Ana Menü

Taksim Gezi Parkı YIKIMA DİRENİYOR

Başlatan NoPasaran, Mayıs 31, 2013, 01:14:07

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ERHUN

Bakırköy yine ayaklandı.

Millet tencere, tava, düdük çalıyor. Arabalarla dışarıda olanlar kornaya basıyor. Evlerdekiler ışıkları açıp kapıyor.

Taksilerde destek veriyor.

---

An itibariyle Taksim oldukça sakin, kalabalık pek kalmamış.

Beşiktaş çok karışıkmış, bilgi 1'nci ağızdan diye paylaşılıyor TD'de. Sağlam gazlama varmış.

Herkes kendi şehrinden, semtinden yazıyor. Görünüşe göre bir çok yer tekrar ayaklandı.

beckyZWICKY

şuan sokakta herkez cam ve balkonlarda tencere tavalara vuruyor.. ses acaip şiddetlendi tüm sokak eşlik ediyor.. geçen arabalar kornalarla eşlik ediyor çok güzel bir görüntü var şuan gözümün önünde
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

ilhan mansız_melis

Polis gaza başlamadan önce Gezi Parkı eylemi. Anlamamakta ısrar eden varsa.

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

K.D

izmir gaziemirde oturuyorum burası normalde çok sakindir ama şuan araba kornaları ve tencere tavayla protesto var burada da :)
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

ERHUN

10-15 dk önce Dolmabahçe.

----

Ülkenin her tarafından haberler geliyor. Bir çok mahalle ayakta. Eyüp'ten yazanlar var, orası bile ayaktaymış.

----

Ankara'da halkın üstüne araba süren araç. 61 plakalı, plaka tamamen paylaşıldı TD'de. Kayıtlı olduğu isim falanda deşifre oldu. Bu olaydan sonra karakolun önünde fotoğrafı çekilmiş sivil polis olduğunu yazılıyor.

---

İzmir

El Colgado

Portakal gazı kullanıldı. Resmi var.

eRe

ankarayı canlı ızleyebılecegım bır lınk var mı
ankarada durum cok kotuymus
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

keskinli

isteyen istedigi kadar yuhlasin peslesin.bu onlarin tahammülsüzlügünü gösterir ancak
ortada gercekler var
burada cikipta polisleri melek ilan etmiyorum,vicdan gözümün sagida soluda acik sükürler olsunki
dolayisiyla kimseyi incitmek istemeden fikirlerimi yaziyorum
inanilmaz cirkin bi görüntü verdi polisimiz ve onlarin yöneticileri,emirvericileri ve siyasiler
burada cogu kisiyle hemfikirim lakin bide diger gözle bakmak gerekiyor vukaate
polisi linc etmeye calisma,polis arabasi yakma, polise havai fiseklerle saldirma, yerde yatan ploislere öldürücü bi sekilde tas atmalar, yagmalamalar,
yanlis ve kiskirtici haberler....
bunlarin bütünüde polis ve göstericiler arasindaki kini büyütüyor
pkk lilarin isyanlarindan biliyoruz bu görüntüleri,sadece diyarbakirda degil diger tüm büyüksehirdede yapiyorlardi
ayni görüntüler maalesef bugünde gezi parki olaylarinda görülüyor
hal böyleyken bu benzetme niye zorunuza gitti anlamadim,kimseyi terörist olmakla suclamadim olaylarin ayni sekilde gelistigini anlatmaya calistim
sonuc itibariyla herkes hakli oldugunu söylüyor( ki ben haklilik ve haksizligi tartismiyorum) ve kendilerinde yukarida yazdigim olaylari yapma hakki görüyorlar
yarinda cikip baskalari biz hakliyiz diye polise saldiracak,ortaligi karistiracak
cogunun düsündügü gibi hükümet falanda düsmeyecek.aradaki kin büyüyecek ve simdiki taraflar kemiklesecek
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

ERHUN

Bu olayların baş sorumlusu başbakan ve emrindekiler.

Ülkenin bu hâle gelmesini kimse istemiyor. Ancak parkta kendi kendine eğlenen, kitap okuyan, zaman geçiren gençlere gazla saldırarak, çadırlarını ateşe vererek halkın tepkisini çektiler. Hükümeti düşürmek çoğu kişinin kafasında yok zaten, böyle bir şeyin ülkeye faydadan çok zararı olur her ne kadar akp yi ve hükümeti sevmesemde bu şekilde düşünüyorum.

Cuma ve cumartesi günkü olaylardan sonra "tamam biz akıllandık, artık geri kalan %50'yi yok saymayacağız" demek yerine önce terörist, sonra yumuşatarak çapulcular diyerek, onlar benim muhatabım değil diyerek insanları kışkırttı. Keşke olmasa ama bir çok kişi aklı selim düşünecek, davranacak psikolojide değil artık. Bu dediğime başbakan da dahil. Birinin olayları durdurmak için el atma zamanı geldi geçiyor, başbakanın inadı sürüyor. Abdullah Gül polisi frenler, o zaman insanlar sakinleşir diye düşünüyordum ama o da olmadı.

---

Ankara'da halkı ezen aracın videosu:
İnsanların arasına dalan araba

---

An itibariyle Hatay Antakya:

NoPasaran

Hükümet zaten düşmez

Ama artık o başbakan yatağında yatarken 2 kere düşünecek herşeyi

Bugün tv ye çıkmış yanan denize benzinle gidiyor

Suriye seni istifaya davet ediyor

Böyle rezil kepaze olursun işte

Bildiğin diktatör

Bu eylemler bitecek ama artık artarak bundan sonra tepkiler olacaktır her olayda

Ben artık yüzde 45 lere inanmıyorum. İstanbuldan yükselen dumanlara kayıtsız kalan basın,  sandıkta olanlara sessiz kalmıştır eminim

Samsung Galaxy Note cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

DirenGeziParkı

Akaretler migrosun oradan canlı yayın.

Anonim adlı uluslararası oluşum biraz önce başta İstanbul emniyet, belediye olmak üzere bir çok kamu sitelerini patlattı, tekrar açtılar mı bilmiyorum.

ERHUN

DirenGeziParkı

Akaretler migrosun oradan canlı yayın.Anonim adlı uluslararası oluşum biraz önce başta İstanbul emniyet, belediye olmak üzere bir çok kamu sitelerini patlattı, tekrar açtılar mı bilmiyorum.

---

İzmir:

---

Bu arada orange smoke diye dolanan fotoğraflar yukarıdaki. Bu portakal gazı değil. Portakal gazının İngilizce karşılığı agent orange ve onun kullanılması yasak. Bilgi kirliliği aynen devam ediyor, onu kullanmaya yüreği yetecek Kuzey Kore vs. bir kaç ülke vardır. 2'nci dünya savaşında Almanların herkesi mahvettiği hardal gazının hafif hâli o gaz (hardal gazı insanları direkt öldürüyordu, portakal gazı fiziki zararlar veriyor, gelecek nesillere zarar veriyor, sakat doğumlar oluyor). Orange smoke denen şey bildiğin turuncu sis. Fotoğrafı olan gaz kapsülleri tekne-gemi ürünleri satan dükkanlarda bulunanlardan.

---

GOP kaymakamlık önü:

---

Beşiktaş:

El Maestro

Bu kadar olayın üstüne çıkıpta halka 'çapulcu' dersen insanları bu kamçılamaktan, daha fazla gaza getirmekten başka hiç bir işe yaramaz ki öle oldu ve doğrusuda oldu ..

Sen başbakansın yapıcı olman gerekiyor, yıkıcı değil .. Mahalle kavgası yapıyoruz sanki sen 100bin getirirsen ben 500 bin getiririm böyle bir saçmalık,böyle bir cahillik olabilirmi arkadaş ya . Bugünde çıkıp 2-3 çapulcunun eylemi beni ilgilendirmez diyor ve resmen yangına körükle gidiyor .. Sonra eylemlerin durması lazım vs.. diyen arkadaşlar var niye dursun arkadaşım ? Adam hala pişkin pişkin konuşmaya devam edecek halk eylemimi durduracak ? Beklersin daha çok .

Kendini padişah sanıyor ve resmen bu yaptığı diktatörlük başka açıklaması yok ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

saldır beşiktaş

Akaretler duman altı şu an.
Dünden de beter durumdu Beşiktaş.
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

ERHUN

23.08 itibariyle Antalya Cumhuriyet Meydanı:

---

Beşiktaş çok karışmış. Semt sakinlerinden arabalarla uzaklaşanlar varmış. Birinin gözünün yanına gaz kapsülü gelmiş hastaneye kaldırılmış.

Beşiktaş'tan yeni fotoğraflar:

Canlı yayın:
http://www.canlitelevizyonlar.net/halk-tv-izle.html