Ana Menü

Çok Çalışıp Kaleye Geçmek İstiyorum

Başlatan mdc, Haziran 08, 2007, 23:45:53

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mdc

Yeni transferimiz Hakan Arıkan, sözleşmeye imza attıktan sonra ilk özel röportajını BJK TV'ye verdi. Hayatının en mutlu dönemini yaşadığını söyleyen genç kalecimiz, "Çok çalışıp kaleyi Runje'den devralmak istiyorum" dedi. Karamürsel'de amatör olarak futbol yaşantısına başlayan Hakan, kısa bir süre sonra bölgenin en büyük takımı Kocaelispor'a transfer oldu. Bir süre yeşil-siyahlı takımda kale koruyan Hakan Arıkan daha sonra Ankaraspor'a geçerek Turkcell Süper Ligi'nde boy göstermeye başladı. 1.5 yıllık Ankaraspor macerasında başarılı oyunuyla dikkat çeken Kalecimiz, performansını devam ettirdi ve kısa sürede adını Milli Takım'a yazdırdı.
Milli kariyerinin önemli sınavlarından bir tanesinde Brezilya'ya karşı görev yapan 1982 doğumlu Hakan, dünya yıldızlarına karşı ilk anda biraz heyecanlandığını ama maç içerisinde bu heyecanını yendiğini belirtti.
"Kulübede beklemek için Beşiktaş'a gelmedim" diye konuşan Kalecimiz'in ilk hedefi Runje'den kaleyi devralmak. İşinin zor olduğunun farkında olan Hakan, "Çok çalışıp kaleye geçmek istiyorum. İşim zor ama zorluklar beni asla yıldırmaz. Runje çok iyi bir kaleci. Başlarda bir takım şanssızlıklar yaşadı, fakat sonra kalitesini ortaya koydu. Ben çok çalışacağım, Runje'den çok şey öğreneceğime inanıyorum. Bu birliktelik Beşiktaş'ın başarısını arttıracaktır" diye konuştu.
Milli Takım kampında futbolcularımızla bir araya geldiğini belirten Arıkan, "Kampta sürekli olarak şampiyonluklardan bahsettik. Bu bir takımın başarıya olan inancıdır. Büyük bir sevinç yaşıyorum. Bir an önce taraftarlarımızın karşısına çıkacağım günleri bekliyorum. Bu sezon Beşiktaşımız'ı büyük yerlere getireceğimize inanıyorum" dedi.
Forma numarası olarak eşinin doğum yılı olan 84'ü seçmeyi düşündüğünü ifade eden Milli Kalecimiz, bu rakamın şanslı bir rakam olduğuna inandığını söyledi. Kimseyi idol olarak görmediğini ama, Rüştü ve Buffon'u çok beğendiğini sözlerine ekleyen Hakan Arıkan, "Kimseyi kendime idol olarak seçmedim. Kendi tarzımı oluşturduğumu düşünüyorum. Beşiktaş'a geldiğimin farkındayım. Kaleye geçmek istiyorum ve bunun için çok çalışmam gerekiyor. Hiçbir zaman yedek oynamayı düşünmedim" ifadelerini kullandı.
BJK İnönü Stadı'nın atmosferinden çok etkilendiğini de vurgulayan başarılı Kalecimiz, "Ankaraspor ile birlikte İstanbul'a geldiğimizde taraftarlarımız beni çok etkilemişti. Gerçekten bu statta bambaşka bir atmosfer var. Rakip takım futbolcularının o ortamdan ürkmemesi mümkün değil. İnönü'ye çıkacağım günü düşündükçe çok heyecanlanıyorum" ifadelerini kullandı.
HAYATTA BEŞİKTAŞ

carsi52

Runjeden eldivenleri almak çok kolay çalışırsa bence alır hakan arıkan.
Bölünür senin için uykular!

carlito1903

aynen katılıyorum kardeş bence ilk fırsatta alır kaleyi runjeden

2 dia 2 muerto

İlk fırsatta kaleyi alıcak ama o fırsat verilirse :S

Anarchy*

fırsat verıLdıği takdirde runje'den kaLeyi devraLacaktır!

ugur24

hakan arıkan türkiye'nin en iyi birkaç yerli kalecisinden birisi bence..en yakın zamanda hakettiği yere ulaşacaktır..

Brestgerfich

Hakan,Runje'den eldivenleri alır bence... Runje geçen sezonun ikinci yarısındaki gibi bi performans sergilerse zor ama..
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

yuNuS1903

naanreelburn

hakanın tek eksiği yan top runje varken çok zor geçemez runje gerçekten daha laitelı

eRe

daha uzun yıllar bızde takıma ısınsın bı kac yıla kadar kalemız tamamen onundur
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

Anarchy*

cok uzun yıLLar besıktas'a hızmet edecektır

Nazli_

insallah kaleyi devralir ve basarili olur