Ana Menü

Vodafone Arena.. [Ana Konu]

Başlatan BEŞİKTAŞ, Şubat 20, 2008, 11:34:19

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Valla o konuda sanirim cok bi gelisme olmaacak gibi..

Mevcut yer itibari ile bunu alamiyoruz

Bunun geri donusudr olmayacak aslinda oradan deli para kazandiracak bir dev yapi cikabilirdi ama izin olmadu
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Maestro

Dortmund'un stadının oldum olası hastasıyım hele o kale arkaları yokmu muhteşem bir ambians yaratıyor .. Yeni stadta taraftarında kapalıda olmayacağını varsayarsak taraftar profili açısındanda Dortmund modeli acaip uygun olur, yani kapalı ambiansı her türlü ordada devam eder buda önemli bir şey ..

2.si Küçültüp çok rahat bi şekilde yapabilirler ben bunda bi sakınca görmüyorum ..

Birde anladığım bir şey var illa bu tür stadlar örnek alınıyorsa, demekki tribünleri sahaya yakın olan bir stad düşünüyor yönetim ve buda güzel bence ..

Ancak su an sadece bunlar gazetelerde cıkan söylentiler, ne desek boş ve bu stad konusunda somut bir şey görmeden fazla gaza gelmekte istemiyorum açıkcası ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

El Colgado

Bizim eski açık tribününe dokunamayacağımızı unutmamak gerek.
Bu statlar içinde yeni Juve stadı hoş.
Ama 42bin kişilik yapılacaksa Luigi Ferraris'de örnek model alınabilir.

ERHUN

Basında yer alan haberlere göre Hamburg'un stadı örnek alınarak yapılacakmış. Imtech Arena 52 bin kişilik. Bizimki 42 bin kişilik olacakmış.

Başbakanda stadın yapımını destekliyormuş. Büyük ihtimal sezon sonu kazma vurulacak diyorlar. Sizi bilmiyorum ama ben en başından beri yönetimimize güveniyorum. Bu yönetim bu stadı yapacak.

keskinli

Yönetime bende güveniyorum ama is baslamadan kimseye inanmiyorum
dereyi görelim pacayi sivariz
Olurda gercekten stad yapilirda son 1 kez stada girmeden yikilirsa inönü cok üzülürüm
sivas maci cezaliydik
yakinda yine isim var istanbulda ama deplasman macina denk geliyor
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

eRe

onumuzdekı sene kazma vurulacak ve ben sezon sonuna kadar yokum.valla ıcıme oturur son 1 kez gıdemezsem :(
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

NoPasaran

erdem gel sende esk maçına..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eRe

ah keske be abı cok uzak gelıyor ıstanbul bıze ya su aralar 2 gunluk bır zaman harcaması yapacak kadar zamanım yok ne yazık kı hala ıslerı yetıstırmeye calısırken :( benım yerımede eglenın stadda
www.erdemeksi.com

NoPasaran

Valla ben sevmiyorum statları :D

Evdeki zevk 10 kat daha fazla geliyor..

yani arkadaşlarla olan..

ama gelip bi kapalı yap..tren yokmu oradan buraya
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eRe

otobusle 9 10 saat abı tren var mı oraya bılmıyorumda varsa artık 2 gune gıderız :D :D :D
en rahatı arabayla 6 saate gırıyorsunda ıste onda da ıstanbulun trafık cılesı derken zaten otobusun 9 saatıne denk gelıyor :D
en guzelı ucak bınıyorsun ve 45 dakıka sonra ıstanbuldasın sandvıc verıyorlar daha bıtmıyor ınerken oyle de hosuna gıdıyor ınsanın da
onunda bıletlerı su tarıhten sonra uzer adamı :)
www.erdemeksi.com

NoPasaran

tren hızlı ya otobüsen ben kütahyaya giderken mesela tren kullanırdım ama uşaktaki durum ne bilmem

valla stadın yıkılmayacağına inananlardandım..

ama gazetelerde saçma saçma haberler çıkmaya başladı

MUHTEŞEM SULTAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN izin vermişmiş cartmış curtmuş..

Gazetelere talimat verilmiş belljki RTE stada izin verdi haberi yapılsın diye

Ulan sanki stat için izini başka hükümetler vermedi senelerdir YIKILAMAYAN havası yaratılıyor ve Erdoğan el atıyor olaya..

İzin vermeyen kendileri idi zaten :)))

Bu haberleri görünce ve ORDİNARYUS PROFESÖR DOKTOR MİMAR MÜHENDİS İŞLETMECİ Başbakanımız HAMBURG STADININ EN UYGUN OLACAĞINI söyleyince insan ister istemez bu sene stat yıkılır diyor :))
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Stad işi git gide ciddileşiyor yönünde haberler var.

Büyük ihtimal sene sonu yapımı başlanacakmış ve bir aksilik olmazsa 18 ayda tamamlanacakmış.

Stadın kapasitesi 41903 olacakmış.

ilhan mansız_melis

Hamburg'un stadı gibi olacak sanırım.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

NoPasaran

Alman modeli
Başkan Fikret Orman ve yönetici Umut Güner'in, Sadettin Saran ile Almanya'da yaptığı incelemeler sonuçlandı. Beşiktaş Yönetim Kurulu, bir hafta içinde yeni stadyumun modeli için karar verecek.

BEŞİKTAŞ, yeni İnönü Stadı'nın yapımı ile ilgili çalışmalara hız verdi. Başkan Fikret Orman ve stat inşaatından sorumlu yönetici Umut Güner, Saran Holding Yönetim Kurul Başkanı Sadettin Saran ile Almanya'ya yaptıkları inceleme gezisi sonrası stat modeli konusunda önemli bir adım attılar. Orman, inceledikleri statlar konusunda yönetim kurulunda fikir alış verişinde bulundu. Stat için teklif veren Saran Medya-Sportfive ortaklığı yetkilileri, yeni stadın taraftarlara, ve sponsorlara en iyi hizmeti vereceğini özellikle vurguladı.
Yönetici Güner, Sportfive'ın daha önce yaptığı Commerzbank Arena ve Hamburg İmtech Arena'yı gezdiklerini ve Saran Medya ile Sportfive yetkililerinden bilgi aldıklarını söyledi.

STAT KONUSUNDA TECRÜBE ÇOK ÖNEMLİ
SADETTİN Saran ise, Sportfive'ın Almanya da 10 stadın işletimini yaptığını belirterek şöyle konuştu: "Bu statlardan bazıları Berlin Olimpiyat stadı, Frankfurt İmtech Arena, Hamburg Stadı, Frankfurt Commerzbank Arena, Düsseldorf LTU Arena... Sportfive bu statlardan yılda yaklaşık 300 milyon Euro gelir sağlıyor. Sportfive ayrıca Fransa'da 7, Polonya da 3 stat yaptı. Rusya da ve birçok ülkede özellikle Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupası statlarının yapım aşaması öncesi fizibilite çalışmalarını da gerçekleştiriyor. Sonrasında da bu statların işletimleri ve kapsamlı pazarlama (loca satışı, özel konuk ağırlama ve aktivite düzenleme) faaliyetlerini yürütüyor."
Beşiktaş yönetiminin, stat konusundaki seçimini bir hafta içinde yapması ve düğmeye basılması bekleniyor.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eRe

Mekansal Planlama Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman, Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün İnönü Stadı ile ilgili plan revizyonu başvurusunda bulunduğunu söyledi.
Bunun üzerine inceleme sürecini başlattıklarını belirten Kahraman, çevre ve çevre yapılaşma koşullarını, jeolojik etüdünü değerlendirip, ilgili kuruluşlarının görüşlerini alarak planı onayladıklarını bildirdi.
Bu plan onayıyla Beşiktaş'ın mevcut alanda yeni stat yapma imkanına kavuştuğunu anlatan Kahraman, ''Stat, mevcut yerinde yıkılıp yeniden yapılacak'' dedi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin stadın bulunduğu bölgede kapsamlı bir plan çalışması yaptığını ve bunların arasında stadın da yer aldığını ifade eden Kahraman, şunları kaydetti:
"Stadı, aciliyeti olduğu için bu plandan ayırdık. Bakanlık olarak kamuya ait araziler üzerinde plan yapma yetkimiz var. Burası da zaten Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın. Bakanlık ile anlaşarak protokol yaparak bize geldiler. Biz de planı onayladık."
www.erdemeksi.com