Ana Menü

Quaresma BESIKTAS'TA !!!

Başlatan NoPasaran, Mayıs 04, 2010, 13:24:21

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

IL Capitano

iki gunlugune yurtdisindaydim internete giremedim, Q7 geldi, haftaya 1 gunlugune yurtdisindayim o zamanda Sercan gelir heralde  :)
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

ilhan mansız_melis

Beşiktaşlı taraftarlar, Quaresma'nın transferinin duyulmasının ardından coştu.
İnternet sitelerinde ve forumlarda siyah-beyazlılar rakipleriyle dalga geçerken, Portekizli oyuncuyu göklere çıkardı.

İşte bunlardan bazıları:
- Messi'den sonra en yetenekli futbolcuyu aldık, oynarsa BJK her sene şampiyon olur.
- Quaresma'yı coşturabilecek tek isim Schuster. Tencere kapak misali. Beşiktaş bu sene gol yollarında resmen coşar.
- Serdar özkan'ın yerine Quaresma'yı aldık, inanamıyorum. Şampiyonluk kadar güzel.
- Messi, Türkiye'ye gelene kadar en iyisi bu.
- Ne yaptın Serdal Adalı! Oldu olacak Messi'yi de alın bari... Offf! Nasıl çatlıyor Fenerliler... Şanslısınız, Kadıköy'e de senede bır kere gelecek. Yıldız görürsünüz işte...
- Daha iyisi varsa onu da sadece Beşiktaş alır.
- PES oynayan arkadaşlar, bundan sonra Quaresma'yı alırken Beşiktaş'ı tıklasın. Yıldızı uzaklarda aramasın.
- Böylesi gelmedi hiç. 5 forma alacağım valla.
- Yazık oldu Bilica ve Gökan Gönül'e...
- Bizim iyi oyuncu getirmemiz 1950'li yıllar... Guiseppe Meazza (Hani Inter'in stadında adı olan Futbolcu)
- Bu ne süper bir topçu, bu ne güzel bir karizma. Aramıza hoş geldin dünya yıldızı Quaresma.
- Yanlış anons faciası! Bomba haber!! Fenerbahçeliler Q7'nin kendilerine geldiğini zannedip kutlama yapmaya başlamışlar.
- Çok önemli bir transfer. En azından Tabata'dan iyidir herhalde.

;D    :bjk  :bjk  :bjk
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

ilhan mansız_melis

Beşiktaş`ın süper yıldızına, 18 Haziran cuma günü İnönü stadı`nda 35 bin taraftarın katılımı ile imza töreni yapılacak

Beşiktaş`ın 3 aylık görüşmeler sonrası dün anlaşma sağladığı Ricardo Quaresma`nın 18 Haziran Cuma günü İstanbul`a geldikten sonra büyük bir törenle Siyah Beyazlı taraftarların karşısına çıkarılacağı öğrenildi.

Beşiktaş`a 3 yıl için 18 milyon Euro`ya mal olacak Portekizli yıldız için hazırlanacak karşılama ve imza töreninin detaylarının ise bugün yapılacak yönetim kurulu toplantısında netleşeceği kaydedildi. Quaresma için hazılanan ilk planın detayları ise şöyle:

Cuma günü İstanbul`a gelecek olan yıldız oyuncu, havavalanında yapılacak karşılama töreninin ardından İnönü Stadı`nda doğru yola çıkartılacak. Daha sonra stada gelecek olan Quaresma`nın başkan Yıldırım Demirören ile 35 bin Siyah Beyazlı taraftarın önüne çıkarak kendisini üç yıllığına Beşiktaşlı yapacak imzayı atacak. İnönü Stadı`nda kısa bir şov da yapması beklenen Quaresma`nın, cumartesi günü İtalya`ya giderek eşyalarını toplayacağı kaydedildi.

Öte yandan Beşiktaş yönetimi Ricardo Quaresma transferinden maddi kaynak sağlamak için yoğun bir çalışma içine girdi. Geçmiş yıllarda ağustos ayında görücüye çıkartılan yeni sezon formalarının bu yıl en geç 16 Haziran çarşamba gününe kadar hazır hale getirleceği ve Quaresma İstanbul`a gelmeden satışa sunalacağı kaydedildi.

Ayrıca Beşiktaş`ın lisanslı ürünlerinin satıldığı Kartal Yuvası mağazalarında yine çarşamba gününden ititbaren Quaresma figürleri ve resimleri içeren atkı, şapka ve t-shirtleri satışa sunulacağı da ifade edildi. Satışa sunulması düşünülen ürünlerin bugünden itiberen üretilmeye başlandığı ve üretici firmanın siparişleri yetiştirmekte zorlandığının altı çizilidi.

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

Tabi yaa abartacak ne var alt tarafı Q7 ;D

NoPasaran

35 BİN KİŞİ Q7 yi karşılarsa yüzyılın komedesi transfer olur..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

ilhan mansız_melis

Quaresma'nın Beşiktaş'a 'evet' demesi internet geyiklerinde gündemi belirledi:

Beşiktaş'ın pembe diziye dönen Ricardo Quaresma transferinde mutlu sona ulaşması futbol dünyasında bomba etkisi yaptı.

Transferin son dakika olarak açıklanmasından itibaren Beşiktaş'ın internet sitesi kilitlendi ve siteye uzun süre erişim sağlanamadı. Haberin duyulmasıyla birlikte de internette Quaresma geyikleri başladı.

Sadece Beşiktaşlılar değil, Galatasaray ve Fenerbahçeliler de Quaresma transferine yorum yaptılar.

Twitter'da en çok kullanılan kelime açık ara Quaresma oldu. Facebook kullanıcıları ise Portekizli yıldızın videolarını paylaştı.

Ekşisözlük'te yer alan yorumlardan bazıları şöyle:

- Şu an kuaaarezzmaaa oley oleyyy diye bağırarak koşuyorum odada.

- Demirören kulübün tapusunu vermemiş olsa bari.

- Beşiktaş'ın son yıllarda yaptığı en sansasyonel transfer oldu galiba, daha yaşı da genç sayılır üstelik.

- Çok bağırdık tribünde, çok istedik. Kaç para verilmişse helal olsun. Bir sezon da Fener ve Cimbom'un eskilerini almayarak başladık ya... Kapalı altta sahanın kenarında Portekizce bağırmak da nasip oldu.

- Muhtemelen kendisinin Beşiktaş kadrosundaki en pahalı oyuncu olduğunu düşünüyordur şu anda. Oysa ki bir Tabata var bizde kardeş, 8 milyon Euro'luk bedeli ile senin önünde en pahalı oyuncumuz...

- Yakarız dış hatları, nerde bu çocuuuuuuk? Beşiktaş taraftarını çıldırtacak adamdır.

- Allah'tan Beşiktaş transfer etmiştir, Fenerbahçe veya Galatasaray transfer etmiş olsa bir başka anlamsız ve bir ay sürecek tartışmayı başlatmış olacaktı. Peki neden Beşiktaş transfer edince daha objektif olabiliyoruz? Çünkü ne bir Fenerbahçeli, ne de bir Galatasaraylı ezeli rakibine duyduğu nefretin yarısını bile duymamaktadır Beşiktaş'a. İyi ki de öyledir, çünkü doğrusu budur. Fanatizm bu kadar kör göz etmemelidir insanı. Keşke Anelka'ya yada Kewell'a da böyle sevinebilseydik.

- Bir Galatasaraylı olarak beni bile heyecanlandırmış futbolcu.

- Yıldırım Demirören ve yönetiminin John Carew'den sonra ki en iyi transferidir.

- Beşiktaşlı olmama rağmen, an itibari ile ağzımın açık kaldığı, olmasına ihtimal vermediğim transferdi. Bu da bana kapak olsun.

- Tabata'nın 8 milyon Euro'ya alındığı takıma 7,3 milyona getirildiyse yılın değil asrın transferidir. Ayrıca yazılanlar doğruysa doğup büyüdüğü topraklarda uyum süreci yaşayan Nihat'ın alacağı kadar para alacakmış. Bu transferi ekonomik olarak eleştiren adamı Allah çarpar.

- Spor basınında yer alacak olası haberlere örnek: İbrahim Üzülmez, kahvaltıda Quaresma'nın poğaçasını yedi.

- 10 milyona Volkan Şen alacağıma 8 milyona bunu alırım da şanım yürür. Yerli futbolcu fiyatlarını da biraz aşağı çeker umarım.

- Bundan 3 hafta kadar önce transferinin sabaha karşı netlik kazanacağı söylenmişti haberlerde, sabaha kadar beni uyutmayan, bekleten futbolcu olmuştu fakat Beşiktaş' ın teklifini kabul etmemişti. O gece ettiğim dualar karşılığını buldu.

- Biraz tuzluya patlamış transfer ama zaten gelmek istemeyen bir adamın pat diye açıklanmasından bunu az çok tahmin etmiştik. Bonservisi 7,3 milyon Euro, ilk sene alacağı ücret 3,5, ikinci ve üçüncü seneler 3,750. Toplam maliyeti 18.3 milyon Euro.

- Mehmet Topuz ve Tabata'dan ucuza alınmış futbolcu.

- Her şey iyi güzel de "oo imkansızı başardık, Quaresma gelmiş daha neler" falan demenin ne anlamı var ? Nedir yani bu aşağılık kompleksi. Beşiktaş 1 senedir yedek kulübesinden çıkamayan, 2 senedir ne oynadığı belli olmayan adamı da alamayacaksa takımın kapısına kilit vursun zaten.

- Ayağının dışını çok iyi kullanan oyuncu. Ne 'Deli İbo mu?' dediniz? Demedi demeyin, antrenmanda İbo'yla kolasına penaltı atışırken görmemiz yakındır.

- Ayağının dışını şaka gibi kullanan futbolcu.

- İşi kolay olan futbolcu. Doldurması gereken boşluk Serdar Özkan'ın bıraktığı.

- An itibariyle çılgınlar gibi formasının çıkmasını beklediğimdir.

- Öyle bir adammış ki bırak Beşiktaşlıları, Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarları bile şu anda kendisiyle ilgili beklentiye girmiş durumda. İnşallah elimizde patlamaz, inşallah büyük bir hayal kırıklığı yaratmaz.

- Portekiz'de doğdu, Beşiktaşlı oldu, helal olsun sana, Ricardo Quaresma.

- İbrahim Üzülmez'le duvar pası yapacak olan kanat arkadaşı.

- Tebrik etmek gerekir ancak Mourinho gibi bir teknik direktörün bile adam edemediği bu futbolcuyu Schuster adam edebilir mi, insan şüphe etmiyor değil.

- Ligin kalitesini arttıracağını umduğum, sahadaki ve tribündeki apaçi oranını ise arttıracağından emin olduğum futbolcu. Tipe bak!

- Fenerli olarak beni mutlu eden transfer. Alınsın kardeşim böyle adamlar, kalite artsın.

- Duysun alem böyle aşkı, Quaresma Beşiktaşlı.

- Galiba yeni hocanın yüzü suyu hürmetine gelmeyi kabul etmiş oyuncu. İlk seferinde ölürümde gelmem diyordu, aklıma başka birşey gelmiyor.

- Türk futbol tarihinin en büyük transferi gerçekleşmiştir. Şimdiye kadar gördüğüm tepkilere göre Quaresma'nın gelişi sadece Beşiktaş değil Fenerbahçe ve Galatasaraylılar tarafından da beklenti ve sevinçle karşılandı. Eğer mundar edip elimizde patlatmazsak, çok eğleneceğiz çooookk:))

- Porto'nun Beşiktaş'la İnönü'de oynadığı Şampiyonlar Ligi maçından bir anektod: İkinci yarıydı, Porto orta sahadan kaptı topu ve Quaresma deli gibi bir deparla Beşiktaş ceza sahasına girerken arkasından da İbrahim Üzülmez kendisini takip ediyordu. Quaresma ceza sahasına girmesiyle birlikte İbrahim Üzülmez'in arkadan "biçme" olarak tabir edilen hareketi ile yerde kaldı. Hakem olay yerine doğru koşarken, herkes penaltı bekliyordu, zira İbrahim Üzülmez'in hareketi kesinlikle fauldü. Ama hakem bir anda cebinden sarı kartı çıkardı ve quaresma'ya "aldatmaya yönelik hareket"ten dolayı kart gösterdi. Quaresma yerden kalktı ve hiçbir şekilde itiraz etmeden, tepki göstermeden sakin bir şekilde kendi görev alanına döndü. Adamdaki özgüvene hayran kaldım.

- Sayesinde Türk basınını ''karizma''lı kelime oyunlarıyla göreceğimiz topçu.

- Bu kadar büyük futbolcuyu ülkemizde izleyebilmenin mutluluğuyla kafayı yediğim transfer... Peşinen söyleyeyim Galatasaraylıyım.

pAscAliAnUmut

Alıntı yapılan: NoPasaran! - Haziran 14, 2010, 13:23:57
35 BİN KİŞİ Q7 yi karşılarsa yüzyılın komedesi transfer olur..

Adriona bile Roma'ya transfer olduğunda 30 bin taraftar doldurdu Roma Olimpiyatı..

Abi bırakta olsun o kadar  :)
Efsane yazdın tarihe Beşiktaş
Aşık oldum renklerine Beşiktaş
Ölüm olsa dönmeyiz bu yoldan
Canım feda olsun sana Beşiktaş

NoPasaran

35 bin kişi bence olmaz zaten  :D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

pAscAliAnUmut

Tabi abi o kadar olmaz ama en az 15-20 bin kişi olur  ;)
Efsane yazdın tarihe Beşiktaş
Aşık oldum renklerine Beşiktaş
Ölüm olsa dönmeyiz bu yoldan
Canım feda olsun sana Beşiktaş

CR7

Stoch=101
Quaresma=98 sayfa angut forumunda :D

yazmayın buraya artık diyor bazıları :ahaha
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Cem Goren

Seref Bey anmasına 350 kısı gıttı.
bakalım kuaresma'nın ımza torenıne kac kısı gıdıcek
altın kapılarımız kan oldu tayfun

keskinli

bendende bi bilgi
her ne kadar portekizli olsada cingenedir kendisi,irkcilik yapiyor diye suclanmadan söyleyim sadece bi tespit
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin