Ana Menü

Bugün teklif gelse ne yaparsınız ?

Başlatan Tolgahan_BJK, Haziran 01, 2009, 17:08:07

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rudy1903

tigana denen herşeye  fransız biri  gelip sergenimizi gönderdiğinde,medya -febe ve herkes bizim pascal ımızı noumamızı gönderirken,feyyaz ı uyduruk bi çek davasından gönderirken, yönetimin metin tekin in istanbulda askerlik yapmasına değil vanda askerlik yapmasına göz yumarken ,ali gültikenin teknik kadrodan gönderilirken karşı çıksaydınız ya bu şekilde.daha sayabilirim isterseniz çok var.işte bu değerlere sahip çıkmassak feben de adam gelir,gays den de.o yüsden karşı çıkmaya konuşmaya hiçmi hiç hakkımız yok.terleyen hakeden formayı giysin başarılı olan oynasın.şampiyon olan ı alkışlayalım bağırıp çağıralım.oturalım yerimize.hak hukuk konusunu hiç mi hiç açmayalım bence zararlı çıkarıs.

+18 !

Alıntı yapılan: Tolgahan_BJK - Haziran 01, 2009, 21:57:18
Alıntı yapılan: +18 ! - Haziran 01, 2009, 20:19:46
Bu söyLedikLerin gercekten cok sacma..

terbiyesizLik yapmak istemem ama agzina sakiz oLmus rüstüde rüstü,peki bu rüstünün daha 17 yasinda Besiktasa transfer ediLdigini bir trafik kazasi gecirince senin kLubünün onu yüz üstü birakip hastahane masrafLarini biLe karsiLamadigini daha sonra fenerin ona sahip ciktigini biLiyor musun ?

yok bilmiyorum kardeşim :) tabi ki biliyorum...

Anlatmaya çalıştığım şu ! Beşiktaş dünya kulübü değil semt takımıdır... Beşiktaş'ı Beşiktaş yapan budur. Ve bunun da bi raconu, bi yöntemi vardır. Zaten şu anda benim savunduğum çizginin çok uzağındayız...

Benimki eskiye bir özlem, sitemli bir bakış, bir iç çekiştir. Yoksa zaten çok büyük bir çoğunluk sizin gibi düşünüyor mustafa denizli, nobre konusunda... Semtte bile nobreyi, denizli'yi, yusufu kabullenmiş arkadaşlarım var... Ben bu arkadaşlarımla muhabbet ederken de takılıyoruz birbrimize, onlar dalga geçiyolar "yusuf attı şampiyonluk geldi" falan diye sergenmiş hesabı... Ben diyorum "lan rüştü kaptan olsun, aziz yıldırımı da transfer edelim" falan diye :)

Ama neticede ortak bir noktada buluşuyoruz :

* KEŞKE, mustafa denizli yerine yabancı veya yolu fenerden gs'den geçmemiş Beiktaşlı yerli bi hoca gelseydi de yine şampiyon olsaydık... Çünkü denizli'nin fb gs geçmişi var.
* KEŞKE, Bobo çok çok iyi oynasayı da nobre mücadelesiyle bu kadar öne çıkmasaydı... çünkü nobre fener formasıyla Beşiktaşımıza gol atmış, kapalıya yumruk sallamış gol sevinci olarak.
* KEŞKE, Süleyman Seba asilliğinde bir başkanımız olsaydı, para-pul işlerinden uzak, vakur, ağır, beyfendi...
* KEŞKE, yusuf şimşek yerine Sergen dönseydi bi sezonluğuna da, o büyük etki yapsaydı şampiyonluk yolunda...
* Rüştü'de ki tek KEŞKE; keşke gelmeseydi !!!

Biz bu keşkeler konuşuyoruz... Ve ciddi ciddi söylüyorum, bu "keşke"ler konusunda forum alanında vaziyetler farklı ama TAM BİR MUTABAKAT var semtte... Semt semt diyoruz diye illa Beşiktaş semtinde oturanların dediği doğrudur diye bir şey de yok...

Ama bir referans noktası alınacaksa, o da Beşiktaş Semti olacaktır...

Uzun lafın kısası; denizli, yusuf, nobre, rüştü formalarının hakkını vermişlerdir, tebrik etmek düşer, ettik de zaten...

Ben başarıyı en ön planda tutmuyorum... Beşiktaş bi sezon yedinci bitirmişti, içerdeki son 5 maç iddiasızdı... Benim yaş da o zaman kaç hatırlamıyorum da çocuğum bayaa. neyse, her maç 3000-4000 kişi oluyodu... Kapalı üst orta full, alt orta full gerisi yok... biz ordaydık, Beşiktaşlılık öğreniyoduk...

14 yılda 2 kere şampiyon olduk ya, geriye kalan 12 sene fener gaassaray semtimizde sevinmesin diye sabahlara kadar nöbet tuttuk... mustafa denizlinin galatasarayı ile fenerbahçesi birer kez ;)

eee dolayısyla müsade edin de, şimdi biraz sindirmeyelim, yavaş gelelim, pislik çıkaralım... Bu şuna benziyo, sen çocuğu besle büyüt, canla başla mücadele et, uğruna bir çok şeyini feda et, sonra adamın biri çıksın gelsin, çocuğun adına ilave yapsın (colaturka), şapkasını değiştirsin, prensip ahlak öğrettiğin çocuğun hafızasını silip sadece hedefe giden at misyonları yüklesin...

Beşiktaş senindir-benimdir davası değil bu... Hepimizin daaa işte. Ama biraz emeğe, mücadeleye, sokak tabiriyle, tribünü kovalayana saygı... Düşüncesine saygı...

Kimse kimse gibi düşünmek zorunda diil... ama usül erkan bilmek lazım biraz...

Kendim için söylemiyorum; emrahlar, ardalar, ferhatlar... adamlar trabzondaki olaylardan, abbasağa'da her gece sabahlamaya kadar... neyse uzatmiim çok uzicak yoksa... adamlarım kütüğünde Beşiktaş yazıyo ! ve bi muhalif duruş var...

yeğen geldi, 16 yaşında küçük kartal :) aynen kendim gibi yetiştiriyorum. ben 35ime falan geldiğimde, O yazcak burda böyle... şimdilik uzak tutuyorum ki, sakat sukut öğrenmesin Beşiktaşlılığı ;)

neyse çok uzadı hadi eyvallah
İyi,güzeL abi ama Beşiktaş takımı sadece Beşiktaş semtinden ibaret mi?

Dünyanın öbür ucunda oLan BeşiktaşLıLar var.. Sen 15 sene şampiyon oLamadığımız dönemi de görmüşsün Metin aLi feyyazLı dönemi de eLbette semtte yetiştiğin için bizden daha farkLı daha katı bakacaksın oLayLara ama biraz AnadoLu'ya geL abi geL de yeni nesLin nasıL yetiştiğini gör..

Ben daha 2 şampiyonLuk gördüm benim BeşiktaşLıLığım babadan geLme ismimde Sergen zaten.. Hatay'da yaşıyorum şu an buraya geLsen 7-16 yaş arası çocuk ve gençLerin %35i fenerLi %40ı gaLatasarayLı %25i BeşiktaşLı.. Bu şampiyonLuğumuzun bu sayıyı arttıracağını düşünüyorum.. Yani senin anLamadığın şey biraz daha açarsak,senin bu konudaki katıLığını da kırarsak şöyLe..

Bu bahsettiğim rakamLardan doLayı ve maLum Türkiye'de 2 büyük yaratma sempatisi oLanLar var.. geLeLim senin karşı oLduğun kişiLere en başta başarıLarı göz ardı edemeyiz ve senin formanı giyiyorsa sürekLi arkasında oLman gerekiyor bu kim oLursa oLsun başka takımLar sırtını dönebiLir ama seninde bahsettiğin BeşiktaşLıLığa yakışmaz senin için ter dökmüş günLerini harcamış kişiLere sırtını dönmek.... M.DenizLi bu takımı 6 yıL sonra şampiyon yaptı,yusuf 2. yarı 5 maça etki etti,Nobre 13-14 goL attı,Rüştü 33-34 maç oynadı

Başarı taraftarı değiLiz ve asLada oLmadık ancak biz BÜYÜK takımız abi..

BÜYÜK takımLar başarıLarıyLa adLarında söz ettirenLerdir ve bu başarıyı getirenLerse yıLLardır o formayı giyenLer kadar oLgun oLan Rüştü'dür Nobre'dir Yusuf'tur..

Dikkat ettiysen fenerLiLer M.DenizLi için Rüştü için Nobre için Yusuf için hiç bizden geLenLerLe şampiyon oLdunuz diyemediLer çünkü bu bahsettiğim kişiLer onLarın eLLerine koz vermeyerek günden güne Beşiktaş için ter akıttıkLarını daha fazLa fark ederek oLgunLuk gösterdiLer...

[KralKartal]

Simdi Besiktas semt takimi ama Semt taimi olarak kalirsa, hic bir basari elde edemez,
sadece Turkiyede arada bir kupa alir olur biter..Avrupada SIFIR olarak devam eder...

BESIKTASIN Semt takimi degil, DUNYA takimi olmasini istemiyormuyuz?

Fenerde oynamis, Cinconda oynamis, Bursada, Ankarada, orda burda oynamis,
ne fark var ? Birincisi rakibe topcu kaptirmak daha kotu birsey, ama rakipten
topcu almak dunyada bile 'prestij' demektir..

Fenerin GS'nin topculari kötü mü ki? Degil...
Orada Oynayanin hepsi Fenerli mi? Degil
Besiktasta oynayanin hepsi Besiktasli mi(fenerden alinanlari saymiyorum)? Degil !
Lucescu GSyi calistirdi, BESIKTASIDA...
Daum BESIKTASIDA calistirdi, Feneride...
Denizlide ayni sekil... Gordon Milne'de..Feldkampta...

Sadece Feneri calistiran Denizliye biraz Fenerdeyken antipatim var,
ayni sekilde Rüstüye... Dalga gectigimiz isimleri alip sonra övgü yagdirmak
biraz abes kaciyor.. Ayni sekilde forumlarda Nobreyi elestiren Besiktaslilari biliyorum,
Cirkef, Elle atti felan filan..

Denizli: Sifir puan cektigi icin cok eglendik, dalga gectik, simdi Besiktasimiz ona avrupada
emanet..Umarim son gulen iyi gulmez bu sefer ve biz gulmeye devam ederiz ama bu sefer
basarilara..

Rustu: Yedigi hatali goller, Sergenin frikikleri, Gol yemem Sörf Yerim reklaminda dalga gectigimiz zamanlari iyi biliyorum...Dalga gectigimiz insanlari takimda gormeyi istemem..
Ama IYI ve BASARILI her kim hangi takimdan olursa olsun, alinmasini isterim...

Bunu Fenerlilerde yapiyor... DAUM'a kokainci diyen zihniyet ve medya... Simdi DAUMU bagrina basip, imparator ilan ediyor...

veya Tümos'u once yerden yere vurup, Fenerli olunca, Tumer cok iyi futbolcu olmus oluyor..

Bunu degistirmek zor tabiki ama taraftar olunca bu tur seyleride hos gormek lazim,
boyle seyler olmadan taraftarligin tadi kalmaz, OT gibi taraftar oluveririz
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

NoPasaran

Real Madrid Figoyu aldığında utananlar Barcelona taraftarı idi...

İhsan güzel konuya değinmişsin :D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

besiktasli durusu sayin sebaya edilen küfürlerle bitti
sadece ve sadece yasanan sportif bi basarisizlik yüzünden sayin seba küfürle gitti
kim aciklayabilir bu durumu?
artik karar vermek zamani taraftar olarak,ya amatör kalacaksin yada profesyonel olacaksin,bunun arasi yok.ikisinden birini sececeksin
taraftar bu secimi sayin sebayi hic haketmedigi bi sekilde yollayarak yapti zaten
unutmadan bi soruda ben sorayim,gerci bunu her zaman soruyorum kimseden cevap alamadim daha;samet kaptan ne yaptida carsi ona düsman oldu?fenerdemi oynadi,gesedemi oynadi?
samet febeye hoca olsa,sonra besiktasa gelse kabul etmeyecekmiyiz?
rüstüler,nobreler icimize sinmiyorsa,nicin camiamiza hizmet etmisleri küstürüyoruz?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Samet aybabanın 3 sene önce bir dergiye yaptığı olay açıklamalr vardı ancak bildiğim ondan öncede sevmiyorlardı.

Neden sevmezler bende bilmiyorum.Yıllarca hizmet vermiş bir adam ama sevmiyorlar işte..

Onlarında %90 ı bilmiyor zaten..

Sürü psikolojisi..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

iyi hoca degil deseler,iyi futbolcu degildi deseler anlayacagim
sucu besiktasta kaptanlik yapmaksa,besiktasi hic utandirmadan hizmet etmekse,taraftarina orta parmagini göstermemekse,kendi taraftarina küfür etmemekse,tombola cekmemekse,ortalikta cis etmemekse,diskoya,bara gitmemekse,imza atacagim diye söz veripte atmamaksa,baskanina sidikli dememekse vede bunlari yapmadigi icin düsman ilan ediliyorsa,ben baska bi takimi tutuyorum demektir
cünkü yukarida saydigim terbiyesizligi yapanlar bu takimda hala bastaci
besiktasli durusundan bahsedenler,tv de  sov yapanlar ilk önce bu celiskiyi aciklamalilar!
bu konuda cok doluyum,özelliklede samet aybaba konusunda.yeni yetisen besiktaslilar samet aybaba gercegini ögrenmeliler,samet aybaba hic bi zaman besiktasa ayip etmemistir,besiktasa laf söylememistir.
besiktasli vefali deriz ama vefayi sadece sovmenlere gösteririz

IL Capitano

Samet konusunda benim bildigim kadariyla Ts nin basindayken Bir macta Besiktasi yendikten sonra "Besiktasin ahi gitmis vahi kalmis" diye bir teknik direktöre yakismayacak bir aciklama yapmisti.Sen eger bir takimin basindaysan yorumcu gibi rakip takimin hakkinda konusmak bence yanlis.
Ondan sonrada ipler koptu zaten, teknik direktör olarak buyuk takim yönetecek kapasite yok bence, kucuk takimlarda genc yetenekleri cikarabilen bir hoca, altyapinin basina getirsinler..
Ama tabii Samete yapilanlar ayip.11 sene bu takimda oynamis, bir konuda dikkat cekmek istiyorum, 3 sene ust uste sampiyon olan efsane kadroda yok Samet.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

keskinli

böyle bi seyi deyip demedigini bilmiyorum,dediysede fena bi sey degil
hangimiz isyan etmiyoruzki besiktas kötü olunca
bence sorun bu degil
esas sorun carsi kim oluyor demesidir

[KralKartal]

bu husumet 8-10 yildir hatta daha fazlada olabilir var ve devam ediyor
3-5 senelik bir olay degil Samet olayi..

Samet sozde taraftara hareket cekip kufur etmis...O gun bugundur
aralari duzelmedi Carsi grubuyla...

Belkide Samet hocanin bildigi okumasi Carsiyi rahatsiz etti,
yada tam tersi... Her iki taraftan bakmak lazim..

Samet hoca baktiginizda dogrulari soyluyor, ama agir soyluyor ve hain
ilan ediliyor..Yalan dolan dedigi birsey yok, ve dogru soyleyeni kimse sevmez
sen cik forza besiktasta dogru soyle, yol verirler sana :) buda onun gibi birsey
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Tolgahan_BJK

Alıntı yapılan: NoPasarAn! - Haziran 02, 2009, 20:35:10
Samet aybabanın 3 sene önce bir dergiye yaptığı olay açıklamalr vardı ancak bildiğim ondan öncede sevmiyorlardı.

Neden sevmezler bende bilmiyorum.Yıllarca hizmet vermiş bir adam ama sevmiyorlar işte..

Onlarında %90 ı bilmiyor zaten..

Sürü psikolojisi..

Ben atlamışım Samet Aybaba mevzusunu...

Semtten Remzi Amca'nın anlatmasına dayanarak :

"Samet yaramaz çocuktu... Ulviyle Kadir çok iyi arkadaşlardı. İkisi beraber yer beraber içerdi. Samet onları kıskandı. Çapkınlıklarını yönetime ihbar etti. Ulviyle Kadir'de çapkınlık ayakları vardı ama toplarını bozmazlardı, semtte de çok sevilirdiler. Samet ihbarcıdır, göze girmeye çalışır, yalakalık yapar. Yani yapardı... Dolayısıyla, bazen topçuların arasında kalması gereken mevzular yönetime gitmiştir, dönem dönem bu yüzden takımın huzuru bozulmuştur."

ve farklı farklı birçok insandan bunlara benzer hikayeler ;)

Gerçi Mustafa denizli rüştü falan geldikten sonra,
Aybaba'ya bu sebeplerle karşı çıkmak da nasıl olcak bilmiyorum...

Ama Aybaba'nın istenmeme sebebi bu ve buna benzer "gerçekler" ya da "uydurmalar"dır...

Kardeşi Adnan Aybaba, bi keresinde telegol'de "abimin Beşiktaş'a hoca olması için Çarşı'da dükkan mı açması lazım?" demiştir.

ilhan mansız_melis

Alıntı yapılan: Tolgahan_BJK - Haziran 01, 2009, 17:08:07

Beşiktaşımızın şampiyonluğa ulaştığı bu günlerde, futbolcuları ve teknik direktörü eleştirmek "yersiz" ve "zamansız" gelebilir birçok kardeşimize... Hele hele 18'inden gün almamış daha küçük kardeşlerimiz, akılları erdikten sonra yalnızca bir şampiyonluk gördükleri ve bu sene de ikincisini gördükleri için özellikle bu dönemde ortaya konulan eleştirilere çok sert yaklaşabilirler. Kendilerince haklıdırlar da... sonuna kadar...

Mustafa Denizli'ye, Rüştü'ye, Yusuf'a olan eleştirilerim ve takımda görmek istemeyişim malumunuz... Fenerbahçe'den geldikleri için tabii ki...

Hadi Mustafa Denizli'ye, Yusuf'a bişey demedik diyelim... Hani insandır bu, hata yapabilir... özür dilerse affeder bağrımıza basarız... (mustafa denizli gs ve fb'de yaptığı işlerden gurur duymaktadır ve bundan gururla bahsetmektedir)

Peki ya RÜŞTÜ RÜŞTÜ ??? yusuf'u mustafa denizli'yi Beşiktaşlılarmış diyerek savunanlar... rüştü'ye nası bir İÇİMİZE SİNDİRME zırvası düşünüyosunuz ???
O da mı Beşiktaşlıymış :) Bırakın Allahaşkına...

Ve tekrar soruyorum :
Bugün teklif gelse herhangi birinize, gidip Fenerbahçe'de hocalık yapar mısınız ?
Delikanlı gibi ??? Harbiden cevap verin !!!

Öncelikle Rüştü hiç bir zaman çıkıp da ben Beşiktaş'lıyım demedi bunun farkındasınız herhalde ya da bizler Rüştü Beşiktaş'lı demedik dersek asıl o zaman ayıp olur zaten ama benim savunduğum Rüştü,Yusuf,Nobre farketmez hepsi şu an Beşiktaş'ta oynuyorlar mı evet oynuyorlar,hepsi bu takımın şampiyonluğu için ter döktüler mi ever döktüler ve bence en büyük pay sahiplerinden bu futbolcular...Daha önceki sanelerde oynayan herkes Beşiktaş'lı mıydı hayır değildi...O yüzden bize düşen onları bağrımıza basmak,ne olursa olsun desteklemek...

Ayrıca ; evet şu an hoca olsam bana gs ya da fb'den teklif gelip Beşiktaş'tan gelmese duygularımı bir yana bırakırım,mantığımı kullanıp giderim ama Beşiktaş'tan teklif gelse tabi ki çocukluk aşkıma giderim hocamız da bunu yaptı...Hı bu arada fb'de hoca bile olsam Beşiktaş'lı olduğumu üstüne basa basa söylerim tıpkı Denizli gibi!!!
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.