Ana Menü

Çarşı'ya Rakip Çıktı(ladies of Besiktas)

Başlatan mdc, Ocak 30, 2007, 17:40:28

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TurkishTank

bende o maci izlemistim... benim icin butun tezhuratli bilmeyenler icin...kelimeler TEK TEK cikinja daha net anlasiliyo.. Tenk yu Ladies of BEsiktas :D:D

Saka Saka...

Artik Carsi grubu decibelleri yukseltjek dimi...

Tribunlerde bayanlarin olmasi cok hos... ihsallaah ilerde gs'li olsun fb'li olsun gelsinler stadimizda, gol yedikleri zaman onlarin yuzlerine vurmak istemezmisin... mesela ev ortaminda izliyon maci gol oldugu zaman, rakipin uzerinden hic inmiyon...yani sevinebiliyin... bence stadlar daha cok kaynassin... :)
imza dedigin boyle olur...

Saygilar, @hmEt

srdr

yaw olayı nerelere taşımışlar yahu. küçük bir espri var sadece allah allah yaaa...
beşiktAŞK - since 1903

eRe

bence helal olsun hepsıne o stada gelıp yureklerıyle destek vermelerı bıle guzel bı olay.seslerı kotu bı hava katıyor olabılır ancak onlarda bjk yı tum guclerıyle desteklıyor.ayrıca cArsının rakıbı olabılecek kımse yok bunu herkes bılıyor.onlarda dahıl.
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

[KralKartal]

CARSIYI kullanipta reklam yapmasinlar???
yoksa bu haber buraya tasinmazdi bile
iste herkes tanidi onlari..???

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Non Mollare Mai

Gazetenin işimize gelmediği haberlerine inanmayız.. İşimize gelenleri ne kadar çabuk kabulleniriz.. Başka sözüm yok !
edit

[KralKartal]

Alıntı yapılan: Smyrnian Jose - Ocak 29, 2007, 15:02:55

-Öncelikle ricamı kırmayıp röportaj teklifimi kabul ettiğiniz için teşekkür ederim.
- Rica ederim

- Başlarken kısaca Ladies Of Beşiktaş'tan bahseder misiniz? Bir grup adı altında toplanma fikri nasıl ortaya çıktı, nasıl kuruldu Ladies of Beşiktaş?

- Biz birbirini bir arakdaşlık sitesinde tanıyan ve reelde de görüşme fırsatı yakalayan 4 arkadaşla beraber kurduk bu grubu. Beşiktaşa daha faydalı olabilmenin yollarını aradık. Çok farklı projelerle bayanları tribüne çekebilmek hedefti ve bu hedeflere çok yakın zamanda ulaşmayı planlıyoruz.

- Ladies of Beşiktaş'ın kurucu üyeleri ve üyelerine baktığımda hemen hemen her ilden, hatta yurtdışından bile bayanların aynı çatı altında toplandıklarını görüyorum.Birbirine bu kadar uzak üyeyi bir araya toplamak zor olmuyor mu?

- İnanılmaz zor ama Beşiktaş'lılık kolay değil zaten...

- Beşiktaşlılık kolay değil dediniz.Peki tribünde bayan Beşiktaşlı olmak kolay mı?

- O daha zor...Beşiktaş için geçerli değil bu sadece her tribün için geçerli..Ama Beşiktaşım daha farklı orda bayan olduğunu pek belli edemezsin herkes kadar bağırabilmeli herkes kadar o coşkuyu yaşabilmelisin...Kalbinin o heyecana dayanamama ihtimallerinide göz önünde bulundurursak baya bir zorlaşıyor.

- Bu soruyu daha sonraya saklamıştım ancak yeri gelmişken sorayım; bayan olarak türk tribünleri ve Beşiktaş tribünlerine bakış açınızı merak ediyorum.Tribülerin içinde bulunduğu durum hakkında neler düşünüyosunuz, bayanları stadlara çekebilmek için çözüm önerileriniz nelerdir?

- Bu en zor soru sanırım..

- Biraz

- Ben 13 yaşımdan beri İnönüye gidiyorum.Başıma bugüne kadar hiç bir şey gelmedi... Ama o yıllarda bayan taraftar olmak bugünlere göre daha zordu şimdi herşey çok daha kolay. O günlerde babamdan izin alamıyordum şimdi öyle bir sorunum yok. Bir çok aileninde yok ama hala sıkıtılar çekiyoruz.Örneğin 18 yaşında bir genç kızı üye aldığımızda mutlaka ailesinin karşı çıkacağını düşünüyor. Ben bunu tribündeki çok olmayan ama basın tarafından abartılarak gösterilen şiddete bağlıyorum.

- Bu sıkıntının giderilmesinde hepimize görev düşünüyorum sanırım.
Peki, bildiğimiz gibi Beşiktaş tribünlerinde Dişi Kartallar adı altında bayan taraftarlardan oluşan bir grup da mevcut, neden Dişi Kartallar'a katılmak değil de, yeni bir grup?

- Amacımız farklı bir renk getirmekti farklı kişiler farklı düşünceleri içerisinde çalışırsa belki daha çok katkımız olur... Örneğin hepimiz kardeşiz ama farklı kan grupları taşıyoruz farklı düşüncelere sahibiz biz düşüncemize daha yakın insanlarla çalışmayı tercih ettik.

- 13 Yaşımdan beri maçlara giderim dedin, mutlaka ilginç anıların vardır.Bunlardan birini veya birkaçını bizimle paylaşır mısın? Örneğin Tümer için yapılan kep olayı.-

Evet o organizasyon bize ait zaten. Bir gün lady'lerle netten konuşuyoruz maça 2 gün var inanılmaz bir fikir geldi aklımıza, benim nişanlım Şırnak'ta vatani görevini yapıyor ondan yardım isteyerek böyle bir organizasyon yapabileceğimiz aklıma geldi. Onu aradım bana İstanbul'dan kep temin eebileceğini söyledi hemen göreve koyulduk aracılarla kızlara o kepleri ulaştırdım... Ses getireceğini düşündük bu işin pankartımızda vardı ama içeri sokamadık polisler el koydu Bir çok gazetede de yer aldı zaten...Çok eğlenceli bir organizasyondu
Diğer anılarıma gelince özetle şunu söyliyeyim şimdi candan sevdiğim ve sevildiğimi düşündüğüm onlarca kardeş ve abi edindim kendime...

- Helal olsun diyor bu tür zekice eylemlerinizin devamını diliyorum . Biraz da futbol konuşalım, ülkemizde bir çok kadın henüz ofsaytın ne olduğunu bile çözememişken siz tribün kovalıyorsunuz.Futbol'un nesi cazip geliyor?-

Sadece futbolla sınırlamamak lazım sanırım...Biz Beşiktaş'lıyız bu çok anlamlı çok özel çok asil bi görüş
bunun için Beşiktaş'ın var olduğu her yerden zevk alıyoruz... Aslında biz Beşiktaş'ı sevdik o bize basketbolu voleybolu ve futbolu sevdirdi demek daha doğru olacak sanırım ...

- Beşiktaş'ın ilk yarı performansını nasıl değerlendiriyorsunuz?-

İlk yarı performansımızı çok başarılı bulmuyorum ama henüz takımda çok iyi onuncuların olmasına rağmen enteresan bir uyumsuzluk söz konusu sanki. Yönetim başta olmak üzere ciddi psikolojik yardımlaşmaların olması gerektiği kanısındayım bu takımdaki durum tamamen psikolojik bence Beşiktaş çok daha vasat oyuncular ile çok daha başarılı günler geçirdi gerçi türk futbolu için gerçekten kaygılanma vakti geldi diye düşünüyorum...

- Peki Bu röportajımızı okuyan bayanlar size nasıl ulaşacaklar? Nasıl "lady" olunur?

- www.ladybjk.com dan istedikleri zaman elabaskan@ladybjk.com gayebaskan@ladybjk.com betulbaskan@ladybjk.com fulyabaskan@ladybjk.com e-mail adreslerinden de biz başkanlara ulaşabilirler

- Gelelim asıl merak konusu olan kısma.Ladyler'in özel hayatı.Örneğin az önce nişanlı olduğunu söyledin, ladylerin eşleri, nişanlılar veya erkek arkadaşları nasıl bakıyorlar bu duruma?

- Çok büyük sorunlar oldu tabi aramızda ama zamanla bunları aştık...O benim Beşiktaş için nasıl savaştığımı en iyi bilenlerden. Hala ufak tefek kıskançlıklar oluyor.O sadece çok fazla yorulmamdan ve çok fazla vakit ayırmamdan şikayetçi... Diğer lady'lere gelince bir çoğunda aileleri başta olmak üsere bir çok sorun oluyor ama söylediğim gibi biz o ufak tefek ama medya tarafından abartılmış şiddetin önünü kesmek için bu yollara başvurduk zaten.

- Son olarak, Beşiktaşlı bayanlara ve tüm Beşiktaşlılara mesajın nedir?-

Bizler yüreği Beşiktaş sevgisi ile dolu onlarca insan tanıma fırsatı buluyoruz bu grup vesilesi ile. Amacımız yıllardır her konuda sindirilmiş olan genç kızlarımız ve kadınlarımızı o tribünlerde boy gösterirken görmek. Beşiktaş taraftarı dünyanın en özel taraftar grubunun başında geliyor nerede ise bayanda yer yüzünün en güzel varlıkları bu iki özeli bir araya getirmek hiçde zor değil. Biz bu yola arkadaşlarımız ile baş koyduk ve ne gerekiyorsa yapacağız sesimizi duyurmak için.

- Çok teşekkür ederim.
- Rica ederim.

[KralKartal]

Bu topicte OLAY yapan cikarsa, direk uyarisiz NO POST alir arkadaslar...

herkesin goruslerine saygili olalim... Ben karsi olabilirim... ama yapilan seyler yinede
BESIKTAS icin, herkes kendi yolunda ilerler... beni sahsen baglamaz... Ladies veya boys,
ben bildigimi bilirim, Disi Kartallari bilirim.. olay bu kadar basit..
ama herkesin kendi amaclari ve degisik fikirleri vardir, ladies of besiktasinda farkli fikirleri
olabilir, ne kadar kalici olurlar onu ALLAH bilir..

ufocan

Alıntı yapılan: NoPasaran - Ocak 31, 2007, 13:14:33
Özetlerde çıkan ses güzel değildi..

Amatör bir ruh veriyordu stada..

Mümkünde biraz daha uzak yerlerde bulunsunlar :)

abi onlar olsa olsa benim okul yıllarımdaki bizim oklun ponpon kızlarına rakip olurlar :D

ayrıca bencede stadda güzel bi görüntü oluşturuyorlar taki sesleri çıkmayana dek :D

Adriano

Ya ufocan arkadaşım başkalarının görüşlerine saygı göster.. Aşağılama insanları ponpon kızlara rakip olurlar diyerek.. Bencede biraz acemiler ama şimdilik saygı göster ve insanları aşağılama..
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

ufocan

Alıntı yapılan: Adriano 1903 - Şubat 01, 2007, 16:37:03
Ya ufocan arkadaşım başkalarının görüşlerine saygı göster.. Aşağılama insanları ponpon kızlara rakip olurlar diyerek.. Bencede biraz acemiler ama şimdilik saygı göster ve insanları aşağılama..

bak arkadasım konuyu saptırma ben saygı çerçevesi çinde belirttim görüşümü susuyorum ben.

tufi_bjkli

arkadaşlar ladies of a neden helal olsun bravo diyosunuz sorabilirmiyim lig tv mikrofonları önlerine koydurup 40 kişiyle herkesin seslerini bastırdığı içinmi yada hepsine torpil yapılıp maça bedava sokulduğu içinmi,çok güzel reklamlarını yaptılar bravo bizde çarşıyız onlar bizim abilerimiz felan diyolar neden ayrıldılar ozaman neden bölündüler neden isimleri ingilizce

gözzde_bjk

ben hala sorumun cevabını alamadımm sorunun cıkmasının tek nedenı BU GORUS FARKLILIGI NEBU YA ALLAH ASKINA  ADAM GIBI ONLARI TANIYANN YADA LADYLERIMIZDEN BIRI CIKIP AYRILIGA NEDEN OLAN SEBEBI ANLATABILIRSEE BU OLAYLARIN TAMAMI BITMIS OLUCAKKK!

trıbunde bayan taraftar ıstemeyenn bırsuru ınsan tanıorummm ama ıstememekle bunu engelleyemez kımse sadece kızlar bı grup kurmuslar ve bırlıkte anılmak ıstemısler ama var olan bı grup olan DISI KARTALLARLA ARALARINDAKI OLAY NE RICA EDIYORUMM BUNU ACIKLASINLAR yada bole bı problem yok sadece bız ayrı bı grup olmak ıstedık desınler ve olay kapansın!
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

disi_BJKopat

dişi kartallarla aramızda hiçbir problem yok.ayrılık denen bişi de yok!!!
lafa nasıl gireceğimi bilemedim.okuduklarım karşısında şok oldum..beni eskilerden tanıyanlar tanır..biz ne cüretle çarşıya rakip çıkalım.basının yaptığı yanlışı biz neden çekiyoruz???
kime ne yaptık...???KİMİN TAVUĞUNA KIŞ DEDİK??SAVAŞIMIZ NE İÇİN??BİZ HANGİ TAKIMIN TARAFTARIYIZ??BİZ BU PARALARI SİZ BİZLERE BU İTAMLARDA BULUNASINIZ DİYEMİ HARCIYORUZ BİZ GECELERCE BU YÜZDEN Bİ UYUMADIK??BİZ AİLELERİMİZLE O TRİBÜNDE YERİMİZİ ALABİLMEK İÇİN BOŞUNAMI KAVGA ETTİK??KAZANDA BİZE YAPILAN SAYGISISZLIĞIN HESABINI NEDEN SORMUYORSUNUZ??YADA O TRİBÜNDEN EDİLEN KÜFÜRLERİN HESABINI???BİZ BİZE SORULAN HER HESABI VERMEYE HAZIRIZ!BÜYÜKLERİMİZE BOYNUMUZ KILDAN İNCE!BİZ SİZE ABİ DEDİK!!!SİZ BİZİ NE OLARAK GÖRÜYORSUNUZ???BİZ SAVAŞIMIZIN ADINA BEŞİKTAŞ DEDİK SİZ NE YAPMYA ÇALIŞTIĞIMIZI SANIYORSUNUZ??

mdc

Alıntı yapılan: CradLeStoNe - Ocak 30, 2007, 22:49:49
"Bu pek sevgili arkadaşlarımız bizim bilmediğimiz yollarla(!) gazete 'Ye bu başlıkları yazdırıyorlar !!!??"

pes be duru ne aLaka şimdi.. basının işLeri sadece, böyLe bir oLuşum görünce bu şekiLde yansıtmışLar okadar.
Yoksa onLar kim ki çarşıya rakip oLucaz diye bir iddaaLarı oLsun. Yoktur da zaten
KaLdı ki o başLık, direk rakip değiLde biraz espriLi bir yakLaşım var ;)

yani basın saçmaLıyor ikinci dediğine imkan ihtimaL vermiyorum sahsen

Gökhancım

Pek konuşmasamda iki grup arasında ne olup ne bittiğini biliyorum.
Ve o pek sevgili arkadaşların Dişi Kartalları hakkında çıkardıkları lafları yazarsam  neyin ne olduğuınu anlarsınız.
Bana biraz güveniyorsanız sadece dişi kartallardan insan tanıyorum diye onlardan yana olmadığımı ve doğrunun yanında olduğumu bilmenizi  isterim.
tek nedeni bu da değildir tabiki.
Diğer nedenlerı ilk sayfada yazdım :)

@ disi_BJKopat
üslubum yanlışsa şimdiden affola.

Sizin o arkadaş diye geçindiğiniz,sizleri stadda temsil eden grubun üyelerinin ne şekillerde burada olduğunu  biliyormusunuz ?
Acaba şu anda bulundukları yere gelebilmek için hiç torpil kullandılarmı ?
Biliyormusunuz ?
E hadi kullandılarda neden sadece kendi işleriyle uğraşmadılar ki Beşiktaş adı altında birşey yapıyorsanız TEK İŞİNİZ "Beşiktaş" olması gerek.
Ne bir kişiye laf atma,ne onu tehdit etme.
Ama buralara gelirken Beşiktaş dışındaki işlerlerle uğraştılar.
Uğraştıkları kişilerde onlara verdikleri cevapları siz saygısızlık olarak algıladınız.

Neyse konu daha fazla uzamasın.
Kim neyin ne olduğunui ve sadece kimin SADECE BEŞİKTAŞ  için var olduğunu biliyor.
NOT: KİMSENİN BEŞİKTAŞLILIĞINI SORGULAMIYORUM.
KİMSE YANLIŞ ANLAMASIN....
HAYATTA BEŞİKTAŞ

Non Mollare Mai

http://www.ladybjk.com/Yazar/index.php?yazi=17

Bu verdiğim Linke qirin ve Ladies başkanlarının yazdıklarını bi okuyun.. Benim yüreğim parçalandı.. O Gün orda o bayanlara küfür eden herkese yazıklar olsun diyorum o kadar !
edit