Ana Menü

Taksim Gezi Parkı YIKIMA DİRENİYOR

Başlatan NoPasaran, Mayıs 31, 2013, 01:14:07

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Çıkarlarına yarayan her şey mubah öbür düşünceler tü kaka

Özgürlükten bahseden herkes en gerici hazımsızlığı yaşayıp hakaretlerle kendi dediğine getirme peşinde

Atatürk'ün askerleri Atatürk'ün getirdiği demokrasiyi yıkmak istiyor :D

Pkk ile hükümetin açılımını kınıyanlar, pkklılarla omuz omuza polise saldırıyorlar :D

İşte bunlar hep çıkar

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

ilhan mansız_melis

pkklılarla ? Omuz omuza ? Polise ?

Orada pkk propagandası yapmaya çalışanlar dövülerek uzaklaştırılmış.

Demokrasi yıkılmak değil korunmak isteniyor.

Demokrasi % 10'luk seçim barajıyla olmaz. Demokrasi ben ne dediysem o olur kimse bana karışamaz ile de olmaz.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

IL Capitano

Demokrasilerde kendini ifade etmek özgur degil mi ? Niye söz konusu ak partisi ve baskani olunca böyle bir tepki oluyor onu anlatsaniz daha iyi olur aslinda. Kendine cok guveniyorsa secim barajini dusursun. Yuzde 35 alip 50 olmak kolay bu sistemle.

Bide artik sizin partiniz filan laflarini gecelim artik. Kendi adima konusacak olursam benim sempati duydugum bir parti yok.

Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

ilhan mansız_melis

Simurg

Gezi parkında açılan bayrakları AKM'ye asılan parti simgelerini gördük hala pkk mı felan..
Geçiniz...

Demokrasinin gereği bu mudur?
İndiremiyorsan demokrasi adı altında demokratik hakkıyla başa gelen hükümeti devireceksin.
yanında ne idüğü belirsiz adamlar
Yok öyle bi film..

Başka yollarla arasınlar hakkını taşla sopayla kin üstüne kin kin üstüne kin
Saygı duyduğun ilkeleri zedeliyor millete ahkam kesiyorlar bide
Atatürk'ü Atatürk'çülüğü sömürerek.

Düşünce doğru olabilir, doğruluğu tartışılınabilinir seçilen yol yanlış.

BEŞİKTAŞK

ilhan mansız_melis

AKM'ye Optik Başkan'ın, Deniz'in posterleri asıldı pkk ile ilgili bir şey görmedim bilemiyorum. Ha pkklıdan kastın Deniz'in posterini asanlarsa bilemiyorum tabi.

Kin dolu olanların polisler olduğunu düşünüyorum. Yoksa çadırları halk yakmadı. Halk tomalarla kendilerini yaralamadı. Halk kendine biber gazı atmadı. Divan Oteli'ne sığınanlara halk saldırmadı. Ethem Sarısülük'ü, Abdullah Cömert'i, Mehmet Ayvalıtaş'ı halk öldürmedi.

Aksine polisler saldırmadan önce herkes eğlenerek protesto etti başbakanı. Polisler saldırınca taşla vs. karşılık verildi doğru ama öylece oturup yaralanmayı hatta ölmeyi beklemeliydiler :) Ki taş atanlara da tepki gösterildi yapmayın, etmeyin diye.

Polis hükümetin polisi değil de halkının polisi olsaydı, durup dururken sabaha karşı saldırmasaydı bu olaylar yaşanmayacaktı eminim.

Nefret dolu, kin dolu olan kim ?

Simurg

Sensin ve senin gibi düşünenler

İzlediğin tv kanalı ile ilgili olan problem benim sorunum değil..
Sana göre yandaş yandaş olmayan kanallardan takip etme fırsatımda oldu benim

İlk başta olayın başlangıcı olan olayı kimse savunmuyor.
Yapılanı alkışlamıyoruz ve suçlular tespit edilip gereğide yapıldı.
Keşke olmasaydı.

Ama
Sen gidip polise molotof, sokaktan söktüğün benim vergimle yaptırdığım kaldırım taşlarıyla saldırısan onlarda armut toplamaz.
Çünkü onun görevi o.
Sen kim oluyorsun da benim devletimin otobüslerini yakıyorsun, ışıklarını kırıyorsun diye sorarlar adama.
Sen saldır taşla sopayla sonra otele sığın.
Çok masum

Ne yazık ki
O kadar olayları extrem boyutlara getirilirse ölümlerinde ne yazık ki olması çok olası..
Ki ölen kişilerin polisten zarar görüpte vefat ettiği net değil.
Ölen polis memurunun adını dahi almamanda çok manidar.
Kin biriktirdiğin vicdanını temizlersen ölenin haklı olup olmamasına değil İNSAN olup olmamasına bakarsın zaten ;)

Kimse orada eylemini adam gibi yapana bi şey demiyor.

BEŞİKTAŞK

ERHUN

Basın ne güzel yönlendirmiş sizi :)
Daha üstelemeye gerek yok. Ne yazsak aynı tutum devam edecek.

Bu arada buyrun akit denen şerefsiz gazetenin yaptığını:

Atatürk'ün getirdiği demokrasiymiş. Seçimlerde akıllarına geliyor sonra bir sonraki seçime kadar kendi atlarını koşturuyorlar.

Ölenlerin hepsi polis müdahalesinden öldü. Kimi attığı gaz kapsülünün başına gelmesinden, kimi gaz yoğunluğundan, kimi attığı merminin başına isabet etmesinden. Ölen polis memuru için "uzun görev süresi nedeniyle dikkatsizlik sonucu inşaattan yaklaşık 5 metre aşağı düşmesi" dendi. Ama yok terörist, marjinal, uç nokta grupları yapmıştır.

Alıntı yapılan: Simurg - Haziran 21, 2013, 18:01:59
Kimse orada eylemini adam gibi yapana bi şey demiyor.

Demeseydi olay buralara gelmeyecekti.

ilhan mansız_melis

Hadi canıım ? :)

Ölen polis direnişçilerden dolayı değil düşerek ölmüş kendi ailesi açıkladı bu durumu. Elbette ki herkes gibi ben de üzüldüm Mustafa Sarı'ya.

Ethem'in ve diğerlerini nasıl öldüğü çok net. İzlemedin sanırım.

Anlamadığın nokta direnişçiler kaldırım taşlarını söktü, çevreye zarar verdi değil. Polis saldırınca karşılık verildi. Yani olayları başlatan polis.

Ömrüm boyunca kimseye kin beslemedim ben. Halka da üzüldüm "yeter artık kaldırımlarda yatıyoruz evime gideyim" deyip ağlayan polise de.

Eylemini adam gibi yapan diyorsun. İnsanlar çadırlarda sadece şarkı söylerken, kitap okurken polisin ve hükümetin zekasına mı zarar verdi ki polis yaktı, yıktı.

En basitinden "duran adamlar" neden gözaltına alındı ? Onlar da mı taşla, sopayla saldırdı ? Onlar da mı camiden ayakta seks yaptı ?

Demokrasiye inanan, demokrasiyi destekleyen herkes bir şekilde destek verdi Gezi'dekilere. Tekrar söylüyorum polis saldırmasaydı kesinlikle olaylar bu kadar büyümezdi, adım gibi eminim.

Artık ben yaparım ben ederim devri kapanıyor Türkiye'de.

Banucan

sağol be Büşra şimdi de nefret dolu olduk kindar olduk
peki kindar olmak için ne yaptı bu insanlar
sana soruyorum direk yoldan geçerken biri sana gelip tokat atsa yada bi teyzeyi karşıdan karşıya geçiriyorsun diye torunu gelip sana tokat atsa naparsın ilk dönüp öteki yanağınımı uzatırsın ilk önce sözle sonrada şiddet devam ederse aynı şekilde cevap verirsin ordaki kaldırımları söken halkta bunu yaptı
Atatürk'ün yıktığı topçu kışlasını dikip
Atatürk Kültür Merkezi ni yıkıp opera binası yapıcağını söyleyen Başbakana direndi diye bu kadar zulüm gören bir halk ama hala üç ağaç muhabbeti
bence iki tarafıda okuyup düşünmelisiniz
birde üçüncü köprü adı neden Yavuz Sultan Selim yaptığı alevi katliamı ile ilgili olabilir mi insanları ayrıştırma çabaları
FEDA

Simurg

Sen daha neyi savundugunun idrakinde degilsin.
Sacma sacma sekilde de savunma
Camide yapilanlarla duran adamlari ne boyutta karsilastiriyorsun.
Duran adamin daha once yaptigi islam karsiti dusunceleri kast ediyorsan
Bir musluman olarak o yapilanlara seninde hissi bakman gerekir olaylari bu boyutta carpitma.
Ben sana polisi halk mi oldurdu dedim.
On yargilarini kaldirarak oku
Kimse ilk yapilan olayi desteklemiyor
Ama molotof atanlarida bagrina basacak değiller.
Poliste gerekeni yapiyor bu bu kadar net.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

BEŞİKTAŞK

ERHUN

Milyonlarca kişi protesto etti ülkenin her yanında, molotof atan kişi sayısı toplasanız 100 kişi var yok bilemiyorum. İyi niyetle yazılan şeyler değil bunlar.

Luciano Pavarotti -- The Man And His Music - Legends In Concert

Simurg

Banu polisin olmesine uzulmuyorsan bi insan olarak kindarsin lafimi o boyutta algilarsan yapabilecegim bi sey yok.

Sen dayak yiyince hakkini dayak atarak ariyorsan yapacak bi sey yok.
Ben hukuki yollardan ararim hakkimi..

Sen benim vergimle alinan tasi sopayi diregi sokemezsin otobusumu yakamazsin bu nasil bi hak arama?
Bole hak mi aranir

Bi cok geri donusumler oldu
Yapoliyor konusuluyor cogu yapildi olayin agac mevzusu olmadigi en basindan belli sende kabul ediyorsun ve yaziyorsun
O zaman gidiceksin hukuki yolla arican hakkını..

Ideolojik acidan cekilmek istenilse her yola yordamada cekilir.

Sen hakkini arayacaksin diye benim hakkimi ezdiremem.
O zaman benim demokratik hakkim nerde?
Iett otobusunu yakan devlet dusmanlarina oh iyi oldu diyemem kimse kusura bakmasin.

BEŞİKTAŞK

Simurg

Bu olaylari yaparak kim kime ceza veriyor acaba yikilani yakilani cebimizden oduyoruz.

Sanki devletten butce cikiyo.

Sen ben oduyoruz hala bu yapilani destekliyorsunuz şaşırıyorum.

Biri dini katar alay eder biri Atatürk
Bizde tartisiriz :D

Bu olanlar normalse hadi herkes sokaga ciksin dedigini yaptirsin.

Atatürk'un askerleri Atatürk'un getirdigi demokrasiyi yikin.???

Yaşasın ozgurluk.

Isteyen istedigini yapsın.

BEŞİKTAŞK

NoPasaran

"Demokrasi bir trendir, istediğimiz durağa gelince inmesini biliriz..

Recep Tayyip Erdoğan"

Demokrasi dersini bu adamdan mı öğrenecek bu insanlar..

Hadi oradan
Aşk bu Aşk !

volkanca.net