Ana Menü

Darwin ve Evrim Teorisi

Başlatan NoPasaran, Aralık 24, 2009, 18:35:58

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Peki zamanında Tanrıya inanmayan uluslar Topluluklarda hiç mantıklı adam yokmuydu ?

Tanrının varlığını somut olaylarla açıklayamazsınız bence..

Derseniz ki, Ben inanıyorum arkadaş..Eyvallah derim..

Ancak güneşe aya şuna bakarak Tanrının varlığını ispatlamak çok mantıklı şeyler değil kusura bakmayında..

Darwinin Evrim Teorisine gelincede, malesef red edilemeyecek kadar güçlü kanıtları olan bir teori. Ancak okullarımızda bilimsel araştırmalar hep engellendiği için Darwine bakış açısıda hep aynı..

Darwin Teorisi artık çok büyük oranda doğru kabul edilen bir gerçek.  asıl sorun bu teorinin inançları nasıl etkilediği
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carsi52

Allah'ın olduğunu somut olarak kanıtlarız diyen olmadı kanıtlamakta imkansız zaten.
Güneşe aya bakılarak allahın olduğuna inananda yoktur herhalde.Hiç bir bilginiz yoksa google.com'a girin orda bile bulabilirsiniz bir sürü allahın olduğunu ispatlayan soyut kanıtlar.
Bölünür senin için uykular!

keskinli

peki bi aya günese bakiyoruzda darwinciler neye bakiyor,hangi kanittan bahsediyorsun volkan?
birilerinin kabul etmesi kanitmidir?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Alıntı yapılan: keskinli - Ocak 06, 2010, 20:38:36
peki bi aya günese bakiyoruzda darwinciler neye bakiyor,hangi kanittan bahsediyorsun volkan?
birilerinin kabul etmesi kanitmidir?

İşte ellerinde somut canlılar var. Türler arası geçisi destekleyen somut canlılar..

SADECE İNSANLAR İÇİN DEĞİL HAYVANLAR İÇİNDE VAR..

Araştırmalar canlıların evrimini gösteren kanıtlarla dolu. İlk mesajlarımda İDA diye bir canlı koydum. Bu yıllardır aranan bir canlı türü.

Daha bunun gibi bir sürü tür var.. BUNLARI NASIL REDDEBİLİYORUZ Kİ ANLAMIYORUM..

Yani adam eliyle göster,iyor..Al kardeşim buymuş bu olmuş diyor. şekil olarak dna olarak ..

sorun ne
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

+18 !

Alıntı yapılan: s.volkan - Ocak 06, 2010, 20:33:21
Derseniz ki, Ben inanıyorum arkadaş..Eyvallah derim..

Burda kapanmalı aslında konu.

erdibatmaz

Bence evrimleştik ve bu sayede oluyor o sindirim sistemi falan gibi şeyler. Yani evrimleşme zaten mükemmele doğru giden bir süreç. Başka şekilde de evrimleşebilirdik, ama bu yönde olmuş evrimleşme. Yani olaya biraz da, başka türlü de olabilirdi şeklinde bakarsanız bence daha iyi olur. Tabii inanç meselesi olduğu için değiştirmek zor ama din insana doğuştan verilen bir şey olduğu için tarafsızlığı bu yüzden tartışılıyor. Ne kadar "isterse büyüdüğünde değiştirsin" dense de bilinç altına giriyor o.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

husoeagle

konu hakkında hiçbirşey söylemek istemiyorum
söyleyeceğim tek şey inanmıyorsan bile saygı duy !!!

erdibatmaz

Alıntı yapılan: husoeagle - Ocak 06, 2010, 21:48:15
konu hakkında hiçbirşey söylemek istemiyorum
söyleyeceğim tek şey inanmıyorsan bile saygı duy !!!

aynısını düşünüyorum. böyle dalga geçilen mesajlar atıldı Simurg'un dediği gibi. Ortam cıvıklaşacaktı ama sonradan biraz düzeldi yine.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

beckyZWICKY

İnananlar, inanmayanları ikna edemeyecek

İnanmayanlarda inanları..

Herkes kendi bildiğine inandığına inanacak..

Konu fazla uzadı gerçekten

+ inceden inceden ortamın gerildiğinide gözlemekteyim..

Kilitlense en hayırlısı olacak, konu konu dışına çıkıyor gibi cünku.
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

NoPasaran

Ortamın gerildiği felan yok bence..

Saygı deniyorda, yukardaki mesajları yeniden okuyun..

Tanrıya inanmayan kişilermi saygısızlık yapıyor inananlar mı?

Allah size akıl versin, yok cehennemde yanacaksınız yok biraz kafanızı kullanın..

Birde diğer tarafa bakın. Olayı hep gerginlik dışında tutmıuş, kendince bilimsel yada duydukları ile açıklamaya çalışmış..

İnananların, inanmayanlara saygısı olduğu zaman saygısızlığın ortadan kalkacağını düşünüyorum. çünkü inananlara şu an saygısızca hiç bir şey demiyor..

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Simurg

Hristiyanlık bu konuya nasıl bakıyor volkan abi?

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

NoPasaran

Adem ile Havvanın yaratılışı Tevratta açıklanmıştır.

Hristiyanların tümü Tevratın hepsine adan zye inanır..

Ve Tevratta Adem ile Havvanın yaratılması Evrim ile olmamıştır..

Ancak Vatikan ( Katolik kilisesi , protestanlar asla kabul etmez söylemlerini) Evrimin Tanrı ile mümkün olabileceğini kabul etmiştir.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carsi52

Alıntı yapılan: s.volkan - Ocak 07, 2010, 09:49:32
Tanrıya inanmayan kişilermi saygısızlık yapıyor inananlar mı?
yok cehennemde yanacaksınız

Çok açık ve net söylüyorum volkan abi.
Yalan ve sinsiliğe gerek yok.Neyi kastettiğimi attığım mesajlara bakarak görebilirsin.Burda kimse size cehennemde yanıcaksınız felan demedi.Herşey bitti iftira mı başladı ?
Bölünür senin için uykular!

sercAn1903

insanlar bi evrim sonucu ortaya gelmişse(ki inanmıyorum buna)..

beyaz insanların kutup ayısı siyah insanların boz ayısından gelmesi daha mantıklı geliyor.renk ayrımı ve her konuda benziyor.genelde etoburuz,otta yiyor onlar.onlar gibi vahşi,2 ayak üstündede duruyorlar hatta bebekler ilk 4 ayak üstünde aynı onlar gibi   ;) 
...
Aşk'ımız Renklere Kişilere Değil !

Aşığım Siyah'ına Beyaz'ına kutsal Arma'na senin sevgin bir başka !

CR7

kısmen diyen tek kişi ben miyim ya :D

evrimi niye herkes sadece "insan'ın evrimi" olarak düşünüyor

evrim diye bir şey var bu kesin.

ben insan evrimine,insanın maymundan geldiğine inanmıyorum hepsi bu.

evrimi bir kelebeğe bakarak bile görebilirsiniz
önce tırtıl sonra kozaya sarıyor kendisini ve sevilmeyen  şey birden çok sevilen başka bir canlıya dönüşüyor
ya da ipek böceği

niye dinlere geldi bu bunu da anlamıyorum

evrim görüldüğü gibi var
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)