Ana Menü

Ne zaman istifaya davet edilecek?

Başlatan M34, Ekim 05, 2007, 22:18:45

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

M34

Forumlara bakiyorum'da ... sonra maclara ... iki ayri tepki, bir yanda hüzün ve öfke, diger yandan hicbirsey yokmus gibi bilinen sarkilar ... bence artik Besiktas taraftari Demirören Yönetimini istifaya davet etmesi gerekir. Hic vakit gecirmeden. Umarim yarinki macta olur. Cok gec kalindi cünkü. Bu arada Ihsan Kalkavan, Hüsnü Güreli, Ibrahim Altinsay gibi isimlere taraftararlardan destek cikilirsa tam süper olur.

keskinli

yönetim gitsin,gitmesinede akli basinda bi muhalefet yokki
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Adriano

Tüm kadro değişti Başarı Yok !
Gelmeyen hoca kalmadı Başarı Yok !
Başarı gelir veya gelmez bilemiyorum bir operasyona gidilecekse Yönetim üstüne gidilmelidir !
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

erdinc1926

yönetim sesimizi duyabiliyor mu acaba
K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

M34

iyi, forzabesiktas forumunda istifa kampanyasi baslamis. umarim yarinki genclerbilirigi macina yansir.

ist.hatirasi/3-4

YÖNETİM İSTİFA !!!

bjkclub

Arkadaşlar belki zamansız olduğunu düşünebilirsiniz ama az önce dinlediğim açıklamalardan sonra bu başlığı açmak zorunda hissettim kendimi.....

Sevgili Beşiktaşlılar,bu yönetimin süresi dolmuştur..Neden mi ? Bir laf vardır ya ; bu yönetimin yaptıkları yapacaklarının göstergesidir.Şöyle bir hatırlayalım isterseniz..Pek detaylı olmasa da , bunlar yeterlidir diye düşünüyorum..

1-) İlk yanlış , dünyanın hiçbiryerinde başarılı olamamış bir transfer politikası.Mevcut yönetim Beşiktaş'ın yönetimini ele alır almaz sağdan soldan araştırılmadan önüne gelen her futbolcuyu almıştır.Ayrıca bu futbolcuların çoğu daha önce diğer büyük kuluplerde oynamış futbolculardır.Ve bu futbolcuların hiçbiri başarılı olamadığı gibi,kulübümüze ciddi bir mali külfet getirmiştir.Transfer politikasının yanlışlığı yabancı futbolcu seçiminde de kendisini göstermiştir.Juanfran transferinden ciddi bir zarar edilmiştir.

2-) Lige iyi bir başlangıç yapamamış takım , daha sonraları kendisine gelse de , hatta son 13 maçının 12sini de kazanmasına rağmen , seyircisiz maçta ve 10 kişi olduğumuz kupa maçında Konyaspor'a elendiğimiz için Vicente Del Bousqe'nin görevine son verilmiştir.Kontratı ve gönderildiği zaman göz önüne alınmadan hem de.Bousqe'ye 6.7 milyon euro tazminat ödeyeceğiz ayrıca gönderildiği günden en geç 1 hafta sonra ligin 2.haftası başlayacaktı

3-) Rıza hocanın döneminde de yanlış transfer politikası devam etmiştir.32 yaşındaki Ailton'un bonservisine 3.5 milyon euro verilmiştir ve gönderildiği ücret komiktir.Takım içinde çıkardığı huzursuzluk da cabası.Bu dönemdeki yanlışlık sadece transfer ile ilgili değil , yönetimin tutarsızlığı ve güvensizliği bakımından da hatırlanmaya değerdir.Bizle birlikte gider denilen Rıza Çalımbay , bu laftan 2 ay sonra kendisini kapının önünde bulmuştur.Üstelik istemediği transferlerden oluşan bir takım olmasına rağmen,kurban olarak Rıza hoca secilmiştir.Yönetim kendi menfaatleri uğruna evladını kurban keçisi seçmiştir ; fakat o evlat ne kadar Beşiktaşlıdır ki ; yönetim görevden ayrılana kadar açıklama yapmayacağını söylemiştir , yani Beşiktaşımızda bir kaos ortamı istememiştir.

4-) Yönetim tekrar iş başındadır..Artık eski günler geride kalmış,bilinçlenen bir yönetim Beşiktaşımızı güzel günlere götürecektir.Fakat yanlış seçimler daha çok geçmeden kendini göstermeye başlamıştır.Takımımızla sembolleşen isimler 2 günlük adamlar yüzünde kulüpten koparılmıştır.Sergen Yalçın , Ahmed Hassan , ve hatta , bana kızmayın arkadaşlar ama Tümer Metin.Duyduğum ve araştırdığım kadarıyla adam resmen olmasa da kulüpten kovulmuştur.Bu hoca yönetimi altındaki başarısızlık transferde de kendini yine ama maalesef yine kendini göstermeye başlamıştır. 5 mlyon euro bonservis ile transfer edilen Delgado , tam bir fiyaskodur.Sol kanada transfer edilen isim ise Ricardinho'dur.Evet arkadaşlar , Beşiktaş başkanı yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada Brezilya milli takımının sol kanat oyuncusunu transfer ettiklerini söylemiştir.Yönetim , daha transfer ettiği oyuncunun mevkisini bilmemektedir.Ve belki de kulübümüzün en kötü olaylarından biri olmuştur.Başkan , belki de yaptığı tek doğru olan Murat Aksu'yu Beşiktaş'tan ayırmıştır.Ayrılma neden hala belirlenmiş değil ! Orta halli bir ilk yarı sonunda yönetim Colochini ile anlaşmıştır fakat Tigana istemediği için alınmamıştır.Colochini sadece ikinci yarıdaki fb macında bile oynamış olsa,belki de geçen sene şampiyonduk.Fakat otorite eksikliğinden mi yoksa başka bir sebepten midir bilinmez , dünya çapındaki o oyuncu Beşiktaş'a kazandırılmamıştır.Üstelik Tigana tazminatından dolayı kovulamadığı için , eşi benzerli görülmemiş amatör bir kulüpte bile olmayan bir uygulama ile adamın yardımcıları gönderilmiştir,kendilerince köşeye sıkıştırılmılştıri.Bir de başımıza , bütün taraftarların gittiği için neredeyse kutlama yapacağı Celalettin Kolot isimli bir yönetici çıkmıştır.Beşiktaşlılık duruşu ile uzaktan yakından ilgisi yoktur.

5-) Çok uzatmamak için genel olarak birşeyler yazıp bitirmek istiyorum.Menajer Ali Gültiken kulübün örf ve adetlerine uygun düşmeyecek bir şekilde kulüpten gönderilmiş ve yerine 100.yılın açıklamasını hala yapamamış Sinan Engin getirilmiştir.Artık son çırpınışlarıydı yönetimin, ne yapacağını bilemiyordu.Ya transferlere ne demeli ? Higuan mi , Diatta mı ? Hangimiz yakıştırıyoruz onlara Beşiktaş'ı ? Hangi kaliteli yerli alındı takıma ? Kulübümüzün borcu ne kadar sayın başkan, geldiğinizde ne kadardı sevgili başkan ? Sevgili Beşiktaşlılar,bu kulübün çok vefalı ve çok içten Beşiktaşlı büyükleri vardır.Cebinden hiçbir karşılık beklemeden 1 milyon dolar veren Nevzat Demir'i vardır,Beşiktaşımızın ekonomide tarihi dönemini yaşamasına vesile olan , kulübümün halka açılmasında önemli katkıları olan Hüsnü Güreli'si var , kimler var kimler..Ama artık olmaması gerekenler var..Son olarak az önce dinlediğimi söylemiştim , devre arasında takımda ciddi değişmeler olacakmış.Yeter artık.Harcadığınız şirket parası değil Beşiktaş'ın parası.Harcıyorsan da karşılığını ver.

tcenk

bir iki maddesine katılmasamda çoğu doğru.
Ama özellikle 1.Maddeye katılmıyorum tarih o günkü şartlara göre değerlendirilirse tarih olur.
1.Maddeniz tamamen Serdar Bilgili ve onun yönetiminin Beşiktaşı orta yerde bırakmasının sonucudur.
hatırlarsanız yönetim kurulana dek transfer yapılamamıştı ve çok geç kalınmıştı.
tabiki bu bana göre
Juanfran trasferini Del Bosque istemişti ve yönetimde onun isteğini yerine getirdi.(Zararı bizim oldu.)
Ama Del Bosque erken gönderildi ona katılırım. Rıza gitmeyi hak etti zaten yönetimin getirmesi hata idi.
Ahmet Hassan hep 2.yarıların adamı oldu gönderilmesi bana göre hata değil. Sergen zihinsel olarak yaşlandı.
Aslında kendisine bakabilse 1-2 yıl oynardı ama kendisi kendisine bakmadı suç sergende.
Tigana takım içinde sabote edildi.Bu çok büyük hata.

Bunların En büyük hatası söylemlerinin arkasında duramamsı bu klübü medyanın yönetimine sokmaları.
Medya biraz sıkıştırınca hemen pes ettiler bundan önceki yönetimde aynıydı. Pascal bunların basiretsizliklerinin sonucu gitti. Basına kurban ettiler. Ali Gültiken'i kurban ettiler.
Zaten tek başına bu bile bu yönetimin gitmesi için yeterli.
1903

[KralKartal]

Alıntı yapılan: metini34 - Ekim 06, 2007, 19:42:06
iyi, forzabesiktas forumunda istifa kampanyasi baslamis. umarim yarinki genclerbilirigi macina yansir.

kim baslatmis... taraftar mi CARSI mi??
bunun arasinda cok fark var...
bizde burdan baslatsak ne yazar...?
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

MeLo

Bence şu an hiç gerek yok.
Öyle birşey olursa dahada kötü oluruz.
bJk'm hAyAt sEnsiN ! ...

bjkclub

Haklısın yönetime yeni geçmişlerdi , fakat dediğim gibi dünyada başarılı bir örneği olmayan transfer politikası uyguladılar , her önüne geleni alıp en az 20 adamı karmaya çalıştılar.Hatırlasana isimleri Mustafa Doğan , Tayfun Korkut ,Veysel Cihan ,Okan Buruk ,Fatih Sonkaya , Ali Güneş , tam hatırlamıyorum transfer tarihini ama sanırım Emre Aşık ve niceleri.Ayrıca takımdaki birçok oyuncu da neden gönderildi anlamış değilim.Mesela Giunti.Senelerdir sıkıntı çektiğimiz yerin adamı.

-Juanfran transferinde anlatmak istediğim sadece hoca istediği için bu kadar maliyeti göze alamazsın.Sonucta Bousqe gitti , Fran kaldı ama elimizde kaldı.Ama ben Beşiktaş'a gelmeden önce de tanıyordum çok etkiliydi sabretmemiz lazımdı.Devid örneği gibi.Türkiye'de gelir gelmez mucize beklenen yabancılar ayrı bir topic konusu bence.

-2.yarıların adamı dediğimiz Ahmed Hassan Belçika şampiyonunun en önemli oyuncusu ve takımın lideri , kalsaydı iyi bir hoca ile çok iyi işler çıkarırdı.En azından şu anki lider oyuncu eksiğimizi giderirdi.Üstelik Türk statüsüne geçmişti.Sergen konusunda ise daha iyisini bulamıyorsan yollamıyacaksın.Ya da Alex gibi Lincoln gibi kendini kanıtlamış oyuncu alıcaksın , Delgado gibi kapalı kutuları getirip taraftarı hüsrana uğratmayacaksın.

[KralKartal]

topicler birlestirilmistir..bu topicten devam edelim...baska topic acmiyalim
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

ist.hatirasi/3-4

başarı istiyorsak bunların gitmesi şart ne transfer nede hoca bişey yapabilir zihniyet değişmeli!

yoksa basarı yakalayamayız! adamın kuluple ilgilendiği yok ki yurtdısında
YÖNETİM İSTİFA !!!

siyah

istifa istifa istifa yönetim İSTİFA

KartaL_Gurkan

bence istifa cagrisi icin erken.
yine mi yeni teknik direktör?
son senelerde o kadar degistirdigimiz yetmemis gibi..