Ana Menü

Taksim Gezi Parkı YIKIMA DİRENİYOR

Başlatan NoPasaran, Mayıs 31, 2013, 01:14:07

0 Üyeler ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KeePSaKe

Valla benimde arkadaşım çevrem var ben duyduklarımı söylüyorum işin rengi artık yavaştan değişiyor gibi geliyor bana.

Halktan insanlar tabi ki olacak ama o dtp,dhkp c lilerle dolduğunuda duydum.
Since 1903

NoPasaran

Gezi Parkı'nda başlayıp Türkiye geneline yayılan olayların yarattığı belirsizlik piyasaları çok kötü vurdu. Borsa İstanbul'da çok uzun yıllardır görülmeyen bir düşüş yaşanırken, kayıp yüzde 10'u aştı. Borsa günü yüzde 10.47 kayıpla 76 bin 983 puandan tamamladı. Borsa bu seviyede kayıpları en son 2003 yılındaki tezkere krizinde görmüştü
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

NoPasaran

Ana muhalefet partisi başkanı ile Cumhurbaşkanı şu an görüşüyor
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

DIABLO

1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

Simurg

Alıntı yapılan: KeePSaKe - Haziran 03, 2013, 17:20:20
Ben bugün gitmeyi düşünüyordum ama Beşiktaş'ta halktan çok artık pavakator dolu olduğu söyleniyor.

Dogru yapmissin andac boyut degistirdi artik belediye otobüsleri kirmizi ışıkları yikip amac disi saldirganlik baslamis ne yazik ki arada kaynardin polis zaten cok acimasiz

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

ERHUN

Meydanlardaki provokatörler var tabii ki ama benim de tanıdığım çok kişi önceki günlerde Beşiktaş'ta, Harbiye'de, Gümüşsuyu'ndaydı. Hâlâ orada olmak isteyen finallerinden dolayı olamayan kişiler tanıyorum.

Beşiktaş'taki halk semtini koruyor. İnsanlık dışı bir tutumu var polisin. Satılmış medya göstermeye başladı, at gözlüklerini çıkarıp bakan herkes görebilir. Ankara'dan video düştü öğlen, sabah otobüs durağında işe gitmek için bekleyenlere TOMA'yla su sıkan bir zihniyet, psikolojisi bozuk kişiler var karşıda.

Polisin boyut değiştirmesi sonucu direnenlerinde boyut değiştirmesi normal. Adamlar kendini savunmadan polisi püskürtme seviyesine ilerledi çünkü. Meydanlarda cana kast var.

Abdullah Gül güzel konuştu, Tayyip'in yapması gerekende aynısı. Sağduyuya davet edip polisi geri çekse eminim her yer Taksim gibi olacak. Taksim'de polis çekildiğinden beri olay olmadı.

Bu arada polisin sinsi planını göremeyenlere yazık. Taksim'den çekildiler fazla göz önü olduğu için "bakın biz çekildik" demek için. Alt taraflarda milletin kafasını ezmeye çalışıyorlar.

Altta koyacağım fotoğrafa midesi kaldırmayacak arkadaşlar bakmasın. Bazılarınızın biraz daha iyi görmesi için paylaşıyorum bunu. Karşıda halkı düşman gibi gören var. Ankara Kızılay'da olmuş bu olay:
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/6748_252044588271408_2100013356_n.jpg

ERHUN

Dolmabahçe'den haber var. Stadın orası karışmış.

---

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry: "Polisin sert tutumundan endişeliyiz."

https://www.facebook.com/photo.php?v=149159208602069

R. İhsan Eliaçık@ihsaneliacik
Antikapitalist Müslümanlar direnişe destek vermiyor bilakis direnişin içinde bir parçası. Abdestli kapitalizme isyan ediyorlar.

Başörtülülere, camiye saldırdılar... Hepsi palavra, klasik numara. Direnişte Müslümanlar da var ama muhafazakarlar yok. Rant uykusundalar

Ne Tayyip, ne AKP ne muhafakarlar İslamı temsil etmiyor. Karşılarında antikapitalist müslümanlık var ve her şey yeni başlıyor.

Başörtülüler,dindarlar,ehl-i namaz kardeşlerim!Gösteriler hükümeti devirme planı değil.Bir uyarı yapılması gerekiyor,gelin birlikte olalım

Aynen 28 Şubat'taki gibi.Biber gazından camiye ayakkabı ile sığınmıştık.Radikal İslamcılar camiye ayakkabı ile girdi diye haber yapmışlardı.

Orada olsaydım ben de ayakkabı ile camiye sığınırdım, gazdan kaçıyorsun, temizlersin olur biter.28 Şubatta yaşadık, aynen böyleydi, aynen.

Camiyi direniş merkezi yapmışlar, sahabe gibi.Tapınak değil;salat (dayanışma) merkezi. Allahın mesajı nereden vereceğini bilemezsiniz

ERHUN

"Gezi Parkı'nda 10 dakika önceye kadar karnaval havası vardı, polis helikopterden gaz atana kadar!"

Gezi'den bir abi yazmış mobille.

---

Burada da, milletin yazdığına bakılırsa bir çok yerde de tencere-tava-korna başladı.

Şuanda RTE yine açıklama yapıyor. Hâlâ dik gidiyor, Abdullah Gül'e de karşı çıktı. Demokrasi seçimden geçer dedi. Şiddete karşıyım ama protestoya değil, aynen devam eder bu protestolar.

Çapulcu bunlar ya! Ankara Kızılay'dan bu fotoğraf.

---

Forum Mersin - Teknosa

El Colgado

Başbakan ve abd'nin oyunu olduğuna kesin inanıyorum. Bunun altından bir bit yeniği çıkabilir. Yoksa bu kadar olamaz yani.

ERHUN

http://www.milliyet.tv/video-izle/Turkiye-bu-sohbeti-konusacak--hbzhRw8CTBk3.html

Bu akşamki kelime oyunundan. İhsan Varol orantısız zeka kullanmış. Son programı mı acaba?

Mehmet Demirkol: "Gümüşsuyu'nda polis çekildi. Olay yok."

ERHUN

"Cumhurbaşkanı, Bülent Arınç'ı köşke çağırdı."

,

---

10 dakika önce Bakırköy:

---

Beşiktaş'ta polisle görüşüp anlaşmışlar. Müdahale olmayacak, Taksim'e yürüyüş yapılacakmış.

Zaman vererek yazıyorum 10 dakika önce falan diye ama mesaj atılma saatiyle fotoğrafı ekleme saatlerim farklı. Üst üste çok mesaj yazmamak için mesajı düzenliyorum.

IL Capitano

Ankara cok kötu durumda.

Bugun tek bir sey daha anladim. Abdullah Gül rteye göre cok farkli.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

ERHUN

Almanya'dan da tepki geldi.

Angela Merkel: Hukuk devletine uygun hareket edin.

NoPasaran

Ahmet Hakan ın yazsındada belirtiyor.öfke Erdoğan a
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Nihat Doğan: (halk tv'ye bağlandı)

"Sen gideceksin ücretsiz eğitim hakkı isteyen öğrencileri içeri atacaksın, sonra da protestoculara faşist diyeceksin."
"Ben Kuran'ı iki kere okudum. Hiçbir ayette 'gece 10'dan sonra içki satışı yapılamaz' yazmıyor."
"İçkinin günahına bir tövbe yeter ama kul hakkına tövbe yetmez."
"Bu ülkede alevi kardeşlerimizin cemevi sorunu çözülmedi."
"Kendi muhafazakar kesimlerine yaranmak için suni gündem yaratmayı bıraksınlar."
"Yani her gelen böyle kendi korku imparatorluğunu mu yaratacak?"
"Ne yazık ki iktidar sarhoşluğu, gücün-kibrin sarhoşluğu; içkinin sarhoşluğundan çok daha tehlikelidir."
"İleride Cenab-ı Allah sana 'kimden oy aldıysan ona ne hizmetler verdin?' diye sormayacak."
"Senin karşında yine senin halkın var, senin milletin var."
"Oy verenle, vermeyenle, ağacıyla, köpeğiyle, hepsi senden sual olunacak."
"Şu olayları ergenekon dedikleri şey yapsaydı kaç kere bombalar patlamıştı."

---

23.45 civarları Antalya: