Ana Menü

Berkin'i Kaybettik

Başlatan ilhan mansız_melis, Mart 11, 2014, 08:52:38

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

K.D

Kimseye cevap olsun diye söylemiyorum ama bu ülkede en son art niyet aranacak şey 15 yaşında bir çocuğun ölümünün nasıl medyada yankı bulduğu ve servis edildiğidir bence.
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

beckyZWICKY

yazık çoook yazık..

gerçekten diyecek hiç bişe yok, bulamıyorum..

ama sebebiyet verenlere çok şey diyesim varda neyse.. Allah büyük!
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

eRe

Alıntı yapılan: Batuhan - Mart 11, 2014, 21:03:47
Merak ettiğimden soruyorum.

Berkin'in eylemde çekilmiş fotograflari vs. varken,neden "ekmek almaya giden" biçiminde lanse edildiğini bilen var mı ?

Olayı kesinlikle onaylamadığımı belirtmek istiyorum.Arkadasin vefatına hepimiz üzüldük.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

yanlış bilmiyorsam berkin o gün evinde. yemek yiyecekler annesi ekmek almaya çıkacakken berkin anne sen gazdan kaçamazsın ben kaçarım ben alırım diye çıkıyor ve kısa bir süre sonra vurulduğu haberi geliyor eve
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

Simurg

Böyle bir olayda soz konusu olan 14 yaşında ki bir çocuk taş atsa nolur atmasa nolur küçücük daha eline seker versen oyuncak versen kanacak bir yaşta kendi iradesiyle dönecek bir mevzu dahi degil.
Çok ama çok acı bir olay Rabbim kimseye yasatmasin.
Ölümü belki kurtuluşu oldu acısı dindi ne zamandır hastanede kac kiloya düşmüş o ailesinin durumu çok zor bence hiç bir önemi yok keşke böyle olmasaydı
Şu olayda bile yazilanlar cizilenler cok acı Allahim kimsenin kalbinden izini çekme insanlara sevmeyi unutturma

♥ BEŞİKTAŞ ♡

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

Batuhan

Allah kimseye boyle bir acı yaşatmasın.Sevenleri ve yakınlarının bası sagolsun demekten baska birsey elimden gelmiyor...Acıları dinmeyecek.

Koca hestiy aya bedenem ?

DIABLO

1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

carsi52

O gün gerçekten ekmek almaya mı gitti polislere taş atmak için mi evden çıktı net olarak kimse bilemez bunu.

Net olan bir şey var ki bu çocuk eylemlere katılmış.Asıl suçlu kim biliyormusunuz ? Bu yaşta ki çocuğun aklına girip eylemlere gönderenlerde.Diğer suçluların kim olduğunu zaten biliyorsunuz.

O asıl suçlularda şimdi çıkıp bu çocuk için bağırarak suçluluklarını örtbas ediyorlar.

Çoğu şehirlerde toplanılıyor.Gerçekten Berkin için toplananlar öncelikle hdplilere saldırsınlar.Aksi halde hdplilerle omuz omuza Berkin için burdayız demek saçma oluyor.

Olan yine ölen çocuğa ve ailesine yakınlarına oldu.Allah rahmet eylesin ailesine Allah sabır versin.
Bölünür senin için uykular!

eRe

bu nasıl bır mantık kaan.
nerede yasıyoruz bız
bugun koyun gıbı susup evden mı ızleyelım
kım olursa olsun ınsanlar protestoda eder eylemde yapar
doguda korkularına her olayı ızleyen polıs
batıda saldırı olmadıgı ıcın tayyıbın yuruyun koclar demesıyle neler yapıyorlar farkında mısın

en basıt ornegı gezı eylemlerınde denızlıde 30bın kısı toplandı ! 30bın kısı. yurudu yuruyusu bıtırdı ve 1 kısının burnu bıle kanamadan eylemler bıttı.
o gunku emnıyet muduru gorevden alındı
ve bugun 5 6 bın kısı toplanmıstır en fazla
daha toplanmaya gıtmeden tomalar cevık kuvvet beklıyordu
daha ınsanlar yururken bırsey yokken saldırıya basladılar ! 10larca yararlı var.

Denizli'de Berkin için toplanan kalabalığa polis toma ve gazla müdahale etti

asıl mesele burada
eylem yapılır ! protesto yapılır !
bu yasa olarakta mevcuttur.her vatandasın protesto ve eylem hakkı vardır.
ama sen ınsanları oldurmek ıcın saldırırsan burada eylem yapanlar suclu degıldır kaan.asıl suclu dıye hele hıc nıtelendırılmez.
asıl suclu polıse vur emrı verene

asıl suclu bugun oldugu gıbı vur vur vur dıyenlerde

https://vine.co/v/MbBLEIg255p

!!!
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

NoPasaran

"Terörist Berkin.

Sen ölümü hak ettin kardeşim..

Ne işin var senin orada..

Bide bizi kandırmışsın ekmek almaya gidiyorum diye..

Kim bilir hangi gizli örgütün bir parçasaydın

Sen ve Aillen..

Senin gibi teröristerlerden kurtulduğumuz için Allah'ıma şükrediyorum.

Mekanın cehennem olsun, sen cennete felan gelme.."

Diyelim bence konuyu kapatalım gitsin..

Ali İsmail Korkmazada, Berkinede, Abdullah Cömert'ede yazık..

Burada yazılanları görseydiler bugün sanırım bizden utanırlardı..

Şahsen ben forumumuzdan an itibariyle utandım..

Bir ölümün arkasından konuşulanlar , kimseye yakışmıyor..

Neyse daha fazla yazmayacağımda girmeyeceğimde bu konuya..

Berkin Ali Ahmet , Rabia hiç farketmez..

Çocukları suçsuz yere öldürenlere lanet olsun..

Sizlerede kolay gelsin
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carsi52

Konuyu çok ama çok farklı yerlere çekiyorsunuz.

Eylem yapılır protesto yapılır fakat elinde taş sopayla yapılmaz Erdem.

Ben de sizin kadar çok üzülüyorum ölmesine gencecik çocuk gitti ailesi perişan halde üzülmemek elde değil.

Benim söylemek istediğim çok farklı bir şey.

Şunuda görün o toplanıp protesto edenlerin arasında bebek katilleride var.Bebek katilleri genç  yaşta ölen bir çocuk için acı döküyor.

Tabi yersen.Ben yemediğimi söyledim o kadar.

Batuhan

Ben anlamıyorum Volkan abi seni,kendin gibi düşünmeyenleri ötekilestiriyorsun.Kimsenin utanacağı seyler yazdığını düşünmüyorum ben.Herkes düşüncesini açıklıyor.Aciklar açıklamaz da "utanilan" kisi oluveriyor.

Koca hestiy aya bedenem ?

carsi52

Ulusal tvde mi halk tvde mi hangi kanal olduğuna şuan tam emin değilim.

Bir kaç kişi daha ölsede hükümete yüklensek diyorlardı şimdi çıkıp televizyonlarda orda burda acıtasyon yapıyorlar.
Bebek katilleri askerlerimizin katilleri çıkmışlar bağırıp çağırıyorlar.

Bize ölünün arkasından konuşuyorsunuz diyeceğinize ölünün üstünden prim yapmaya çalışanların karşısına çıkın.

Kendi vicdanım da Allahta biliyor ki Ölüyle bir işim olmadığını ölünün arkasından kötü konuşmadığımı ölen çocuk için bu bağırıp çağıranlardan daha fazla üzüldüğümü.

El Maestro

Alıntı yapılan: carsi52 - Mart 12, 2014, 02:17:09
Ulusal tvde mi halk tvde mi hangi kanal olduğuna şuan tam emin değilim.

Bir kaç kişi daha ölsede hükümete yüklensek diyorlardı şimdi çıkıp televizyonlarda orda burda acıtasyon yapıyorlar.
Bebek katilleri askerlerimizin katilleri çıkmışlar bağırıp çağırıyorlar.
[/b]

Aslı astarı olmayan birşey bu yazdığın ..  Beyaz tvnin uydurma haberi tamamen bunu ekleyelimde yanlış bilinmesin. İsteyen araştırsın zaten sadece 'böle böle denmiş' diye basit bir haberden daha fazlası yok. Kabataş Görüntüleri gibi birşey bu ortaya çıkmadı bi türlü, zaten tutmadı fazla.

Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

carsi52

Bebek katilleri askerlerlerimizin katillerinin çıkıp bağırdığı gerçek ama.Onunda mı aslı astarı yok ?

Gerçek olup olmadığı tartışılacak şeylere herkesin cevabı var fakat gerçek olan şeylere kimsenin cevabı yok.

El Maestro

Farkındaysan orası alıntıyla gelmiş o paragrafta olduğu için onla ilgili bişey bile yazmamışım.

Bu kadar neyi kurcalıyorsun anlamadım, sadece verdiğin bilgi yanlış dedim diğer tartışmalara girmedim bile Volkan abiyle yaşadığınız sırf bende sertliğe girmiyim diye .

Ne demek istiyorsun onuda anlamadım zaten. Onların bağırması bu ölümü değiştiriyor mu ? Madem fikrimi sordun tartışılacak son konulardan biri bence bu topic altında ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~