Ana Menü

Tello'ya büyük övgü

Başlatan NoPasaran, Temmuz 04, 2007, 09:45:40

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Sporting'de 4 yıl boyunca Tello'nun hocalığını yapan Bölöni, eski öğrencisinin isabetli bir transfer olduğunu söyledi.

Siyah-Beyazlı ekibin yeni transferi Rodrigo Alvaro Tello Valenzuela'ya bir övgü de eski hocasından geldi. Bir dönem Hagi ile birlikte Steaua Bükreş ve Romanya Milli Takım formalarını giyen teknik direktör Ladislau Bölöni, şilili futbolcunun bilinmeyen yönlerini ve futbolcu özeliklerin anlattı. şu anda Suudi Arabistan'ın El Cezire takımını çalıştıran Macar asıllı hoca, Sporting Lizbon'un başında bulunduğu 4 yıl boyunca öğrencisi olan Tello'nun çok kısa süre içinde kendini göstererek, Avrupa sahnesindeki yerini alacağını iddia etti.

'Savunmayı öğrettim'
2000-2001 sezonunda Tello'yu PAF takımına gönderdiğini belirten Bölöni, eski öğrencisi hakkında şu ilginç bilgileri verdi: "Forvete dönük orta saha oynuyordu, daha çok da sol tarafta... O sırada takımda Jardel, Hugo Viana, Joao Pinto ve Quaresma gibi yıldızlar olduğu için A takımda şans veremiyordum, ama kendisini sürekli, çok yakından izliyordum. Çünkü yetenekli olduğu aşikardı. Onunla yakından ilgilendim ve savunma özelliklerini de yükledim. Hırslı, hırçın, naz yapmayan, çenesini değil ayaklarını konuşturan, teknik bir futbolcu, diyebilirim.''

'Beşiktaş kazanır'
"İlginç ve etkili frikikler kullanıyor. Özellikle sol kanattan yaptığı ortalar adrese teslim niteliğindedir. Asistleriyle skora katkı sağlar. Tello'yu çok yakında herkes tanıyacaktır. Beşiktaş onu alarak büyük bir iş yaptı. Tam isabet bir transfer, Beşiktaş bu işten kazançlı çıkacaktır. Takım arkadaşlarına tavsiyem, uyum sürecini çabuk atlatabilmesi için kendisine yardımcı olsunlar. En fazla yarım sezon sonra kendinden söz ettirmeye başlar. Ve, çok yakında futbol bakımından Avrupa'nın üst düzey ülkelerinde de gündeme gelecektir.''
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carlito1903

inşallah söylediklerin doğrudur hocam,elimizde patlamasın bu adam...

Delirdik

inş bu övgüLeri beşiktaştan gittiği zaman ertuğruL hocadan da duyabiLiriz.
iLk maçımızı, beşiktaşımızı sabırsızLıkLa bekLiyorum
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

TurkishTank

bence katki saglar... munch'den sonra bence sol tarafa en iyi oyuncudur... juanfran gibi olmaz hic degilse..o juanfran resmen dokuluyodu...o juanfran'i izlemedenmi aldilar??? :)
imza dedigin boyle olur...

Saygilar, @hmEt

Non Mollare Mai

Umarım Ligin ilk maçını sahamızda oynarız.
Gerçi şampiyonlar ligi elemesiyle ilk resmi maçımızı sahamızda oynayacağız.
Bu maçta tribünlerin mükemmel olacağını ve maça gelmeyi düşünüyorum.

Ayrıca bu tür röportajlara pek inanasım gelmiyor. Eğer doğruysa ne mutlu bize.
edit

NoPasaran

Juan fran iyi futbolcu halande ii oynuyor
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

alper_1903

insallah öyle olur ya benim portekizli arkadaslar iyi oyuncu diyolar ya bakalim
Besiktasim senin icin herseyimden vazgecerim...

keskinli

kesinlikle isabetli transfer
iyi olmasaydı sportıng taraftarı tepki göstermezdi bu kadar
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Anarchy*

insallah soylenenler dogrudur bu soylenenlerı ertugrul hocada onaylar..

ugur24

tek umutlu olduğum nokta tello gittikten sonra lizbon taraftarlarının çıldırması..bu onun iyi futbolcu olduğunu gösterir !

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

BjKli_10-ur

Copa Amerika da en son nihayet oynamış özetlerde izledim çok güzel bi şut attı inşallah devamı gelirde elimizde patlamaz
Sensiz geçen günlerin ...

rommedahl

Ben maçı izledim çok hareketli bir adam çok güzel oynuyor seri hareketleri war tam Beşiktaş taraftarının seveceği bir adam...

papi8585

Ben maçı dün 90 dakika izledim. 90 dakida boyunca atakalara doru dürüst katılmadı. Beşiktaşımız acaba sol bekmi aldı? Çünkü eğer Tello sol bekse Kaptanı kesemez mümkün değil. Ayrıyetten ben öle sol açık hiç görmedim Tello iyi olan tek şeyi ise duran toplarda biraz iyi pasları zati o kadar da olsun... Bide maç boyunca bir adam bile eksiltmedi buda dikkati çekti alıyor yanındakine veriiyor başka bişiy yok. işallah hep böle oynamaz.

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net