Ana Menü

Taksim Gezi Parkı YIKIMA DİRENİYOR

Başlatan NoPasaran, Mayıs 31, 2013, 01:14:07

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Alıntı yapılan: ERHUN - Haziran 21, 2013, 11:55:41
Ben desteklemiyorum. O zamanda demiştim, insanları bölmeye çalışıyor. Yaptığı şey ülkeyi ikiye bölmek, akpliler ve diğerleri şeklinde. O makamdaki kişi böyle konuşamaz. Sağduyuyla olayları sonlandırmaya çalışacağına insanların daha çok damarına basıyor. Yukarıda sadece ayrım yapanın Cem baba değil direkt o partinin başındaki adam olduğunu belirttim.

Kimse desteklemiyor ki burda destekleyen tek bir kişi olduğunu düşünmüyorum zaten.
Kimse de doğru bi şey dediğini savunmuyor.
Ama bu kavram söylene söylene yerleşiyor ''öteki''
Bu tek kişinin ağzındanda çıksa
akpli diye küfür yiyip geri kafalı, şeriatçi diye suçlananlarda öteki
Başka görüşe sahip olanlarda öteki
Öteki kim?
Başbakana kızılsada dediğine onay veriliyor ki işte bu tür çatışmalar çıkılıyor.

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

Simurg

Alıntı yapılan: keskinli - Haziran 21, 2013, 11:57:14
Neyse fazla uzatmaya gerek yok
ben cevabimi alamadim
herkes kendine sorsun ve cevaplasin
kendime istedigim özgürlügü baskasina vermeye razimiyim
kendine istedigi özgürlügü baskasinada vermeye hazir olanlarin samimiyetine inanip tebrik ederim
aksi durumda eyyamcilik olur
bu ülkenin daha ciddi özgürlüklere ihtiyaci var

Ahmet abi insanların hepsi kendi çıkarına göre özgürlükçü :D
Gerisi boş gerisi tırı vırı tüm özeti bu.
Aynı görüşteysen özgürlüğünü paylaşırsın
Aynı görüşte değilsen özgürlüğünü kısıtlayanlar
Basma kalıp düşünceler fix.

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

NoPasaran

Ötekileştirenlerin başbakanı zaten..

Ben hep diyorum

Af edersiniz ama Erdoğan bugün çıksın

bu ülkede ne kadar Atatürkçü varsa
Ne kadar Alevi varsa
Ne kadar Alkol içen varsa

7 sülalaesini yapayım desin

%40 oy alır..

Çünkü Halkın genlerinde var Ayrımcılık..

Fazla konuşmak anlamsız açıkcası.

Çünkü yaşatılanları hissedememek gibi bir durum var..

Camide Seks yapılmıştı Camide içki içilmişti, kasetler vardı ?

Nerde ...

Yok..

Tıpkı Emenikenin para sayma görüntüleri olmadığıu gibi..

Yalan dolan iftira..

Ve hepsi başkanın ağzında..

Biz onu sevmiyoruz oda bizi sevmiyor..

Bu kadar net..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

NoPasaran

Cidden pes yani :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

eRe

benım bakanım
benım vekılım
benım polısım
benım yuzde 50ım
benım halkım

bız ıcınse denılen

terorıstler
capulcular
ayyaslar
manyaklar
ılerı uclar

kım kımı otekılestırıyor :)

baska da bu konuya yorum yapmak ıstemıyorum cunku terorıst bıle dıyenler oldu
terorıstlerle oturup kalkanlar terorıstlerın ellerını opmeye zıyarete gıdenlerden boyle sozler geldıgı surece kor gozlerı hıc bır sekılde acamayız acılmaz...

www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

NoPasaran

Beşiktaş'ta yeniden yapımı için ilk çalışmaların başladığı İnönü stadına asılan dev flama şaşkınlık yarattı.

Beşiktaş kongre üyesi İsmail Cevahir imzalı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek niteliği taşıyan dev flama görenleri şaşırttı.

"Bu Aziz Milletin Hizmetkârı, bu Vatan evladı, Sakın Üzülme. Allah Biliyor, Beşiktaş'lı seninle" yazılı flama daha sonra toplatıldı.

Beşiktaşlı taraftarların Beşiktaş'a siyaset karıştırdığını düşündükleri bu durum sonrası, tepki gösterdikleri flama çok geçmeden kaldırıldı.
İsmail Cevahir imzalı flamanın kimin izniyle stadın dış cephesine asıldığı konusunda açıklama yapılmadı.
Siyah beyazlı taraftarların bu ilginç olay sonrası kulübü telefon yağmuruna tutarak tepki gösterdikleri öğrenildi.

UEFA savunması için Nyon'da bulunan Fikret Orman'ın bu olay sonrası başı bir hayli ağrıyacak gibi.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Colgado

Pankart kaldırıldı.
Başkanla ne alakası var. Ayrıca adamlar haklı. Bjk üst kimliktir sen herkesi genellersen adam da pankartı asar. Gerçi stada asmak saçma tabi ama akpli olup bjkli olan da var. Onları düşünüp hareket etmek gerek. Kimse kusura bakmasın ama stat oraya yapılacaksa bir saat pankart orda durmuş çok da önemli değil. Lolipop verip kandırdığımız bebek gibi.

K.D

Alıntı yapılan: ERHUN - Haziran 20, 2013, 23:28:15
Alıntı yapılan: keskinli - Haziran 20, 2013, 22:59:05
benim asil sorumada kimse cevap vermemis
sultanahmet meydanini kapatip ayasofyayi camii yapacaksiniz diye binlerce insan orayi isgal etse ne düsünürsünüz?
bi grupta ciksa kanal acilmasin bogaz köprüsünü kapatsa, kapatsa,bi grup cikip havaalani yapilmasin diye öbür köprüyü trafige kapatsa ne olacak?
Ben konuya biraz sonradan dahil olmuş gibi olucam ama ahmet abi kimse cevap vermemiş dediği için yazayım dedim.

Abi tamamdır ayasofya cami olsun isteyenlerde eylem yapsalar,yolları kapatsalar bundan ülke zarar görür ama bizim yaşadığımız olaylarda ülkenin bu denli zarar görmesinin sebebi taksimde 3 hafta çadır kurmak falan değil,olayların polis müdahalesi ve saçma sapan ego tatminleri yüzünden ateşlenmesi.

Zaten o polis müdahaleleri o denli sert olmasa ve malum insanların açıklamaları en baştan(sen sonradan yumuşadığı düşünüyosun ama ben düşünmüyorum ama o yüzden en baştan diye belirtmek istedim) yapıcı olsa o eylem orada 3 hafta sürmez.Zaten eylemcilerin net 4-5 isteği vardı gezi parkının park olarak kalacağı açıklansın ve de 4 kişinin ölümüne binlerce kişinin yaralanmasına sebep olan polis müdahalesine göz yuman vali,emniyet müdürü vs. sorumlular görevden alınsın.

Şimdi sen bu isteklerin hepsini bıraktım 1 tanesini bile yerine getirmek için çaba sarfetmezsen o insanlar gitmez.

Senin verdiğin örnek üzerinden gitsek ayasofya cami olsun diyenler orada cadır kursalar ve bir kaç gün sonra polis sabahın köründe cadırları yakıp,gaz bombası atıp saldırsa onlarda tepkilerine devam ederler ama sıkıntı bence burdaki herkesin bildiği  birisi ayasofya cami olsun diye çıksa bırakın polis olaylarını en küçük insanın burnu kanamadan istekler hükümet tarafından kabul edilir ve bakın biz halkımızı dinliyoruz ayakları çekilir.

Ben de bu samimiyetsizliğe inanmıyorum işte nedense kendi politikalarına uyan bir şey(senin verdiğin örnek) kabul edilmesi daha muhtemel ama kendi politikalarına rantlarına uymayan şeyler asla kabul edilemez,dış güçlerin oyunu.
Ne yazık ki buda bana gülünç geliyor.

I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

K.D

Alıntı yapılan: El Colgado - Haziran 21, 2013, 14:30:35
Pankart kaldırıldı.
Başkanla ne alakası var. Ayrıca adamlar haklı. Bjk üst kimliktir sen herkesi genellersen adam da pankartı asar. Gerçi stada asmak saçma tabi ama akpli olup bjkli olan da var. Onları düşünüp hareket etmek gerek. Kimse kusura bakmasın ama stat oraya yapılacaksa bir saat pankart orda durmuş çok da önemli değil. Lolipop verip kandırdığımız bebek gibi.
Başkan konusunda sana hak veriyorum abi adamın işi başından aşkın uefayla uğraşıyor zaten bence bu iş ona kalmaz.

Yine de bir beşiktaş kongre üyesinin böyle bir şey yapması çok hoş değil bu hangi parti hangi siyasi için olsun.Bir de zaten hepimizin bildiği gibi Çarşı bu gezi olaylarında etkin rol oynadı üstüne 2 lideri tutuklandı ve siyasi olarakta görüşü belli o yüzden bazı noktalarda taraftarla yönetimi karşı karşıya getiricek bir durum oluştumaz umarım.

Yoksa hepimiz stad oraya yapılsın istiyoruz ama başkan her tv programın başbakan,spor bakanı vs. sonsuz teşekkürlerini sunuyor zaten böyle gereksiz bir yalakalık hamlesine gerek yok bence hele de böyle bir ortamda hiç gerek yok.
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

keskinli

Alıntı yapılan: Simurg - Haziran 21, 2013, 12:04:31
Alıntı yapılan: keskinli - Haziran 21, 2013, 11:57:14
Neyse fazla uzatmaya gerek yok
ben cevabimi alamadim
herkes kendine sorsun ve cevaplasin
kendime istedigim özgürlügü baskasina vermeye razimiyim
kendine istedigi özgürlügü baskasinada vermeye hazir olanlarin samimiyetine inanip tebrik ederim
aksi durumda eyyamcilik olur
bu ülkenin daha ciddi özgürlüklere ihtiyaci var

Ahmet abi insanların hepsi kendi çıkarına göre özgürlükçü :D
Gerisi boş gerisi tırı vırı tüm özeti bu.
Aynı görüşteysen özgürlüğünü paylaşırsın
Aynı görüşte değilsen özgürlüğünü kısıtlayanlar
Basma kalıp düşünceler fix.

kimse baskasinin özgürlügünede kendi özgürlügüm gibi savunurum diyememis zaten
ayasofyaya fazla takilmayin bu bi örnekti,baska örneklerde koyabiliriz,örnegin ruhban okullari acilsin diye bi azinlik böyle bastirsaydi
adim gibi eminimki ayni olaylari size siyasi olarak ters olanlar yapsaydi cogunuz polisin orantisiz gücünden bahsetmezdi
konuyu bu kadar takip etmezdi
laf dönüp dolasip basbakana geliyor,pekii basbakan ayristiricida kim birlestirici?
birlestirici olmadigindan bölgesel partilere dönmedimi muhalefet?
bir kerede cikip kendi inandiginiz partilerin hatalarini söyleyin,yanlislarini elestirin
ama maksat üzüm yemekse tabiiki
burada akp ye yapilan hakaretler ve küfürler sizin inandiginiz partilere yapilsaydi kan gövdeyi götürüdü burada bundan eminim
gezi parkina gelen ve kolkola mücadele ettiginiz escinsellere her macta ettiginiz küfürleri unutmayin
hayat kadinlarina dediklerinizi unutmayin
lezbiyenlere dediklerinizi unutmayin
herkes kendini bi yoklasin baskalarinin tercihlerine saygilimiyim diye,herkes kendi samimiyetini anlar o zaman
eyyamcimiyim yoksa gercekten demokratmiyim
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin