Ana Menü

Darwin ve Evrim Teorisi

Başlatan NoPasaran, Aralık 24, 2009, 18:35:58

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Batuhan

pirensez mi demeliydik :D
Koca hestiy aya bedenem ?

keskinli

bu konuya yazacagim son cevap.evrimi savunanlarada aflarina siginarak bi uyari;evrimi kabul etmek,Allahi inkar etmektir.lami cimi yok,kesinlikle cok tehlikeli bi durumdur
varsayalimki evrimciler hakli,bi yaratan yok(tövbe)peygamber yok,kitap yok,
inananlar ne kaybetmis olur?biraz zaman,biraz par[kufur otomatik degistirilmistir]i kaybedilen paralarin büyük bi kismida fakirlere gider,yani sosyal bi yardimlasma olur.zaman konusuna gelince nereye zaman kaybetmiyoruzki?
ya Allah varsa?? inananlar ne kaybeder,ne kazanir?inanmayanlar ne ne kaybeder?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

+18 !

BİRAZ zaman mı Ahmet abi?

BİRAZ para mı?

Din insanları en büyük sömürme araçlarından biridir hele günümüz Türkiye'sinde..

Dinde rızkı allah verir..

Adam bütün gün çapa sallamıştır tarlada parasını kazanmıştır sonrada "allaha şükür" der.. Sakın bana allahın ona güç,kudret verdiği hikayesini anlatmayın çünkü bende bütün gün çapa sallayıp para kazanabilirim sonuçta inanmadığım x bir varlık ona inanmadığım için bana güç ve kudret vermez..

Kısacası BİRAZ zaman kaybı ifadesi olmadı bence ölen milyarlarca insanları düşündüğümüzde yaşayan bilmem kaç milyar insanı da düşünürsek baya değil devasa bir zaman kaybı yapar..

Cem Goren

sergen gucu verır  vermez ama sonucta o rızkı vermıs sana o ıs ımkanını saglamıstır. regaıp gecesı yanlıs hatırlamıyorsam Allah tarafından tum senekı rızkı ınsanların bellı oluyor.
altın kapılarımız kan oldu tayfun

NoPasaran

konu çığrından çıkmış ;D

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

+18 !

Alıntı yapılan: Cem Goren - Ocak 07, 2010, 23:07:57
sergen gucu verır  vermez ama sonucta o rızkı vermıs sana o ıs ımkanını saglamıstır. regaıp gecesı yanlıs hatırlamıyorsam Allah tarafından tum senekı rızkı ınsanların bellı oluyor.

İyide ben inanmıyorumki..

Bahsettiğiniz varlığın rızık verdiğinede güç kudret verdiğine de..

Ee bu durumda ne yapacaz onu da söylemiş mi?

Cem Goren

Alıntı yapılan: +18 ! - Ocak 07, 2010, 23:10:27
Alıntı yapılan: Cem Goren - Ocak 07, 2010, 23:07:57

İyide ben inanmıyorumki..

Bahsettiğiniz varlığın rızık verdiğinede güç kudret verdiğine de..

Ee bu durumda ne yapacaz onu da söylemiş mi?
sen ınan veya ınanma ama bu boyle. sonucta rızkı veren Allah.

neyse konu cıgrından harbıden cıkıyor :)

carsi52

Dalgayı allaha inananlar geçiyor deniliyor ama kimin dalga geçtiği kimin dil uzattığı çok açık ve net.
İnanmıyorsanız bizim inandığınız kişilere dil uzatmayı kesin artık.
Şu konuyuda kilitlermisin volkan abi.
Dil uzatıldığını gördükçe insan çığırından çıkıyor.
Bölünür senin için uykular!

+18 !

Cem; ben rızkı verdiğine inanmıyorum diyorum sen ama o veriyor diyorsun :)

Böyle zaten ortak bi nokta bulamayızki..

erdibatmaz

konuya saptırmamak lazım. öyle ya da böyle, kimsenin görüşü değişmeyecek.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

Cem Goren

Alıntı yapılan: +18 ! - Ocak 07, 2010, 23:15:30
Cem; ben rızkı verdiğine inanmıyorum diyorum sen ama o veriyor diyorsun :)

Böyle zaten ortak bi nokta bulamayızki..
rızkı o verıyor cunku sergen...

+18 !

Sana "göre" bana "göre" ona "göre" bize "göre" size "göre" onlara "göre"...

Neyse konu saptı yazmayacam artık.

carsi52

Ne söylersek söyleyelim birşey değişmicek ama sergen sana soru sormak istiyorum.
Dünya nasıl oluştu ? İnsanlar nasıl çoğaldı ? Bu insanları izleyen var mı gören duyan ? İnsanlığın sonu ne olucak ? Ölen insanlar ne oluyor öyle gidiyor mu yoksa gittikleri bi yer var mı ?

+18 !

Bilim adamlarının araştırmalarını biliyorsundur "big bang" patlamasıyla ilgili..

Adamlar diyorlarki patlamadan sonra saniyenin onbinde biri gibi kısa bir zamanda dünya şeklini almış.. Bende bilime inanan biri olarak en son kabul edilen şey ne ise ona inanırım.. Big bang dünyanın oluşumunu belirlemiştir yani bana göre..

Evrim teorisiyle türediğimiz x bir canlı türünden gelerek şuanki halimizi aldık ve nasıl ürediğimizi burda bilmeyen yoktur zaten..

İnsanlığın sonu bana göre kısır bir döngüden ibaret.. Elbette bi' son olacak ve bence bu son dünyanın ilk halindeki gibi olacak ve yaşam yeniden başlayacak,sıfırdan..

Ruhumuz bedenimizi terk ettiği zaman dünyada kalıyor ve kesinlikle var olmaya devam ediyor bence.. Belki cansız bir varlık belkide canlı bilmiyorum..

Soruların hepsini kendimce cevapladım Kaan..

carsi52

Herşeye tamam ne ispat edilirse ona inanıyorsun bilim adamlarına inanıyorsun buna eyvallah.Çünkü insanın aklı bir şekilde alıyor bunu.
Peki..
Ruhumuzun bir şekilde devam etmesini o inandığın bilim adamları mı sağlıyor ? Yada diyorsun ki ruhumuz kesinlikle var olmaya devam ediyor diyorsun.Bunu kim sağlıyor bu nasıl oluyor ? Bilim adamlarının bulduğu birşey mi ? Bunuda mı bilim adamları halletti ?