Ana Menü

Transfer Sezonunda Beşiktaş

Başlatan eRe, Eylül 01, 2010, 19:51:29

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eRe

Hiç beklenmeyen tarihi bir transfer sezonu geride kaldı.Hangimiz bekliyorduk ki böyle bir transfer sezonu.Ama dikkat çeken bir kaç noktayı paylaşmak istiyorum.

Öncelikle ben beklemezken geldi Q7.Öyle bir geldi ki adam kafadan 10 maç kazandırır diyordum şimdi kafadan 15 belki 20 maç diyorum.Sonra sessizce CENK ve ERSAN geldi.Cenk ve Ersanı tanımazdım.Denizlide yaşadığım için CENK kız arkadaşıma asılmıştı bir oradan biliyorum pekte sevmezdim o yüzden kendilerini.Ama maçlar başladı çoçuk döktürüyor.Kimler gelmedi ki bu kaleye RUNJE-CORDOBA-ASPER-FEVZI-MURAT.Hiç bir zaman bu kadar güvende kalemiz olmadı.Ve öyle ki sanki bunu kanıtlamak ister gibi kader RÜŞTÜ ve HAKAN'ı sakatladı.Ve artık biliyoruz ki 10 sene kafadan rahatız kalede.

İşte herşey bu kadar mükemmel gidiyordu ki bir dünya devi.GUTİ.Ya kimi istesek takımdaydı.Kanat dedik kanat 10 numara dedik 10 numar[kufur otomatik editlenmistir-uyarildiniz]im lazımsa geliyor.Birilerimiz çıktı SERDAL REYİS der oldu.Cidden tarihi hareketler vardı.ve işin ilginç yanı geçen sene TABATAya 8 milyon veren takım bu sene bu kadar transfere 8 milyon vermişti.Hepimiz rüyadaydık resmen.BEKLE BİZİ DUBLİN diyorduk..

Ve herşey bundan sonra başladı.Son 15 güne girmiştik.Transfer sezonunda BEŞİKTAŞı şampiyon ilan etmeye.Beklentiler büyümüştü artık.Çünkü Q7+GUTİ 20 maç kazandırırdı ama bu bize yetmezdi.Dahası da gerekiyordu.Adebayor dedik Robinho dedik bi ara çoştuk İBRA dedik.Ama ilk uyarı geldi.İlk dürtme.AURELİO transferiydi aslında.O gün aslında dedik ki harika transfer mükemmel..Çünkü FİNK gidecek ve ernst sakatlansa kim oynayacak diyorduk.Hadi dedik ERKEK ADAM ARKADAN VURMAZ pankartını hiçe saydık.Olsun dedik.Ve beklemeye devam ettik.

Günler geçiyor son gün gelmek üzereydi.Beklentiler tamamen robinho ya göre kurulmuştu ki.Robinho gitti ama transfer bizim için bitmedi.Bu sefer de FATİH i transfer ettik. Forvet forvet diyen taraftara forvet gelmişti.Aslında yönetim isteği yerine getirmişti yine.FATİH TEKKE ve SİLAH kompozisyonlu pankartı hiçe saymak çok önemli değildi.

Ama artık rüya bitmişti.Transfer sezonunun başında mutluluk sonunda hüsran yaşadık.Ve değişen yönetimin aslında Q7 yi alması değiştiğini değil o anlık bir entresanlık olarak yorumluyorum.

Çünkü FİNK kalacaktı neden geldi AURELİO demezler mi?
Madem transfer yapmayacaktık kanata neden TELLO gitti.Şimdi solda tello sağda quaresma döktürmez miydi?
Eğer yabancı için yer açılmadıysa DELGADO bedavaya neden verildi denmez mi ?
Biz forvet forvet dedik çünkü geleni gideni gol atsın diye.Eğer 1.sınıf forvet alıcaz diyorsanız bu adam NOBRE-BOBO-HOLOSKO-NİHAT tan daha iyi olmaz mı?

Neyse ki bu sene tek tesellim para harcamadık ta klübe yararı oldu.
Maçlara çıktıkça kartalım bizde rüyadan uyandık ve artık gerçekçi konuşmak lazım.
DUBLİN hayal bari ŞAMPİYON OLALIM KARTALIM...

eRe
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

ilhan mansız_melis

Hayatımda ilk defa adam gibi transferler yaptık.

Q7,Guti,Cenk,Fatih,Aurelio,Ersan bize faydalı olacaklar.

Umarım YD başkanlığı süresince hep böyle doğru atılımlar yapar.

Ve tabi ki SERDAR ADALI ! En büyük teşekkürü o hakediyor.Teşekkürler S. Adalı bize yaşattıkların için,bizi sevinçten deliye döndürdüğün için.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

+18 !

Transfer sezonunun sozde "husran"la bitmis gibi gorunmesinin tek sebebi taraftardir.

NoPasaran

Alıntı yapılan: +18 ! - Eylül 02, 2010, 01:02:44
Transfer sezonunun sozde "husran"la bitmis gibi gorunmesinin tek sebebi taraftardir.

Bence Recai Sahtekarı
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

KeePSaKe

Alıntı yapılan: NoPasaran! - Eylül 02, 2010, 01:04:51
Alıntı yapılan: +18 ! - Eylül 02, 2010, 01:02:44

Bence Recai Sahtekarı

ve onun gibileri...
Since 1903

NoPasaran

Amigo Ecevit kimdir birde o vardı..

Hey allahım
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Cem Goren

hanı beklentılerımızın altında kaldı ama kım ne derse desın son yılların en akıllı transferlerı yaptık. Hanı bu sene cıtayı yukseltmeyıp FATIH TEKKEyı alsak bı anda herkes ıyı transfer derdı ama o kadar yukseklerdeydıkkı hanı alamayacagımız oyuncular sadece CR ve MESSİ olurdu. Bakın KAKA'yı koymuyorum oraya.

Su var Quaresma dısında bugune kadar bonservıs ıle transfer yapmadık. Kaldıkı ERSAN ve CENK transferlerıde cok sonuk gıbı dursada bu takımın ıhtıyacı olan transferlerdı. Aurelıo'ya gelırsek hala ıcımde bı acı var ama ıs ısten gectı artık orta sahaya deyım yerındeyse bı amele lazımdı buda aurelıo olacaktır. (hanı yanlıs anlamda degıl. futbolu azcık bılen zaten benı anlıyodur).

Son gun gelen Fatıh transferıne gelırsek forvet olarak ben son gun Sercan'ı alıcagımızı dusundum ama ters kose oldu. Fatıh geldı artık ıns yararlı olacaktır bıze.Bı transfer donemı boyle bıttı ama hakkaten Efsane oldu bu transfer donemı.

Duyumculara gelınce yapıcak bısey yok duydular soyledıler olsa cok ıyı olurdu ama olmadı ıste yapıcak bısey yok. Zaten dahada cıkmazlar pıyasaya. Bu transfer donemı'nde tavan yapan forza'da bı sılkelenır herhalde ve kolay kolay kendını aklayamaz
altın kapılarımız kan oldu tayfun

CR7

artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

NoPasaran

Sabitten inecek :D Aşağılara yol alacak
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Cem Goren

Alıntı yapılan: NoPasaran! - Eylül 02, 2010, 01:29:13
Sabitten inecek :D Aşağılara yol alacak
arşiv olsa abi lütfeeeeeeeeeen :ahaha
altın kapılarımız kan oldu tayfun

CR7

dursun ocakta da kullanırız. :D

saldır beşiktaş

Yıldırım Demirören yönetimindeki en iyi transfer dönemini yaşadık.
Quaresma,Guti ile avrupaya ismimizi duyurduk.
Auerilo,Fatih ve Cenk  transferiyle nokta atışı yaptık.
Hilbert fena sayılmaz Ersan'da çok iyi bir alternatif oldu.
Hiç bir transfere kötü diyemeyiz.
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

Grocbenn

Geçen seneyi hatırladığımızda;

Maçlarda Bobo,Holosko,Tello'nun ayağına bakar..Bazen Serdar Özkan ile heyecanlanır..Ernst'ten birşey beklerdik..

Bu sene ise;

Son Karabük maçında yukarıdaki oyunculardan sadece Ernst vardı..O da rakip sahaya adım atamıyor..Çünkü o işi yapacak adam sayısı fazlalaştı..

Her zaman şunu hayal etmiştim..Sağda Gronjkaer-Solda Rommedhal.. Beşiktaş'ın bu tipte kanat oyuncuları ile oynamasını arzulamıştım..Sağda Q7 solda Robinho olsa İstanbul'a yerleşmeyi düşünyüordum fakat olmadı..Bu sene Hilbert ile idare edebilirim..

Kısacası derinlik olarak aşırı fazla bir kadromuz var..Bunun zarar vermesinden bile korkuyorum..Tek sıkıntımız Sivok..Devre arasında o da geldimi bu iş tamamdır..

Tartışmasız tarihin en iyi transferleri..Başta Serdar Adalı ve yönetime tebrikler...

NoPasaran

Hızlı şekilde hoca buluş.
Sonra Quaresme ve Guti

Transferleri sonrası oldukça heyecanlandığım bir sene oldu..

Geçen sene Takımımız kötü oyunun en büyük sebebi olan kaleye direk gidebilen ve SKOR YARATACAK oyuncu sorununu Q7 VE Guti gibi 2 oyuncuyla çözdük..

Ancak ondan sonraki transfer dönemi bence tamamen fiyasko ile geçti..

Bu 2 transferide taraftar yaptırmıştır. Hem Q7 Hem Guti taraftarın isteği ile olmuştur. Basına bir kez çıkınca Taraftar Önce Telloyu sonrada Delgadoyu sildi..

Ondan sonra bir kişi daha istedi.Robinho. Onu alamadılar..

Taraftarın istemediği 2 oyuncu ise tekke ve aureliodur..Bana göre onlarda başarılı transferlerdir ancak asla guti ve q7 etkisinde olamamıştır..

Bu takıma çok büyük bir yıldız daha gerekiyordu bence olmadı..

İyi başlayıp kötü biten bir transfer sezonu oldu bence
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

Gayet iyi bir transfer sezonu oldu.

Quaresma zaten ne kadar oyun değiştirecek ne kadar mükemmel bir oyuncu olduğunu kısa sürede uyum sağlayarak gösterdi

Guti uyum sağlamadan henüz hazır olmadan 2 asist(Boboya 1(buca),Ekreme yarım(Villarreal,sonunda gol geldi),Bobo'ya yarım(Karabük)) ve 2 gol(1 penaltı 1 bobo'dan aldığı pasla Helsinkiye) ile ne kadar iyi olduğunu gösterdi.

Hilbert güvenilirse daha da iyi olabilecek bir isim. Bence o da çok iyi transfer.

Ersan gayet iyiydi Villarreal maçında da İBB maçında da. Böyle giderse sene sonu tapusuyla alınır. o da iyi kumaş.

Fatih Tekke benim milli takıma neden milli takıma alınmadığını devamlı sorguladığım ve çok beğendiğim bir futbolcu bir santrfor. Nobre ve Bobo'dan eksiği yok fazlası var.

milli takım olayı

Alıntı yapılan: L_James_23 - Mayıs 14, 2010, 17:15:59
şu kadroya kimse bir şey diyemez.
ama niye gökdeniz ve fatih yok anlayamıyorum
özgener mi istemiyor nedir ???

Aurelio da oraya yapılmış çok isabetli nokta atışı bir transferdir. Uğur inceman'dan da kat kat iyidir.

Gelenler ile takımımız oldukça kuvvetlendi.

Mali açıdan da hiçbir problem olmadı.
ve Ocak ayında 1 transfer daha gelecek. Eminim. Ernst ayarında o katkıyı sağlayacak bir transfer olacaktır