Ana Menü

Gelecek Seneye Erken Bir Bakış...

Başlatan onaT, Mayıs 10, 2008, 21:58:21

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

onaT

yorum katmadan, sizi sıkmadan paragraf paragraf yazmadan işi kısa tutacam :

Gelecek seneye umutsuz bakma nedenlerimiz...

1. İnönü yıkılıyor
2. Demirören
3. Ertuğrul Sağlam
4. Transfer komitesi
5. Mehmet Sedef, Mehmet Yozgatlı, Baki, İbrahim Üzülmez
6. Büyük maç kazanamama sendromu
7. çArşı
8. Sinan Engin
9. Yıl boyunca olan defans sorunu
10. Hakemler / Federsayon
11. Porto 2-0 Beşiktaş, Liverpool 8-0 Beşiktaş
12. Fenerbahçeye iki kez kaybetmemiz
13. Komik komik transfer haberleri

Gelecek seneye umutla bakma nedenleri

1. Holosko
2. Ertuğrul Sağlam
3. Aydın, (kalırsa) İbrahim Kaş, (kalırsa) Bobo, Tello, (kendini geliştirirse) Serdar Özkan, (gelirse) Higuain
4. çArşı
5. İstediğimiz zaman 10 dakikada 4 gol atabilmemiz
6. Beşiktaş 2-1 Liverpool, Beşiktaş 2-1 Marseille, Beşiktaş 1-0 Galatasaray
7. Çok iyi bir transfer gelmesinin yüksek ihtimal oluşu (Tello ve Holosko'yu kimin aldığını unutmayalım)
8. Fenerin altın yıllarının sona ermeye başlaması
9. UEFA Kupası
10. Sinan Engin
11. Manisa maçında yönetim istifa sesleri
12. Kasımpaşa stadının şekli tam rakibi boğmaya uygun
13. KralKartal Scouting =)=)

ve en önemlisi  BEŞİKTAŞ JK

önem sırasıyla yapılmamıştır, bazı isimlerin iki listede oluşununda farkındayım

Guti ORÇ.

Düşündüklerimin çoğunu yansıtmışsın teşekkürler onat.

carsi52

Şu defans sorununu bir haLLetsek birde yönetim gitse.
Bölünür senin için uykular!

Non Mollare Mai

'' Gelecek seneye umutsuz bakma '' sebeplerinden ;

Ertuğrul Sağlam'ı : güvendiğim ve Beşiktaş'ı başarıya ulaştıracak bi hoca olduğuna inandığımdan dolayı..

Mehmet Sedef'i : Yeteri kadar şans verilmediğinden dolayı..

Porto 2-0 Beşiktaş, Liverpool 8-0 Beşiktaş : Artık bu maçların geride kaldığı ve futbolda böyle sonuçların olabileceğinden dolayı..

Fenerbahçeye iki kez kaybetmemiz : Aynı şekilde geçen sene de kaldığından ve gelecek seneyi etkilemesi için bi sebebin olmadığını düşündüğümden dolayı ;

Çıkarıyorum ve diğer etkenlere katılıyorum.

'' Gelecek seneye umutla bakma nedenleri '' sebeplerinden ;

Beşiktaş 2-1 Liverpool, Beşiktaş 2-1 Marseille, Beşiktaş 1-0 Galatasaray ; Umutsuz bakma sebeplerimizde de oynanan maçlara söylediğim gibi, aynı şekilde geride kaldığından ve bize ileride bi fayda sağlamayacağından dolayı..

Fenerin altın yıllarının sona ermeye başlaması ; Fenerbahçe'nin altın yılı veya iyi-kötü yıllarının başlaması yahut sona ermesi bizi ilgilendirmeyeceği gibi şampiyonluğun rakiplerimizin zayıflığından değil bizim hak etmemizden ve onları en iyi zamanlarında yenerek zirveye çıkmanın daha zevkli olacağından..

Bu maddeler harici diğer sebeplere az-çok katılıyorum.

Manisa maçında yönetim istifa sesleri ; Bu maddeyi gelecek sezona ümitli bakmamız açısından bi etken olduğunu düşünmüyorum.

'' 12. BEŞİKTAŞ JK '' Maddesini ise tamamen yanlış buluyor ve şampiyonluktan, başarıdan, herşeyden öte BEŞİKTAŞ JK isminin ilk sırada olması gerektiğini düşünüyorum.

BEŞİKTAŞ isminin ağırlığı yeter şampiyonluk hedefinin koyulmasına ve ona olan inanca..
Her zaman umutla bakmamızın ilk nedeni bizim BEŞİKTAŞ oluşumuz olmalıdır.

edit

onaT

Alıntı yapılan: Smyrnian Senna - Mayıs 10, 2008, 22:36:38
'' Gelecek seneye umutsuz bakma '' sebeplerinden ;

Ertuğrul Sağlam'ı : güvendiğim ve Beşiktaş'ı başarıya ulaştıracak bi hoca olduğuna inandığımdan dolayı..

Mehmet Sedef'i : Yeteri kadar şans verilmediğinden dolayı..

Porto 2-0 Beşiktaş, Liverpool 8-0 Beşiktaş : Artık bu maçların geride kaldığı ve futbolda böyle sonuçların olabileceğinden dolayı..

Fenerbahçeye iki kez kaybetmemiz : Aynı şekilde geçen sene de kaldığından ve gelecek seneyi etkilemesi için bi sebebin olmadığını düşündüğümden dolayı ;

Çıkarıyorum ve diğer etkenlere katılıyorum.

'' Gelecek seneye umutla bakma nedenleri '' sebeplerinden ;

Beşiktaş 2-1 Liverpool, Beşiktaş 2-1 Marseille, Beşiktaş 1-0 Galatasaray ; Umutsuz bakma sebeplerimizde de oynanan maçlara söylediğim gibi, aynı şekilde geride kaldığından ve bize ileride bi fayda sağlamayacağından dolayı..

Fenerin altın yıllarının sona ermeye başlaması ; Fenerbahçe'nin altın yılı veya iyi-kötü yıllarının başlaması yahut sona ermesi bizi ilgilendirmeyeceği gibi şampiyonluğun rakiplerimizin zayıflığından değil bizim hak etmemizden ve onları en iyi zamanlarında yenerek zirveye çıkmanın daha zevkli olacağından..

Bu maddeler harici diğer sebeplere az-çok katılıyorum.

Manisa maçında yönetim istifa sesleri ; Bu maddeyi gelecek sezona ümitli bakmamız açısından bi etken olduğunu düşünmüyorum.

'' 12. BEŞİKTAŞ JK '' Maddesini ise tamamen yanlış buluyor ve şampiyonluktan, başarıdan, herşeyden öte BEŞİKTAŞ JK isminin ilk sırada olması gerektiğini düşünüyorum.

BEŞİKTAŞ isminin ağırlığı yeter şampiyonluk hedefinin koyulmasına ve ona olan inanca..
Her zaman umutla bakmamızın ilk nedeni bizim BEŞİKTAŞ oluşumuz olmalıdır.

Anıl abi sıra sıra yazacağım, güzel bir tartışma olacağa benziyor...

öncelikle, Ertuğrul Sağlam'ı 2 listeyede aldım

Mehmet Sedef Anfieldda bile oynadı, bence o bırakın şans tanınmayı Beşiktaş'ı haketmiyor

8:0lık skor futbolda olur böyle şeyler diye yorumlayabileceğim bir skor değil

2:0lık porto maçıda Ertuğrul hocanın bu tip maçlarda başarısız olduğunu göstermekte

Fenere kaybetmemiz elbette gelecek senede kaybedeceğimiz anlamına gelmez ama onlara karşı üstünlüğümüz bitti, bu da takımı gaza getiriyordu.

Beşiktaş 2-1 Liverpool, Beşiktaş 2-1 Marseille, Beşiktaş 1-0 Galatasaray maçları tabii ki fayda getirmez ama, Beşiktaş'ın istediği zaman neler yapabildiğini gösterir

Fenerin altın yıllarının sona ermeye başlaması, ne olursa olsun bizim işimizi kolaylaştırır (fener maç kaybedince sevinmiyormuyuz??)

Manisa maçında yönetim istifa sesleri eğer çarşı tarafındasa bu da onların "ölmediğinin" bir göstergesi

son olarakta listenin sıralı olmadığını hatırlatıyor,
BEŞİKTAŞ JK isminin elbette 1 numara olduğunu ama sona koymamında çok da hatalı olmadığını düşünüyorum

Adriano

Fenere, cimboma bakacağımıza kendimize bakalım öncelikle. İsteyen istediği dünya yıldızını getirsin, biz BEŞİKTAŞ gibi oynarsak karşımızda kimse duramaz !
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

onaT

Alıntı yapılan: Adriano - Mayıs 10, 2008, 22:52:58
Fenere, cimboma bakacağımıza kendimize bakalım öncelikle. İsteyen istediği dünya yıldızını getirsin, biz BEŞİKTAŞ gibi oynarsak karşımızda kimse duramaz !

konuyla pek alaka kuramadım =)

Adriano

Umutsuzluğa Fenere yenilme koymuşsun, onu kastettim.
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

akbaba71

Dezavantajlar
1-Teknik ve İdari kadronun yetersizliği (özelikle idari kadro  :) )
2-İnönün Yıkılması
3-Defans sorunumuz
4-Federasyon ve Mhk
Avantajlar
1-Forvet hattımız bence ligin en iyisi
2-Aydın,Serdar gibi genç oyuncuların tecbüre kazanması
3-Rakipler Şlde cok zorlu maçlar oynarken biz uefada olucaz bence bu bir avantaj(fbnin bu yüzden ligi kaybettiğini düşünüyorum)

Transferde isabet sağlanırsa başarılı oluruz yoksa mevcut kadrodakileri kullanırsak yine hüsrana uğrarız.
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

Non Mollare Mai

Mehmet Sedef konusunda ; İstersen bakalım oynadığı maçlara :) Yani gerektiği şansı elde edemedi. Elde etsede pek yararlı olacağını ve uzun vadede başarılı olacağını düşünmüyorum ama yine de 4-5 maç üst üste oynayarak neler yapabileceğini görmekte gerekir..

Haklısın 8-0 öyle sindirilebilecek bi skor değil ama geride kaldı bitti-gitti. Bu utancı gelecek sezona taşımamız ve ondan etkilenip, şampiyonluk yolunda kayıplar yapacağımızı düşünmüyorum.

Her hoca mutlaka hata yapar. Önemli olan hatalardan ders almaktır ki yeterli dersi aldığını ve seneye daha tecrübeli olarak gireceğini düşünüyorum. Rüştü orada o hatayı yapmasa belki de maç farklı yerlere gelip, Ertuğrul sağlam da kahraman ilan edilebilirdi..

Fener kaybedince sevinmemiz ayrı, Fener'in altın yıllarının sona ermesi sonucunda alabildiğimiz bi şampiyonluk ayrı.
Fenerbahçe'yi iyiykende yenebiliriz ki kalecisizde yendik.
Üstünlüğümüzün olması veya üstülüğü onlara kaptırmamız gibi bi şey de söz konusu değil bana göre.
Belki son 2 yılda bi Fener üstünlüğü var ama biz yıllarca üstündük onlara.
Seneye 2 maç kazanıp biz üstün duruma geçebiliriz, yani futbol bu..

Dipnot : Listenin sıralı olduğunu düşünmüştüm o yüzden öyle yazdım. Ama yine de ilk başta olmasının daha doğru olacağını düşünüyorum.
edit

onaT

Alıntı yapılan: Adriano - Mayıs 10, 2008, 22:55:26
Umutsuzluğa Fenere yenilme koymuşsun, onu kastettim.

ne olursa olsun güzel bir şey değil fenere yenilmek ama konu o değil pek, tahmin etmiştim öyle düşündüğünü

onaT

Alıntı yapılan: Smyrnian Senna - Mayıs 10, 2008, 22:59:45
Mehmet Sedef konusunda ; İstersen bakalım oynadığı maçlara :) Yani gerektiği şansı elde edemedi. Elde etsede pek yararlı olacağını ve uzun vadede başarılı olacağını düşünmüyorum ama yine de 4-5 maç üst üste oynayarak neler yapabileceğini görmekte gerekir..

Haklısın 8-0 öyle sindirilebilecek bi skor değil ama geride kaldı bitti-gitti. Bu utancı gelecek sezona taşımamız ve ondan etkilenip, şampiyonluk yolunda kayıplar yapacağımızı düşünmüyorum.

Her hoca mutlaka hata yapar. Önemli olan hatalardan ders almaktır ki yeterli dersi aldığını ve seneye daha tecrübeli olarak gireceğini düşünüyorum. Rüştü orada o hatayı yapmasa belki de maç farklı yerlere gelip, Ertuğrul sağlam da kahraman ilan edilebilirdi..

Fener kaybedince sevinmemiz ayrı, Fener'in altın yıllarının sona ermesi sonucunda alabildiğimiz bi şampiyonluk ayrı.
Fenerbahçe'yi iyiykende yenebiliriz ki kalecisizde yendik.
Üstünlüğümüzün olması veya üstülüğü onlara kaptırmamız gibi bi şey de söz konusu değil bana göre.
Belki son 2 yılda bi Fener üstünlüğü var ama biz yıllarca üstündük onlara.
Seneye 2 maç kazanıp biz üstün duruma geçebiliriz, yani futbol bu..

Dipnot : Listenin sıralı olduğunu düşünmüştüm o yüzden öyle yazdım. Ama yine de ilk başta olmasının daha doğru olacağını düşünüyorum.

öncelikle sedef bence 4-5 maç üst üste oynarsa iyicene rezil olur bence olmasın=)

liverpool maçı elbette unutulmalı ama yine de o maçta hiç kart görmediğimizi ve bence yeterince (teknik heyet, oyuncular) ciddiye alınıp özür dilenmediğini düşünüyorum

porto maçına gelirsek bu tip hataları yapmayanlar büyük teknik adamlardır bence, ayrıca beşiktaş o maçı sabaha kadar oynasa kazanamazdı

ayrıca Fener kaybedince sevinmemiz ayrı, Fener'in altın yıllarının sona ermesi sonucunda alabildiğimiz bi şampiyonluk ayrı değil bence, altın yılları sona ermesi sayesinde şampiyon olamayız zaten bizim iyi olmamız şart ilk önce ama onların kötü olması işimize yaracaktır elbet

gürol

öncelikle güzel bi topic açmışsın tebrikler
1- bana göre mehmet sedef iyi bi futbolcu dezavantajlara girmeyi haketmiyor.
2- çarşı yı avantaj ve dezavantaj bölümlerinin ikisine de katmışsın çok mantıklı.liverpool maçını kazandıran ama sivas ve fener maçını kaybettiren çarşıydı.ne zaman ne yapacağı belli olmuyor.
3- stadın yıkılması bence dezavantaj olmayacak bu sene gördükki holosko serdar özkan delgado ve bobo gibi futbolcular deplasmanda süratleriyle deplasman futbolcuları olduklarını gösterdiler.ve zaten deplasman lideriyiz bildiğim kadarıyla.ayrıca kasımpaşa stadını da inletiriz diye düşünüyorum.
4- defansın kötü olması çok kötü bi dezavantaj ama iyi transfer yapılırsa bu sorun aşılır sanırım.
5- transfer komitesi olayı karıştıracağa benziyor gerçekten dezavantaj.
Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/

onaT

Alıntı yapılan: gurol_1903 - Mayıs 10, 2008, 23:21:10
öncelikle güzel bi topic açmışsın tebrikler
1- bana göre mehmet sedef iyi bi futbolcu dezavantajlara girmeyi haketmiyor.
2- çarşı yı avantaj ve dezavantaj bölümlerinin ikisine de katmışsın çok mantıklı.liverpool maçını kazandıran ama sivas ve fener maçını kaybettiren çarşıydı.ne zaman ne yapacağı belli olmuyor.
3- stadın yıkılması bence dezavantaj olmayacak bu sene gördükki holosko serdar özkan delgado ve bobo gibi futbolcular deplasmanda süratleriyle deplasman futbolcuları olduklarını gösterdiler.ve zaten deplasman lideriyiz bildiğim kadarıyla.ayrıca kasımpaşa stadını da inletiriz diye düşünüyorum.
4- defansın kötü olması çok kötü bi dezavantaj ama iyi transfer yapılırsa bu sorun aşılır sanırım.
5- transfer komitesi olayı karıştıracağa benziyor gerçekten dezavantaj.
öncelikle sağolasın.
çarşı konusunda aynı senin dediğin gibi düşünmüştüm ama mehmet sedefin ismini unutturacak anadoluda ne insanlar var bu beşiktaşta oynamaya can atan, ondan ona üzülüyorum.

ayrıca dezavatajlara ibrahim üzülmezi
avantajlara kasımpaşa stadını ekliyorum.

gürol

ibrahim üzülmezi eklemen isabet olur yanına da bi yıldız at bence bide.
mehmet sedef bizim bi parçamız altyapıdan yetiştiği için bize bi paraya mal olmuş birisi değil.yıllık aldığı para da ortad[kufur otomatik editlenmistir-uyarildiniz]adro genişliği açısından kalması benim için iyi olur.ayrıca ben paf takım maçlarınıda izledim mehmet sedef gerçekten paf takımının yıldızıydı batuhandan felan aydından felan iyi oynuyordu.alışması lazım takıma biraz daha.
Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/