Ana Menü

Her Beşiktaşlı çArŞılı mıdır?

Başlatan erasca, Nisan 27, 2008, 18:34:36

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bircan*

madem almanyadasın.. almanyadaki yangınlar... giden çarşı berlin........
kac kısı duymustu daha once besıktası almanyada. bundan sonra kac kısı duydu!
en basıtınden bı ornek bu..
UNUTMAYIN! ÇELİK GİBİ SABIR ÇİÇEK GİBİ SEVİNÇLERLE YAŞADIK BU ŞAMPİYONLUĞU..!! [ 2008-2009 Süper Lig ve Türkiye Kupası Şampiyonu BEŞİKTAŞ...! ]

alper_1903

Almanyada bütün Türk Insani sokaga döküldü Carsi Berlin de vardi evet
ama alman medyasi bu habere bir gün yer verdi ordada Carsi ´´c´´si gecmedi o haberde

yani hicbirzaman Carsi Besiktasin önüne gecemez, Carsi ismi gecemez ne kadar ugrasirsak ugrasalim

bu takim Carsi´siz olur ama Carsi bu Takimsiz olamaz
burda ben Carsi´ya karsiyim demiyorum (yeri geldimi hepimiz Carsiyiz) :D ama Besiktas daha büyük tartismasiz, onu anlatmaya calisiyorum
Besiktasim senin icin herseyimden vazgecerim...

oruç34

bence her beşiktaş lı olması gerektiği gibi beşiktaş lıysa çarşı da olur(bu çarşı son zamanlarda tasvip ettiğim anlamına gelmez) ne diyoruz çarşı bir ruh diyoruz  eğer bu ruha sahipsek 24 saat beşiktaş ı yaşıyorsak aklımızda beşiktaş fikrimizde beşiktaş sa o zaman çarşı yız ama son zamanlarda bu saf ruhumuzdan saptık bu da hiç iyi değil

pAscAliAnUmut

Alıntı yapılan: ßircAn23 - Nisan 28, 2008, 17:32:14
"çArşı bir ruhtur bedene indirgenemez. Kendini Beşiktaşlı hisseden herkes çArşıdır!"
                                              Alen Markaryan.

Bu düşünceye katılmamazlık zaten anormallik
Efsane yazdın tarihe Beşiktaş
Aşık oldum renklerine Beşiktaş
Ölüm olsa dönmeyiz bu yoldan
Canım feda olsun sana Beşiktaş

keskinli

carsinin varlik sebebi BESIKTASTIR!
BESIKTAS 105 senelik bi cinardir,carsi 25 yildan beri tribünleri kapmistir
carsi BESIKTASIN bi taraftar grubudur
BESIKTAS tarifi imkansiz bi ASKTIR
carsinin mutlaka besiktasa destegi coktur,iyi bi taraftar grubudur ama hic kimse ve hic bi grup BESIKTASIN sahibi olamaz,BESIKTASIMIN önüne gecemez!!
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

keskinli

Alıntı yapılan: pascal_bjk_Çarşı - Nisan 28, 2008, 18:36:25
Alıntı yapılan: ßircAn23 - Nisan 28, 2008, 17:32:14
"çArşı bir ruhtur bedene indirgenemez. Kendini Beşiktaşlı hisseden herkes çArşıdır!"
                                              Alen Markaryan.

Bu düşünceye katılmamazlık zaten anormallik
asil anormallik sayin sebayi degilde aleni bastaci etmektir!
carsili olmadan BESIKTASLI olunmuyorsa ben besiktasli degilim!

BerkAy1903

Her Beşiktaşlı çArşılı Değildir Ama Her çArşı Beşiktaşlıdır...
19o3

SercanBjk

Işıklar söndü karanlıktayız,ortalık bi iki kişinin eline kaldı,çArşı bir iki kişinin ve tayfalarının himayesi altında kaldı,her maç kavga kapalı altla olan uyumsuzluk,kendi başına buyruk hareket etme,sanki Beşiktaş bir tek kendilerinin gibi davranma,olayları çıktı. Eskiden evet çArşı bizi anlatıyordu,lider grubumuz önder grubumuz dedik,bir tek laf ettirmedik,hiç kapalıya giremeyen bile çArşı`ya laf ettirmiyordu ama o saygınlığı kaybolmaya başladı.Özellikle Demirören geldiğinden beri,yönetimden nemalanan bir grup gibi gözükmeye başladı,Süleyman Seba`git demişti bir devri değiştirmişti,ama Demirören söz konusu olduğunda bviz taşeron değiliz demeye başladılar.Tepkiyi sadece sizler değil,bütün Beşiktaş`lılar veriyor,neden siz taşeron olasınız,yada bizim değilde başkalarının söylediklerinimi takar oldunuz,çamur atanlardan korkarmı oldunuz.

erasca

Alıntı yapılan: gözzde_bjk - Nisan 28, 2008, 11:59:20
erascarsi

1.Dünya Beşiktaş taraftarını konuşurken ''Beşiktaş taraftar grubu Çarşı'' ibaresini kullanmadı mı?O zaman hepimiz Çarşı değilmiydik, hanı bu bir ruhtu?kast ettiğim Liverpool maçıdır o maçta bende tribündeydim ve bende televizyonlarda ÇARŞI adının kullanılmasıyla gurur duymuş ve kendimi de o gurura ait hissetmiştim.
2.Tribün aşkı derken anlatmaya çalıştığım şudur:Hepimiz küçükken tribünlerimize hayran olmuştuk ve bunu sağlayan Çarşıydı.Genel anlamda alırsak tabıki Beşiktaş taraftarıydı.Çarşı ile Beşiktaş taraftarını ayrı düşünmemiz olanak dışı.

Sonuçta anlatmaya çalıştığım iyi günde kötü günde Beşiktaşlıysak(Çarşı dahil) elimizden geleni ardına koymadan Beşiktaşa zarar verenleri kulüpten kurtarmak zorundayız.ÇARŞI önderliğinde....

yav yapmayın Allah aşkına çArŞı yerine başka bir taraftar grubu koyarsak ve başında abiler olsa bu kadar desteklense o grup o zaman çArŞı değil o grup konuşulurdu.
hem diyosun çArŞı bi ruh değil miydi die?en sonunda da çArŞı liderliğinde diyosun.çArŞı hepimiimiz.çArŞı yım çArŞılı değilim.
25 sene öncesine bakalım.biz bilmeyiz tam olarak ama o zamanların bazen şu anki atmosferden daha iyi olduğu savunuluyor.o zaman grup yok ruh vardı.bu ruh 25 yıldır çArŞı dır ve bizde o ruhuz...Ben şimdiden bahsediyorum.Herkes çArŞı ya laf ettiğimi sanıyo...Hayır ben çArŞılılara laf ediyorum.Şimdi anladın mı?

Her Beşiktaşlı çArŞı dır.Ama çArşılılı değildir...

çArŞı çArŞılılara Karşı!!!

mdc

Kralcarsi.com

Yıllar boyu emek verilen sitemizin ilk adı.
Neden isim değişikliğine gidildi,neden böyle oldu isterseniz kısaca üzerinden geçeyim.

Tribünde ki yada herkesin algılayacağı dilden Çarşı'nın içindeki pislikleri  biz herkesden önce gördük.
Bunun için tepkiler veriyorduk fakat her seferinde Beşiktaş ve Çarşı düşmanı olarak yargılanıyorduk birilerinin gözlerinde,düşüncelerinde.

Yapabildiğimiz en büyük tepkiyi isim değişikliği ile yaptık.Gerçekten de yankı uyandırdu bu tepki.
Yukarıda dediğim gibi Çarşı düşmanı olarak lanse edildik "Çarşının kötü günlerinde"

Kimisine göre haklı bir tepki verdik,kimisine göre ise bu zor günlerde basının eline koz vermiş olduk.
Birileri korkar oldu Çarşı'ya ne oluyor denmesinden !

Biz yine doğru bildiğimizi okuduk,tabiri caizse; forumumuz da gerçekleri ve doğruları gösterek Beşiktaşlıların, " Beşiktaş'ın doğrusunu" empoze ettik arkadaşlarımıza,üyelerimize,kalan sağlar bizimdir hesabı.

Sonuçta ne oldu peki ?
Bizim söylediklerimiz gün yüzüne çıktı,herkes neyin ne olduğunu gördü.
Bize ne oldu ?
Beşiktaşlılara Beşiktaş ve Çarşı düşmanı olarak lanse edildik.

Halbuki bizim tek isteğimiz 6 7 sene öncesinin tribünleri ve Çarşı'sı idi.
Şimdi ne tribün kaldı,ne Çarşı...

eyvallah
HAYATTA BEŞİKTAŞ

erasca

bende isim değişikliğine gidiyorum artık...ama değiştiremedim...olmuyo.

gözzde_bjk

erascarsi

Tabiki tribünde Çarşı yerine başka bir grup olsaydı BEŞİKTAŞ AŞKI bunlar yaptıracağından Çarşı yerine o grup konuşulurdu.
Çarşı liderliğinde değilde KUTU liderliğinde demeliydim.Fener maçında eski açıkta 20-25 kişi ''İstifa'' diye bağırdı hanginiz duydunuz?Ama Sivas maçında KUTU istifa diye bağırdı ve tüm Türkiye duydu.

Seninle aynı fikiri savunuyoruz.Sen eski Çarşı'yı özlerken bende özlenen Çarşı'nın  geri gelmesini istiyorum.Yaşım itibariyle Çarşı'nın kurulma safhalarını,o zamanki tribün atmosferini bilemem ama Beşiktaş bu durumdayken bugün olduğu gibi susup oturacaklarını da tahmin etmiyorum.Benim söylemeye çalıştığım zamanında Çarşı yalakalığı yapıp şimdi eleştiren Çarşılılar.Yeri geldi hepimiz Çarşı olduk ama senin de söylediğin gibi Çarşılı olmadık.

Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

alper_1903

burdaki insanlar hicbiri carsi düsmani degildir sanmiyorum

ben zaten yazmistim Carsisiz Besiktas olur ama
                               Besiktassiz Carsi olmaz, olamaz

katiyen yanlis anlasilmasin ben Carsi Grubunu kötülemiyorum zamani gelince hepimiz Carsiyiz gurur duyuyoruz onurluyuz ama Besiktasin önüne gecmesi gibi seyler olmamali ki zaten olamaz ve su andada böyle birsey yok.
Besiktasim senin icin herseyimden vazgecerim...

onaT

çarşıya güvenmiyorum artık herkesin ağızı güzel laf yapıyor

iş faaliyete geldimi ses seda yok.

çarşının yaratıcılığını delikanlılığını coşkusunu severim

ama kararlılık bakımından güvenmiyorum

keskinli

Alıntı yapılan: erascarsi - Nisan 28, 2008, 19:47:16
bende isim değişikliğine gidiyorum artık...ama değiştiremedim...olmuyo.
nick degistirme sadece adminler ve moderatörler tarafindan yapilabilir