlıktan yalan doğrudan kaçar, güneş yalnızda olsa etrafına ışık saçar, unutma doğruların kaderidir yalnızlık, kargalar sürüyle kartallar yalnız uçar

delgado1008

işte transfer diye buna derim ben  :alkis
Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk Halkı'na Türk Milleti denir...

Bircan*

Alıntı yapılan: carsibxl - Mayıs 18, 2008, 18:42:17
Baki gibi futbolcular Besiktasi yükseltcek futbolcular. Besiktas Ruhuna sahip olan futbulcu.
Yazik oldu.
Gonderilis sekli ..... cok yazik. Yaziklar olsun bu yonetime.

Seviyoruz seni ... Baki Mercimek.... Baki Mercimek ... ohoooooooo
kardeş o yükseltecekse yükselmeyelim :P :D
UNUTMAYIN! ÇELİK GİBİ SABIR ÇİÇEK GİBİ SEVİNÇLERLE YAŞADIK BU ŞAMPİYONLUĞU..!! [ 2008-2009 Süper Lig ve Türkiye Kupası Şampiyonu BEŞİKTAŞ...! ]

yenerr17

yapmayın yav baki'yi de adam yerine koymayalım her ne kadar kötü bir şekilde gönderilmiş olsa da.

Bircan*

sadece ruhla topçu olunmuyor arkadaşlar... duygusal yaklaşmayın bu konuya.
UNUTMAYIN! ÇELİK GİBİ SABIR ÇİÇEK GİBİ SEVİNÇLERLE YAŞADIK BU ŞAMPİYONLUĞU..!! [ 2008-2009 Süper Lig ve Türkiye Kupası Şampiyonu BEŞİKTAŞ...! ]

Delirdik

Baki, yoLLarın ayrıLması gereken bir futboLcuydu.
KatıLacağı yeni takımında mutLu ve huzurLu oLur umarım.

Toptan kaçmayan, eLinden geLenin en iyisini yapmaya çaLışan iyi yürekLi bir futboLcu oLarak kaLıcak zihnimde
seviyorum seni Baki  :)
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!