Ana Menü

Taksim Gezi Parkı YIKIMA DİRENİYOR

Başlatan NoPasaran, Mayıs 31, 2013, 01:14:07

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ERHUN

Alıntı yapılan: keskinli - Haziran 20, 2013, 22:59:05
benim asil sorumada kimse cevap vermemis
sultanahmet meydanini kapatip ayasofyayi camii yapacaksiniz diye binlerce insan orayi isgal etse ne düsünürsünüz?
bi grupta ciksa kanal acilmasin bogaz köprüsünü kapatsa, kapatsa,bi grup cikip havaalani yapilmasin diye öbür köprüyü trafige kapatsa ne olacak?

Görmemiştim o soruyu.
Gezi Parkı'nın yerine bina yapılmasıyla Ayasofya olayı aynı şey değil bence. Yeni havaalanına ve köprüye de karşıyım ben. Çünkü yeni köprü yolları rahatlatmayacak. Böyle yüksek nüfuslu şehirlerde yolları rahatlaması için toplu taşımanın gelişmesi gerekiyor. Gelişme derken neyi kastediyorum? Bekleme süresinin kısalması ve araçların daha boş olması, insanlarla kucak kucağa gidilmemesi gerekiyor. Akşam saati metrobüse binmem gerekiyorsu cebimdeki telefona dahi uzanamıyorum. Arayan kaç dakika kapatmazsa o kadar çalıyor cebimde. Bunun içinde araç sayısının artması gerekiyor. İstanbul'un neresinde olursa olsun, bu il sınırları içinde olan her yere toplu taşımanın gitmesi gerekiyor. Rusların 1900'lü yılların başında yaptıkları demir yolu ağı ortadayken, şuan ülkemizdeki demir yolu ağıyla övünülmesi bana gülünç geliyor (İstanbul: http://www.rayhaber.com/wp-content/uploads/istanbul-map-metro-big.gif Moskova: http://www.gezialemi.com/IMAGES/MoskovaMetro_Erdin_MOSKOVA_METROSU_2012.jpg). Havaalanına niye karşısın diyecekseniz, yeni havaalanı açıldığında Atatürk Havaalanı kapatılacak. Orası kapandığında ne yapılacak? Villa projeleri havada uçuşacak, bununla ilgili bir haber vardı bir kaç ay önce görmüştüm. Aynı tas aynı hamam giderse ülkede işler adım gibi eminim oralarda villaları görürüz.

Soruya cevap verdim yalnız bu soru bana "Gezi Parkı için eylem yapılır mı?" tarzı bir yaklaşım gibi geldi. Eğer doğru anladıysam, bunları sadece Gezi Parkı için yapıldığını düşünmek bazı şeyleri anlamamaya direnmek olarak görüyorum.

Bunu mesela abuk subuk yerlere çektiler. Buradaki amaç yasaklara karşı durmaktı. Neyse ki askeriyeyle bir bağlantısı yok, darbe komutanı diye içerdeydi şuan.

ERHUN

Konuyla doğrudan alakalı değil ama belediyecilik falan dedim, bunları da ekleyeyim. Tuhaf ülkeyiz. Görme engelliler için yapılan yollar:

Trabzon:

Hangi Şehir Bilmiyorum:

Bursa:

Bunlar sadece bir kaç örnek. Ülkenin her yerinde bu ve buna benzer şeyler var. Bazen fazla iyimser oluyorum galiba, üstteki mesajımda mesela.

keskinli

Sorum hak ve isteklerle alakaliydi
Agac kesilmesin diye eylem yapmakta haktir ayasofyayi ibadete acma istegide haktir
sen dogru bulmayabilirsin ama türkiyede milyonlarca insan vardir oranin ibadete acilmasini isteyen
hak esitligi anlaminda düsünün
Agac kesilmesin diye sokaga cikmayi hak olarak gören protesto ediyorsa istanbulun fethinin isareti diye ayasofyanin ibadete acilmasi icin gösteri yapmak haktir
bu bi örnek
böyle seyler dolasiyor nette
Böyle bi durumda sultanahmet meydani haftalarca isgal edilse o göstericilere destek olurmusunuz?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

ERHUN

Dediğim gibi aynı olay olarak görmüyorum. Ayasofya'nın ibadete açılmasını doğru buluyorum veya bulmuyorum demedim. Neden protesto ediyorsunuz demem. Aynı tarz eylem olmadığı için hükümet kanadından bu tarzda tepki gelmez hatta destek görme ihtimali fazla olduğu için polislere saldırın emri gelmez ve bu tarz olaylar gerçekleşmez.

*Tarihi bir ibadethane müze olarak mı kalmalı, ibadete mi açılmalı?
*Gezi Parkı, park olarak mı kalmalı? Alışveriş merkezi, rezidans veya her neyse yeşil alan olmaktan çıkıp bina mı yapılmalı?

Nasıl bir bağlantı kurdunuz bilmiyorum ama ben alakalı bir taraf göremiyorum.

keskinli

Alıntı yapılan: ERHUN - Haziran 21, 2013, 00:39:45
Dediğim gibi aynı olay olarak görmüyorum. Ayasofya'nın ibadete açılmasını doğru buluyorum veya bulmuyorum demedim. Neden protesto ediyorsunuz demem. Aynı tarz eylem olmadığı için hükümet kanadından bu tarzda tepki gelmez hatta destek görme ihtimali fazla olduğu için polislere saldırın emri gelmez ve bu tarz olaylar gerçekleşmez.

*Tarihi bir ibadethane müze olarak mı kalmalı, ibadete mi açılmalı?
*Gezi Parkı, park olarak mı kalmalı? Alışveriş merkezi, rezidans veya her neyse yeşil alan olmaktan çıkıp bina mı yapılmalı?

Nasıl bir bağlantı kurdunuz bilmiyorum ama ben alakalı bir taraf göremiyorum.
hak esitligi acisindan sormustum,sanirim anlatamadim

ayasofya bi örnekti sadece ortalikta böyle bi konu dolastigi icin

kendini hakli gören herkes bi yerleri haftalarca isgal edebilirmi?soru bu
kendimie istedigim özgürlügü baskasinada vermeye hazirmiyim,buda diger soru
herkes kendine bu sorulari sormali bence
hak hukuk tamamda baskalarin hakkinida göszetmek gerekmezmi?

IL Capitano

Akp ve yandaslarinin hangi özgurlugu kisitlaniyor su an??
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

IL Capitano

Ayrica abi ya sen gercekten anlamak istemiyorsun bazi konulari yada gercekten biz cok ayri tellerden caliyoruz.
Gezi parki olaylarini sen hala bir parki isgal olarak göruyorsun.

keskinli

ne isgali olursa olsun
herseyin bi haddi hududu olmali
sonra akp yandalaslarindan bahsetmiyorum hak esitliginden bahsederken

Simurg

Alıntı yapılan: IL Capitano - Haziran 21, 2013, 11:24:46

Bu cümleyi yazarak bile akp yandaşları yazarak ötekileştiriyorsunuz mesela :D

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

IL Capitano

Haksizlik nedense hep akp yandaslari olmayanlara yapildigi icin öyle uazdim. Hemen baska taraflara cekmeye gerek yok sayin avukatlar -)

ERHUN

Alıntı yapılan: Simurg - Haziran 21, 2013, 11:33:59
Alıntı yapılan: IL Capitano - Haziran 21, 2013, 11:24:46

Bu cümleyi yazarak bile akp yandaşları yazarak ötekileştiriyorsunuz mesela :D

%50 diyerek kendi yandaşlarını ötekileştiren -veya geri kalanları ötekileştiren her neyse- kişinin kim olduğunu hepimiz bilmiyor muyuz?

Simurg

Alıntı yapılan: ERHUN - Haziran 21, 2013, 11:48:01
%50 diyerek kendi yandaşlarını ötekileştiren -veya geri kalanları ötekileştiren her neyse- kişinin kim olduğunu hepimiz bilmiyor muyuz?

Başka bi şey dese kabul etmez laf çarpıtırsınız
Kızdığın kişinin her yaptığına muhalefet olup bunu desteklemekte çok tuhaf
Demek ki çıkarlar ortak olunca aynı dilden konuşuluyor :D

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

ERHUN

Bu sabah kongre üyesi İsmail Cevahir astırmış. Fikret Orman, İsviçre Nyon'da olduğu için bu ara bir açıklama gelmez malum davayla uğraşıyorlar. Yalnız bu adamın başı çok ağrır. Ağrır derken kulüp siyaset işine girmez, hükümetle arası bozuk şekilde işleri yürütemez. Trabzon başkanı gibi yalaka olmadığı sürece belli saygı çerçevesinde olması bence normal. Kısa süre sonra kaldırılmış pankart, kulübün telefonları kilitlenmiş.

ERHUN

Alıntı yapılan: Simurg - Haziran 21, 2013, 11:51:28
Alıntı yapılan: ERHUN - Haziran 21, 2013, 11:48:01

Başka bi şey dese kabul etmez laf çarpıtırsınız
Kızdığın kişinin her yaptığına muhalefet olup bunu desteklemekte çok tuhaf
Demek ki çıkarlar ortak olunca aynı dilden konuşuluyor :D

Ben desteklemiyorum. O zamanda demiştim, insanları bölmeye çalışıyor. Yaptığı şey ülkeyi ikiye bölmek, akpliler ve diğerleri şeklinde. O makamdaki kişi böyle konuşamaz. Sağduyuyla olayları sonlandırmaya çalışacağına insanların daha çok damarına basıyor. Yukarıda ayrım yapanın Cem baba değil direkt o partinin başındaki adam olduğunu kendimce belirtmek istedim.

keskinli

Neyse fazla uzatmaya gerek yok
ben cevabimi alamadim
herkes kendine sorsun ve cevaplasin
kendime istedigim özgürlügü baskasina vermeye razimiyim
kendine istedigi özgürlügü baskasinada vermeye hazir olanlarin samimiyetine inanip tebrik ederim
aksi durumda eyyamcilik olur
bu ülkenin daha ciddi özgürlüklere ihtiyaci var