Ana Menü

Anarşizm in "A" sı...

Başlatan erasca, Haziran 04, 2008, 18:52:39

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gözzde_bjk

Şehitler ölmez,vatan bölünmez pankartına itiraz edecek adama adam demem ben!

Demirören'e karşı olmamalarından mutlu olduğumu sanmıyorsun herhalde.En büyük yanlışlarından biri bu zaten.

Çarşı yıllardır SOLCU kimliğini gizlemekten çekinmemiş ve pankartlarla,şarkılardan çevrilen tezahüratlarla bunu ortaya koymuştur.Sen abiler solcu değil dersen benim buna söyleyecek hiçbir lafım yok,çünkü söyleyecek söz yok!

Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

Non Mollare Mai

@erascarsi

Burdada herhangi bi olay yok. Sadece tartışıyoruz.
Tribün kültürünü ve neler olup bittiğini biliyorum.
Şu an birazda gidişatı konuşuyoruz, geçmişi değil.

Alıntı yapılan: gözzde_bjk - Haziran 05, 2008, 14:05:04
Demirören'e karşı olmamalarından mutlu olduğumu sanmıyorsun herhalde.En büyük yanlışlarından biri bu zaten.
Çarşı yıllardır SOLCU kimliğini gizlemekten çekinmemiş ve pankartlarla,şarkılardan çevrilen tezahüratlarla bunu ortaya koymuştur.Sen abiler solcu değil dersen benim buna söyleyecek hiçbir lafım yok,çünkü söyleyecek söz yok!

Benim ne yazdığımı iyi okursan ilk önce ne demek istediğimi de daha iyi anlarsın. Abilerin solcu olmadığını falan iddia etmedim.
Solcu kimliğini gizlemekten çekinmediği gibi sağ pankartlar ve hareketlerde tribünde yer almıştır.
Bu da demek oluyor ki Çarşı'nın içinde solcusuda var sağcısıda. Çarşı solcu diye genelleme yapmakta yanlıştır.
Bu kadar basit. Sen istiyorsan senin gözünde solcu olsun Çarşı. Başınız değsin göğe. Hey yarabbi ya.
edit

Delirdik

aLen abi ne dedi, beşiktaş taraftarının çatısıdır çarşı.
Bu söyLendikten sonra soL görüşLü oLdukLarını iddaa etmek tüm üLkedeki BeşiktaşLıLarı soL görüşLü niteLendirmek oLuyor
o da saçma oLuyor tabi

ama
Herkes çarşı oLmadan önce tribün soL ağırLıkLıydı eLbette. bu sağ pankartLarda zaten sonradan oLan durumLar
önceden nerede varmış hatırLamıyorum ben
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

yorumbjk

Alıntı yapılan: hepsiyAh - Haziran 05, 2008, 10:40:47
Çarşı nın bastan beri "A" harfini kullanması yanlıstır zaten. Anarşizmi simgeleyen bi harf siyasetide simgeler.. Ayrıca Çarşı anarşist midir ki "A" harfini kullansın.. Eger öyle bir durum olsaydı su an kendini fesh etmiş olmazdı.. ÇARŞI bunu sadece simge olarak kullanmadı çünkü sloganlarda bile "Çarşı Kendine Bile Karşı.. " Adaletin bittigi yerde anarşizm baslar" "Anarşistiz ulan! " "ALLAH AFFEDER ÇARŞI AFFETMEZ" gibi cümleler kullanılmıştır; bu cümleden yola cıkarak Çarşı kendine Anarşist yakıştırmasını yapmıstır.. Fakat anarşizm hiçbir kural,yasa,YASAK tanımamak , her türlü kosulda otoriteyi reddetmek demektir.Zorlayıcı kurumlara ve toplumsal bazı hiyerarşilere karsı olmak demektir.. Bu koşulda sanırım tanımı ÇARŞI ya uymayan bir siyasi görüşün simgesini kullanmakta dogru olmazdı.. Çünkü Çarşı hiçbiir zaman Anarşist olmamıştır..

Saygılar...

ya arkadaşım kusura bakma  ama sen A harfininin gizemini çöz sonra bjklı ol sonrada yorum yaz buraya.Siyasetmiş spormuş ne alaka ya Türkiyede ne b...kk adam gibi yapılıyorki.Çarşı aşığıyım bu yüzden sevdim ben bjkyı zaten çarşıyı kuraunlar kurmuş 25 yıl önce beğenmeyen a sını gitsin kendi kursun çapulcu gibi hazıra konmak yok.

Non Mollare Mai

Beşiktaşlı olmak anarşist olmakmıdır ? Sen önce Beşiktaş'lılığı öğren sonra ahkam kes.
Çarşı aşığıymış, bu yüzden Beşiktaş'ı sevmiş. Senin ne olduğun belli zaten.
edit

yorumbjk

ya öyle bi saşmalıyorsunuzki eminim bu saçmalayan ve .arşıya talip olanlar çarşıyı çekemeyenler.
Emin olunki kıskanç ve beceriksizler asla bişeyei adam gibi yönetmeezler.Çünkü yapıları bu.

delgado1008

Her trübünde sağcısıda solcusuda bir arada rahatca duramaz ama bizim trübünlerde böyle bir şey yoktu eskiden gündoğdu söylenirken sol elini kaldıranda gördük sağ elini kaldıranda şimdi bunları bölmeye çalışan bi grup çıktı yok A yı kaldırıyorlarmış falan filan...Bir arada farklı görüşteki insanları tahrik etmekten başka bişey değil bu Irak gibi olucaz yakında bu trübünlerin sadece içten bölüneceğini bildikleri için bu saçma sapan tatışmalar yeni sezonla birlikte trübüne sıçrayacak ve ne yazık ki çok kavgalar çıkacak.Ama bizim millet olarak bi huyumuz var biri ölmeden akıllanmıyoruz bırakın sağı solu tek kavgamız BEŞİKTAŞ olsun...
Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk Halkı'na Türk Milleti denir...

Non Mollare Mai

Alıntı yapılan: yorumbjk - Haziran 05, 2008, 14:28:20
ya öyle bi saşmalıyorsunuzki eminim bu saçmalayan ve .arşıya talip olanlar çarşıyı çekemeyenler.
Emin olunki kıskanç ve beceriksizler asla bişeyei adam gibi yönetmeezler.Çünkü yapıları bu.

Sürprizmisin sen ? Yumurtadan mı çıktın ?
edit

yorumbjk

Alıntı yapılan: Smyrnian Senna - Haziran 05, 2008, 14:27:19
Beşiktaşlı olmak anarşist olmakmıdır ? Sen önce Beşiktaş'lılığı öğren sonra ahkam kes.
Çarşı aşığıymış, bu yüzden Beşiktaş'ı sevmiş. Senin ne olduğun belli zaten.

senin gibiler adamı katil eder.O söz timsali bjklı olupta kanuna karşı gelen yok.Bu sadece bi tiribün kültürü benim bjklılığı sorgulamak sanamı kalmış.Bjk anarşisttir checidir öyle kalacak alamaya çalışanlar kocaman bi nah alacak meydan burada.

Non Mollare Mai

Yok yok anladım şimdi.
Yumurtadan çıkmışsın sen.
C E de bakayım o zaman.
edit

hepsiyAh

Alıntı yapılan: yorumbjk - Haziran 05, 2008, 14:24:43
Alıntı yapılan: hepsiyAh - Haziran 05, 2008, 10:40:47
Çarşı nın bastan beri "A" harfini kullanması yanlıstır zaten. Anarşizmi simgeleyen bi harf siyasetide simgeler.. Ayrıca Çarşı anarşist midir ki "A" harfini kullansın.. Eger öyle bir durum olsaydı su an kendini fesh etmiş olmazdı.. ÇARŞI bunu sadece simge olarak kullanmadı çünkü sloganlarda bile "Çarşı Kendine Bile Karşı.. " Adaletin bittigi yerde anarşizm baslar" "Anarşistiz ulan! " "ALLAH AFFEDER ÇARŞI AFFETMEZ" gibi cümleler kullanılmıştır; bu cümleden yola cıkarak Çarşı kendine Anarşist yakıştırmasını yapmıstır.. Fakat anarşizm hiçbir kural,yasa,YASAK tanımamak , her türlü kosulda otoriteyi reddetmek demektir.Zorlayıcı kurumlara ve toplumsal bazı hiyerarşilere karsı olmak demektir.. Bu koşulda sanırım tanımı ÇARŞI ya uymayan bir siyasi görüşün simgesini kullanmakta dogru olmazdı.. Çünkü Çarşı hiçbiir zaman Anarşist olmamıştır..

Saygılar...

ya arkadaşım kusura bakma  ama sen A harfininin gizemini çöz sonra bjklı ol sonrada yorum yaz buraya.Siyasetmiş spormuş ne alaka ya Türkiyede ne b...kk adam gibi yapılıyorki.Çarşı aşığıyım bu yüzden sevdim ben bjkyı zaten çarşıyı kuraunlar kurmuş 25 yıl önce beğenmeyen a sını gitsin kendi kursun çapulcu gibi hazıra konmak yok.

Sen kullandııgn kelimelere dikkat eder misin biraz.. Sana mı soracagım Beşiktaşlı olabilir miyim diye.. Sen kimsin ki.. Kafanıza göre ÇARŞIsınız zaten sen bi önce kullandıgın simgenin anlamını ögren sekil olsun diye kullanacaksan da kullanma ! Bi "A" sizi bu kadar kasmasın.. Ben sizin görüşlerinize nasıl saygı gösteriyorsam sende göstermek zorundasın !

Forum Kurulu

Konu açılmıştır. Daha serinkanlı olmanızı diliyoruz..

hepsiyAh

Burda adam gibi tartısmayı kim ne zaman ögrenirse ve ne zaman Beşiktaşı Çarşı dan önce gönüllerine koyarlarsa ! o zamana kadar bu tür konularla ilgili  hiçbir şey yazmayacagım !

Saygılar..

pAscAliAnUmut

İşte bizi bu durumlara düşürmek isteyenler amaçlarına ulaştılar. Baksanıza kendi kendimizi yiyiyoruz. Onların istediğini yapıyoruz
Efsane yazdın tarihe Beşiktaş
Aşık oldum renklerine Beşiktaş
Ölüm olsa dönmeyiz bu yoldan
Canım feda olsun sana Beşiktaş

erasca

@gözde
1.cisi Şehitler ölmez Vatan Bölünmez sloganı yok diye kim dedi?Zaten Bunu demeyen şerefsizdir.
2.cisi madem Solcuydu "BU ALEMDE CARSI YASALARA KARSI HUKUMETI SEVMEZ MUHALEFET OLMAZ BU ALEMDE CARSI SIYASETE KARSI SINEMAYI SEVMEZ TIYATROYA GITMEZ BU ALEMDE CARSI SANATA KARSI ..."lafı nerden çıkar?
3.sü biz yabancı şarkılardanda beste yapıyoruz ama hep Türküz...Bi sol görüşlü besteyle solcu olunmaz.Ki bana solcu diyecek adam yoktur...
4.sü çArşı tüm Beşiktaşlıların ruhuysa kim benim ruhumu solcu yapabilir?
5.madem solcusun (eşitlik ilkesi) neden sadece kafa tayfa kutuda?her isteyen giremiyor.
6."A" her zman anarşistin "A"sıydı simge falan değil.o zaman Alen neden tribünde otorite?
7.bu kişiler ben solcuyum deseler bile yaptıkları ile dedikleri birbirine uyuşmuyor.
8.çArşı neden bitti derseniz hala çArşı ya bir siyasi kimlik giydirmek isteyen sizler yüzünden bitti.kimse kusura bakmasın...

hayata tek açıdan bakacaksanız sadece çArşı yı değil,yanlışlarını doğru olarak görmeyi değil.Sadece Beşiktaş ı görün.