Ana Menü

Taksim Gezi Parkı YIKIMA DİRENİYOR

Başlatan NoPasaran, Mayıs 31, 2013, 01:14:07

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ERHUN

Net bilgi yok ama sanırım Beşiktaş'ta polis müdahalesi hafifledi veya çekilmeye başladılar ancak dediğim gibi net bilgi yok bir kaç görüntü üzerine yazıyorum bunu.

Yıldız'da araç konvoyu oluşturulmuş halk tv'de gösterdi şimdi.

Silivri'ye yürüyüş sürüyor.

DIABLO

1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

ERHUN

Muğla:

Goygoy değil diyorlar ama teyit edilmiş bir bilgi değil.

Düzeltme: İzmir değil Muğla.

DIABLO

bi nevi darbe geliyor tanklarda çıkarsa tamam

forzaChelsea

DIABLO

forzaChelsea

DIABLO

forzaChelsea

DIABLO

forzaChelsea

ERHUN

KeePSaKe

Since 1903

ERHUN

ERHUN

15 dk önce İzmir:

----

İzmir Alsancak'ta akpliler demir sopalarla halka saldırmış.

Burada da polisin arkasından gittikleri görülüyor.
https://www.facebook.com/photo.php?v=10152893590365721&set=vb.605560720&type=2&theater

---

5 dk önce Beşiktaş:

Sakin görünüyor. Umarım polis çekilmiştir de olaylar artık durulur. Polisin halkı sindiremeyeceği çok net belli. Polisin engel olmaya çalışması olayları bitirmez aksine şiddetlendirir.

---

https://www.facebook.com/photo.php?v=10151648526182702

İzmir'de çevik 1 kişiye kaç kişi girdi? 10-15 var galiba?

ERHUN

Bir çok ilde olaylar duruldu sanırım.
2 ilden devam ediyor haberi var.

Antalya'da polisler yarım saat kadar önce sağlam müdahale yapmış, dağıtmış.
İzmir'de akpliler ve polisler Alsancak'ta saldırmaya devam ediyormuş. Pusuya yatıp 2-3 kişi gördüklerinde tepelerine çöktükleri yazıyor.

---

Şimdi bir video gördüm, Bodrum'dan. Suratına tekme atıyor adamın. Bunlar nasıl polis, bunlara neden kimse dur demiyor, diyemiyor?
https://www.facebook.com/photo.php?v=139362532926023

---

İzmir'den:

Direnişçi eylemciden Gazlarla dans,bu gösteri unutulmaz :)

Güç içinden Bosna Hersek / Saraybosna:

Gün içinde Bulgaristan / Sofya:

ERHUN

Taksim'de bir sıkıntı yok. Galiba oradakiler yavaştan sapıtmaya başlamış. İçki içip sağa sola zarar veren kişiler kalmış sadece. Yazılanlar bu yönde.

Beşiktaş aynen devam. Şairlerin orada devam ediyor gazlı müdahale, barikatı geçemediler daha TOMAlar (halk tv gösteriyor şuan).
Chp binasını polis ablukaya alıp içeri gaz atmış (halk tv muhabiri söyledi).

İrfan İnanç Yıldız (chp gençlik kolları başkanı): Taksim'de sivil polisler halkı Beşiktaş'ta şenlik var diyerek oraya gitmeye teşvik ediyor. Beşiktaş polisler tarafından TOMA ve panzerlerle kuşatılmış durumda. (halk tv'ye bağlanıp söyledi)

---------------

Portakal gazı (agent orange) nedir diye araştırdım da, söylenenlerin gerçek olması imkansız. Agent orange denen şey vücuda temas hâlinde asitten bile daha etkili bir şey ve kanserojen etkisi var. Denilenlere göre biber gazlarının seviyesi varmış (cs, cr, ...) şeklinde. Seviyesini arttırmışlar. Mantıklı geliyor.

Buyrun bunlarda portakal gazı mağduru Vietnamlı çocuklar:

İnanılmaz bilgi kirliliği var. Bilgiler yarı yarıya yalan çıkıyor ancak bunu bir çok kişi ayırt edemiyor. Her iki taraftan da kasıtlı veya kasıtsız orasını bilemiyorum bilgi kirliliği devam ediyor.