Ana Menü

Alex De Souza İddası!

Başlatan NoPasaran, Aralık 13, 2008, 11:44:56

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Fenerbahçe ile sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Alex de Souza, Beşiktaş yolunda... Hürriyet gazetesinde yer alan, 13.12.2008 tarihli habere göre, sarı lacivertli takımın 5 yıldır formasını giyen ve iki şampiyonluk yaşadıktan sonra kaptanlığa kadar yükselen Brezilyalı yıldızın siyah beyazlı kulübe yeşil ışık yaktığı öne sürüldü.

Futbol yaşamını sarı lacivertli forma altında noktalamak istediğini her fırsatta dile getiren ancak bugüne kadar yönetimden transfer görüşmesi için beklediği çağrıyı alamayan Alex'in eski takım arkadaşı Nobre gibi ezeli rakiplerine transfere sıcak baktığı öğrenildi.

Nobre aracı oldu

Ailece görüştüğü Nobre'nin Beşiktaş adına Alex'i ikna etmek için çaba harcadığı, buna karşılık sambacının, "Ben profesyonelim. Şu aşamada öncelikli olarak Fenerbahçe'de kalmak istiyorum. Eğer kulübüm bana teklif getirmezse, Beşiktaş'a gidebilirim" dediği vurgulandı. İlk üç sezon yılda 2.5 milyon Euro'ya oynayan, son iki sezon kazancını 3.5 milyon Euro'ya çıkaran Brezilyalı yıldızın ortaya atılan şok transfer iddiası bomba etkisi yarattı. Alex'e dayalı futbol sistemi ile 5 yıldır mücadele eden Fenerbahçe'nin futbol anlayışı olarak köklü değişime gitmesi gerektiğini savunan bazı yöneticilerin, transfer görüşmesini oyalama taktiğine dönüştürmek istediği bildirildi.

Kulağı yöneticilerde

Güney Amerikalı futbolcuların menajerliğini yapan Juan Figer ile sık sık durum değerlendirmesi yapan Fenerbahçe yönetiminin Alex'in gerçek menajerliğini yapan ve bir haftadır İstanbul'da bulunan Christian Butcher ile henüz bir görüşme talebinde bulunmaması da kafaları karıştırdı. İki hafta sonra tatile çıkacak olan Alex, geleceğine yönelik kararları verebilmek için yönetimden haber bekliyor.

Bir çok Avrupa kulübünden de teklif alan Brezilyalı oyuncunun, Beşiktaş'tan istediği parayı alabileceği ve Türkiye'yi çok sevdiği için Fenerbahçe'den ayrılmayı ciddi ciddi düşündüğü vurgulandı. Alex'in Beşiktaş'a göz kırpmasının Fenerbahçe cephesinde nasıl bir tepki uyandıracağı ve Nobre olayından sonra Beşiktaş'ın yıldızı Tümer'i renklerine bağlayan, ardından Rüştü Reçber'i ezeli rakibine kaptıran sarı lacivertlilerin kaptanlarına karşı önümüzdeki günlerde sergileyeceği tutum merakla bekleniyor.

F.BAHÇE'DEN BEŞİKTAŞ'A GİDENLER

Tayfun Korkut
Mustafa Doğan
Ali Güneş
Murat Şahin
Mehmet Yozgatlı
Rüştü Reçber
Mert Nobre
Fahri Tatan
Tayfur Havutçu
Ahmet Yıldırım

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

ne yalan söyleyeyim isterim bu adamı ama   bu aralar kötü
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

hepsiyAh

Guti ORÇ.

ayrılacağını duymuştum ama bize gelmez bence...

bu arada tayfur ve ahmeti fenerden aldığımızı bilmiyordum.

Cem Goren

almadıgımız bi o kalmıştı oda gelir tam olur.
alex artık eski alex değil yavas yavas devri kapanmaya basladı
altın kapılarımız kan oldu tayfun

ZLataN

Alıntı yapılan: -OrCuN- - Aralık 13, 2008, 11:54:08
ayrılacağını duymuştum ama bize gelmez bence...

bu arada tayfur ve ahmeti fenerden aldığımızı bilmiyordum.

YanLış biLmiyorsam Tayfur Havutçu, SüLeyman Seba'nın Yiğeni..

ALmanya'dan Türkiye'ye iLk febeye, ordanda KocaeLine gidiyo, bize KocaeLinden geLiyor..

saldır beşiktaş

Ahmet Yıldırım fenerden değil gs'den gelmişti..
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

erdibatmaz

yahu gidin bunun gençlerini keşfedin, adamlar hep kariyerinin sonlarına yaklaşmış olan futbolcuları alıyorlar.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

ZeMaHŞeR

ben şahsen onu bu takımda görmek istemiyorum...
aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

Kralkartal21

kolpa haber diye düşünüyorum..

haber doğruysa eğer gelmez bence..
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

eyup1903

yıllardan beri adam değil bu nasıl topçu olmuş büyük maçların küçük oyuncusu dediğimiz adamı kutsal formamın altında görmek istemem

NoPasaran

Fenerin ödediği para az değil büyük meblağ..Bunu biz veremeyiz..

Gelip gelmemesi haberin doğruluğundan sonra konuşuılacak bir konu

Ancak küçük maçlarım büyük oyuncu demek biraz haksızlık

http://www.alex10.com.br/tr2/estatisticas/

Veriler en son geçen sene yenilendi sanırım..

Şampiyonlar Ligi  - 24 maç 9 gol 13 asist
Liberdotares - 46 maçta 15 gol 16 asist
Uefa Kupası - 9 maç 2 gol 4 asist
Copa Amerika - 13 maç 3 gol 7 asist
Brezilya Kupası - 42 maç 12 gol 15 asist

Diğerlerini isteyen bakar..

Taraftarıomızın kimleri yıldız yaptığını hepimiz biliyoruz.

Yararlı olurmu alınsa Elbette olur
Alınabilirmi Hayır alınamaz

Hem taraftar istemez
Hem yönetimde o cesaret yok.

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

djinonu

bir fenerli daha gelsin yakinda besikbahce olur.... vazgecin bu sevdadan yahu
rüstüyü aldiniz ne oldu en önemli macta takimi rezil etti herzamanki hatasindan yedi ama neyse...
alex ise yaramaz

+18 !

ben istemem bu adamı takımımda görmek.. çünkü ezeLi rakibimin efsane oLacak bir futboLcusu..

djinonu

bizim yönetim alir derki fenerin belkemigini aldik... adam iyi isler yapar besiktasta ama yok arkadas
rüstüyü de aldik rüstüki feneri fenerbahce yapan adam
istemem faydali olabilecek olsa bile istemem ben alexi ama gercekten cok iyi is yapar nobre ile birlikte