Ana Menü

Vodafone Arena.. [Ana Konu]

Başlatan BEŞİKTAŞ, Şubat 20, 2008, 11:34:19

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

hadi hayirli olsun

bide su maketi gorsek
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Eyvallah Fikret başkan. Bu stadı yapacağız tüm kalbimle inanıyorum.

ilhan mansız_melis

Ölmeden ve stad yıkılmadan gittim ya İnönü'ye gözüm açık gitmem.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

NoPasaran

stat değilmi gerçeği

neden stad diyoruz :D

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

Bilmem :D

Kralkartal TDK buraya pls. :D

ERHUN

Alıntı yapılan: NoPasaran - Aralık 09, 2012, 23:55:54
stat değilmi gerçeği

neden stad diyoruz :D

Yazarken bende o ikileme düşüyorum. Stat mı stad mı diye ama stadyumdan dolayı stad yazıyorum. "Yum" a kesik atıyorum bir bakıma.

NoPasaran

Baktım

Stat doğrusu..

stat demek Stadyum demek :D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

NoPasaran

Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba, Fikret Orman'ın Divan Kurulu 3. Olağan Toplantısı'nda "Süleyman Seba, İnönü'de ilk golü atmıştı, son maçımıza da Süleyman Ağabeyimizi davet edeceğiz ve stadı yıkacağız" şeklinde verdiği bilgili ile ilgili HABER1903'e açıklamalarda bulundu.

Seba, HABER1903'e yaptığı açıklamada;

"Rahatsızlığım hala devam ediyor. Son golü atacak halim yok. Orada bulunmak için gayret ederim. Ancak 2 aydan bu yana bir çok tedavi süreci geçirdim. İlgi ve alaka için teşekkür ederim. Gelirim diyerek de söz vermek istemiyorum. Söz verip de camiamızı yarı yolda bırakmak istemem. Gerçekten çok tatsızım." diyerek sözlerini tamamladı.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, kulüp yönetimi olarak birinci önceliklerinin prestij olduğunu ifade etti.

Siyah-beyazlı kulübün Ceylan Inter Continental Otel'de gerçekleştirilen olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda konuşan Fikret Orman, yönetim olarak çok işlerinin olduğunu belirterek, ''Öncelikli çalışmalarımız mahkeme ve haciz süreçlerinden kurtulmaktır. Birinci önceliğimiz itibarımızdır'' dedi.

Eleştirilere yanıt veren başkan Orman,''Kapalı tribünden dolayı eleştiriliyoruz. Stat gelirimiz yüzde 30 artmış. Stat herkese açık. Parasını verene açık. Bundan sonra da böyle olmaya devam edecek'' diye konuştu.

Eski yönetimden hesap sorulması taleplerinin en çok karşılaştığı konu olduğuna dikkati çeken Orman,''Titiz çalışma yaptık. Sonuca doğru geliyoruz. Beşiktaş camiasını temsil ettiğim için üsluplara dikkat etmek zorundayım. Beşiktaş'a yakışır şekilde götürmeye çalışıyorum. Metin Keçeli özeleştiri yaptı. Fulya projesi hepimizin gözleri önünde oldu. Hep beraber mücadele verdik ama olmadı. Bugüne kadar olan olaylarda hepimizin suçu var. Bundan sonra olmamasına gayret etmeliyiz. O da ancak yasal şekilde olur. Bu nedenle tüzüğü çok önemsiyorum. Sezon bitmeden tüzük kongresini yapmayı hedefliyoruz. Bunun için futbol yasasının çıkmasını bekliyoruz. Onunla eşdeğer şekilde tüzük yapmayı planlıyoruz. Beşiktaş'ın bu hallere bir daha gelmemesi için bir grubun veya kişinin yetkisinde olmaması lazım.'' dedi.

TRANSFERLER KONUSU

Sezon başında yaptıkları transferler nedeniyle eleştiri aldıklarını hatırlatan Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman, yöneticiler Tamer Kıran ve Adnan Dalgakıran'ın yeni yapılanmayla ilgili çalışmalar yaptıklarını ve yeni sezonun daha iyi olacağını dile getirdi.

Devre arasındaki transferlerde ''nokta atışı'' yapmaya çalıştıklarını anlatan başkan Orman, ''Bütçenin üstüne çıkmamak lazım. Başkan olduğum günden itibaren hiçbir kontratı tek başıma yapmadım. Önce hukuk bürosu, sonrasında profesyonel kadrolar imzalıyor. Şube sorumlularından sonra ben imzalıyorum. Eskisi gibi transfer yapmamaya çalışıyoruz. Quaresma'nın bonservis parasını ben ödüyorum. Yarı bonservisini bu hafta ödedim. Gaziantepspor ve Gençlerbirliği kulüplerine alacaklarını biz ödedik. Sivok ve Zapotocny'nin bonservis borçlarını biz kapattık.'' ifadelerini kullandı.
Başkan Orman, teknik direktör Samet Aybaba'ya sahip çıkarak, ''Samet hocamız yürekli biri. İnanılmaz derecede başarılı biri'' ifadelerini kullandı.
"STADIMIZI AIK STOKHOLM MAÇIYLA YIKACAĞIZ"

BJK İnönü Stadı'nı sezon sonunda yıkıp yeniden yapacaklarını hatırlatan Fikret Orman, stadın açılışında olduğu gibi yıkımı öncesinde İsveç'in AIK Stockholm takımıyla karşılaşmayı planladıklarını dile getirdi.Stadın açılışı sırasındaki ilk golü atan kulübün onursal başkanı Süleyman Seba'nın da bu maçta tekrar aralarında olacağını kaydeden Orman,[/size] ''AIK Stockholm Kulübü'ne başvurduk. Onları davet ettik. Açılış maçında olduğu gibi son karşılaşmayı da bu takımla yapmayı istiyoruz. Bu statta ilk golümüzü de Süleyman ağabey atmıştı. İnşallah Süleyman ağabey de gelecek. Hep birlikte maçımızı oynayıp, stadımızı yıkacağız'' diyerek sözlerini tamamladı.Bu arada, Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Berk Hacıgüzeller, eski ve yeni yöneticilere olan borcun 30 Eylül 2012 tarihi itibariyle açıklandığını, son 3 ayda bu konuda da değişiklikler yaşandığını ifade etti.Öte yandan, toplantı sonrası divan kurulu üyeleri, Fikret Orman ve yönetim kurulu üyeleri toplu olarak fotoğraf çektirdi.
"BATUHAN BİZİM ÇOCUĞUMUZ"

Futbolcuları Batuhan Karadeniz'in kulübün çocuğu olduğunu vurgulayan Fikret Orman,['Batuhan bizim evladımız. Beşiktaş'ın her sporcusu bizim için çok önemlidir. Batuhan'ın aldığı ücretleri konuşmayı doğru bulmuyorum. Beşiktaş'ın yetiştirdiği çocuklarla alakalı eleştirileri doğru bulmuyorum. Kendi çocuklarımızı yetiştirmek için azami gayret göstermeliyiz' diye konuştu.Fikret Orman, özeleştiri yapan eski yönetici Metin Keçeli'ye övgüde bulunarak, ''Büyük bir erdem gösterdi. Takdire şayandır'' dedi.Divan kurulu başkanı Yalçın Karadeniz'in, bir divan kurulu üyesinin sorusuna kulüp yönetim kurulunun yanıt verme şeklini eleştirmesini hatırlatan Orman, ''Yalçın ağabeyi üzmüşüz. Ben de üzüldüm. Onun da bunu bilmesini istiyorum. Buradaki tartışmaya daha çok üzüldüm. İnşallah tatlıya bağlanır. Beşiktaş'a yakışan görüntülerin olmasını istiyorum' 'yönünde konuştu
Oyuncuların karşılanması veya uğurlanmasını doğru bulmadığını kaydeden Fikret Orman,
''Böyle şeylere karşıyım. Profesyonellerimiz oyuncuları getiriyorlar. Quaresma'nın gidişinde profesyonel kadromuzun hepsi oradaydı. Üstümüze düşen her şeyi yaptık. Tüm yükümlülükleri yerine getirdik''ifadelerini kullandı[size=78%]
TARAFTAR KART PROJESİ HAZIR[/size]Başkan Orman, üzerinde çalıştıkları taraftar kart projesinin hazır olduğunu ve 15 gün içinde lansmanını yapacaklarını dile getirdi.[size=78%][/color][/size]Çok detaylı bir proje üzerinde durduklarını vurgulayan Fikret Orman, ''Hem Türk sporunun, hem de Beşiktaş'ın memnun olacağı bir kart. Gerçek Beşiktaşlı'yı öne çıkarmak için güzel bir proje. Kartın kullanımına göre taraftarlara öncelik verme uygulamamız olacak'' diye konuştu.[size=78%][/size]Orman, kadın basketbol takımından memnun olmadığını, gelecek sezon daha radikal kararlar alabilecekleri sinyalini verdi. ABD'den oyuncu getirip başarı kovalamayı eleştiren Orman,[size=78%][/size]''Bizim asıl işimiz, amatör spor yapanlara imkanlar sunmak, tesisler yapmak. Bu sene kadın basketboluna bir iki takviye yapacağız. Ama gelecek sezon voleybolda olduğu gibi daha radikal olabilirim''[size=78%][/size] ifadelerine yer verdi.[size=78%]Tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür eden başkan Orman, en az uğraştığı şubenin futbol olduğunu söyledi.[/size]

NoPasaran

40 bin kişilik stat beni iyice rahatsız ediyor nedense

Şimdi world stadium sitesinden bakıyorumda 1 2 tane güzel stat var..

yapısı gereği hoş durmuyor..

55 bin kişilik stat yuvarlak statlar için şahane oluyor..

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

Beşiktaş, mayıs ayında yıkımına başlanacak İnönü Stadı’na vedayı unutulmaz kılmak için dev bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Başkan Fikret Orman “Feda’dan Veda’ya geçiyoruz. Vedamızın muhteşem olması ve unutulmaması için ciddi çalışmalar içindeyiz” dedi.
Hürriyet'in haberine göre, yeni stadın yapımı için teklif veren Saran Medya-Sportfive ortaklığı, siyah beyazlı yönetime bir rapor vererek, organizasyon için planlarını aktardı. Mutabık kalınan organizasyona göre, stada kazma vurulmadan 1 ay önce yapılacak etkinlikler dünya devi takımları İstanbul’a getirecek.
FENERBAHÇE İLE GALATASARAY’A TEKLİF
İtalya’dan Milan, İspanya’dan R.eal Madrid, Almanya’dan Bayern Münih ve Dortmund ile Beşiktaş’ın 1947’de stadın açılışında karşılaştığı İsveç’in Stockholm takımı İnönü Stadı’ndaki mini turnuvada karşı karşıya gelecek. Geçmişte maçlarını İnönü Stadı’nda oynayan Galatasaray ve Fenerbahçe de Beşiktaş ile birlikte bu turnuvaya katılacak.
Yıllar öncesinden bugüne Beşiktaş forması giymiş eski futbolcular nostalji maçında yeniden sahaya çıkarken, yönetim, eski stattan başka bir yolla da para kazanacak. Stadın koltukları ve çimleri ile tuğlaları özel ambalajla satışa çıkarılacak.
RIHANNA OLMAZSA MADONNA
İnönü’ye veda, sadece sportif organizasyonla olmayacak. Dünyanın en ünlü sanatçılarına da konser için teklif götürüldüğü öğrenildi. İlk etapta düşünülen isim Rihanna... Ünlü şarkıcının gelmeye sıcak baktığı ancak bir aksilik olması halinde Madonna’nın getirilmesine çalışılacağı belirtildi.
SON KARAR SARACOĞLU
İnönü Stadı’nın yeniden yapılmasına kadar geçecek sürede maçlarını nerede oynayacağı tartışma konusu olan Beşiktaş’ta yönetimin gündeminde dün bu konu vardı. Toplantıda bazı yöneticiler, Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nı, bazıları da Atatürk Olimpiyat Stadı’nı isterken, başkan Orman iki düşünceye de karşı çıktı.
Orman, “Bizim için en ideali Şükrü Saracoğlu Stadı’dır” dedi. Toplantıda Orman’ın görüşü diğer üyelerce de benimsendi. Önümüzdeki günlerde F.Bahçe yönetimi ile konu görüşülecek.
Sarı lacivertli kulübün 2. başkanı Abdullah Kiğılı, geçtiğimiz gün, Saracoğlu’nu Beşiktaş’ın kullanımına açabileceklerini söylemişti.

El Colgado

İlk mesajın üzerinden beş yıl geçmiş. Artık rüya gerçek olsun.

ERHUN

Alıntı yapılan: NoPasaran - Ocak 01, 2013, 02:07:21
40 bin kişilik stat beni iyice rahatsız ediyor nedense

Şimdi world stadium sitesinden bakıyorumda 1 2 tane güzel stat var..

yapısı gereği hoş durmuyor..

55 bin kişilik stat yuvarlak statlar için şahane oluyor..

Stadımız dikdörtgen olacak, İngiliz tarzı.

Bu arada Fikret Orman, Kasımpaşa stadında oynama konusuna karşı olduğunu tercihin Saraçoğlu olduğu söylemiş.

NoPasaran

Fenerbahçe ile araları mutlaka iyi tutmak lazim

Koca sene Kasımpaşa stadında geçmez geçmemeli

Ergün stadın nasıl olacağı konusunda net bilgi yok bildiğim kadarı ile.  Ben nedense rakam olayının çok konusulmamasindan dolayı umutluyum. Son anda 45 47 bin felan denilebilir diye düşünüyorum..

Stadın dışında cafe felan olacakmış onu sevdim.  Maç günü hariç içki satışı olacak deniyor

Tabi daha önce su yeni oynayacağımiz stat netlesmeli.  Başbakan'ın bir tepesi atsa da su Aysala ama fırça cekse orada oynasak..

Gerci saraçoğlu olursa orasıda dolacaktir. Ulaşımı kolay bir yer bence.

Aşk bu Aşk !

volkanca.net