Ana Menü

Gazze'ye Saldırı

Başlatan mdc, Aralık 27, 2008, 19:25:40

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gürol

zaten söyledim ya çin-japonya-rusya-türkiye-iran olan bir asya birliğinden bahsediyorum.
çinin yıllık ihracatı 2 trilyon dolar diye biliyorum.
s.arabistan diyip geçme dünyanın sayılı sengin ülkelerinden hatta bölgenin en zengini.iran diyip geçme çok büyük bir güç birçok avrupa ülkesinden daha zengin.lübnan fakir tamam ama amaç zaten onlarında zenginlemesi.

köle durumundayız evet ama bu silah aldığımız için felan değil.amerikadan silah almıyoruz biz silah yapıp siah satıyoruz.eğer br silah alıyorsak amerikadan o da kendi yaptığımız f-16 ların ne biliyim değişik garip radar sistemini alıyoruz felan.onları da yaparız kendimiz merak etmeye gerek yok.bizim elimizi kolumuz bağlayan şey imf

ama işte rest ten bahsediyorum.
rest çekmekten bahsediyorum
Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/

+18 !

abi rusya tek başına çekiyor restini.. en son amerika ukraynaya üs kurdu iLerde neLer oLacak hep birLikte göreceğiz..

benim babam arabistanda çaLıştı oradaki ortamı iyi biLiyor.. inanamayacağın kadar petroL ve para varmış ama bunLarı işLeyenLeri hepsi amerikan..

şimdi geLeLim asıL konuya.. İRAN..!

adamLar 1-2 ay öncesine kadar meydan okuyorLardı.. tabi yumurta k.ça geLmişti.. ama şimdi yokLar ortaLıkta..

bizim siyasi bir gücümüz yok abi ama askeri gücümüz iyi.. ama tabi insan bir düşünür 'kendi içimizdeki hainLeri temizLeyemeden uLusLarası bir arenaya girmek ne kadar mantıkLı..' amerika her yönden bağLamış bizi abi..

bu Imf kadar meLet birşey yok sanırım dünyada.. adamLara tonLarca borcumuz var..

çin ve japonya suskunLar bu araLar ama zaman neyi getirir biLinmez..

gürol

çin ve japonyanın ilahı para.onlara para de başka bişey demeye gerek yok.
iran susmuyor bence.iran bu olaya en büyük tepki gösteren millet.irandan gönüllü askerler israile saldırmaya gideceklerdi böyle şeyler konuşuluyordu.

rusya 100 yıldır amerikaya ses çıkartıyor zaten ve onlar arkadalarında bir türkiye görürse sesini daha güzel çıkartabilir.ama tabi çelişkiler var 1. dünya savaşında rusların yaptıklarını ermenilerle olan anlaşmalarını unutup müttefik ilan etmek de ne kadar doğru bilinmez ama amerika bölgeden gidecekse göze almaya değer.

arabistanı zaten serbest bırakabilmek çok zor ya rusya ya iran ya amerika yani mutlaka birisi kontrol edecek.o kadar petrolü kimse arabistana bırakmaz.

"bizim siyasi bir gücümüz yok abi ama askeri gücümüz iyi.. ama tabi insan bir düşünür 'kendi içimizdeki hainLeri temizLeyemeden uLusLarası bir arenaya girmek ne kadar mantıkLı.."
şu yazın %100 doğru.önce kendi çöplüğümüzü temizlememiz lazım ama neye inanacağımızı ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız.cumhuriyetçiler kendilerine uzanacağından korktuğu içinmi teroristleri savunuyor ergenekonda yoksa savunulması için türkiyenin en garip avukatı baykal para mı yiyor da o garip savunmaları yapıyor yoksa gerçekten de bu adam haklımı.dinciler cephseine gelirsek nedir bu operasyonun amacı ; derin çeteleri temizlemek mi yoksa bikaç derin çete elemanı arasında önüne engel olan bazı kişileri temzilemekmi.

bizim içimiz çok karışık abicim bi herkes tarafından aynı şeyi düşünebilecek hale gelebilsek gene 3 kıtaya hükmedecez ama bu işler baykalla tayyiple olmaz.özellikle baykalla hiç olmaz bunu vurguluyorum.

+18 !

baykaLın bir koLtuk sevdası var bizim başkan gibi.. iktidar oLmadan kaLkmaz o koLtuktan.. m.sarıgüLü önünden kaLdırdı.. şimdi rakibi yok.. ama kemaL kıLıçdaroğLu iyi geLiyor.. susturmazLarsa başLarına beLa oLur..

ergenekonsa sürer gider böyLe kimsede ses çıkaramaz geLip bizi bunLarı konuşuyoruz diye biLe aLabiLirLer..

asLında bu tutukLamaLar feLan birşeyLer hatırLatıyor bana.. hadi hayırLısı..

gürol

vallaha aslında ben biraz fazla dallandırdım budaklandırdım muhabbeti.nerelere geldi konu.burda kapatalım bence siyaseti.
muhabbet güzeldi.

filistinde ölen sivillerin mekanı cennet olsun diyerek çekiliyorum..

+18 !

evet abi bende farkettim uzadı biraz :)

o çocuk katiLLerininde aLLah bin beLasını versin..

gürol

beckyZWICKY

TÜRKGROUP TİM, İsrail uzantılı 2 bin web sitesini kullanım dışı bıraktı.
  İsrail'in Filistin'in Gazze kentinde uyguladığı vahşete tepkiler sürerken TÜRKGROUP TİM, İsrail uzantılı 2 bin web sitesini kullanım dışı bıraktı.

İsrail'e tepkiler dinmiyor. TÜRKGROUP TİM, İsrail uzantılı web sitelerini hackledi. İsrail sitelerine bir de not bırakan TÜRKGROUP TİM üyeleri; "Ey İsrail, Ey Amerika, zulmün hesabı sizden sorulmayacak mı sandınız? Bugün burada soruyorsak, yarın da kapınıza dayanıp hesabını soracağız. Buna emin olun. Günahlar affedilir ama zulüm affedilmez. Ey Filistin halkı dayanın! Zulmün sonu yakındır, size uzanan elleri kırmak için geldik." denildi.

Ayrıca TÜRKGROUP TİM yetkilileri, "İsrail'in Filistin halkına yaptığı zulme karşı herkes tepkisini gösterirken, TÜRKGROUP TİM olarak Filistin'deki masum insanları öldüren İsrail'e karşı tepkimizi bu şekilde gösterdik. Bu tepkimizi aralıksız devam edecektir." ifadelerini kullandı.

Öte yandan, TÜRKGROUP TİM'in devlet siteleri yanında önemli İsrail firma sitelerinin de kullanım dışı bırakıldığı kaydedildi.
changeTarget(document.getElementById("news_content"))
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

keskinli

siyasi görüsünüz ne olursa olsun bu konuya siyasi gözlükle bakmayin
orada insanlik drami yasaniyor,orada insanligin bitisi yasaniyor
Allah yardimcilari olsun
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

RCA

haritadan silinmesi bile düşünülüyo filistinin..
İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.

BJK_Kübra

Allah yardımcıları olsun.. :(
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

NoPasaran

Alıntı yapılan: keskinli - Ocak 14, 2009, 22:01:51
siyasi görüsünüz ne olursa olsun bu konuya siyasi gözlükle bakmayin
orada insanlik drami yasaniyor,orada insanligin bitisi yasaniyor
Allah yardimcilari olsun

Ya işte bunu anlamıyorum..

Orada bir savaş var..

Ve savaşta illaki yenilenler olacaktır.

ABD ve İsrailin BOP gereği oraları ele geçirmek istediğini yıllardır söylüyorduk ancak o zaman kominist terörist oluyorduk..Bu savaşkların olacağını yıllardır söyleyeneler yine televizyona çıktı koministler diye eleştiriliyordu..

Önemli olan o savaşın hiç olmaması idi..

Önemli olan buna fırsat vermemekti..

Savaş başladıktan sonra İnsanlık dramı elbette olacak bu savaşın kanununda var..

Yine diyorum bunların politikalarına karşı savaş yapılması lazım..

Emperyalizm denen olaya tepki koymamız lazım

Bugün İsrail Filistine girer
Yarın abd başka bir yere
diğer gün başka yere..

Müslüman Dünyasını uyandırmalıyız. Kuklalar yaratılıyor ABD VE İSRAİLİN askerleri yetiştiriliyor her ülkede..

Türkiyede o yola düştü. Gelecekte bir gün gelecek Türkiyede aynı politikanın kurbanı olacak

Bu oyuna dur diyelim..

Örneğin Ergenekon.. Yine ucuz bir oyun ve malesef ......

Allah Filistinde yaşayanlara yardım etsin. Her an bir yerlerin bombalanacağını bilmek belki kendi evinin kötü bir durum olsa gerek..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Alp Erdem

dershaneden bi arkadaş kafamızı bozdu ya israilliler haklıymış filistinliler gerizekalıymış azının ortasına yapıştıracaktık ya böyle şerefsiz insanlar olurmu ya

keskinli

savas vardir zulüm vardir
filistinde zulüm yasaniyor
savasin gerekcelerini,perde arkasini,siyasi kuklaliklari,yönlendirilmis demokrasileri ayrica tartisiriz,konusuruz
emperyalizmle mücadeleyi,fasiszmle mücadeleyi yazariz cizeriz
batinin cifte standartini,böyle bi ortamda bile cikar kovaladiginida konusuruz
ama bunca insanin hunharca katledilmesine yüregi sizlamayan yoktur herhalde
görüsü ne olursa olsun,dini ne olursa olsun o kücücük cesetleri görüpte göz yasini tutabilende yoktur
bu bi savas degil,bu zulümdür
bu zulmü yapanda yahudilerdir
zalime lanet okumakta,mazlumun yaninda olmakta hic bi abarti yoktur
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

gürol

aynı şeyleri savunuyoruz aynı şeylere kızıyoruz aynı şeyleri istemiyoruz.
beni şikayet eden kişiyle de aynı şeyleri düşünüyorduk.
sadece insanlar bu zülme nasıl tepki vereceğini şaşırmış durumda kimi (ben) nazi yanlısı hakereklerle, kimi siyasetle, kimi hümanistlikle

değişmeyen tek şey herkes filistinin arkasında

hackerlarıyla,ordusuyla,solcusuyla,sağcısıyl[kufur otomatik degistirilmistir]oministi,dincisiyle filistinin arkasındayız.

osmanlı zamanında filistinin bize yaptığını bile unuttuk arkasındayız.

iyilik yap denize at demişler