Ana Menü

Para İçin Geldim ( Tello )

Başlatan Non Mollare Mai, Haziran 07, 2007, 16:35:50

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Non Mollare Mai

Beşiktaş'ın imza attırdığı Tello, Beşiktaş'a para için geldiğini söyledi.

Beşiktaş'ın yıllık 900 bin euro karşılığında Sporting Lizbon'dan kadrosuna kattığı Rodrigo Tello, siyah- beyazlı takıma para için geldiğini söyledi, "Teklif o kadar cazipti ki hiç düşünmeden kabul ettim" dedi.

Kartal'ın geçen hafta 4 yıllık resmi sözleşme imzalattığı Rodrigo Tello, Portekiz basınına ilginç açıkmalar yaptı.

Siyah - beyazlı kulübün yıllık 900 bin euro karşılığında anlaştığı Şilili sol kanat oyuncusu, 6.5 sene formasını giydiği Sporting Lizbon'dan sadece daha fazla para kazanmak için ayrıldığını vurguladı.

'Haber vermediler'
A Bola gazetesine röportaj veren tecrübeli futbolcu, Beşiktaş'ın teklif ettiği parayı hiçbir kulüpte kazanamayacağını belirtti. Tello, "Kendimi düşünmek zorundaydım. Sporting Lizbon'da aldığım paranın çok üzerinde bir ücret önerdiler. Teklif öylesine cazipti ki hiç düşünmeden Beşiktaş'a evet demek zorunda kaldım" dedi.

Rodrigo Tello, Sporting'e haber vermeden imza atmak için Türkiye'ye gittiğini de itiraf etti. Portekiz ekibinin kendisi için yeni bir sözleşme hazırladığından haberdar olmadığını dile getiren yıldız oyuncu, "Yaptığım şey doğru değildi, ancak Sportig yeni sözleşmeyle ilgili bana bilgi vermedi. Haberim olsaydı, durum farklı olabilirdi. Fakat artık Sporting defterini kapatmak zorundayım. Beşiktaş forması giyecek olmaktan çok memnunum" diye konuştu.

Sporting öfkeli
Bu arada Sporting Lizbon Başkanı Filipe Soares Franco, Tello'yu affetmeyeceklerini belirterek haklarını hukuki yollardan aramaya devam edeceklerini söyledi.

Tello'ya yeni sözleşmeyle ilgili bilgi verdiklerini iddia eden Başkan Franco, "Tello yalan söylüyor. Sözleşme yenileyeceğini söyledi ve bizi kandırdı. Sporting Lizbon gibi tarihi bir kulübü para için satarak kendisine çıkar sağlayan Tello ile mahkemede hesaplaşacağım" açıklamasını yaptı.

Öte yandan Portekiz'in Record gazetesi, Rodrigo Tello için, "İstanbul'un yeni milyoneri" başlığını atarak Şilili futbolcunun imzaladığı sözleşmeyle milyonerler sınıfına girdiğini yazdı.

Milliyet / Mehmet Çiftçi
edit

MeLo

Adam kendi çıkarını düşünmüş yani...
bJk'm hAyAt sEnsiN ! ...

Adriano

Umarım aldığı paranın hakkını verir.. Yeni bir JuanFran vakası istemiyoruM..
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

2 dia 2 muerto

Bu haberin balon olması umuduyla .

Simurg

eğer bu gerçekse keşke gelmeseydi

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

Non Mollare Mai

Başka ne için gelebilir ki ? Şili'li adam 6 senedir portekizde oynuyor. Beşiktaş Armasını formasını sevdiği için gelmicek heralde ?
Diğer açıdan bakarsak 6 senelik klübünü para için bırakması doğru bir şey değil..
Tello imza atarken 6 senedir aynı şeyler monotonlaştı demişti. O yüzden sıkıldım değişiklik istedim ve geldim demişti..
Neyse hayırlısı olsun..
edit

alper_1903

cok dogru ya
bugün bakarsaniz carlos niye geldi??   para icin

yabancilarin cogu para icin geliyor bu bir gercek
bu arada benim burda bi arkadas var portekizli bi de sporting takimini tutuyor ona sordum iste tello nasil bi oyuncu
o da iyi dedi ama kendisini süperstar saniyor dedi

insallah bize artistlik yapmaz
Besiktasim senin icin herseyimden vazgecerim...

black_eagle_sefa

evet evet bu söz benimde zoruma gitti yaa böle bişey sölememesi gerekirdii ne olursa olsun
45'lik plak,35'lik rakı,25'lik hatun...

2 dia 2 muerto

Söylediğini nerden biliyorsunuz ?
Belki balon haberdir .

Anarchy*

para için gelmiş olması normaL am ınsaLLah aldığı paranın hakkını verır bızı yanıLtmaz!

SATUKBLADE

babasının hayrına hizmet veren bi futbolcu var mı acaba? neden böyle durum haber yapılıyor onu anlamadım

Anarchy*

dogru valla satuk abı normal yanı adam besıktası tanımıo bı tek taraftarını tanıodur :D yanı fazla para verdıgımız ıcın gelır tabı

carsi52

Aldığı paranın hakkını verir inşaallah.
Bölünür senin için uykular!

BJK_06

kendi çıkarını düşünmeyenmi var...adam gene harbi konuşmuş..bakalım şimdiden bir yorum yapmayalım ama bence mükemmel olacak sol kanadımız

coLorbLind !

yeterki hakkını versin
o zaman helali hoş olsun