Ana Menü

Taksim Gezi Parkı YIKIMA DİRENİYOR

Başlatan NoPasaran, Mayıs 31, 2013, 01:14:07

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

El Maestro

Çarşı yaptı yapacağını valla yine helal olsun ..

O değilde yanlışıkla dolmbahçeyi falan yıkmasa bari kim kullanıyosa .  :)
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

DIABLO

merakımı afbuyurun bunu yazıp yatayım aklıma takılmıyor değil abi bu tomaların lastikleri patlamıyormu ?
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

NoPasaran

İç İşleri Bakanlığı Gece Açıklama yaptı..

"Taksim Gezi Parkı'nda yayalaştırma ve çevre düzenlemesi kapsamında yapılmakta olan faaliyetleri engellemek amacıyla başlatılan ve son birkaç gündür hukuki çerçevenin dışına çıkılarak sürdürülmek istenen yasadışı gösterilere karşı, saldırı boyutuna gelinmedikçe ve zor kullanmayı gerektiren şartlar oluşmadıkça, güvenlik güçlerimizce müdahale edilmemektedir.

YANLIŞ YÖNLENDİRMELER VAR

Ancak, sosyal medya üzerinden verilen yanlış bilgi ve mesajlarla özellikle gençlerimiz kanunsuz eylemler yapmaya yönlendirilerek gerçekleştirilen bu eylemler toplantı ve gösteri yürüyüşü özgürlüğünü aşan boyutlara ulaşmış olup, vatandaşların can ve mal güvenliğiyla kamu mallarına büyük zararlar vermektedir.

MESAİ VAR YOL AÇIK OLSUN

Mesainin başlayacağı bugün, çalışanların ve öğrencilerin işyerlerine ve okullarına rahat ve güvenli bir şekilde ulaşabilmelerini teminen yolların trafiğe açık tutulabilmesi için, bazı gruplar tarafından yasadışı olarak sürdürülmek istenen bu gösterilere vatandaşlarımızın özellikle de gençlerimizin itibar etmemesi hususunda bütün vatandaşlarımızı sağduyulu ve duyarlı olmaya davet ediyoruz.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

birkaççapulcudanbiri

Sendikalar, halkın isyanıyla dayanışma ve halka yönelik polis saldırılarını protesto etmek için grev çağrıları başladı. İstanbul Eğitim Sen 6 No'lu Şube 3-4 Haziran tarihlerinde iş bırakma eylemi yapacağını açıkladı

İstanbul Eğitim Sen 6 No'lu Şube (Üniversiteler Şubesi) halkın isyanına ve demokratik direnişine yönelik devlet terörünü protesto etmek için 3-4 Haziran günlerinde iş bırakma kararı aldı.

Eğitim Sen 6 No'lu Şube, tüm ünversite yönetimlerini bu hafta yapılacak sınavları ertelemeye çağırdı.

Eğitim Sen 6 No'lu Şube'nin çağrısında şu ifadelere yer verildi:

Tüm üyelerimizi  ve üniversite emekçilerini bu tarihi günlerin bilinci ve sorumluluğu ile iş bırakma eylemimize destek vermeye, AKP'nin emek düşmanı politikalarına ve  devlet terörüne karşı haklı mücadelemizi yükseltmeye çağırıyoruz.

Hava-İş'in 15 Mayıs'ta başlattığı THY grevi sürüyor.

El Colgado

Başbakan insanları küçümsüyor. Bence bu bir oyun. Vallahi oyun. Ülkeyi bölmek istiyorlar abd ile birlikte.

ilhan mansız_melis

"Evlerinden zorla tuttuğumuz % 50 var" ne demek lan ? Adam resmen tehdit ediyor.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

ERHUN

Lise bitince Rusya'ya giden bir arkadaşla konuştum. Rus basınında Türkiye'de iç savaş var diye veriyorlarmış haberleri.

---

RTE, Tunus-Fas-Cezayir gezisine çıkmadan önce konuştu. "Uç noktadakilerin eylemi, ben %50 oy aldım, onları evlerinde zor tutuyorum." tarzı açıklamalar yaptı yine.

Cumhurbaşkanı "Demokrasi sadece seçim değildir, mesaj alındı gereken yapılacak." dedi.

Herkes cumhurbaşkanı gibi olsa olaylar buraya gelmeyecekti, hepimizin huzuru kaçtı.

---

Ntv'nin önü

---

---

Sıradan bir çevik işte:

---

Kanyon'da starbucks protestosu, 14.20 civarları:

---

Türbanlılara saldırı iddialarını yalanlayacak bir fotoğraf daha.

---

Yeni video değil ama ilk defa gördüm:
https://www.facebook.com/photo.php?v=560397100650424

---

Çeviklerin "müdahale" ettiği bir bayan:

ERHUN

KESK Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul, yarın saat 12.00'de 2 günlük grev kararını açıklayacaklarını bildirdi. Tombul, grev kararına DİSK, TBB, TMMOB'un da destek vermelerini beklediğini kaydetti. Tombul, üyelerine yönelik yaptıkları çağrıda yarın siyah giyinmeleri istediklerini söyledi.

KESK Genel Sekreteri Tombul, hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Bizim KESK olarak daha önce açıkladığımız bir karar vardı. 5 Haziran için grev kararımız vardı. Ancak hem onu öne çekme hem de talepleri genişletmek söz konusu oldu. 7 gündür insanlar ayakta. Sendikaların da rolünü oynaması gerekir."

DİSK DE KATILABİLİR

KESK Genel Sekreteri Tombul, yarın 12.00'de yapacakları açıklama ile birlikte 1.5 günlük greve çıkacaklarını, söz konusu greve DİSK, TTB (Türk Tabipler Birliği), TMMOB'un da katılmasını beklediklerini, ilgili taraflarla bugün toplantı yapacaklarını kaydetti.

---

Adana'dan:

ilhan mansız_melis

Çiçeği polis mi veriyor yoksa polis mi alıyor anlamadım ?
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

El Colgado

Ben Abdullah Gül'ün seneye parti kuracağını düşünüyorum.

DIABLO

damat ferit başkanlık için zorlarsa mecburen abdullah gül ü devre dışı bırakıcak abdullah gül de boş durmaz faruk a hak veriyorum belkide akp yi yıkabilmek için mhp chp bile abdullah gül e destek verir.
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

KeePSaKe

Ben bugün gitmeyi düşünüyordum ama Beşiktaş'ta halktan çok artık pavakator dolu olduğu söyleniyor.
Since 1903

El Colgado

Ya ne provakatörü bir sürü arkadaşım orda.
Hatta birinin face'e yazdığını copy paste yapacaktım ama telden giriyorum yapamadım.
Her şey yalan yazılıyor. Cnn muhabiri bile başbakanın talimatı var diyor, turkcell'e şebeke kapat emri gidiyor. Başbakan korkuyor aslında. Bir semt direniyor ve anladığım kadarıyla tek hedef Beşiktaş güç gösterisi yapmaya çalışıyorlar. Ben iddia ediyorum dün ki dozer olayını basın tv'de göstersin millet evindeki kepçesiyle sokağa çıkar.

eRe

www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi