Ana Menü

Taksim Gezi Parkı YIKIMA DİRENİYOR

Başlatan NoPasaran, Mayıs 31, 2013, 01:14:07

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilhan mansız_melis

Kimse kimseye oy için kömür,makarna vs. dağıtmayacak olay bu kadar basit.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gezi Parkı eylemine destek veren birçok sanatçı ve grup bu akşam 19.00’da Galatasaray Lisesi önünde buluşacak.

Oradan meydana yürüyecek olan müzisyenler saat 20.00’de Gezi Parkı’ndakilere konser verecek. Ünlülerin katıldığı konserler serisi ilerleyen günlerde devam edecek.

Kimler var

Sezen Aksu, Zülfü Livaneli, Grup Yorum, Yavuz Bingöl, Kubat, Mor ve Ötesi, Duman, Erkan Oğur, Can Bonomo, Demir Demirkan ve Sertab Erener.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

ERHUN

Hükümette bu zihniyette. Yangına körükle giderler, "çapulcular, 3-5 bin kişiler, ben %50'yi zor tutuyorum" gibi kelimelerle insanları daha çok kışkırtırlar. Sonra neymiş sağduyulu olun. Abdullah Gül'deki sağduyunun 10'da 1'i keşke sizde olsaydı da olaylar buraya gelmeseydi. Sokaktaki halkın çok büyük kısmı fazlasıyla sağduyulu, maalesef azınlık vandallar var. Onlarda olmasa neye sığınacaklardı bunlar acaba? Gerçi bulurlar bir şey, TRT denen devlet kanalı geçen gün 2010'da pkklıların eyleminde Türk bayrağı yakmasını geçen gün Gümüşsuyu'nda olmuş gibi gösterdi. Bu kadar Allah korkusu olmayan mahlukatlar bunlar.

Bu arada "yardımını alır istediği partiye oy atar" denmiş. Buna sadece :) .
Aklıma geldi yine o video. Zekat dağıtıyoruz diyor bir de terbiyesiz, ahlaksız kadın. Hayatımızda hiç zekat vermemiş olsak bileceğiz. "Sağ elle zekatı veriyorsanız sol eliniz bile görmesin" denmiş bunlar belediye aracıyla gelmiş listeye ad yazıyor. Allah ülkemizi bu dincilerden tez zamanda kurtarır inşallah.

(*Dinci=Dini kullanarak kazanç sağlayan kişi.)
(*Dindar=Dinini hakkıyla yaşayan, yaşamaya çalışan kişi.)

eRe

www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

BATI CEPHESİNDE YENİ BİR ŞEY YOK.

Bu ülkenin yarısı 6 gündür bir garip yaşam biçimi sürdürmeye başladı. Sabah makyaj traş parfüm işe- okula, akşam ise maske cepte eyleme gidiyoruz. Gidemezsek pencerede sokakta tencere tava çalıyoruz, Gezi parkına malzeme götürüyoruz.
Sanırsın Utopia!

Gece uykumuz gelip de yataklara giderken "o çocuklar orada hala gaz altında, polis copuyla" diye vicdan azabı çekmekten ülkenin yarısı "walking dead" şeklinde mor gözlerle dolaşır oldu. Uykusuzluğumuzla gurur duyuyoruz. Etrafımızda yüzü gözü sağlıklı pembe yanaklı tipler out, aksayarak yürüyen, öksüren tıksıran kırmızı gözlü solgun tipler in.
Bizim gibi üç çocuk daha ister mis in?

Çevremizde genç olup da Gezi'ye, Meydan'a gitmeyene tuhaf bakar olduk. Aileler çocukları okulda arkadaşları tarafından "ezik" denmesin diye eyleme kendi elleriyle gönderir oldu. Gidemeyen ergenlerin dırdırları aileleri bunaltıyor. Sonunda ana baba kızın elini tutup Meydan'a götürüyor.
Eh götürsünler tabi, bu bizim kuşağın değil, onların eylemi.
Şanlı Gezi Muhaberesi!

Babalar anneler arkadaşları arasında içi burkularak da olsa "oğlum şurada gaz yemiş, bizim kızı o sokaktan kaçarken burada kıstırılmışlar, ama allah razı olsun bir teyze bizimkilere limon kesip vermiş, esnaf parasız su vermiş" diye gururla anlatıyor, sen ne diyorsun!
Tuhaf günlerdeyiz!

Face twitter yıkılıyor. O ne yaratıcılık, o ne mizah duygusu... Meğer bizim gençler neymiş yahu! İnsan kızamıyor bunlara. Aksine "iyilik dalgası" büyüyerek herkesi sarıyor. Parkta çöp toplayanlar mı istersin, eylemden eve gidemeyen fırlamalara evini açanlar mı, telefonunu kaybedip de çaldırana "abi telefonunu yerde buldum, annen aradı telaşlanmasın diye açmadım, telefonunla seni şurada bekliyorum" diyen mi...
Ağlarsın.
O derece!

15-25 yaş arası tuhaf ama 65 yaş üstü iyice tuhaf! Bildiğin gibi değil!
Camdan pencereden alamıyoruz ana babaları! Ellerinde tencere tava bütün gece tan tan tan! Yetmiyor bir de sokaktan topluyoruz "anne olmaz yürüyüşe gidemezsin, bak dizin ağrıyor zaten, baba beline doktor ameliyat dedi, nereye yürüyeceksin"
Tövbe tövbeee! Gir içeri!
Laf da hazır!
"Sen tencere tava çalmazsan, ben çalmazsan nasıl çıkacak karanlıklar aydınlıklara!"
Ba ba ba ba!

Sokağa çıkan komşunun elinde tencere ve kepçe yoksa sokaktan dönen suç aletini ona teslim ediyor. Nöbetleşe eylemdeyiz apartmanlarda. Gürültüden "uyuyamıyoruz" diye şikayet eden komşuya, kapıyı açtığında elinde tencere tavayla yakalanan (!) protest komşu "uyuma zaten, uyanın diye yapıyoruz, yeter uyuduğunuz" diyor. Biz uyumuyoruz ya, kimseyi de uyutmuyoruz.
E Uyan ama Türkiye!

82 yaşında abim, elinde migros torbasıyla geliyor. İçi meyve dolu. "O çocuklar kaç gündür kuru şeyler yiyor, boğazlarından birazcık meyve geçsin istedim, bunu götürür müsün o parka" diyor. Gözler doluyor, "gel seni de götüreyim" diyorsun. "Ben 2 gece yattım orada, gaz bana dokundu birazcık" diyor.
Nasıl öpmezsin elini!

Ön saftaki 17likleri arıyorsun, "abla şimdi İnönü'de konuşlandık, (konuşlandık ne leyn) tvdeyiz, aç tvyi" diyor. "Kardeşim eylemden sonra eviniz uzaksa gelin kalın" diyorsun, "tamam abla internetten arkadaşlara yazarım" diyor. "Yaw internet derken... ulen kaç kişi gelir acaba... salonda yere yatak açsam kaç kişi sığar" diye hesap yapıyorsun.
Tomanın bunlarla işi zor!
Bir tweette bin kişiler!

Polis diyor ki, "gazı sıkıyoruz, kaçışıyorlar, sonra dönüp yine toplanıyorlar, bütün gece buna devam ediyorlar." Böyle bir şey görmemişler ki. Bu fırlamalara laf geçmiyor. Tomaya polise copa bana mısın demiyorlar.
-Napıyonuz lan burada! Dağılsanıza!
-Abi ama sohbet ediyoruz arkadaşlarla!
-Oolum bak git!
-Gidemem abi, gaz yapıyo !

Sonunda Çarşı, Artık herşeye karşı!
Eylemi Halk Tv'nin olduğu sokağa çekmişler, polis olayı canlı veren tek tv nin önünde, gaza geldiğini fark etmeden canlı yayında gaz'ino show yapıyor. Kamera polise ışık tutuyor, polis kameraya fener yakıyor.
Tomaya karşı kendi araçları bile var: POMA!
Polise Müdahale Aracı.
Yaratıcı keratalar!

Taban eylemde derken hakikaten platform tabanlar eylem yapıyor. Öğle yemeğinde Kanyona git. Hepsi yemeği bırakmış hepsi protestoda.
Platformlar bi metre! Ojeli eller havada. Kanyon inliyor. İstifa istifaaa...
Boykot edilen gruba bağlı sosyete etçisi önünde aynı şüpheli şahıslar görülüyor. Ellerinde dövizler...
"Kuzuların sessizliği"
Kendin pişir, kendin ye"
Görsen inanmazsın!

Tvler var ya! Hani kaç gündür belgesel vermekten, yatak odası sesiyle büyük göçleri sunan Tarkan'dan sonra insanı belgeselden tümüyle soğutan kanallar! Plaza halkı yine öğle yemeğinde TV binasının önünde toplanmış. Ellerinde beş Türk Lirası... Havada sallıyorlar.
Kaç para? Kaç para?
Canlı yayın kaç para?
15 deseler alacaklar, o kadar yani!

Ha bu arada para da kaçmış hakikaten, bi milyoor TL yurt dışına gitmiş. TV'de veryansın eden edene. Nefes almak ekonomik krizden daha önemli fark etmiyorlar. Oysa o saatte Gezi parkta bir grup hanım topluca yoga yapıyor.
Derin bir nefes alıyoruz ve topluca...
Ooohhmmm!!

Aramızdan ispiyoncular da çıktı. Bihaber bir haber kanalına telefon açılıyor. "Taksimde bir halk ayaklanmasını ihbar etmek istiyorum, beş gündür sürüyor" diyor. Telefondaki kız "biliyoruz" diye geveleyince lafı yapıştırıyor. "Hiç söz etmiyorsunuz da haberiniz yok sandık, haber verelim bari dedik" diyor.
Pis ihbarcı!

İşte böyle böyle geldik bugünlere.
İyiyiz şükür! Yok bi yaramazlık şükür!
Yine yaptık Çılgın Türklüğümüzü, dünyayı bi zıplattık yerinden. O kadar ki kimisi ülkede duramadı. Kimisi de meydan bana kaldı diye meydana çıktı.
Ama çok geeeç. Çok geç.
Meydanlar bizimdir, bizim kalacaktır artık!

Dünden bu yana ne değişti dersen...
Hiç.
Bizim vatan böyledir. Durur durur da hiç ummadığın yerden vurur.
90 sene önce neyse... Aynen o!
Kısacası...

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok!
Bi görsen gururdan ağlarsın!

Mine Baş Bayar
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

muhalefetin secim kazanamama sebeblerinin en basinda milletini tanimamasi geliyor
eger bu millet rüsvete oy verseydi her calismayana 600-1200 lira arasinda maas vermeyi vaadeden partiye verirdi
dolayisiyla kömür ve benzeri suclamalar hep bosa cikiyor
asil sebep milletin tercihlerini genel anlamda analiz edememek
asil konuya bakacak olursak bekledigimden daha cok direnis gösterdi göstericiler ve taleplerini en yüksek sesden verdiler
bunda yönetici siyasetin hatalarinin faktörüde var tabiiki
eger yukaridaki haber dogruysa cok vahim durum var ortada
hani göstericilerden bir sürü yalan ve yanlis haberler ve carpitmalar oldu
ama trt devletin kanali hic affi olmaz mutlaka sorumlusu görevden alinmalidir
lakin daha öncedende trt kullanilarak yanlis haberler yapilmisti
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Banucan

Ahmet abi ne yalanlar var ama bitti kimse medyaya güvenmiyor artık evet acı ki devlet kanalına bile şöyle söyliyim bu iktidar varken başımızda derbi yasakları geldi Fenerli Beşiktaş maçına gelemiyor inönüye yada Beşiktaşlı gidemiyor tt arenaya ben artık bu olaydada bölmeye çalışan provakatörler olduğunu düşünüyorum
toplum açıklar ve kapalılar olarak ikiye ayırılmaya çalıştı güzel kızlarımıza ben sana maaş vericem başını kaparsan teklifleri geldi vs.vs.
oysaki bir gelip görsen ülkemi ne kadar kapalı var en yanında çarşaflı kalıyorum görsen en kötü şeyi yaptı bu hükümet başörtüsünü simgeye dönüştürmeye çalıştı onu da geçelim
dinimizce günah olan KUMAR
bilirmisin bilmem Türkiye'de 10 yaşındaki çocuk iddaa oynuyor çünkü kolay az para ve kumar bağımlısı olcak bir nesil geliyor ve yaptıklarının kumar olmadığını iddaa ederek
ahhh abicim ahhh dini kullanarak ne dinsizlikler oluyor bir bilsen :)
FEDA

Banucan

bu arada makarna yardımına gelirsek
bencede halka yardım edilmeli evet ama dinimizi bu kadar iyi bilen bir hükümet sağ elin verdiğini sol elin bile bilmemesi gerektiğini bilmeli ve yardım ederken al bunları bu akp den size oy zamanı unutmayın bu iyilikeri dememeli
bide her parti yapıyor muhabbetindende vazgeçin artık
şimdi herkes sigara içiyor diye bende mi içiyim boşversenize kim işine nasıl gelirse öyle davranıyor ama iş konuşmaya gelince Allah'ın(c.c.) adını ağzından düşürmeyen adamların namus bekçilerinin nedense kendi yaptıkları farklı oluyor
aynı Başbakanımızın dediği gibi bir bardak alkol alan alkoliktir ama benim partime oy veriyorsa alkolik değil.
FEDA

DIABLO

TENCERE TAVA HAVASI (Sound of Pots and Pans) / Kardeş Türküler

Bir öyle bir böyle kelamlardan, yasaklardan
İllallah
Başına buyruk kararlardan, fermanlardan
İllallah

:alkis :alkis :alkis
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

keskinli

Ben kendimi bildim bileli birileri bi seyleri kullanip cikar saglamaya calisir,taraftarlar bir birini yaralar hatta öldürür.
bunun hükümetlerle alakasi yok
karakteristik olarak hepimiz asagi yukari ayniyiz
Kendimize yapilani red eder ayni sey baskasina yapilirsa alkislariz
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Banucan

peki abicim kumar açıklamama bir fikrin var mı?
yada başbakanımızın açıklamalarını sende komik bulmuyormusun? hatta kötü %50'yi zor evde tutuyoruz gibi?
abi kim suçlu direnen çapulcular mı? (polis bir avuçken isteseler anında hepsini yok edebilecekken hiç birşey yapmayanlar)
birde dün Rize de başbakanımızın diğer %50 grubuna giren belki 200 kişi 60 kişiye saldırıp linç etmeye çalışmak heee birde unutmadan polisimizin o gruba dağılmaları için rica ederken direnenlere atılan gaz bombaları ve tazyikli su?ben susuyorum
FEDA

ilhan mansız_melis

Bu konu 24 sayfa değil miydi en son ? ;D
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

K.D

Alıntı yapılan: Banucan - Haziran 06, 2013, 19:24:42

birde dün Rize de başbakanımızın diğer %50 grubuna giren belki 200 kişi 60 kişiye saldırıp linç etmeye çalışmak heee birde unutmadan polisimizin o gruba dağılmaları için rica ederken direnenlere atılan gaz bombaları ve tazyikli su?ben susuyorum
aynen bende bunu yazmak için girmiştim biraz önce izledim ve gerçekten kanım dondu.Ama kanımın donmasının sebebi o sözde kendini bilmez yüzde ellinin ellerinde türk bayraklarıyla eylen yapan insanlara saldırması değil,devletimizin(hangi partiden olursa olsun) belediye başkanının bu insanları yanına BEN SİZİN YANINIZDAYIM!YÜRÜYÜN.BİZ HEP BERABERİZ.! konuşmalarla olayı yatıştırmayı bırakın direk safını,tarafını belli etmiş ve ne yazık ki eğer bu olaylar her ilde olmaya başlarsa bence bunun öncüsü olmuştur.
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

CR7

Alıntı yapılan: ilhan mansız_melis - Haziran 06, 2013, 19:42:06
Bu konu 24 sayfa değil miydi en son ? ;D

modlarımız silmiştir öyleyse eğer :)
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)