Ana Menü

kurtarıcı higuain

Başlatan kofani, Eylül 09, 2007, 13:10:38

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kofani

Beşiktaş'ın transferin son günlerinde kadrosuna kattığı Arjantinli futbolcu Higuain'in siyah beyazlılardaki rolünü teknik direktör Ertuğrul Sağlam açıkladı.

Beşiktaş'ın Kayserispor'la oynadığı Lig maçında kendini gösterme fırsatı bulamayan genç oyuncu, antrenmanlardaki hırsıyla Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın gözüne girmeyi başardı.

Zaman gazetesinde yer alan habere göre transferde 1984 doğumlu golcü oyuncunun tercih edilmesinde genç ve farklı özelliklere sahip olması etkili oldu. Ertuğrul Sağlam, ellerindeki forvet oyuncularının hepsinin farklı yetenekleri bulunduğunu belirtirken Higuain'in takıma katkısının çok fazla olacağını söyledi.

İLK SANTRFOR BOBO
Brezilyalı golcü Bobo takımın ilk santrforu olarak düşünülüyor. Yanına gelecek oyuncunun Nobre mi, Higuain mi yoksa Burak mı olacağı maça göre değişecek. Rakibin baskı altına alındığı iç saha karşılaşmalarında Nobre'nin fırsatçılığından yararlanılacak.

Güçlü rakiplere karşı mücadele ederken de kontrataklara iyi çıkmak ve rakip takımı yıpratmak adına Higuian ve Burak kullanılacak. Arjantinli oyuncunun çabukluğu, kolay adam geçmesi ve direkt kaleye giden özelliklerinin bulunması Ertuğrul Sağlam'ı ümitlendiriyor. Higuain'in zor maçlarda kurtarıcı olabileceğini ifade eden başarılı çalıştırıcı, "Farklı bir ülkeye geldi. Belli bir uyum süresi olacak. Özellikleri itibarıyla bize çok katkı yapacaktır. Rakip defansı yıpratacak yeteneklere sahip." diyerek Kayseri maçındaki eleştirilerin çok erken yapıldığını belirtti.

Pipa lakaplı Arjantinli oyuncu da takıma çabuk uyum sağladı. Özellikle Matias Delgado ile yakın diyalog içine giren Higuain, kulüp, taraftar ve oyuncularla ilgili bilgileri de kendisinden aldı. Başarı için süre isteyen Pipa, "Ben başarılı olmak ve gol atmak için geldim. Düşündüğümden daha sıcak bir ortam buldum. Forma için mücadele edeceğim. Eleştirmek için acele etmesinler ve bana biraz zaman tanısınlar." diyerek 15 dakikalık oyunla yapılan değerlendirmelerin haksızlık olduğunu söyledi.
Rengi Kaçtı Yaşamın...

elvenblood

eger iyi oyuncu olsaydi 13 gün sonra vestele takas olarak önerilmezdi

adam arjantin 2.liginden geldi,herkes havaalanina kostu.biz bu kadar mi düstük artik....

diatta ve higuin icin 2 ay ugrasilir miydi....su adamlar yerine iyi adamlar alinsaydi SL de is yapardik ama bu kadroyla zor....kenan .ö. in dedigi gibi yerimiz ancak uefa olur...eger bunu yönetici söylüyorsa da istifa etmesi gerekir

BjKli_10-ur

Alıntı yapılan: elvenblood - Eylül 09, 2007, 13:16:21

adam arjantin 2.liginden geldi,herkes havaalanina kostu.biz bu kadar mi düstük artik....

diatta ve higuin icin 2 ay ugrasilir miydi....su adamlar yerine iyi adamlar alinsaydi SL de is yapardik ama bu kadroyla zor....kenan .ö. in dedigi gibi yerimiz ancak uefa olur...eger bunu yönetici söylüyorsa da istifa etmesi gerekir

Arkadaşım sen böyle diyosan biz napalım?
Basın bol keseden sallıyo 13 günde takas diye yöneticiler yalanlıyo,(ayrıca ertuğrul hoca bu kadar istediği oyuncuyu niye göndersin 13 günde?)

Ben higuain e sonuna kadar güveniyorum Bobo geldiğinde de aynı şeyler yaşanmıştı dikkatini çekerim

Sensiz geçen günlerin ...

Déprésivé

inşallah yararLı olacaktır
Kıyamet Kopar Çöker KaranLık..
ALLah Bizi Affetmez Cok Günah ALdık..
SevenLer AyrıLmaz Bir PLan Yaptık...

Tüm ÇAR$! CehenneMden Kombine aLdık..!!

Anarchy*

keskinli

biraz zaman verelim alismasina
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

osi_bjk

İnşallah takıma yararlı olur ve gollerini teker teker atar.
Şampiyon Ol Beşiktaş'ım Mesut Et Bizi

erdinc1926

atsın ya tek forvetle olmuyo inş. bu sene şampiyonuz
K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

Kartalizmatik

takas falan önerilmedi.demirören açıkladı,holoskoyu almak istedik ancak bonservisi çok yüksekti dedi.
{a,b,c,ç,d,e,f,g,ğ,h,ı,i,j,k,l,m,n,o,ö,p,r,s,ş,t,u,ü,v,y,z}

TÜRKÇE KONUŞ!

Çirkin kadın yoktur,boş tribün vardır!

erdinc1926

hugaini daha önce izlemedim çok merak ediyorum nasıl bir futbolcu olduğunu
K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

DELGADO_SEÇKİN

Alıntı yapılan: BjKli_10-ur - Eylül 09, 2007, 21:02:13
Alıntı yapılan: elvenblood - Eylül 09, 2007, 13:16:21

ya biraz mantıklı olalım basın  salıyor işte adamı hazırlık macında gördüm müthiş basıyor ve bires yapıyor
YAGMURLU BİR GÜNDE GORMUSTUM BEN SENİ...

pascalyptica

ismini doğru hatırlamıyorum ama bi ara bi futbolcumuz vardı sanırım Johnsen.. Türkiyede kimse beğenmemişti bu adamı.. sonra noldu?? gitti yıllarca Manchester Unitedda oynadı.. hatta o meşhur final maçında bile vardı.. biraz sabır beyler adam daha 10 dakka oynadı..
Sonunda Nouma olmayan Pascal üçgeninden bi' hayır gelmez..

elvenblood

gökhan gülec bile bundan daha iyi.aylarca golcünün kralini bekleyen bizlere kapak olsun

kara kalem

Alıntı yapılan: pascalyptica - Eylül 13, 2007, 02:56:10
ismini doğru hatırlamıyorum ama bi ara bi futbolcumuz vardı sanırım Johnsen.. Türkiyede kimse beğenmemişti bu adamı.. sonra noldu?? gitti yıllarca Manchester Unitedda oynadı.. hatta o meşhur final maçında bile vardı.. biraz sabır beyler adam daha 10 dakka oynadı..

Üstelik Manchester'dan kopması sakatlanması sonucu oldu, yıllarca banko top oynadı Manchester'da.

İlk çıktığı maçta çıkıp leblebi gibi gol atıp takımı tek başına sırtlamasını bekliyorduysanız diyecek bi' şeyim yok, biz hayal kurmayı beceremiyoruz o zaman.

Ankaraspor maçı ve az biraz da Kayserispor maçı Higuain'in istekli olduğunu gösterdi. Kayserispor maçında sonradan girdiği için tabii ki bi' katkı sağlayamadı.

Ankaraspor maçında da Delgado ve Ricardinho'dan yoksun oynadığımız için bütün takım geriye yönelik oynadı. Defansta kaptığımız topları ileri olumlu kullanacak bi' futbolcumuz olmadığı için liberolarımız top almak için epey geriye gittiler, Serdar ÖZKAN günün de değildi. Buna bi' de top almak için geriye giden Tello eklendiğinde kanatlarımız direk düştü.

Topla forvetlerimizin arası epey açıldığı için forvetlerimizden de pek olumlu işlerin beklenmesi gereksiz. Keza bu durumda Higuain'de yapması gerekeni yapıp top almak için gerilere kadar geldi, kimi zaman özellikle sağdan aldığı toplarla tehlike yaratmaya çalıştı başarılı olamadı. Harcadığı pozisyonlarda olmuştur tabii ki fakat ben daha her aldığını yazan adam görmedim.

Çok süratli bi' futbolcu, topu aldığında sürekli dikine düşünen bi' oyuncu. İş yapacağına inanıyorum.
kalem sana akan, kara senin sevdan.