Ana Menü

Genç Yeteneğin Futbol Anlayışı [Serdar Özkan]

Başlatan CHEm !, Ağustos 23, 2007, 13:51:30

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CHEm !

Beşiktaş'ta bu sezon en büyük patlamayı kuşkusuz Serdar Özkan yaptı...Geçen sezon bu zamanlarda Sebat'ta oynayan Serdar Özkan şimdi Beşiktaş ve A Milli Takım'ın yıldızları arasında gösteriliyor.

Orhan YILDIRIM'ın haberi

Formayı çıkarmıyor
Beşiktaş'ta bu sezon en büyük patlamayı kuşkusuz Serdar Özkan yaptı... Mircea Lucescu döneminde A takıma yükselen ancak düzenli olarak her sezon başında kiralık gönderilen genç futbolcu Ertuğrul Sağlam ile adından söz ettirdi. Geçen yıl önce Sebatspor, daha sonra da Samsunspor'da görev yapan 20 yaşındaki yıldız, kamptaki performansıyla Sağlam'ın gözüne girdi. Önce Beşiktaş formasını sırtına geçiren Serdar, Siyah-Beyazlılar'ın değişmez ismi oldu.

150 bin YTL'lik yıldız
Ligdeki 4 maçta da 90 dakika forma giyen Serdar Özkan'ın üstün performansı A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim'in de dikkatinden kaçmadı. Macaristan karşısında Serdar Özkan ilk kez A milli formayı giydi. Milyon Euro'luk futbolcuların sahne aldığı futbol dünyasında adından söz ettiren genç yıldızın yıllık kazancı da 150 bin YTL. Serdar bu sezon tüm maçlarda forma giymesi durumunda ise 500 bin YTL'yi cebine koyacak.

Serdar ligde ne yaptı?
Maç: 4.
Dakika: 360.
Gol: -.
Asist: -.
Şut: 4.
İsabetli pas: 135.
Toplam orta: 28.
İsabetli orta: 9.
Faul: 2.
Yapılan faul: 13.
Topla oynama süresi: 11.37.

Fanatik
Allah kitap Beşiktaş

Dem@

gerçekden sahada iyi performans gösteriyor hak ettiği yere ulaşır

CHEm !

Beşiktaş'ın genç futbolcusu Serdar Özkan, Şampiyonlar Ligi'nde Liverpool'la birlikte gruptan çıkacaklarına inandığını belirtti. Özkan, "İnönü'deki maçlarımızda o seyirci desteğiyle tüm rakiplerimizi yenebiliriz" dedi.

Serdar Özkan, Futbol Federasyonu'nun resmi yayın organı TamSaha Dergisi'nin Ekim ayı sayısında yer alan röportajında, bulundukları (A) Grubu'nda Porto ve Marsilya'nın da iyi ekipler olduğunu ifade ederek, "Liverpool ise tartışmasız çok iyi bir takım. Ben Liverpool'la birlikte bu gruptan çıkacağımıza inanıyorum. İnönü'deki maçlarımızda o seyirci desteğiyle tüm rakiplerimizi yenebiliriz" dedi.

Her genç oyuncu gibi ideallerinin bulunduğunu dile getiren Serdar, şöyle devam etti:
"Sezon başlarken öncelikli hedefim takımımda oynayabilmekti. Bunu başardım. Oynadıktan sonra A Milli Takım'a gelmekti, bu hedefime de ulaştım. Şimdi hedefim şampiyonluk yaşamak. Uzun süredir şampiyonluk görmedik ve bu benim için çok önemli bir hedef. A Milli Takım'da da kalıcı olmak ve inşallah Avrupa Şampiyonası finallerine katılmak istiyorum. Beşiktaş'la Şampiyonlar Ligi maçları oynayacağız. Bu vitrinlere çıkıp kendimi gösterdikten sonra tabii ki Avrupa'da oynamak istiyorum."

"İNANILMAZ BİR ZİDANE HAYRANIYIM"

Serdar Özkan, bir gün Avrupa'ya giderse hangi ligi tercih edeceğinin sorulması üzerine, İspanya Ligi'nde oynanan futbolu beğendiğini kaydederek, "Diğerlerinden farklı olarak oynatmamak değil oynamak üzerine kurulu bir futbol anlayışları var. Bir de ben inanılmaz bir Zidane hayranıyım. Onun kasetlerini izlerdim. Del Bosque buradayken ona ve yardımcılarına Zidane'la ilgili sorular sorardım. Zidane dolayısıyla da bir Real Madrid hayranlığım var" dedi.

"Türk oyuncuların Avrupa'da başarıyla tutunduğunu söyleyemeyiz. Sen bu konuda kendini nasıl değerlendiriyorsun" sorusuna ise Serdar, şu yanıtı verdi:
"Bence bu bir senelik, iki senelik bir şey değil. İdeallerini koyup, 'Ben bunu yapacağım' diyerek kendinizi 5-6 sene öncesinden mental olarak hazırlamanız gerekiyor. Bir de ben her şeyin para olduğuna inanmıyorum. İnsanın idealleri olmalı. Parayı değil, kariyeri seçerim. Mesela Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırmak benim için 2 milyon dolara bedel. 2 milyon dolarım olmasın ama Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırayım."

"TAKIMDA ÇOK İYİ BİR ARKADAŞLIK VAR"

Serdar, Beşiktaş'ta çok iyi bir arkadaşlık ortamı bulunduğunu belirterek, "Hani bazen lafta ağabey dersiniz ya, kesinlikle öyle değil. Gerçekten ağabey-kardeş gibiyiz. Bize inanılmaz destek veriyorlar. Mesela ben maça çıkacağım zaman Mehmet Yozgatlı ağabey yanıma geliyor, 'Hadi kardeşim' diyor, yapmamı gerekenleri anlatıyor, bana inanılmaz moral veriyor. Üstelik ben onun mevkiinde oynuyorum. Gerçekten çok şaşırıyorum. Bu destek bana müthiş bir güven ve mutluluk da veriyor" dedi.

En çok görüştüğü arkadaşının Arda olduğunu belirten Serdar Özkan, "14 yaşımdan beri beraberiz ve harika bir arkadaşlığımız var. Onunla bir araya geldiğim zaman bütün dertlerimi unutuyorum" değerlendirmesini yaptı.
1987 yılında Düzce'de doğduğunu kaydeden Serdar, futbola nasıl başladığını ise şöyle anlattı:
"4 yaşımdayken İstanbul'a gelip Küçükçekmece'ye yerleştik. 9-10 yaşlarımda mahalle arasında oynarken amatör takımlar beni istiyordu. Ama babamın niyeti beni büyük bir takımın altyapısına vermekti. Ablam yakın olduğu için Galatasaray'a götürmek istedi, ama para talep ettiler. Çünkü futbol okulu gibi bir şeydi. Bizim de maddi durumumuz o kadar iyi değildi ve gidemedim. TIR şoförü olan babam Türkiye'ye döndüğünde beni Beşiktaş'ın altyapı seçmelerine soktu. Seçmeleri kazandım, ancak gidip gelmek oldukça zordu. Annem her gün Küçükçekmece'den Fulya'ya götürüp getiriyordu."

"BEŞİKTAŞ'IN LİDER OYUNCUSUYMUŞ GİBİ HAZIRLANIYORUM"

Serdar Özkan, kendisini genç ve tecrübesiz bir oyuncu gibi düşünmediğini ifade ederek, "Her zaman Beşiktaş'ın lider bir oyuncusuymuş gibi hazırlanıyorum ve saha içinde de buna göre davranmaya çalışıyorum. Hiç stres yapmadan, lider bir oyuncu gibi oynamaya uğraşıyorum. Lig A'da 60 maç oynadım ve tecrübe kazandığımı düşünüyorum. Genç Milli Takımlarda da 70'e yakın maça çıktım. Yaşım çok genç ama düşüncelerimi lider bir oyuncu gibi kurguluyorum" dedi.

AA
Allah kitap Beşiktaş

[KralKartal]

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

CHEm !

dünkü golünden sonra kendine çok büyük güç geleceğine inanıyorum
hiç sırıtmadan yoluna devam ediyor
a milli takıma almayanlar utansın
Allah kitap Beşiktaş

CHEm !

Yeni sezona genç teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile başlayan Beşiktaş'a bir gençlik aşısı da Serdar Özkan ile oldu. Genç oyuncu, bu sezon ortaya koyduğu performansla camianın yeni göz bebeği olarak dikkat çekiyor.

Yeni sezona genç teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile başlayan Beşiktaş'a bir gençlik aşısı da Serdar Özkan ile oldu. Siyah-beyazlı takımın altyapısında yetişen genç oyuncu, bu sezon ortaya koyduğu performansla camianın yeni göz bebeği olarak dikkat çekiyor. Ümit milli takımında da forma giyen Serdar, geçmiş yıllarda altyapıdan çıkardığı oyuncularla büyük başarılara imza atan Beşiktaş'ın Türk futboluna yeni armağanı oldu.

Geçen sezon Türk Telekom Lig A'da Samsunspor'da kiralık olarak oynayan, sezon başı kamplarının ardından başka takımlara kiralık olarak verilen Serdar Özkan, yeni sezonda teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın en güvendiği oyunculardan biri oldu.

Sağlam'ın büyük bir güvenle ilk maçından itibaren forma şansı verdiği Serdar, şu ana kadar ortaya koyduğu performansla hocasının güvenini boşa çıkarmadı.

Serdar, özellikle Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi (A) Grubu'nda İngiltere'nin Liverpool takımını 2-1 yendiği karşılaşmada takımının ilk golünü atarken, siyah-beyazlı ekibin galibiyetinde büyük rol oynadı.

Yıldız oyuncu, 13. dakikada attığı golle Beşiktaş'ın ligdeki ilk golüne imza atmasının yanı sıra kendisi de Beşiktaş formasıyla ilk golün sevincini yaşadı. Beşiktaş'ın 20 yaşındaki oyuncusu Serdar Özkan, siyah-beyazlı takımda gösterdiği performansla gelecek için büyük umutlar verdi.

Serdar, Beşiktaş'ın Süper Kupa'da Fenerbahçe ile yaptığı maçta 28 dakika görev alırken, bu karşılaşmanın ardından Trabzonspor maçı dışındaki bütün karşılaşmalarda formayı kaptırmadı.

AVRUPA MAÇLARININ HEPSİNDE OYNADI

Serdar, genç yaşına rağmen Beşiktaş'ın Avrupa kupalarında yaptığı 7 karşılaşmada 90 dakika görev alarak önemli bir başarıya imza attı. Avrupa'da 630 dakika görev alan siyah-beyazlı oyuncu, İbrahim Üzülmez ve İbrahim Toraman gibi tecrübeli oyuncularla birlikte Avrupa kupalarındaki bütün maçlarda 90 dakika forma giyen oyunculardan biri oldu.

LİGDE SADECE TRABZONSPOR MAÇINDA OYNAMADI

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın çok güvendiği Serdar Özkan, Turkcell Süper Lig'de ise sakatlığı nedeniyle sadece Trabzonspor maçında forma giymedi. Beşiktaş formasıyla şu ana kadar sadece 1 gol atan Serdar, 6 lig maçında 90 dakika sahada kalırken, Ankaraspor karşılaşmasında 80 ve Galatasaray mücadelesinde de 87 dakika sahada kaldı.

Genelde Serdar Kurtuluş'un önünde sağ kanatta görev alan Serdar Özkan, zaman zaman da Ertuğrul Sağlam tarafından forvette veya golcü oyuncuların arkasında oynayarak değişik görevlerin üstesinden başarıyla geldi.

AA
Allah kitap Beşiktaş

Anarchy*

Serdar ozkan bu formayı yuregıyLe aLdı koLay koLay bırakcagını sanmıyorum..
Kıymet bıLenLerden..

carsi52

LiverpooL maçında bir kez daha kendisini gösterdi :)
Bölünür senin için uykular!

k@rt@l

helal olsun bve sezon başında herkes yozgatlının gölgesinde kalır diyodu ama çocuk onu geçti
utanın be utanın ruhsuzlar sürüsü