Ana Menü

İbrahim Toraman "Terime yalakalık yapmadık, o yüzden alınmadık"

Başlatan toraman17, Mayıs 12, 2008, 07:24:29

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

toraman17

ibrahim toraman ın milli takımda olmaması bence çok büyük kayıp zaten kendiside açıklama yapmış terimi eleştirmiş yani açmış ağzını yummuş gözünü siz ne düşünyosunz?

keskinli

acik ve net konusmak gerekirse,ben olsam bende almazdim toramani
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

ilteriş

Toraman belki de Sabri (sağ açık olarak düşünürse) ve Kazım'ın bulunduğu bir ortamda Serdar Özkan kesinlikle olmalıydı. Neyse, Terim'in kadro tercihleri zaten hep acayip olmuştur. Yadırgamadım.

carlito1903

Şu anda Türk Milli takımına çağırılacak tek adam gibi stoper Servet gerisi zaten boş bu açıdan bakarsak E.Aşık'ın G.Zan'ın girdiği bi milli takıma İ.Toraman'da kesinlikle girebilmeliydi...

Ama Terim kişisel husumetinden dolayı almıyor İ.Toraman'ı aynı şekilde Ü.Karan'ı da...

carlito1903

Fatih Terim'in, EURO 2008 aday kadrosuna çağırmadığı İbrahim Toraman: "İnsanda biraz adalet ve görgü olur. Bu tarafsız bir teknik adamın alacağı karar değil."

'Yalakalık yapmadık'

Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre; Beşiktaş'ın savunmasındaki önemli isimlerden biri olan İbrahim Toraman, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası finalleri öncesi hazırlık kampı kadrosuna çağrılmayınca açtı ağzını, yumdu gözünü... Toraman, A Milli Takımımız'ın Teknik Direktörü Fatih Terim'e ateş püskürdü. İbrahim Toraman, "İnsanda biraz adalet ve görgü olur. Başkaları gibi araya adam sokmayıp, yalakalık yapmadığımız için kadroya çağrılmadık. Bunun başka bir anlamı olduğunu düşünmüyorum. Artık suskun kalmayacağım" dedi.

'Adalete inanıyorum'

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Grup Eleme maçlarında Ay-Yıldızlı formayı giyen İbrahim Toraman, "Başka takımlardan alınan oyuncuların, bir de benim oynadığım karşılaşmalardaki performansıma baksınlar. Bu tarafsız bir teknik adamın alacağı karar değildir. Ancak Allah'ın adaletine inanıyorum. Birilerini, bir yerlere pazarlama adına bu işin başında olanlar, günü geldiğinde kamuoyu ve kendi vicdanlarına veremedikleri hesabı, ilahi adalet karşısında bir şekilde vereceklerdir" diye konuştu.

Kaptan'dan destek

Fatih Terim tarafından Toraman gibi elemelerde Milli Takım adına mücadele eden, ancak kadroya çağrılmayan İbrahim Üzülmez de arkadaşına destek verdi. Kaptan İbrahim, "Sol tarafta ben kuvvetli olduğum sürece, benden başka kimse oynayamaz. Herkesi yedek bırakırım. Birkaç kez kuvvetsiz zamanıma denk geldi, herhalde bu yüzden davet edilmedim. Karar verilirken oyuncuların sadece Milli takım performanslarına değil, sezon boyunca yaptıkları göz önüne alınmalı" yorumunu yaptı.

Non Mollare Mai

İbrahim Toraman'ın kalitesi belli. Ama kaliteyle çağırılmıyor malesef. Formda olan oyuncular çağırılıyor.
Bu sebeple bende Toraman'ın çağırılmamasını doğru buluyorum.
İbrahim Üzülmez için konuşmaya bile gerek yok zaten.
edit

NoPasaran

Toramanın milli takıma alınmasını tartışmayacağım ama emre aşığın alındığı milli takıma 3 kere daha girerdi..

Terimin kadro seçimleri zaten hep bir enteresan..

Toramanın verdiği demeç çok sert, artık Milli takıma zor seçilir
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

oruç34

ya abi formunda değil falan hikaye ye gökhan zan ve emre aşık çok mu formda bence bu defansta forma giymeyi ilk hakeden servet ve ibrahim toramandır ayrıca paf takımla sahaya çıkan belezoğlu damı formda

astbjk1903

toraman türkiyenin dünyanin sayıli oyuncularindandir liverpoolun hocasi bile maçtan önce beşiktaştan sadece toramani tanırım demesi bile yeter onun kalitesini adam tekmeye kafasini sokuyor ya daha ne yapsin bu kadar savaşçı mücadeleci bir stoper hangi takımda var fatih terim kesinlikle hoca değil aziz yıldırıma katılıyorum uefa kupasi da kesinnlikle şans di çunku böyle bir hocayla başarı yakalamak İMKANSİZZZ
Her Zaman Her Yerde En Buyuk KARTAL

beckyZWICKY

bakiyorum bazi arkadaslarimiz renkdaslarimiz i.toraman'in alinmamasindan yana dogru buluyorlar bu karari birde bakalim alinan defans oyuncularina i.toraman'dan kac tanesi daha iyi :)
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

eRe

ıste sorun su kı turkıyenın defansında oynayabılecek servetten baska kımse yok kı
servetınde aslında kapasıtesı bellı
gokhan zan bu sene naptı soylermısınız sakatlanmaktan baska
emre asık kımde oynadıda ne performansı sergıledı zaten yası kac bu adamın ya

sımdı servet sakatlandı emre gungor cagrıldı bence dogru bır karar kı
bugun servette emrede gokhandan ve asıktan daha ıyı oldugu kesın
ama toramana gelınce emre toraman ıkılısınınde gokhan ve asıktan cok daha ıyı olacagına emınım
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

KeePSaKe

Alıntı yapılan: beckyZWICKY - Mayıs 12, 2008, 13:50:56
bakiyorum bazi arkadaslarimiz renkdaslarimiz i.toraman'in alinmamasindan yana dogru buluyorlar bu karari birde bakalim alinan defans oyuncularina i.toraman'dan kac tanesi daha iyi :)
haklısın ibrahim toraman hepsinden 10 kat daha iyi ve daha savaşçı bir futbolcu
Since 1903

KeePSaKe

Servet çok mu kaliteli bir defans ki alınıyor ibrahim toraman dan farklı özelliğimi var ?
Since 1903

+18 !

ya bende olsam bende almazdım İ.Toraman'ı iyi oyuncu ona diyecek bi şey yok ama her mac cok kritik hatalar yapıyor kaderi değiştircek hatalar ayrıca formdada değil zaten

saldır beşiktaş

vallaha ibrahim toraman çok hata yaptı bu sezon tamam ama emre aşıktan kötü futbolcu değil bence ibrahim toramanın kadroya alınmamasında sezon içinde yaptığı beşiktaş formasıda milli takım forması kadar değerlidir sözleri yatıyor
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan