Ana Menü

Abdullah Avcı meselesi

Başlatan monetac, Şubat 28, 2009, 11:06:10

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

monetac

Büyük Beşiktaş taraftarına yakıştı mı sorusunu sormadan geçemeyeceğim maç içinde hiçbir sıkıntı yokken neden taraftarımız o tezahuratı yaptı anlamak mümkün değil, bizim orjinalliğimiz esprimiz nerede kaldı, basit Anadolu takımlarının tezahuratları gibiydi ve yersizdi. İleride Abdullah Avcı'nın takımımızın başına geçmeyeceğinin garantisini kim vereblir ve Mustafa Denizli hangi takımları çalıştırdı unutmamak gerek , Herkese saygılar, Şampiyon BEŞİKTAŞIM...

Cem Goren

şimdi forzada bir yazı okudum dun zaten cıplak gozle gordum olanları şimdi o yazıyı paylasmak istiyorum ve ondan sonra a.avcıyla ilgili goruslerinizi bekliyorum

Sayın Avcı,

Bunları bir şekilde okur musun, görür müsün, birileri iletir mi sana yoksa boşlukta kaybolur mu bilemem.
Belki silinir bile forum yönetimi tarafından.
32 yaşıma kadar İnönü'de beraberliğe bu kadar "yatan" bir takım izlemedim, sanmam ki bugün İnönü'deki arkadaşlar da böyle bir şeye daha önce şahit olmuş olsun. Ben daha 1. dakikadan itibaren bu kadar istikrarlı ve bu kadar utanmazca zaman çalmaya çalışan bir takım daha izlemedim, yemin olsun ki.
Şu oyunda topun oyunda kalma süresi 30 dakikayı anca geçmiştir, geçmemiştir.
Maçtan sonra açıklamalarını dinledim, "Ben Türk Antrenörüyüm, Beşiktaş taraftarının bana yaptığı ayıp" tarzı laflar ettin.
Ne demiş sana Beşiktaş taraftarı?
"Cimbomun uşağı Abdullah Avcı"
"Abdullah Avcı yere yatsana".
Beşiktaş taraftarı hiç bir şeyi işkembeden sallamaz, hep arkasında düşüncesini, protestosunu savunan bir argümanı vardır.
Öyle çıkıp "o ayıp" "bu ayıp" gibi kaçamak savunmaların değil arkası dolu lafların adamı olduğun zaman "adam" olursun benim gözümde, yoksa piyon, uşak, it, köpek, emireri, tetikçi, yatakçı vb. yakıştırmaların hedefisindir.
"Cimbomun uşağı Abdullah Avcı" lafı zoruna gitmiş ise alırsın eline bir kağıt, dersin ki "GS ile oynadığımız maç sayısı budur, aldığımız puan budur. FB ile oynadığımız maç sayısı budur, aldığımız puan budur. Beşiktaş ile oynadığımız maç sayısı budur, aldığımız puan budur". Eğer o tablo, sana yapılan o tezahuratı ispatlamazsa yine buradan kendi adıma senden özür dilerim.
"Abdullah Avcı" yere yatsana lafı zoruna gitmiş ise, alırsın eline istatistiği, "oyuncularım yerde şu kadar vakit geçirmiş, normal bir maçta bu süre şu kadardır" diye açıklama yapasın. Eğer o istatistik sana yapılan o tezahuratı ispatlamazsa yine buradan kendi adıma senden özür dilerim.
Sadece Ekrem'in sakatlanıp bomboş pozisyonda bıraktığı topu alıp da atak yapmaya çalışılması bile azıcık onuru olan insanlar için bir utançtır. Bir "özür dileme" gerekçesidir.
"Türk antrenör" olmak, "adam olamadığın" anlarda senin savunma için kullanacağın bir kimlik değildir. "Ben Türk Antrenörüm, sahada her pozisyonda, hatta bazen pozisyon yokken bile yatan oyuncularıma ceza vereceğim" de kullanıldığında o "Türk Antrenörüm" ifadesi saygıdeğer bir hal alır.
Bir futbolsever olarak şunu da söylemek zorundayım kendi adıma, bugün maçı Beşiktaş kazanmadı. Senin takımın kaybetti. Benim bu sezon seyrettiğim belki en dirençsiz Beşiktaş ortasahasına karşı ayakta kalıp savaşmayı seçseydin, tam da senin dişine göre bir hakemle Beşiktaş'ı elini kolunu sallaya sallaya yenerdin. Gol yedikten 1-2 dakika sonra yüklenerek attığın gol de bunu cümle aleme gösterdi. "Bir Türk Antrenör" olarak sahaya "onurlu" bir anlayış ile çıksaydın bugün sen kazanırdın.
Tüm bunları anlamadıysan, önce 1-0, sonra 2-1 öne çıkmış Beşiktaş'ın oyuncularının taraftarının "yat yat" tezahuratına rağmen yatmamış, ayakta kalmış oyuncularından ve hocasından da utanacağını sanmam.
Şimdi al oyuncularını, tutuşun el ele, yatın yatabildiğiniz kadar.
Siz yatarken GS gelir, yanınıza sokulur, yatmaya devam edersiniz, o işini bitirir gider.
Bakarsın seneye seni hoca olarak alırlar GS'ye? Ne dersin?
Bu metres hayatı daha ne kadar sürecek di mi "hoca"? Artık bunun bir ismini koymanız lazım...
altın kapılarımız kan oldu tayfun

TurkishTank

cok gereksiz, dedigin gibi anadol'u takimlari gibi basitlesti tribun...yaziyi yazan "istatislikleri cikar, karsima gel" gibi birsey yazmis...

belediye cikit feneri 9 kisiyle 2-0 yendi, gecen sene gs'le 2-2 berabere kaliyor...olamazmi boyle sonuclar futbolda...Millet'e bi suc bulmiyalim.. Kendi isine bakicaksin...
imza dedigin boyle olur...

Saygilar, @hmEt

erkann

Yani bencede çok iyi olmadı sen kendi takımına bak ne işin var elin hocasıyla bide üstüne
maçın en iyi adamı kendi kalecini bile protesto ediyorsun dün bir kaç kişi haricinde kötüydük
biz kendi işimize bakalım artık

Banucan

abdullah avcıya ilk yarı ikinci yarıdaki kadar tepki yoktu
araya girince hakeme gidip uzunca konuşunca tribünlerin tepkisini çekti
bide sahanın ucuna kadar gelip yan hakeme müdahele etmesi felan yoksa
abdullah avcı'ya kimsenin bişey diyeceğini sanmıyorum
bence kendisi istedi ve tribünü kışkırttı
FEDA

TurkishTank

adam ister konusur ister konusmaz, neyin konusuldugda belli olmaz zaten...takim gol atmayinca tarafatar stress yapti, her tarafa catti... Abdullah Avci'da nasipini aldi.. dedigim gibi...once kendi isine bakican

Saygilar, @hmEt

Banucan

zaten önce kendi işimize baktık golleri yedikten sonra daha çok tepki oldu dikkatinizi çekerim
hakemin tavırları zaten seyirciyi çok gerdi
abdullah avcı da gerilen seyircinin bence üzerine gitti
ama tabiki herkesin kendi görüşü sizin görüşünüzede saygı duyarım
FEDA

TurkishTank

tamam okadar dikkatli dinlememistim, once gol'mu once abdullah avci'mi...ama sunu biliyorumki...hasagic sakatlandiginda "ayaga kalkin adam gibi oynayin" diyen taraftarda bizim taraftar..adam resmen baldirini yirtti...

Saygilar, @hmEt

Banucan

oda güvensizlik oluyor işte maçın birinci dakikasından itibaren yatmasalardı ve ya çok vakit çalmaya çalışmasalardı asla öyle bağırmazdık hangi maçlarda beşiktaş taraftarı bağırıyor 'ayağa kalkın adam gibi oynayın' diye hep zamana oynayan takımlara söyleniyor.
hasagic in sakatlığına üzüldüm umarım hemen düzelir.
FEDA

Adriano

Tribünün bütün protestosu %100 doğrudur.
Skor berabereyken yerde sakatlandım diye parandeler atan oyuncular 1-0'dan sonra it gibi koşuyordu.
Futbol erkek oyunudur, delikanlı gibi ayağa kalkıp oynayacaksın.
Küfür edilmedi zaten Abdullah Avcı'ya, sadece dalga geçildi.
Tribünde taraftarın eğlenmesi en doğal hakkımızdır zaten, ki bu eğlence tahrik sonucu ortaya çıkmıştır.
Ekrem sakatlanıp topu bırakıyor, adam olan topu taça atar. Önemli bi gol pozisyonu yakalıyorlardı neredeyse. Forza'da yazılan yazının her kelimesine katılıyorum.
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

M34

ben canli izleyemedim. cogu besiktas maclarinda oldugu gibi uykuya dalmisim ikinci yari. liverpool'den 8 yedigimiz macta bile uyumustum. sonra videotext'de 0:8i görünce, herhalde yazi hatasi dedim ama neyse, baska hikaye ... nedenini bi bilsem. mac baslar baslamaz uyku basiyor. iyi, kötü oynayalim, farketmiyor. ama okudugum kadari ile:

- Cimbom'un uşağı Abdullah Avcı
- Abdullah Avcı yere yatsana
- Söyleyin i..ler, kaç para aldınız
- Beşiktaş adama yatarak k...r
- Yat, yat, yat, yat...

bence bunlar dalga gecme sinirini geciyor. daha yaratici tepki verme potansiyeli var Carsi'nin.

ilhan mansız_melis

Abdullah Avcı'yı hiç sevmem ama yine de bize yakışmamış bunlar
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

keskinli

kendi kaptanimiza(samet) bile ayni konular icin neler denmediki,sayin avciya denmesin
her takim gücüne göre mücadele eder,puan kazanmak icin futbolun icinde olan her sey denenir
vakit gecirmek futbolun mantigina ters gelse bile,bu zamanda cok normal bi olay
geseye karsi kac puan almis,febeye karsi kac almis beni hic ilgilendirmiyor
beni ilgilendiren benim takimimin ne yaptigi,her sartta cikip oynayacaksin kazanacaksin
ben sayin avciyi tebrik ediyorum,iyi oynayan bi takim kurmus,göze cok hos geliyor oyunlari
rakibine hic saygi göstermeyen bazi taraftarlarimizida Allaha havale ediyorum
ne yani rakipler cikip buyrun 3 puanmi diyecekler?bu nasil bi mantiktir,bu nasil besiktasliliktir?
nerede kaldi mücadeleye,emege saygi?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

+18 !

bunLarınki mücadeLe feLan değiL..

bize geLince asLan kesiLiyorLar.. cincondan her sene 5 yiyorLar..

tepkiLere geLince hepsi doğru..

keskinli

bu durumda kendi takiminin hic sucu yokmu?
futbol böyledir,biz koceliyi yendik,kocaeli geseyi,gesede bizi yendi
her mac degi[otomatik editlenmistir],her macin kendine göre sartlari vardir
kocaeli bize kedi,geseyemi aslan kesiliyor?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin