Ana Menü

Anarşizm in "A" sı...

Başlatan erasca, Haziran 04, 2008, 18:52:39

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carlito1903

Alıntı yapılan: yorumbjk - Haziran 05, 2008, 14:29:58
Alıntı yapılan: Smyrnian Senna - Haziran 05, 2008, 14:27:19
Beşiktaşlı olmak anarşist olmakmıdır ? Sen önce Beşiktaş'lılığı öğren sonra ahkam kes.
Çarşı aşığıymış, bu yüzden Beşiktaş'ı sevmiş. Senin ne olduğun belli zaten.

senin gibiler adamı katil eder.O söz timsali bjklı olupta kanuna karşı gelen yok.Bu sadece bi tiribün kültürü benim bjklılığı sorgulamak sanamı kalmış.Bjk anarşisttir checidir öyle kalacak alamaya çalışanlar kocaman bi nah alacak meydan burada.

Arkadaş 'bjk anarşisttir checidir' yazmış...

Yanlış okumuyorum değil mi...

Birisi bana bu kardeşimizin ne demek istediğini anlatabilir mi acaba ?

Siyasi partilerde bile böyle genellemeler olmaz...

Kendinize gelin yahu FUTBOL TAKIMI bu...

erasca

eeee.demekki Beşiktaş a armasındaki Türk Bayrağını Che vermiş...
zamanı gelince de Adam Gibi Adam Bir Tek Atam!

Delirdik

Çarşının bitmesiyLe siyasi kimLik giydiriLmesinin bir aLakasını kusura kaLma ama kuramıyorum ben.
TribünLer satıLmış çarşı diye, soL görüşLü bu grup oLduğundan bağırmadıLar.

siyasi yönLe fesih ayrı konuLardır.
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

beckyZWICKY

burası BJKP değil BJK PARTİ değil ! burası bir SPOR KLUBÜDÜR! bugun siyasetle futbolu ayırt edemeyenler yarın mafyayla futbolu ayırt edemez !
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

Delirdik

HaLkın takımıyız diyorsak siyasette oLmaLıdır tribünde..
Yeri geLdiğinde musuL, kerkük yeri geLdiğinde HaLkçı Ecevit.

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

gözzde_bjk

Anıl;

Çarşı'nın solcu olmasıyla başım göğe ermez emin olabilirsin.Başımın göğe ermesi için bukadar küçük konular yeterli olmaz!
Çarşı'nın içinde sağcısınında solcusununda olduğunu daha öncede söylemiştim zaten ama yıllardır NOPASARAN,CHE! pankartlarıyla sol kesim daha baskılı olmuştur.

erascarsi;

1den başlıyım.O pankartın açılmasına zaten karşı çıkabilecek bir adam adam demem dedim.Bunun sağ yada solla hiçbir alakası yok.
2-3-4:Sol görüşün hakim olduğu şarkılardan dolayı tribündeki insanların solcu olduğunu söylemedim.Zira bunun örneğini sen vermiştin;Gündoğduyu içimdeki Beşiktaş aşkıyla söylüyorum diyerek.Sanıyorum ki buna artık cevap vermeme gerek kalmadı.
5:Eşitlik ilkesinin sol-sağ ayrımı olmaz ama oldu ki demişsin kutuya giremiyorum diyen birini daha tanımadım.Herkesin yeri bellidir,senin yerine biri gelse eminimki sende tepkini verirsin.
6-7:Çarşı anarşistliği bir görüş olarak seçti diye tam olarak uygulandığının düşünmüyorsunuz herhalde?Nitekim ülkemizde herkes herşeyi çok iyi bilir iken tribünde her kafadan ayrı ses çıkmayacağını düşünmek hayalperestlik olur.Sağlam bir tribün için büyük de küçük de yerini bilmeli ve ABİ kelimesinin gereği yapılmalıdır.
8:Çarşı'nın bitmesine neden olan düşüncelerim için üzüleyim mi sevineyim mi bilemedim.

Hiçbir zaman ÇArşı'yı Beşiktaş'tan önce görmedim,göreninde aklından şüphe ettim.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

beckyZWICKY

Alıntı yapılan: Buz - Haziran 05, 2008, 16:59:16
HaLkın takımıyız diyorsak siyasette oLmaLıdır tribünde..
Yeri geLdiğinde musuL, kerkük yeri geLdiğinde HaLkçı Ecevit.

biz o tribüne çıktığımız zaman yada şöyle diyeyim kendi adıma konuşayım o tribüne tek amaçla çıkarım siyaset mesajları yada sloganlarla değil sadece takımama tezahurat yaparım ortada bir haksızlık varsa arkasında dururuz halkçı oluruz fakat her fırsatta spora siyaseti karıştıran zihniyete anlam veremiyorum kendi adıma illa ki siyaset yapılacaksa bunun yeri tribün değil maç biter çıkılır staddan orda ne yapılcaksa yapılır kim ne istiyorsa unutmamalıyız ki beşiktaş bir spor klubüdür siyasi parti değil.. (yanlış anlama bu yazıyı sana cevap olarak sunmadım ki okuduğunda anlamışsındır ne demek istediğimi + kısmen dediğine katılıyorum)

unutmam gereken..

beckyZWICKY

siyaset yapmak isteyenler tribüne değil meydanlara gidin !

unutmam gereken..

Delirdik

Beşiktaş kuLübü savaş sonrası yas iLan edip renkLerini değiştirmiş bir kuLüp.
Hani sadece spor desek; böyLe birşeyLe gurur duyamazdık yada kapaLıda kocaman şehitLer öLmez,vatan böLünmez bayrağı açıLdığında evde,statta göğüsünü kabararak izLeyemezdik o tabLoyu.

Elbette her oLayda tepki veriLmez ama kastım büyük oLayLardır zaten ;)

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

beckyZWICKY

anladım dediğine katılıyorumda dedim zaten :) benim demek istediğim her fırsatta siyatesi spora karıştıranlara lafım tribünü destek değilde siyasi amaçla kullananlara :) tabi ki yeri geldiğinde ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ diye haykırıcaz TÜRK BAYRAĞINI dalgalandırıcaz ortada bir haksızlık varsada sesimi duyurucaz. sende benim ne demek istediğimi anlamışsındır ortak görüşte olduğumuzu düşünüyorum

unutmam gereken..

Cem Goren

o a harfi çarşıyla özdeşleştirmiştir onu çıkarmak hangi akla hizmettir ben onu anlamıyorum
ve ben o a harfini siyasi bi amaçla tribünlerde old.da inanmıyorum
basıdna okudum kapalıda çan çalınıyor diye ""stadı kiliseye çevirdiler"" yorumu yapılmıştı buda onun aynısı
altın kapılarımız kan oldu tayfun

SercanBjk

Bu besteyi herkes sahiplenmiş,çArşı`dan olan olmayan karşı olan olmayan bütün Beşiktaş`lıların dilinde ve her zaman ''A'' harfi ile söylenmiştir ve yazılmıştır.Kimse bunu kaldıramaz belki çArşı yı yönetenler gidebilir bayrağı gençler devrala bilir ama bizimle özdeşleşmiş şeyler kalkamaz.

ÇEKİN PİS ELLERİNİZİ ÜZERİMİZDEN.!

MENZA

bizler anarşizmin ne olduğunu biliyoruz o Atam anlamıyla olmasada mevcut düzen içiçndeki haksızlıklara karşı bir duruştur o bizimle özdeşleşmiştir başka bir taraftar grubunda yoktur yapıcı bir yıkıcılığı simgeler ve asla popüler kültüre alet olamaz sevgilerimle MENZA

delgado1008

Benim anlamadığım bu A nın kaldırılmasını isteyenler yada A ya siyasi simge diyenler şimdiye kadar nerdeydi?sanki yeni yapılmak istenen bir şey bu.Daha önce neden tepkinizi koymadınız ben bunu şuna benzetiyorum Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyeti beğenmeyip değiştirmek isteyip sonra her 10 Kasımda sahte saygı duruşunda bulunan sahte siyasetçilerden  bi farkı yok bu düşünceyi beğenmeyenler.Adamlar 25 yıl önce yapmış bişeyler yani siz daha doğmadan beğenmiyorsanız başka bi oluşumun içinde olursunuz hepsi bu kadar size zorla A yı kullanın diyen mi var?
Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk Halkı'na Türk Milleti denir...

[KralKartal]

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi