Ana Menü

Sinan Engin 'TARZI'

Başlatan El Maestro, Nisan 27, 2014, 23:09:04

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

El Maestro

Bu sefer değinmek istediğim nokta DİSİPLİN,kimse demesin yenildikten sonra niye bu topic açılıyor diye, yenildikten sonra açılır tabiki ..

Her neyse konuya gelirsek, bu sene en önemli eksilerimizden biride bence disiplin. Özelliklede son olaylardan sonra bu mesele iyice yüksek sesle konuşulmaya başlandı ve sanırım bunda hepimiz hemfikiriz. Burdan şuraya gelecem ,

Tamam Ö.Özen iyi insan gerçekten futboldanda iyi anlıyor ve anlayışlı bir karakter .. Ancak kaç oyuncu Sayın Önder Özen'den çekiniyor acaba ? Bana göre takımda kaba tabirle 'reislik' yapacak bir yönetici veya antrenör yok. Yani oyuncuları frenleyebilecek, oyuncuların çekineceği hatta biraz daha ileri giderek korkacağı bir isim yok . Başlıktanda anladığınız kadarıyla burdan Sinan Engin'e gelicem, sakın yanlış anlaşılmasın Sinan Engin gelsin falan demiyorum bunuda ayrıyetten belirteyim.

Ancak sizlere şu soruları yöneltmek istiyorum,

1- Sinan Engin tarzı bir isim olsaydı G.Töre silahlı saldırıya uğrarmıydı ?

2-Oyuncular bu kadar çok gece alemlerinde gezebilirmiydi ?

3- Özellikle Oğuzhan'ın performansı ve fiziki durumu daha üst düzeyde olmazmıydı ? Veya diğer genç oyuncularımızın .

4-Fernandes meselesi bu kadar sarpa sararmıydı ?

Bence klüpte gece hayatına hakim olan bir isim yok, Sinan Engin'in mekanlara futbolcu aldırmadığını bile biliyoruz hepimiz doğrumu bu belkide yanlış tartışılabilir ancak kesinlikle böyle bir kişi lazım . Oyuncular biraz korkmalı ve nerde olduklarının farkına varmalı .

Sertlikse sertlik, otoriteyse otorite ..

Çünkü lafla peynir gemisi yürümüyor, genç yetenek dediğimiz isimlerin her geçen gün performansı düştükçe düşüyor . Hele birde Fernandes meselemiz var ki ona hiç girmiyorum bile..

Ve son bir şey daha ,

Sizcede kulüpte Sinan Engin 'Tarzı' bir isim yetkili konumda olsaydı, bu yukarda belirttiğim ve sorduğum sorular olurmuydu ? Veya daha minimum seviyede yaşanmazmıydı ?

Sevgili KK ahalinin düşüncelerini merakla bekliyorum ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

keskinli

bu konuda acik ve net tavrim
sinan engin tarzi yöneticiden önce bizi diskoya götür demeyen taraftar lazim
yapilan tüm pislikleri ruhlu futbolcu diye örtmeyen taraftar lazim
böyle taraftarinda kendine yaranmaya calisan yöneticisi olur
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Maçtan sonra bir arkadşaımla whatsapptan konuşurken

oda senin gibi düşünmüş olacakki aynı şeyleri söyledi..

Hem içerde hem dışarda otorite eksikliği yaşıyoruz dedi..

Sinan Enginin Futbol Bilgisine zerre güvenmesem de Takım için denge ve disiplinde şu an Özen'den çok daha iyi olurdu Volkan dedi..

Haklı tarafları var

Ancak ben yine de Sinan Engin gibi vasıflarla günlük başarı geleceğine inanıyorum sadece..

Başarılı olursan, paran olursa her yerde söz sahibi olursun..

Bazen bir musibet bin nasihattan iyidir derler..

Gerek Önder Özen gerekse Başkan ve yöneticilrimiz bence bu son olaydan çok büyük dersler çıkacaktır seneye..

Edilecek transferlerde ona göre şekillenecektir..

Burası bir futbol kulübü ve iyi oynamayan bu Beşiktaşta olamaz imajını adamlara verdiğimiz gün zaten bunarı yapamayacaklardır..

Ama şu an takımda herkes biliyorki biz bu oyuncuların çoğuna mecburuz , (baştan gökhan olcay oğuzhan gibi) , bunu değiirirsek Sinan Enginlere ihtiyaç kalmaz

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carsi52

Böyle bir isim lazımda o tarz kimi örnek verebiliriz var mı yani Beşiktaş camiasında ?

Benim aklıma kimse gelmedi şuan.

Birde ne kadar pislik,iğrenç taraftarımız varmış bizim haberimiz yokmuş arkadaş ya.
Bölünür senin için uykular!

El Maestro

Alıntı yapılan: carsi52 - Nisan 27, 2014, 23:25:27
Böyle bir isim lazımda o tarz kimi örnek verebiliriz var mı yani Beşiktaş camiasında ?

Benim aklıma kimse gelmedi şuan.

Birde ne kadar pislik,iğrenç taraftarımız varmış bizim haberimiz yokmuş arkadaş ya.

İbrahim Üzülmez.  :D

Bu işin esprisi tabi ancak benimde aklıma net olarak söyleyebileceğim bir isim gelmedi açıkcası ..

carsi52

İbrahim Üzülmez olabilir neden olmasın.

NoPasaran

İbrahim Altınsay gibi eski ve ismi olan yöneticler olabilir
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Önder Özen'in futbol bilgisiyle Sinan Engin'inin futbol bilgisi arasında dağlar olduğunu düşünüyorum. Önder Özen'in tek sorunu (Türkiye ve emsali ülkelerde sorun teşkil ediyor daha doğrusu) fazla Avrupai oluşu. Herkesin işini yaptığı, profesyonel şekilde yaşadığı, sorumluluğunu bildiği bir ortamda Önder Özen çok iş yapacak biri. Ancak bizim ülkedeki bir çok takımda milyonluk eşek dolu. Bunların başına Sinan Engin gibileri lazım, tabiri caizse onlara çobanlık yapacak, gerektiğinde tokatlayacak adam lazım.

El Colgado

önder özen'in futbolcular üzerinde baskısı yok.
transferle, antrenman sahası çimiyle iş bitmiyor malesef.

galaxy note II - tapatalk

carsi52

Transfer konusundada pek göremedik aslında Önder Özen'i.

Franco'yu o bulup getirdiyse Franco harici diyelim.

Fakat sonuç olarak bu sezon transferlerin çoğu "FOS" çöpe atılmış paralar.

El Maestro

Son 3 yorumun hepsine katılıyorum ..

Özellikle Erhun'un değindiği konu can alıcı nokta .. Bu ülkeye Sinan Engin gibileri lazım, oyuncular zaten gerçek bir profesyonel olsa Önder Özen sadece futbola odaklansa ne güzel olur aslında .

Transfer konusunda ise evet birtek Pedro transferi doğru hamle katılıyorum ama eğer gelecek sezon gitmezse , ben şans verilmesi taraftarıyım Ö.Özen'e .

Lakin dediğim gibi işte DİSİPLİN ve ADAM YÖNETME gibi sorunları var ..

Bu noktada Önder Özen'i eleştirme hakkına sahip görüyorum kendimi.

Simurg

Beşiktaş kokten bir irkilmesi gereken halde..
Fikret orman dahil tavirlarini hem taraftara hem futbolculara dinletmeli.
Sonra ruhuyla oynayacak futbolcu sart azim sart bizimkiler oynasada para aliyo oynamasada takim otel sanki bi oynayip cikiyolar.

♥ BEŞİKTAŞ ♡

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

keskinli

Alıntı yapılan: carsi52 - Nisan 27, 2014, 23:25:27

bu tas banaydi herhalde
bizim forumuda besiktas taraftar sahnesini iyi takip ediyorum.
adim gibi eminimki,dün sampiyonlar ligini garantileyip dönmüs olsaydik gökhan bizide bara götür diye tezahüratlar yapilirdi havaalaninda
burada yazilar cikardi helal olsun adam kursun yedi yinede maca cikti tam besiktasliymis diye
sevmemizde nefret etmemizde basariya endeksli,yapilan ise degil
oysa isler iyi gitse dahi bi sporcunun sabah 5 te barda olmasi büyük hata
tarftarimiz igrenc  degil tabiiki ama belirleyici
son 10 senedir bastaci edilen bir tane piskolojisi düzgün insan yok mesela
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

El Colgado

ben söylemezdim.
kim kiminle yatıyor nerede eğleniyor umrum değil ama her şey profesyonel olmalı.
derbi maçı sabahı terin soğumadan eğlenemezsin!
kim olursa olsun ben daha fazla ceza verirdim.
gökhan töre gelip geçici sonsuz olan beşiktaş'tır.

galaxy note II - tapatalk

ilhan mansız_melis

Ahmet abiye katılıyorum kısmen. Bizim sevgimizin bir sınırı yok maalesef. En ufak olayda göklere çıkarıyoruz. Doğal olarak da şımarıyor oyuncular.

Diğer yorumlara benzer şeyler yazacağım ben de. Erhun'un dediği gibi futbol bilgilerini karşılaştırmam bile ama Sinan Engin daha otoriter bir adam. Futbolcu dediğin biraz korkmalı. Önder Hoca'yı sevdiklerine eminim ama korkuyorlar mı bilmiyorum. Ki Önder Hoca'nın tarzı da değil bağırıp çağırmak.

Bu sezon bitti artık. Gelecek sezon hem Bilic hem de Önder Hoca için büyük sınav olacak.

Bir ailem, bir Beşiktaş, bir de Sıla.

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.