Ana Menü

Baki defteri kapandı

Başlatan akbaba71, Mayıs 18, 2008, 16:59:09

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

onaT

Alıntı yapılan: AsA - Mayıs 19, 2008, 22:37:38
Gittigine cok sevindim yoLu acik oLsun.. (Sana geLen tekLifLeri cokmerak ettim heLe yurtdisindan geLenLeri..?)

fc köln, 1860 munich, derby county, sheriff, sarajevo falandır heralde

melankolizm

Bakizm Engellenemez..!
Yolun Açık Olsun.
Ruhla Oynuyordu , Bilmesede Oynuyordu İşte.

BerkAy1903

Umarım Bi Daha Açılmaz...
19o3

akbaba71

Beşiktaş Menajeri Sinan Engin, bugün Baki Mercimek'le yaptığımız röportajın üstüne MARATON.COM.TR'ye açıklamalarda bulundu.

Baki Mercimek'in yaptı açıklamalarla ilgi olarak Sinan Engin şu ifadeleri kullandı:

"Baki'nin takımdan ayrılacağı son anda belli oldu. İki hafta önce takımdan ayrılacağı belli olsaydı o zaman kendisine tebliğ edilirdi. Ben Baki'yi seviyorum, böyle açıklamalar yapmasını normal karşılıyorum. Sonuçta Beşiktaş'tan ayrılıyor ve ayrıca bizden 1 trilyon alıyordu. Onu anlayabiliyorum ve açıklamalarını anlayışla karşılıyorum"

MARATON.COM.TR ÖZEL

http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

[KralKartal]

baki star, yurekli tabi alacak 1 trilyon, baki o parayi hak ettti degil mi,
etmistir yuregini ortaya koydu..??
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

kartalpenchesi

"Şans eseri 3. bitirdik"

Sezon sonunda Beşiktaş'la yolları ayrılan Baki Mercimek, eski takımı hakkında zehir zemberek açıklamalarda bulundu...

Bu sezon Beşiktaş'ın en çok tartışılan futbolucularından biri olan Baki Mercimek suskunluğunu bozdu. Adı gönderilecekler listesinde yer alan deneyimli oyuncu, başarısızlıkta tüm faturanın oyunculara kesmesinin yalnış olduğunu savundu. Bu sezon kendisini başarılı bulduğunu söyleyen Mercimek, "İstatistiklere bakarsanız oynadığım karşılaşmaların çoğunda galip gelmiş Beşiktaş takımı. Oynamadığım maçlarda takım kötü sonuç aldığı zaman da suçlu ben oldum. Sezon sonu gönderilecekler listesine konuldum, Taraftarın istemediği oyuncular gidecek dediler. Başarısız sezonun faturasını ve suçlusunu futbolcular olarak göstermek istiyorlar. Kadroda bazı yanlışlıklar oldu gücümüz düştü geçen seneye göre çünkü bazı önemli oyuncular gönderilmişti devre arasında ve alternatifler azalmıştı takım içinde. Bence bir strateji hatası yapıldı açıkçası. Bunları futbolcular yapmadı. Beşiktaş için bu sene başarısız bir sezondu ben geldiğim ilk sene iki tane kupa kaldırdım ve ligi ikinci sırada bitirdik. Bu sene hiçbir kupa kaldırmadık. Şampiyonlar liginde bir iki tane güzel sonuç aldık ama bence bunlar Beşiktaş'ı tatmin etmemeli. Şans eseri Türkiye ligini üçüncü bitirdik" dedi.

"Beşiktaş'ta çifte standart var"
Takımdan ayrılmasının kendi isteği dışında olduğunu söyleyen Baki, Beşiktaş'ta bazı futbolculara değer verilmediğini savundu. Kendisiyle ilgi kararı sonradan öğrendiğini söyleyen Mercimek, "Beşiktaş'tan ayrılmama karar veren insanlar kendilerince haklı olabilirler. Her zaman saygı duyarım. Ama bu şekilde sezon bittikten sonra herkes tatile çıkıyor ve böyle bir kararı tatil zamanı vermeleri hoş değil. Büyük ve profesyonel bir takım sezon sonunda hangi oyuncular ile devam edecekler hangi oyuncular ile yolları ayıracaklarını aylar, haftalar öncesinde karar verebilirler. Bir futbolcu bir kulübe hizmet vermiş ve saha içinde her şeyini vermişse o takım için en azından karşılıklı yüz yüze geline bilir ve hizmetleri için teşekkür edilir. Ben de teşekkür eder ve sonra kendi kariyerime geleceğime bakarım. Ben tatildeyken telefonum çalınıyor ve yönetim kurulu kararı ve seninle sözleşme yenilemiyoruz. Bir futbolcu sahada her şeyini verdiyse en azında kulübünden biraz saygı bekler ve ben bu saygıyı yeterince alamadım. Beşiktaş'ta bazı futbolculara değer verilmiyor. Umarım seneye Beşiktaş için farklı olur ben artık Beşiktaş'ın futbolcusu değilim ama içimde hep Beşiktaş sevgisini taşıyacağım" şeklinde konuştu.

"Beşiktaş'ta böyle oluyor!"
Başka takımlardan transfer teklifleri aldınğı ancak henüz karar vermediğini söyleyen deneyimli oyuncu, tek üzüntüsünün takım arkadaşlarıyla vedalaşamamak olduğunun altını çizdi. Baki, "En kısa zamanda ailemi görmeye gideceğim ve orada menajerimde olacak ve onunla görüşeceğim. Ama acı olan bu gönderilmem son maçtan sonra olsaydı bütün takım arkadaşlarımla vedalaşa bilirdim tek tek aramak telefonla vedalaşmak bu benim tarzım değil. Ama maalesef Beşiktaş böyle veda ediyor futbolcularıyla" diyerek eski kulübüne sitemde bulundu. Ertuğrul Sağlam'la herhangi bir sorunu olmadığını söyleyen Mercimek, "Ertuğrul hoca ile sorun yaşamadım. Ertuğrul hoca Beşiktaş'a yeni geldiğinde bir takım değişiklikler istedi ve beni düşünmedi. Başarısız bir dönemden sonra sakatlılar olmuştu ve bana ihtiyacı oldu ve Ertuğrul hocanın bana ihtiyacı olduğu zaman ben her şeyimi verdim. Kendimi kendime kanıtlamak için yaptım bunu. Taraftarın gözünde kendimi kanıtlamak istedim. Ertuğrul hoca da bunu gördü ve bana teşekkür etti hayatımda ve kariyerimde başarılarda diledi. Tabi ki bir hoca bazı futbolcularını daha çok sever ve daha çok beğenir. Belki beni o kadar beğenmedi ve beni o kadar sevmedi ama bir saygısızlığımız ve bir sorunumuz hiç olmadı. Ertuğrul hocanın da başarılı olmasını dilerim" dedi.

"Engin profesyonel davranmadı"
Beşiktaş Menaceri Sinan Engin'in kendisiyle ilgili olan kararı daha önce söylemesi gerektiğini savunan Baki, "Sinan Engin'le Ali Gültiken'i bu yönde karşılaştırmak doğru olmaz. Sinan Engin'in teknik heyetle hiçbir alakası yoktu. O saha içine karışmazdı. Sinan Engin, saha içindeki performansı ne arttırır ne azaltır. O sadece morali etkiler. Futbolcu'nun hak ettiği değeri görmesini etkiler. Daha profesyonel davranabilseydi keşke. Birkaç hafta öncesinden bana verdiği bu kararı söyleyebilseydi." dedi. Taraftarın takımdan gönderilecek oyuncuları belirleme gibi bir lüksünün olmadığına dikkat çeken deneyimli oyuncu, "Bütün inisiyatifler yönetimin elindedir bu konuda. Yönetim istediği oyuncuyu gönderir sadece. Taraftar ne futbolcu alır ne de gönderebilir. Ama bence Beşiktaş taraftarı hem yönetimi hem de futbolcuları ayakta tutan bir topluluk. Ben bazı sonuçlardan sonra hedef olarak gösterildim medya tarafından. Futbolcu sahaya çıktığı zaman kendini rahat hissetmeli. Futbolcuya bu destek verilebilmeli. Futbolcuya ağabeylik yapılmalı. Bence bunu başaramıyorlar. Beşiktaş'ın defansı çok kötü gibi gösteriliyor ama bence hepsi çok değerli oyuncular. Hep defans eleştiriliyor bence bu çok yanlış. Medya insanları çok etkiliyor. Her kötü sonuçta defans kötü gösteriliyor. Bazı maçlarda kırmızı kart gören oyuncular bile alkışlanabiliyor. Bu çok yanlış bana göre." şeklinde konuştu.

"Gelenler bizden iyi değildi!"Beşiktaş'a son iki sezonda oynadığını ve bu süre içinde alınıp gönderilen 2 tane stoperin de kendilerinden daha iyi olmadığını savunan Baki, "Ben 2 sezondur Beşiktaş'tayım. Bu sezon iki tane stoper geldi ve gitti değil mi? Bu paralar benim işim değil tabi ki ama elindeki mevcut stoperlerden iyi miydi gelenler? Bence değildi. Ben olayım, Gökhan Zan olsun, İbrahim Toraman olsun biz bunlardan daha iyiyiz bana göre. Gelenler bizim rekabet ortamımızı arttırmadılar. Kulüpler hem maddi yönden zorluk yaşadı hem de gelip 6 ay sonra gittiler. Elindeki futbolcuna hiç değer vermiyorsun. 6 ayda gidene daha çok değer veriyorsun." diyerek sözlerini noktaladı.

Maraton.com.tr / Burak ÖZKAYA
Şampiyon Olacağız Beşiktaşım Bu Sene

[KralKartal]

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Anarchy*

bu adamı nie bu kadar çok seviyorum ben biLe biLmiyorum..

delgado1008

1 trilyon para alıyormuş yuh yani bu klup iyi ayakta duruyor bide rüştü gönderilse iyi olur oda hiçbişey yapmadan 1.5 milyon euro kazanıyor.
Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk Halkı'na Türk Milleti denir...

ilhan mansız_melis

savunduğunuz adamı görün adam Beşiktaş onu istemedi diye neler söylemiş kalsa ne hayır gelirdi ondan?!?!?!
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Dem@

Beşiktaş'ta dış transfer çalışmaları devam ederken, iç transferde de Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın kadroda görmek istemediği oyuncularla yollar ayrılıyor.

Sağlam'ın istemediği ve bu sezon sözleşmesi biten Baki Mercimek'e yönetim tarafından "kendine kulüp bul" denilirken, geçtiğimiz sezon Fenerbahçe'den alınan ve istenileni veremeyen Mehmet Yozgatlı ile de sözleşme karşılıklı olarak feshedildi.

Yozgatlı'ya sözleşme fesih bedeli olarak bir ödeme yapılmayacağı ve bu oyuncunun alacaklarına karşılık bonservisinin bedelsiz verileceği öğrenildi.

Baki Mercimek'in ise Beşiktaş'tan ayrıldığı için mutsuz olduğu ve yakın çevresine, "İki sezondur iyi ya da kötü mücadele ettim. Sürekli ilk 11 oynamadım belki ama bana görev verildiği zaman elimden geleni yaptım. Gönderilmem kulübe ne kazandıracak?" dediği belirtildi.

Bu arada dış transferde de çalışmaların devam ettiği ve menajer Sinan Engin'in gelecek hafta içinde Çek Cumhuriyeti'ne giderek Sparta Prag'ın sol beki Kadlec için görüşmelere devam edeceği öğrenildi.

Kaynak:ligtv.com.tr

Cem Goren

ne olursa olsun bakiye acayip bi sevgi var içimde
altın kapılarımız kan oldu tayfun

Alves

Bir ara kabus gibi çökmüştü üzerimize

Tigana takım kurarken Baki üzerinden takımı kurguluyordu

Dur!!! Önce Baki sonra diğerleri :)
Sen taraftar olarak elini taşın altına koymuyorsan,futbolcudan da tekmeye kafa uzatmasını bekleyemezsin...