Ana Menü

2014 Yerel Seçimler [Anket]

Başlatan carsi52, Mart 16, 2014, 23:27:01

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

[KralKartal]

ilki mi ikincisi mi, ikiside farkli..biri chp digeri akp
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

RCA

İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.

NoPasaran

AKP İstanbulda geçen seçimde o kadar oy alamadı..

Şimdi mi alacak :)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/182809/basbakanin-sesinin-kisilmasi-uzun-versiyon

Eskiden tahammül edilmiyordu, böyleyken kahkaha atmak için izledim ama. Biri Şabaniye demiş çok güldüm. ;D
Boş boş o kadar bağrınırsa olacağı bu.

keskinli

son atakta gol yer akp bence
dinlemenin iceriginden degil
devletin zaafindan dolayi
simdi ben icerigine hic önem vermiyorum ama defanstan bu sürecte  dikkatsizlik ve tedbirsizlik büyük hata
ha bu gol muhalefete mac kazandirirmi süpheliyim
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

[KralKartal]

ankete  gelince, hersey olabilir. Genelde Istanbul AKP Ankara CHP denilmekte. Izmir zaten CHP deniliyor.

sonuclarin arasinda bu kadar farkta ben biryerde gormedim, nasil anket yapiliyor merak ediyorum
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

carsi52

Mhplilerin her yerde oyu kesinlikle Mhpye olmalı.

Chp x yerde daha güçlü Mhpliler oyunu Chpye versin felan bu oyuna gelinmemeli.
Bölünür senin için uykular!

ERHUN

Alıntı yapılan: carsi52 - Mart 28, 2014, 00:09:01
Mhplilerin her yerde oyu kesinlikle Mhpye olmalı.

Chp x yerde daha güçlü Mhpliler oyunu Chpye versin felan bu oyuna gelinmemeli.

Görüş farkı. Daha önce bahsetmiştim nasıl bir ailede yetiştiğimi, ona rağmen bu seçimde oy vereceğim kişi belli (pek tasvip etmesem bile). Oyuna gelmeme değil, oyunu bozma vakti. Hatta oyun falan diyerek masumlaştırmayalım işi, ülkeyi kurtarma zamanı geldi, sonra içeride tekrar halledilir MHP-CHP meselesi. MHP'nin önde olduğu yerde CHP'lilerin oyunun oraya kayması, CHP'nin önde olduğu yerde MHP'lilerin oyunun oraya kayması ülke selameti için en doğrusu olacağına inanıyorum.

El Maestro

Kaan keşke öle olsa ama ..

Mesela Mhp'nin İstanbulda %5-6 oyu var hiç bir işe yaramayacak olan bu oy oranı Chp'ye gitse garanti Chp alır.. Aynı şekilde bizim burda Karabükte Chp'nin yine hiç bir işe yaramayacak olan %10 falan oyu vardır bu oran Mhp'ye gitse burda da garanti Mhp alır . Örnekler çok bunlar sadece ilk anda aklıma gelenler.

Şu anki dönemde tek düşünce AKP DİKTASINI yıkmak olmalıdır . Sonrasına zaten bakarız, ama tabi bu benim şahsi düşüncem .
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

ilhan mansız_melis

Erhun'a da Serkan'a katılıyorum. Benzer şeyleri ben de yazmıştım.

Biz akp'den kurtulalım da gerisini kendi aramızda hallederiz.

Bir ailem, bir Beşiktaş, bir de Sıla.

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

NoPasaran

Bizim iki arkadaş anlaştı...

Adam mhp li hayatta chp ye vermem diyordu..

diğeride tokatta oy kullanacak..

oda hayatta sağ partie vermez

namus şeref sözü verdiler..

solcu olan tokatta mhp ye verecek

diğer burada sarıgül :D

Benim tanıdığım 3 kişide chp ye verecek İstanbulda :) Ama 3 ünede sorsan şu an mhp diyorlar ..

Ama özel sohbetlerde kesinlikle chp ye atacaklarını çok iyi biliyorum

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

Şu an en doğrusu o zaten abi. Bu seçimler çok kritik.

Bir ailem, bir Beşiktaş, bir de Sıla.

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

NoPasaran

Az önce Kılıçdaroğunu izledim..

SSK yı sordular.. Yolsuzluk varmı diye..

En sonundaki cümleyi söylüyorum..

"Hakkımda yolsuzluk iddalarını geçiyorum. Eğer bununla ilgili "tek" yani "bir tane" denetleme, inceleme ve soruşturma bulursanız bugün siyasetten çıkarım"..

Adam dedi peki nedir başbakanın söylediği

"2 tane müfettişe düşük not verdim dedi. Onlarda mahkemeye gittiler. Haksız verdiğimi düşündüler diye. Mahkeme soruşturma açtı. Beni haklı buldu. Onlarda yargıtaya gittiler, yargıtay kararı bozdu mahkemenin. yeniden soruşturma açılacaktı ama rahşan affı çıktı dava kapandı"..

Devlet arşivleri meydanda. O soruşturmanın neden olduğu ortada. Yolsuzlukluk felan değil müfettişlere verdiğim not nedeniyledir dedi.

İsteyende bakabilirmiş netten
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

İlahi adalet... Yalanlarla ordunun ve daha bir çok kurumun içini boşalttılar, bunların yaptıkları mı ortaya çıkmayacaktı?

Her çıkan yetkili bakanlık makamı dinlenmiş diyor. Artık yalanlayamıyorlar bile, o kadar yüz kalmadı tabii.

Alıntı yapılan: carsi52 - Mart 27, 2014, 20:25:33
Akpye oy veren cahil insanlar diye adlandırdığımız kişiler senden benden fazla bu ülkede başa gelenleri gördüğü için o dönemlerde yaşadıklarından dolayı.

Tayyibin demesi gibi icraata bakarım diyor o insanlar.

Atıyorum burdan örnek vereyim buranın köylüsünden yaşlı insanından

Buranın geçim kaynağı Fındıktır tayyip yeri olan herkese yer parası veriyor dönüm başına.
Bu parayla geçiniyor o insanlar fındık parası direkt cebe kalıyor masrafları devletin verdiği paradan gidiyor.

Senin demen gibi yol örneği var birde adam eskiden köyden aşağı çarşıya inemezdik şimdi bahçeye iner gibi istediğimiz saatte gidebiliyoruz gelebiliyoruz diyor.

Eskiden hastanelere gidemezdik ilaç alamazdık şimdi hepsin yapabiliyoruz diyor.

Eee şimdi bu adam ne yapmış ? Yararını görmüş bi zararı dokunmamış ona.Bu yüzden bu insanların en azından hepsine cahil diyemezsin.

Akpye oy veren genç kesime desen eyvallah bi şekilde kabul edilebilir.

Ve bunun gibi bir çok örnek.Ne yapayım oğlum chpyide gördük bu ülkede Mhpyide gördük onlar ne yaptı diyor.

Akpye vermeyeyimde kime vereyim diyor chpye kılıçdaroğluna mı vereyim yoksa bahçeliye mi.

Bu yazdığın en az cahil olmak kadar kötü. Hastane işlerine vs. bir şey dediğim yok yeri geldi forumda bende yaptıkları doğru işleri övdüm ama burada 28 tane askerin canına kasıt var, şehit etmeyi düşünüyorlar. Suni bir olay yaratıp ülkeyi savaşa sokmayı düşünüyorlar. Şimdi ülkesi hakkında yapılan haince planları görmezden gelip fındık parası bilmem ne parası için onlara oy verecekler yarın bir gün ben şöyle milliyetçiyim diye konuşmasın, boğazına bakıyordur.

keskinli

öyle vaatler varki secim sonrasi icin cok ilginc
cogu kisi bunun yerel secim oldugunu unutuyor
ülkenin siyasi degisimi ancak hükümet degisirse yapilabilir
hadi mhp liler oylari chp ye gitti diyelim bld secimlerinde
genel secimde ne olacak?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin