Ana Menü

Yeni teknik Direktör Ertugrul Saglam!

Başlatan [KralKartal], Haziran 01, 2007, 12:16:46

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

[KralKartal]

2006-2007 sezonunda, Turkcell Süper Lig'de ikinci olan Beşiktaş'ta teknik direktörülük görevinden ayrılan Jean Tigana'nın ardından, hararetle sürdürülen görüşmeler ile siyah-beyazlı takımın başına Ertuğrul Sağlam getirildi.

Bir sezon önce UEFA Kupası'nda Kayerispor ile Türkiye'yi başarılı bir şekilde temsil eden Sağlam Kayserispor'un da ligi 5. sırada tamamlamasını sağladı.

-NEVZAT DEMİR'DE BASIN TOPLANTISI (CANLI)-
Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Ertuğrul Sağlam'la ile birlikte Nevzat Demir Tesisleri'nde basının karşısına çıktı.

Az sonra Ajansspor.com tarafından Demirören'in ve Sağlam'ın açıklamaları derlenecektir!

KISACA ERTUĞRUL SAĞLAM
Ertuğrul Sağlam 19 Kasım 1969'ta Ereğli, Zonguldak'ta doğdu. Futbola Fenerbahçe altyapısında başlayan Sağlam, Gaziantepspor'da profesyonel oldu ve 2 sene Gaziantepspor'da oynadı. 1990 yılında Samsunspor'a transfer olan Sağlam Spor Akademisi'ni bitirdi ve daha sonra aynı bölümde yüksek lisans yaptı.

Samsunspor'da gösterdiği başarılı performans sonucu 1994/1995 sezonunda Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş Ertuğrul Sağlam'ı transfer etmek istedi. Ertuğrul Sağlam, bu transfer yarışının sonunda o döneme kadar transferde tutumlu davranan Beşiktaş ile anlaşarak kulübün en pahalı oyuncusu oldu.

Sağlam, Beşiktaş'taki ilk sezonunda aşırı baskı yüzünden uzun süre bekleneni veremedi ama sezon sonuna doğru toparlandı ve başarılı performansı ile kaydettiği 28 golü Beşiktaş'ın şampiyonluğunda büyük rol oynadı. Ertuğrul Sağlam Beşiktaş formasını taşıdığı 6 sezonda toplam 167 lig maçı oynadı ve 103 gol attı.

Forvet olarak oldukça başarılı olan ve pek çok önemli gole imza atan Ertuğrul Sağlam'a John Benjamin Toshack'ın takımın başına gelmesinden sonra defansta görev verilmeye başlandı. Sağlam, daha sonra tekrar forvete dönmesine rağmen ilk sezondaki performasını yakalayamadı.

Sağlam, 2000/2001 sezonunda Beşiktaş'ın Başkanı olan Serdar Bilgili yönetiminin ilk transfer adımlarından biri olarak Samsunsporlu Erman Güraçar ile takas eldidi. 2003 yılı sonunda futbolu Samsunspor'da bıraktı ve ligde 328 maçta 126 gol atarak maç başına 0.38 gol ortalaması ile kariyerini tamamladı.

İlk defa 27 Ekim 1993'de Polonya'ya karşı A milli olan Ertuğrul Sağlam, 26 kez A Milli Takım forması giydi ve 11 gol kaydetti.

Aktif futbol hayatından sonra antrenör olarak görev yapmaya başlayan Sağlam, Gigi Multescu ve Erdoğan Arıca'nın yardımcılığını yaptı. Ertuğrul Sağlam 2004/2005 sezonunda kariyerinde önemli bir yeri olan Samsunspor'un başına geçti. Bir sene sonra Kayserispor teknik direktörlüğüne getirildi. Kayserispor ile oldukça başarılı bir dönem geçireren Sağlam, Şampiyonlar Ligi'nin resmi dergisi olan Champions tarafından gelecek vaat eden 20 teknik direktörden biri olarak gösterildi.
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

2 dia 2 muerto

Ertugrul Hoca tum camiaya hayırlı olsun .

coLorbLind !

tahmin ettiğim hocaydı
hayırlı olsun

eRe

www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

mertcan

ben inanıyorum

BU İŞ YÜREK İSTER

ertuğrul sağlam da da bu yürek fazlasıyla var

yuvana hoş geldin ;)

coLorbLind !

Beşiktaş ruhunu bilen biri geldi en azından
sonuna kadar arkasındayım

mertcan

inşallah yönetim 5 maç kötü sonuç alınca göndermez ya

ben artık inancımı yitirdim yönetime karşı :(

yuNuS1903

Non Mollare Mai

Beşiktaşlı Duruşunu bilen ve gereksiz kaprisleri olmayan futbolcuysuyla daima iyi geçinen biri geldi başımıza.
Ben başarıya inanıyorum.. Ertuğrul Hocanın gözünde o ışığı o güveni o heyecanı gördüm..
Evine Hoş Geldin. Biz daima arkandayız !
edit

csdenis

Evet katılıyorum bende güveniyorum.Zaman verildiği takdirde başarı gelekcektir!Ama Türkiye futbolunda ne kadar bekleme sabrı var o da bilinmez!

Anti-Timsah

Delirdik

vaLLa ben Luceyi istiyordum
cL, fortiz kupası, Lig.. hepsinde taşıyabiLcek mi emin değiLim..
ama sonuçta artık TDmiz ertuğruL hoca ve inş. başarıLarıyLa hem kendisini hem de Beşiktaşımızı yukarıLara taşır.

hayırLı oLsun
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

keskinli

benim görüsüme göre yanlis karar verildi
en azindan zamanlama yanlis
cok erken geldi besiktasin basina,insaallah erken gitmez
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

erkann

Bundan sonra yapılacak hocamızın arkasında durmak Beşiktaşımıza hayırlı olsun

BJK_06

hayırlı ugurlu olsun öncelikle ama içimden geçenler şuki;

hem ertugrula hemde beşiktaşa hem başkana çok zarar gelecek

CHEm !

ben de luceyi istiyordum ama ertuğrul geldi diye sırt çevirmem
hayırlı olsun
biz yönetim gibi arkanda değil yanındayız !
yönetim rızanın da arkasındaydı noldu sonra
Allah kitap Beşiktaş