Ana Menü

Mühendis Oktay 14 Aralık 2008 Pazar

Başlatan ZeMaHŞeR, Kasım 21, 2008, 18:29:20

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ZeMaHŞeR

14 aralık 1991 senesi Galatasaray-Beşiktaş maçı sonrası Gs taraftarları tarafından dövülerek öldürülen BJK taraftarı...

Unutulmadın be abi...

Ne kadar şerefe sığar

Ne kadar adamlığa sığar

Yapılan kansızlık

Ölümünün 17. yılında unutulmadın

Bu tribün tarihi ne seni , ne de bu adiliği yapanları unuttu !

Ey Beşiktaşlı zora düşünce seni kardeş ilan edeni iyi tanı !

14 Aralık 2008 Pazar günü saat 14:00'da Nakkaştepe Mezarlığında mühendis Oktay'ımızın kabri başındayız...
aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

Simurg

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

ilhan mansız_melis

şerefsizler ya

Tekrar başımız sağolun Allah bi kez daha rahmet eylesin
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

carsi52

Allah rahmet eylesin.
Antifenerciler görsün bu konuyu.
Bölünür senin için uykular!

ZeMaHŞeR

Bu olay olmasına rağmen hala GS maçlarında,şampiyonluk kutlamalarında BJK formaları ile dolaşanlar var... Bunlar nasıl Beşiktaş'lı çözemiyorum... Sizin kardeş dediğiniz takım taraftarları maç çıkışı eşinin yanında OKTAY abimizi öldürdüler Demir sopalarla...

anti_GS

Alp Erdem

djinonu

eyvallah bu konuyu acana
hic böyle birseyden haberimiz yoktu yani benim yoktu
allah rahmet eylesin

Guti ORÇ.

Allah rahmet eylesin...

anti febeciler görsün....

anti gs ulan!!

NoPasaran

Anlamıyorum ya yeminle anlamıyorum..

Ulan birisi vuruyorsa öbürü dur diyemiyormu bu işe..

Yaşadı ve gitti..

tekrardan rahmet eylesin allah
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ZeMaHŞeR

Alıntı Yap"Bir anda binlerce insan doluştu Mecidiyeköy caddelerine. Önce Beşiktaş taraftarı çıktı dışarıya. Kalabalığın arasına karışarak buluşma noktasına gittim. Epey sonra Galatasaray taraftarları göründü. Süreyya erken davrananların arasında, çabucak geldi sözleştiğimiz yere.

Geldiğimiz gibi, yürüyerek dönmeye karar verdik. Biraz arkamızda yaklaşık elli kişilik bir gurup, ellerinde sopalar ve demir çubuklarla küfürler ederek ilerliyordu. Gurubun liderliğini uzun boylu, sarışın ve yüzünü atkıyla örtmüş bir genç yapıyordu.

Elinde kalas gibi kalın bir sopa vardı. Arkamızdan geldiklerini bilerek, ama hızlanmadan, dikkatle yürüyüşümüzü sürdürdük. Şişli yolu üzerindeki bir durakta, demirlere yaslanmış sessizce duran genç bir adama şöyle bir gözümüz takılmıştı ama hemen arkamızdan gelen ve artık yoldan geçen araçları taciz etmeye başlayan gurup ona vahşi hayvanlar gibi saldırdı. Sopalar çoktan yere serilmiş adamın üzerine inip kalkıyordu.

Adamın hareketsiz duran bedenine sayamadığımız kadar çok tekme indirdikten sonra çemberi genişlettiler. Sarışın genç, elindeki sopayla son darbeyi vurduktan sonra, izlendiğinin bütünüyle bilincinde olarak, başını kaldırdı ve çevresini süzdü. O nefretle bakan gaddar gözleri unutmak kolay olmayacaktı..."

NoPasaran

tribün (dergi) kasım 2001 sayı : 3
çArşı röpartajı
o röpartajdan bi-iki bölüm..

İnci Baba'ya (Selim Abi) soruyor..

-Unutamadığın bir olay var mı o dönemlerden ?

-Unutmadığım , keşke olmasaydı diyeceğim tek olay Oktay'ın öldürülmesidir herhalde. Yılını hatırlamıyorum, 1992'ydi galiba. Biz galatasaraylılarla ali sami yendeki maçtan sonra şişli camiinin karşısındaki sokakta randevulaşmıştık. Biz gittik , nereden baksanız 200-300 kişiyiz. 45 dakika falan bekledik galatasaraylıları. Polisler geldi bizi dağıtmaya çalıştı, aşağı yolladı bizi. Biz aşağıya indik ama hemen geri döndük. Bir yarım saat 45 dakika da öyle bekledik. Çünkü hesaplıyoruz, o saate kadar gelmeleri lazım. Ali sami yenin çok yakınındayız çünkü. Baktık gelen yok, ayrıldık. Meğer galatasaraylılar grup halinde stattan çıkmışlar, durakta otobüs bekleyen bir kardeşimizi boynunda kaşkol var diye dövmeye başlamışlar. Öyle bir iki kişi değil yani, 25-30 kişi girişmişler arkadaşa. Kardeşimizi orada kaybetmişiz. Yanlış yapıldı, kahpelik yapıldı. Tek başına duran adama o kadar adam girişilmez.
Tek adamı azat et , bir işin varsa gel şişliye paylaşalım kozlarımızı. O çok gücüme gitti. Keşke olmasaydı. Hala çok üzülürüm. Ama haber gelmemişti bize. Gelseydi başka olurdu.

-Daha sonra konuştunuz mu galatasaraylılarla bunu ?

-Özür olsa ne olur ki ? Cinayet işlenmiş. O çocuğun annesine ve ailesine yazık. Kahpece gitti. Galatasaraylılar daha sonra inönüdeki bir kaç maça korkarak geldiler. İstesek misilleme yapardık, biz de tek başına maça gelenin üzerine saldırırdık. Ama bize yakışmaz. Bizim kitabımızda yazmaz öyle şey...

FORZADAN ALINTI
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carlito1903

Allah tekrardan rahmet eylesin...

Esas büyük düşman gsdir, bunu anlayamanlara bu olay ders olsun...

Satılmış basından bi kişi de çıkıp anlatmaz ya bu olayları ona yanarım...

NoPasaran

Düşünüyorum sabah duygusallaığımıdır endir gözleri doluyor insanın..

20-25 kişi sana  atkın yüzünden saldırıyor..

ve bunu şerefsizce yapıyorlar..

Tek başına bir insana saldırılırmı ya

Hiçmi Allah korkunuz yoktu..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

erdibatmaz

çok acı bir olay. Yapanlar belasını bulmuştur umarım...
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

carlito1903

Bunların ASLAN (!) lığı bu işte, tek bi kişiye 30 kişi dalmak...

İtalya'da bi iki sene önce bi Lazio taraftarı polis tarafından öldürüldü ve her maç onun resmini tribünde açıyorlar, bizde de olsa böyle bi şey en azından gsnin gerçek yüzünü göstermek açısından faydalı olur diye düşünüyorum...

gsyi kardeş takım ilan edenlere tekrar tekrar duyurulur bu yazı ve bir ek: GERÇEK BEŞİKTAŞLI DEĞİLSİNİZ !!