Ana Menü

Bugün teklif gelse ne yaparsınız ?

Başlatan Tolgahan_BJK, Haziran 01, 2009, 17:08:07

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tolgahan_BJK

Beşiktaşımızın şampiyonluğa ulaştığı bu günlerde, futbolcuları ve teknik direktörü eleştirmek "yersiz" ve "zamansız" gelebilir birçok kardeşimize... Hele hele 18'inden gün almamış daha küçük kardeşlerimiz, akılları erdikten sonra yalnızca bir şampiyonluk gördükleri ve bu sene de ikincisini gördükleri için özellikle bu dönemde ortaya konulan eleştirilere çok sert yaklaşabilirler. Kendilerince haklıdırlar da... sonuna kadar...

Mustafa Denizli'ye, Rüştü'ye, Yusuf'a olan eleştirilerim ve takımda görmek istemeyişim malumunuz... Fenerbahçe'den geldikleri için tabii ki...
Tek cümleyle ; içimize sinmiyor !

Yok efendim "Mustafa Denizli Beşiktaşlıymış"... doğru olabilir, eyvallah... Ama ben, benim gibi Beşiktaşlı görmek isterim kulübede hoca olarak ! Sizin gibi Beşiktaşlı görmek isterim ! Bizim gibi Beşiktaşlı görmek isterim !

Bugün teklif gelse herhangi birinize, gidip Fenerbahçe'de hocalık yapar mısınız ?
Delikanlı gibi ??? Harbiden cevap verin !!!

"İçimdeki Beşiktaş aşkını parayla satmam, GİTMEM" diyenlere sesleniyorum ;
Denizli sizin gibi yapmamış ! İçindeki Kartal aşkıyla galatasaray'a - fenerbahçeye kapak atmış, ekmek yemiş hizmet vermiş... Bi şerefsizlik adilik mi yapmış ? HAYIR. Gayet de efendi bir insan... Ama gitmiş mi gitmiş !

Denizli ve Yusuf'a karşı çıkışım bundandır. Yani içlerinde taşıdıklarını iddia ettikleri aşka ihanet edip, para için, profesyonellik adı altında, ezeli rakiplerimizin formalarını giymişler, hizmet etmişler vesaire...

Ben taraftarım ! Ben Beşiktaşlıyım ! Ben karşı dururum, set çekerim her şeye !

Hadi Mustafa Denizli'ye, Yusuf'a bişey demedik diyelim... Hani insandır bu, hata yapabilir... özür dilerse affeder bağrımıza basarız... (mustafa denizli gs ve fb'de yaptığı işlerden gurur duymaktadır ve bundan gururla bahsetmektedir)

Peki ya RÜŞTÜ RÜŞTÜ ??? yusuf'u mustafa denizli'yi Beşiktaşlılarmış diyerek savunanlar... rüştü'ye nası bir İÇİMİZE SİNDİRME zırvası düşünüyosunuz ???
O da mı Beşiktaşlıymış :) Bırakın Allahaşkına...

Fener'de, gs'de görev alan adam BEŞİKTAŞLI FALAN DEĞİLDİR ! Gerekirse Sergen vesaire de ağzına almasın artık Beşiktaş adını ! Bu ne yaaa ? Kimin eli kimin cebinde belli diil !

Lig devam ederken söylüyoruz bunları;
CEVAP : ya takım şampiyonluğa gidiyo, sırası mı şimdi ?

Lig bitiyo söylüyoruz ;
CEVAP : takım şampiyon oldu, zamanı mı şimdi ?

Lan bıunun zamanı ne zaman [kufur otomatik editlenmistir-uyarildiniz] !!

Ve tekrar soruyorum :
Bugün teklif gelse herhangi birinize, gidip Fenerbahçe'de hocalık yapar mısınız ?
Delikanlı gibi ??? Harbiden cevap verin !!!

IL Capitano

Bu mantiga göre yerli futbolculari sadece ya altiyapidan alicagiz yada gs,fb disindan, yani anadolu takimlarindan,bursa makul mu? veya ankaragucu? vede yine bu mantiga göre topuza 6 milyon euro verip almak dogal olacak..adem dursunlar, youlalar, tuna uzumculer, cagdaslarla takimi dolduracagiz. eee o zaman 6 yilda degil ama 10 yilda  anca sampiyon olacagiz..tabii askimiz renklere deyip umursamiyacagiz, öyle degil mi? askimiz renklere...eyvallah ta o zaman yeni gelen nesil nasil Besiktasli olacak ortada basari olmadikca..besiktas semtinden vede cevresinden baska Besiktasli kalmyacak, asil istenilende bu heralde, semt takimiyizya, sadece öyle kalalim, bazi gs lilerin takimin sadece liseliler tarafinda yöneltilmesini istedigi gibi bir olay.

ya birakin bu agir abi ayaklarini, yok delikanli gibi cevap verin falan, bir futbolcunun 5 yasinda iken elinde sari kirmizi balonlar olsa Besiktas  oynuyamaz diyeceksiniz nerdeyse..

Bu benim ,hepsini hatirlamasam da yasadigim 8. sampiyonluk.1981-82, 1985-86, 1989-90, 1990-91, 1991-92, 1994-95, 2002-03, 2008-2009.

vede bu seneye kadar hic böyle polemikler yasadigimizi hatirlamiyorum.

Bir seyi merak ediyorum ;Rustu gol yiyince seviniyor musun?nobre atinca uzuluyor musun? bu nasil bir Besiktaslilik. neyin kavgasi anlamiyorum. sizin gibileri kimler dolduruyor anlamiyorum, Lucescu da gs den gelmisti, 2003teki sampiyonluktada mi sevinmedin? ahmet yildirim var di o kadroda.

neyse ne olursa olsun bu seninde sampiyonlugun, kutlu olsun..
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

sercAn1903

fenerbahçe-galatasaray benim için hiç bir farkı yok ikisindede yapmam. hatta beşiktaşla karşılaşan bir takımda hocalık yapmak bile bana çok koyar.

ben bu sene yeni bir kaleci istiyorum.bir takımda kaleci çok önemli güzel bir kaleciye ihtiyacımız var.
...
Aşk'ımız Renklere Kişilere Değil !

Aşığım Siyah'ına Beyaz'ına kutsal Arma'na senin sevgin bir başka !

saldır beşiktaş

Beni öldürseler kafama silah dayasalar yine gitmem fb'ye gayse'ye
İşte bende bu yüzden hoca değilim taraftarım  ;)
Bilmem anlatabildimmi
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

Tolgahan_BJK

kimsenin doldurduğu yok... Babamızdan semtten öğrendiğimiz Beşiktaşlılıkla dik duruyoruz. Her şeyi kabul etmiyoruz ! Muhalefet ediyoruz.

ezeli rakiplerden futbolcu ve hoca alınması durumu son 6 yılın mevzusu... ve içimize sinmiyor, midemiz kaldırmıyor... Yapabileceğimiz en fazla "tribünde tepki vermemek oluyor"... Fazlasını da beklemek hayal olur.

Kapalıya loca yapılması, fb'den, gs'den alınan topçular, bjk COLATURKA isimli basket takımı, tribün değerlerini yönetime peşkeş çeken bir kısım taraftar...

Endüstriyelleşen futbol anlayışına teslim etmemeye çalışıyoruz Beşiktaşlılığımızı !

Barcelona formasına reklam alsın, deli gibi para kazanır, niye almıyor ?

Yarın bigün, İngiliz kulüpleri gibi bi para babası gelip satın almak istese, ona bile ses çıkarmayacak bir anlayışa doğru gidiyoruz !

Bu gidişi durdurmanın yegane çaresi ise, birazcık Beşiktaş muhafazakarlığı... Seba döneminde gs'den fb'den topçu alma olayı yoktu !

Rüştü gol yiyince tabii ki sevinmiyorum! Nobre gol atınca tabi ki üzülmüyorum! Onlar yarın öbür gün gider, biz hep burdayız ! Beşiktaş senin benim bizim...

Rüştü Beşiktaşımızın kalesinde !!!!!!!!!! daha ne olsun abi daha ne olsun ! Dünyanın en iyi kalecisi olsa ne yazar

Yolda görsem semtte falan mesela tabi ki saygısızlık etmicem ! Beşiktaş forması giyen adam ;)
Denizli'ye aynı şekilde saygıda kusur etmicem !

AMA YOLU FB'DEN GS'DEN GEÇMİŞ BÜTÜN TOPÇULARA HOCALARA MUHALEFET OLUCAM, OLUCAZ ! Zaten o topçuları kimse bağrına basmıyor, idare ediyo herkes... Son Barikat, Beşiktaş'ına, takımına zarar vermeden direniyor bozulmaya, ruhsuzlaşmaya, midesizleşmeye...

Söyleyeceklerim bunlardır...

NoPasaran

Hiç düşünmem şu an da..

Fenerbahçe , Galatasaray , Trabzonspor, Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti, Ermenistan yada Yunanistan..

Benim saygım mesleğimedir herşeyden önce. Ben hocaysam oralarda o görevi yaparım ki Beşiktaş beni istemezse..

Eğer ki bir gün Fenerbahçe ve BEŞİKTAŞtan teklif alırsam durur düşünürüm..

Verdikleri rakamlara bakarım. Hoca olup para kazanırsam 100, 200 bin doları aramam ama 1 milyon dolar fark varsa tercihim o paradan yana olacaktır..

Size göre yanlıştır değildir ama doğrusu budur..

Mustafa Denizli, Ahmet DUrsun, Feyyaz Uçar, Rıza Çalımbay vs vs vs Beşiktaşta forma giyen herkes önce mesleğine sahip çıkmalıdır..

Bir adama ne zaman şerefsiz derim ben burada. Eğerki Beşiktaşta hocalık yaparken, Mustafa Denizli bırakıp giderse Gs ye Fb ye yada başkasına o zaman yaptığının tarifi olmaz..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

NoPasaran

Alıntı yapılan: Tolgahan_BJK - Haziran 01, 2009, 18:29:03
AMA YOLU FB'DEN GS'DEN GEÇMİŞ BÜTÜN TOPÇULARA HOCALARA MUHALEFET OLUCAM, OLUCAZ ! Zaten o topçuları kimse bağrına basmıyor, idare ediyo herkes... Son Barikat, Beşiktaş'ına, takımına zarar vermeden direniyor bozulmaya, ruhsuzlaşmaya, midesizleşmeye...

3-5 kişisiniz herhalde.Bugün stadın hepsi Nobre diye ayağa kalkıyor, Mustafa Denizliye herkes saygı duyuyor ayakta alkışlıyor..

Sesiniz yüksek çıksın biraz bence :)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Tolgahan_BJK

Alıntı yapılan: NoPasarAn! - Haziran 01, 2009, 18:36:01
Alıntı yapılan: Tolgahan_BJK - Haziran 01, 2009, 18:29:03

3-5 kişisiniz herhalde.Bugün stadın hepsi Nobre diye ayağa kalkıyor, Mustafa Denizliye herkes saygı duyuyor ayakta alkışlıyor..

Sesiniz yüksek çıksın biraz bence :)

Sesimizin az çıkması, azlığımızdan değil, her şeyi içimize atıp, "zaten işler çok yolunda değil, bir de biz sorun çıkarmayalım" deyip Beşiktaşımızı düşündüğümüzdendir kardeşim

NoPasaran

Ben bu durumu kabul etmiyorum. Bence yaptığınız yanlış..

Çıkın haykırın denizliye rüştüye nobreye vs vs vs
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

Endüstriyelleşen futbol anlayışına teslim etmemeye çalışıyoruz Beşiktaşlılığımızı ! Barcelona formasına reklam alsın, deli gibi para kazanır, niye almıyor ?

bu iki cumle nasil bir birinin arkasina siralaniyor anlamiyorum, Barcelona 90 bin kisilik stadin 75 binini kombine olarak satiyor, goller disinda kimsenin sesi cikmiyor, peki böyle mi olalim??cunku ben senin gibi dusunenlerin stadin yeniden yaoilmasina karsi oldugunuzu zannediyordum.

Besiktaslilik durusuna bende varim, ama artik aklimizi kullanmamiz gerek. buyuk denizde buyuk baliklarla bogusmamiz gerek, ben hersene kucuk gölde bogulmak istemiyorum artik.

Cem Goren

nobre bu takımda canını dısıne takıp oynadı kımse ona bişey deme hakkına sahip degilfenerlı dediginiz rustu 34te34 yaptı ıstıkrar abidesi oldubegenmedıgımız yusuf ne olursa olsun kılıdı acan hamleler yaptıartık bunları gecelım profesyonellıık bakı kaldı yapcak bişey yok kimseye sovme hakkımızda yok
altın kapılarımız kan oldu tayfun

+18 !

Bu söyLedikLerin gercekten cok sacma..

terbiyesizLik yapmak istemem ama agzina sakiz oLmus rüstüde rüstü,peki bu rüstünün daha 17 yasinda Besiktasa transfer ediLdigini bir trafik kazasi gecirince senin kLubünün onu yüz üstü birakip hastahane masrafLarini biLe karsiLamadigini daha sonra fenerin ona sahip ciktigini biLiyor musun ?

carsi52

Fenerbahçe veya Galatasaray'dan T.D'lik teklifi gelse gitmem istesemde GİDEMEM..
Fenerbahçe veya Galatasaray'ın başındayken bir BEŞİKTAŞ maçında BEŞİKTAŞ'ı ezip geçemem..
Futbolcu olsam yine aynı şeyler geçerli.
Bölünür senin için uykular!

Tolgahan_BJK

Alıntı yapılan: +18 ! - Haziran 01, 2009, 20:19:46
Bu söyLedikLerin gercekten cok sacma..

terbiyesizLik yapmak istemem ama agzina sakiz oLmus rüstüde rüstü,peki bu rüstünün daha 17 yasinda Besiktasa transfer ediLdigini bir trafik kazasi gecirince senin kLubünün onu yüz üstü birakip hastahane masrafLarini biLe karsiLamadigini daha sonra fenerin ona sahip ciktigini biLiyor musun ?

yok bilmiyorum kardeşim :) tabi ki biliyorum...

Anlatmaya çalıştığım şu ! Beşiktaş dünya kulübü değil semt takımıdır... Beşiktaş'ı Beşiktaş yapan budur. Ve bunun da bi raconu, bi yöntemi vardır. Zaten şu anda benim savunduğum çizginin çok uzağındayız...

Benimki eskiye bir özlem, sitemli bir bakış, bir iç çekiştir. Yoksa zaten çok büyük bir çoğunluk sizin gibi düşünüyor mustafa denizli, nobre konusunda... Semtte bile nobreyi, denizli'yi, yusufu kabullenmiş arkadaşlarım var... Ben bu arkadaşlarımla muhabbet ederken de takılıyoruz birbrimize, onlar dalga geçiyolar "yusuf attı şampiyonluk geldi" falan diye sergenmiş hesabı... Ben diyorum "lan rüştü kaptan olsun, aziz yıldırımı da transfer edelim" falan diye :)

Ama neticede ortak bir noktada buluşuyoruz :

* KEŞKE, mustafa denizli yerine yabancı veya yolu fenerden gs'den geçmemiş Beiktaşlı yerli bi hoca gelseydi de yine şampiyon olsaydık... Çünkü denizli'nin fb gs geçmişi var.
* KEŞKE, Bobo çok çok iyi oynasayı da nobre mücadelesiyle bu kadar öne çıkmasaydı... çünkü nobre fener formasıyla Beşiktaşımıza gol atmış, kapalıya yumruk sallamış gol sevinci olarak.
* KEŞKE, Süleyman Seba asilliğinde bir başkanımız olsaydı, para-pul işlerinden uzak, vakur, ağır, beyfendi...
* KEŞKE, yusuf şimşek yerine Sergen dönseydi bi sezonluğuna da, o büyük etki yapsaydı şampiyonluk yolunda...
* Rüştü'de ki tek KEŞKE; keşke gelmeseydi !!!

Biz bu keşkeler konuşuyoruz... Ve ciddi ciddi söylüyorum, bu "keşke"ler konusunda forum alanında vaziyetler farklı ama TAM BİR MUTABAKAT var semtte... Semt semt diyoruz diye illa Beşiktaş semtinde oturanların dediği doğrudur diye bir şey de yok...

Ama bir referans noktası alınacaksa, o da Beşiktaş Semti olacaktır...

Uzun lafın kısası; denizli, yusuf, nobre, rüştü formalarının hakkını vermişlerdir, tebrik etmek düşer, ettik de zaten...

Ben başarıyı en ön planda tutmuyorum... Beşiktaş bi sezon yedinci bitirmişti, içerdeki son 5 maç iddiasızdı... Benim yaş da o zaman kaç hatırlamıyorum da çocuğum bayaa. neyse, her maç 3000-4000 kişi oluyodu... Kapalı üst orta full, alt orta full gerisi yok... biz ordaydık, Beşiktaşlılık öğreniyoduk...

14 yılda 2 kere şampiyon olduk ya, geriye kalan 12 sene fener gaassaray semtimizde sevinmesin diye sabahlara kadar nöbet tuttuk... mustafa denizlinin galatasarayı ile fenerbahçesi birer kez ;)

eee dolayısyla müsade edin de, şimdi biraz sindirmeyelim, yavaş gelelim, pislik çıkaralım... Bu şuna benziyo, sen çocuğu besle büyüt, canla başla mücadele et, uğruna bir çok şeyini feda et, sonra adamın biri çıksın gelsin, çocuğun adına ilave yapsın (colaturka), şapkasını değiştirsin, prensip ahlak öğrettiğin çocuğun hafızasını silip sadece hedefe giden at misyonları yüklesin...

Beşiktaş senindir-benimdir davası değil bu... Hepimizin daaa işte. Ama biraz emeğe, mücadeleye, sokak tabiriyle, tribünü kovalayana saygı... Düşüncesine saygı...

Kimse kimse gibi düşünmek zorunda diil... ama usül erkan bilmek lazım biraz...

Kendim için söylemiyorum; emrahlar, ardalar, ferhatlar... adamlar trabzondaki olaylardan, abbasağa'da her gece sabahlamaya kadar... neyse uzatmiim çok uzicak yoksa... adamlarım kütüğünde Beşiktaş yazıyo ! ve bi muhalif duruş var...

yeğen geldi, 16 yaşında küçük kartal :) aynen kendim gibi yetiştiriyorum. ben 35ime falan geldiğimde, O yazcak burda böyle... şimdilik uzak tutuyorum ki, sakat sukut öğrenmesin Beşiktaşlılığı ;)

neyse çok uzadı hadi eyvallah

IL Capitano

simdi kardes sana bir örnek vermek istiyorum, ben Isvecte yasiyorum, buranin seninde de tariflerine uyan bir takimi var; Hammarby, en sadik taraftar onlarda, en atesli taraftar onlarda ve semt takimi; Stockholmun Söder semtinin takimi, barlari, magazalariyla cok guzel bir semt. 1889 kurulmus ,1925 yilinda baslayan isvec liginde bir kez sampiyon olmuslar.sadece ve sadece bir kez.84 yillik ligde bir kez. O semtteki herkes o takimi tutuyor, o semtte dogan herkes o takimi tutmaya basliyor, futbol kulturleri cok gelismis , takima bagliliklari ust duzeyde ama basari yok.
Belki biz Erkan Z. ordan geldigi icin takimi biliyoruz ama Avrupada kac kisi Hammarby takimini taniyor???

Bence Mustafa Denizlinin olayina gelince, ilk ask olayi gibi bir sey, herkes maalesef ilk askiyla evlenmiyor ama hic kimse ilk askini asla unutamiyor.